Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230279 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 00:43 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation
Uporedite sa mojom, sustinski isto, prica o antigravitaciji i bezboj cestica i anticestica, sto je kod mene talas 2 polariteta sa beskonacno detalja, samo sto moja mnogo bolje i vise objasnjava.


A ne.
Ti govoris o proporcionalnom distribuiranju polariteta na odgovarajuce polove. Razlika je u tome sto kvantni spinovi nisu uvek isti, tj. nisu isti na makro nivou u odnosu na njihove parnjake na mikro, tj. kvantnom nivou i na njihove energije magnetizma.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 01:03 - pre 154 meseci
3way, cim sam pomenuo fluktuacije to znaci da nije jednako rasporedjeno u nekom trenutku na nekoj tacki, to nisu spinovi nego vrtlozenja koja su skroz dinamicna. Rezultujuca sila na marko nivou je zbir svih mikro vektora.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 01:06 - pre 154 meseci
Znam zato i kazem.
Pogresno si shvatio variranja indukcionog polja u tim vrtlozenjima.
Upravo to sto oni nisu jednako rasporedjeni govori o autonomnim makrosopskim strukturama koje mogu da imaju posledice koje se ne mogu predvideti posmatranjem mikro struktura.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 01:30 - pre 154 meseci
Kako mislis pogresno shvatio?
Pa ni jedni ni drugi se ne mogu predvideti u potpunosti, samo donekle. Nego fazon je kad imas jednacinu ujedinjenog polja, mozes da je primenis na geometriju objekta koji te zanima, recimo da je to uredjaj odredjenih dimenzija i poznatih karakteristika materijala.
Onda te podatke ubacis u jednacinu kao vektore i konstante, i mozes da dobijes makro strujanje sila koje automastki pravi i sva skladna mikro strujanja, kao sto imas mesanje dve frekvencije da bi se dobila modulacija, tako i ovde dobijes samo zeljeni mikro efekat.
Taj efekat ce uvek da rezonuje sa nekim okolnim poljem na skoro isti nacin, jer ce da ga organizuje odozgo na nize po redu velicine, kao sto interferencijom dve talasne duzine dobijes jos manju.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 01:34 - pre 154 meseci

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 19:20 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation: Ne mora da se ponavlja na svakoj planeti i uvek moze da se prevazidje.

Evo ti pitanja za pocetak.

1. Sta je polje?
2. Sta je sila?
3. Sta daje elementarnim cesticama mogucnost kretanja?
4. Sta odredjuje brzinu elementarnih cestica?
5. Sta daje elementarnim cesticama individualne karakteristike?
6. Dokle elementarne cestice mogu da se dele i zasto se uopste dele ili spajaju?


1. da bi ti detaljno objasnio polje, morao bi da ti objasnim generalni relativitet, pa onda kvantnu teoriju polja, usput da ti ispisem kako je ajnshtajn prvi shvatio bitnost simetrija, pa da ti ispisem i kalibracionu invarijantnost (gejdz simetruju), pa tako dalje, ali NECU to da radim, jer ti nista od toga ni nisi u stanju da skapiras, nego da mi napises "polje je zapravo energija" sto manje vise jeste istina, ali ti to pogreshno shvatas. ti tu energiju zamishljas kao nekakvu magiju, koja "povezuje" sve uz neko ubacivanje nepodobnih termina poput "geometrije polja" i ostalih tvojih budalastina

2. za ovo vazi isto sto sam napisao pod brojem 1, jer da bi objasnio silu opet moram da se spustim na kvantni nivo.

3. svaki manji red velicina od same cestice, je trenutna naucna nepoznanica, i na tome se radi. nisam siguran da ni galakticka federacija, a pogotovo ti imate odgovor na to pitanje.

4. zakoni svemira.

5. isti odgovor kao pod brojem 3.

