Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230213 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:14 - pre 155 meseci
Ovo je dobro pitanje koje je grupa naucnika postavila a naucno je i dokazano i kosi se sa dosadasnjom tvrdnjom o starosti zivog sveta na zemlji:
Od neke 1930-te se meri magnetno polje zemlje i naucnici su uocili slabljenje istog po nekom obrascu iz godine u godinu.
Posto su utvrdili jednacinu slabljenja postavlja se pitanje koliko je bilo jako u proslosti i dosli su do zakljucka da recimo pre 40000 godina je bilo toliko jako da uopste nije mogao da postoji zivot na zemlji. Po ovoj dokazanoj tvrdnji sva teorija pada u vodu.

Ili erozija planina je dokazana naucno i u USA iznosi nekih 6cm godisnje cini mi se pa ako je zemlja stara 4 milijarde godina da li bi stene i planine uopste postojale.

Isto je i sa stopom nataliteta ljudi na zemlji i sa talozenjem sedimenta na morskom tlu a najinteresantniji je bio sudski spor u americi izmedju jednog naucnika koji je u granitu pronasao polonijumove mehurove sto je nemoguce osim ako se granit nije ohladio trenutno da ne pricamo o milionima godina. Ne mogu da se setim sa kim se sudio da li sa drzavom ili nekim univerzitetom samo znam da je sud presudio tako sto je sudija naveo da ce se to sigurno vec nekako dokazati u korist evolucije i da ce on odloziti spor do daljnjeg a nije dokazano ni posle mnogo godina.

Takodje osim onih mracnih umova koji bi da ljude istrebe do odredjenog broja interesantno je da se i obelezavanje B.C i A.D u americkim udzbenicima promenilo u B.C.E i C.E cime se before crist gubi i pretvara u before the common era.
ereht tuo morf ma I
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:35 - pre 155 meseci
Hvala ti GF na odgovoru.
Vidim da poseduješ znanje o vanzemaljcima pa me interesuje da li si u kontaktu sa njima i ako jesi, kako te kontaktiraju?
Takođe me interesuje šta ti vanzemaljci misle o Isusu, Muhamedu, Budi, Mojsiju, Masonima, Iluminatima, ko je izgradio piramide u Egiptu i kako je nastao svet? Takođe me interesuje kako su oni do tih saznanja došli?
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:43 - pre 155 meseci
Citat:
ar nogard: Ovo je dobro pitanje koje je grupa naucnika postavila a naucno je i dokazano i kosi se sa dosadasnjom tvrdnjom o starosti zivog sveta na zemlji:
Od neke 1930-te se meri magnetno polje zemlje i naucnici su uocili slabljenje istog po nekom obrascu iz godine u godinu.
Posto su utvrdili jednacinu slabljenja postavlja se pitanje koliko je bilo jako u proslosti i dosli su do zakljucka da recimo pre 40000 godina je bilo toliko jako da uopste nije mogao da postoji zivot na zemlji. Po ovoj dokazanoj tvrdnji sva teorija pada u vodu.

Ili erozija planina je dokazana naucno i u USA iznosi nekih 6cm godisnje cini mi se pa ako je zemlja stara 4 milijarde godina da li bi stene i planine uopste postojale.

Isto je i sa stopom nataliteta ljudi na zemlji i sa talozenjem sedimenta na morskom tlu a najinteresantniji je bio sudski spor u americi izmedju jednog naucnika koji je u granitu pronasao polonijumove mehurove sto je nemoguce osim ako se granit nije ohladio trenutno da ne pricamo o milionima godina. Ne mogu da se setim sa kim se sudio da li sa drzavom ili nekim univerzitetom samo znam da je sud presudio tako sto je sudija naveo da ce se to sigurno vec nekako dokazati u korist evolucije i da ce on odloziti spor do daljnjeg a nije dokazano ni posle mnogo godina.

Takodje osim onih mracnih umova koji bi da ljude istrebe do odredjenog broja interesantno je da se i obelezavanje B.C i A.D u americkim udzbenicima promenilo u B.C.E i C.E cime se before crist gubi i pretvara u before the common era.


Skoro je bila emisija baš sa tom tematikom.
Problem u tvojoj tvrdnji se sastoji u tome da postoje horizontalna i vertikalna kretanja tla a ne samo dejstvo erozije pa tako imamo depresije i planine u nastojanju. Npr. Himalaji još uvek rastu iako po tvojoj proceni ne bi trebalo uopšte da postoje.

Što se tiče magnetnog polja: Tačno je da je njegova jačina promenljiva. Takođe, magnetno polje je štit koji omogućava život na zemlji: Da nije njega konstantno bi smo bili bombardovani raznoraznim kosmičkim zračenjima (ono što sada dolazi do površine je zanemarljivo). Bitno je da postoji i da nije preslabo - prejako magnetno polje teško da bi štetilo samom životu na zemlji: ono okružuje zemlju daleko iznad stratosfere i čini štit, ne prostire se do samog tla i nema direktan uticaj na svet koji se nalazi na površini.
Trebalo bi da te plaši nestanak magnetnog polja a ne njegova jačina.
ER
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:43 - pre 155 meseci
E MasterRW veliki pozdrav za tebe