6. elementarne cestice ne mogu da se dele, vec samo da se raspadnu u druge elementarne cestice, samo posto si ti pomalo neuk, moram da ti napomenem da termin "raspad" ne znaci da se cestica sva "izlomila"
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 19:45 - pre 154 meseci
Citat:
E moj Freerunner, bas si ocajan.

Samo civilizovani i bez vređanja.
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 19:52 - pre 154 meseci
Ako verujete u Boga a sta ako je on upravo "odradio" tako da nauci i deluje kao magija?
Naravno da ovo nije sigurno ima i sta ako nije ali kazem...
YU1OTW
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 19:56 - pre 154 meseci
Znaci ne mozes nista da odgovoris ali tvrdis da znas?

7. Ajde odgovori sta ima izmedju elementarnih cestica, bilo kad su spojene, bilo kad su odvojene?

Vidi jednu stvar, neki su pazljivo izabrali smerove teoretisanja i "dokazivanja" koji su odveli u te bajke o fizici elementarnih cestica.
Time je fizika namerno zakomplikovana da obicni ljudi ne budu zainteresovani i ne dovode nista u pitanje.
Ali ja nisam bilo ko, mene ne mozes prevariti, jer mogu da ukapiram sve sto ima smisla, ma sta ti mislio o meni.

Sve te tvoje nuklearne fizicare mogu da izvrnem ruglu ucestvovajuci u diskusiji sa njima, samo time sto bi im sukobljavao njihove sopstvene nelogicne tvrdnje.
A ti ocigledno ne mozes da razmisljas svojom glavom da bi se moglo diskutovati sa tobom.
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 20:24 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation:
A ti ocigledno ne mozes da razmisljas svojom glavom da bi se moglo diskutovati sa tobom.


Sve to što piše Freerunner su mahom prepevi sa Wikipedije, kao seminarski rad studenta sa Megatrenda. A kad mu profesor postavi podpitanje, tuc, muc i dobijemo "ali NECU to da radim, jer ti nista od toga ni nisi u stanju da skapiras". Pa Freerunnere, ako auditorijum ovde smatraš (pri)glupim, napiši objašnjenje u "for dummies" fazonu pa učini dobro delo i edukuj malo glupi narod.
 
+3

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 20:35 - pre 154 meseci
Kada neki od vas ne kapiraju osnovnu fiziku, ali bukvalno osnovnu, i ne zele da je kapiraju, tu je nema pomoci.
Evo vidis...Ovaj nonstop pise o nekim vanzemaljcima i svemirskim brodovima i to je ok...Ali kada pocne da bulazni o fizici, to je nesto sasvim drugo. Eto, mogu da se kladim da nikada nije napravio nijedan jedin merni instrument kojim moze da izmeri nesto od tih svojih nebuloza.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 21:31 - pre 154 meseci
Kako nije?!
Ima covjek dva magneta pomocu kojih je pokazao da sa gravitacijom nesto ne stima tako sto ih je rukom gurao i razdvajao...
 
+2

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 22:08 - pre 154 meseci
Imam vise od magneta ali je sve to jos u pocetnoj fazi, kad budem imao rezultate bicete obavesteni. Ja sam ipak tek od skora poceo nesto konkretno da probam, a vreme i resursi su ograniceni.



FAA Japanese Airlines Flight 1628 UFO
http://www.youtube.com/watch?v=P51LmirTJI8

Ancient Aliens - Underwater City Discovered in Lake Titicaca Peru
http://www.youtube.com/watch?v=GQuCgt2mNVg

Grad u Africi star 200000 godina
http://viewzone2.com/adamscalendarx.html
http://www.viewzone2.com/adamscalendar22.html
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 23:24 - pre 154 meseci
od skora? pa zar nisi rekao da ti se javljaju jos od pre interneta?
napravi ti nesto sto moze da izmeri to o cemu govoris, pa nam pokazi
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje03.09.2011. u 23:25 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation: Znaci ne mozes nista da odgovoris ali tvrdis da znas?

7. Ajde odgovori sta ima izmedju elementarnih cestica, bilo kad su spojene, bilo kad su odvojene?

Vidi jednu stvar, neki su pazljivo izabrali smerove teoretisanja i "dokazivanja" koji su odveli u te bajke o fizici elementarnih cestica.
Time je fizika namerno zakomplikovana da obicni ljudi ne budu zainteresovani i ne dovode nista u pitanje.
Ali ja nisam bilo ko, mene ne mozes prevariti, jer mogu da ukapiram sve sto ima smisla, ma sta ti mislio o meni.

Sve te tvoje nuklearne fizicare mogu da izvrnem ruglu ucestvovajuci u diskusiji sa njima, samo time sto bi im sukobljavao njihove sopstvene nelogicne tvrdnje.
A ti ocigledno ne mozes da razmisljas svojom glavom da bi se moglo diskutovati sa tobom.


kakav si ti zalud. fizika namerno zakomplikovana .. ? a stani, tvoje objashnjenje je da je "sve jedan talas koji se prostire" ... moj burazeru, to sto ti pricas, to je pseudo fizika, to je najgora vrsta pogresne prakse koja postoji. to sto ti pricas nema ni obrazac ponasanja, ni formulu, ni matematicki proracun, zapravo nista, osim bajkovite price "o talasima energije" ...

Citat:
zlatousti: Sve to što piše Freerunner su mahom prepevi sa Wikipedije, kao seminarski rad studenta sa Megatrenda. :D A kad mu profesor postavi podpitanje, tuc, muc i dobijemo "ali NECU to da radim, jer ti nista od toga ni nisi u stanju da skapiras". :) Pa Freerunnere, ako auditorijum ovde smatraš (pri)glupim, napiši objašnjenje u "for dummies" fazonu pa učini dobro delo i edukuj malo glupi narod. ;)


zlatousti, sram te bilo. ja mogu, bez da pogledam u wikipediju, niti udzbenik, da ti detaljno objasnim trenutne postavke kvantne mehanike, ali za to ti prvo treba Njutn (integralni proracuni, zakoni), pa Maksvelove formule za elektrodinamiku, pa jos jedno 20 stranica teksta, pa onda Ajnshtajnova generalna relativnost, pa Fermi, pa teprija kvantnog polja. a sobzirom da GF ne razume kako funkcionise treci njutnov zakon sto je izjavio sa onim magnetima na par strana u nazad - jel zaista misli da ima poente da ja ovde njemu napisem, makar i sazeto, kako se doshlo do teorije kvantnog polja .. ?

for dummies ne postoji za kvantno polje. izvoli, procitaj ovo, mnogo obrazovaniji covek od mene je napisao, a i to njegovo objashnjenje je toliko uprosteno da bi svakog fizicara bilo blam da cita. njemu svaka cas sto je uopste pokusao da balansira toliko znanje, sa "svakodnevnim terminima"

http://www.elitesecurity.org/t...teorije-higsovi-bozoni-tako-to

mozes ti to da citas narednih 6 meseci, svaki dan po 8 sati, i ja ti garantujem da uz koriscenje svih interneta ovog sveta, TI ne bi mogao da objasnish obicnom coveku sta je kvantna teorija polja, i ideja iza standardnog modela.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.09.2011. u 00:37 - pre 154 meseci
Citat:
for dummies ne postoji za kvantno polje. izvoli, procitaj ovo, mnogo obrazovaniji covek od mene je napisao, a i to njegovo objashnjenje je toliko uprosteno da bi svakog fizicara bilo blam da cita. njemu svaka cas sto je uopste pokusao da balansira toliko znanje, sa "svakodnevnim terminima"

Procitao sam.
Samo zato sto nesto zvuci komplikovano i sa nebojenim izmisljenim pojmovima, ne znaci da je tacno i da dobro pretstavlja stvari.
U tom tekstu nista nije konkretno objasnjeno a pogotovo za cestice, a od onoga sto pise neke stvari idu u aut, a neke se svode na moju teoriju gde je vise i bolje objasnjeno.
Nije uopste odgovoreno sta je polje ni sta je sila


Freerunner, interesuje me kolika ti je edukacija, koliko imas godina i gde si zaposlen?
Pomislio bi covek da si placen da siris gluposti u fizici.

Jedino upotrebljivo u hemiji je odnos broja neutrona i protona, ali to se takodje svodi na geometriju talasnih interakcija i nema veze sa Borovim modelom atoma koji je takodje glupost, kao i sve od kvarkova pa na nize.

Citat:
tu energiju zamishljas kao nekakvu magiju, koja "povezuje" sve uz neko ubacivanje nepodobnih termina poput "geometrije polja" i ostalih tvojih budalastina

Svaka cast, sam sebe brukas.
Ako nema geometrije na svim redovima velicine, kako objasnjavas pahuljicu i kristale, to je potpuno pravilna geometrija, povezana sa "fabrikom prostor/vremena/materije" ili kako ja zovem geometraja matrice kvantnih fluktuacija.
A da ne pricam o hexagonu na saturnovom polu, pojavama kao sto su vulkani na 19.5 stepeni geografske sirine na svim planetama odnosno velika mrlja na gasnim dzinovima (19.5 stepeni se odnosi na tetraedar, odnosno dupli tetraedar, metatron kocku).
A onda kad uvecas pod elektronskim mikroskopom atome vidis u mnogim slucajevima da su rasporedjeni pravilno u matricu koja se zove pakovanje sfera u 3D, tj svaka sfera je okruzena sa 12 drugih i savrseno geometrijski upakovana.
Dalje imas geometrije drugih matrica, pa pojedinih molekula na primer fullrene. http://en.wikipedia.org/wiki/Fullerene
Takodje sam vec navodio na prethodnim stranama linkove za cymatic, odnosno stojece talase u zvuku koji formiraju oblike.
Zatim cinjenica da su spiralne galaksije oblikovane po fibornaci odnosno Phi konstanti 1.618... koja mnogo govori o rekurzivnoj prirodi univerzuma, i fraktalnim principima.
I svi ostali primeri geometrije u prirodi koje nema potrebe da nabrajam.

Opet mi nisi odgovorio na pitanje
7. Sta se nalazi izmedju elementarnih cestica?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.09.2011. u 00:43 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation:
A da ne pricam o hexagonu na saturnovom polu,


Razocaracu i tebe i tvoje ucitelje, ali taj heksahon je objasnjen, a i imitiran ovom nasem obicnom fizikom....


Citat:
I svi ostali primeri geometrije u prirodi koje nema potrebe da nabrajam.

Ta geometrija je vezana za onu fiziku koju ti ne priznajes.
Zasto je onda spominjes?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.09.2011. u 00:57 - pre 154 meseci
To na snimku nije model planete i u svakom slucaju je ono sto pricam, stvaranje geometrije talasima.

Citat:
Ta geometrija je vezana za onu fiziku koju ti ne priznajes.
Zasto je onda spominjes?

Ne, nego je vezana za onu fiziku o kojoj ja pricam u teoriji.
On je prvi rekao da pricam gluposti kad pominjem geometriju.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.09.2011. u 01:04 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation: To na snimku nije model planete

Jeste.
Citat:
Galactic Federation:
Ne, nego je vezana za onu fiziku o kojoj ja pricam u teoriji.


To sto ti pricas nema veze sa mozgom.
Kada ces da nam demonstriras merni instrument kojim meris sile i odnose o kojima pricas?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.09.2011. u 01:38 - pre 154 meseci
Citat:
Jeste.

Dobro ako je to planeta, ja sam supercluster.

Citat:
To sto ti pricas nema veze sa mozgom.
Kada ces da nam demonstriras merni instrument kojim meris sile i odnose o kojima pricas?

To sto ja pricam je jedino sto ima veze s mozgom od svih teorija dosad objavljenih.
U merne instrumente se ne udubljujem nego u free energy generatore.
Kad nesto bude radilo, znacete.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230279 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.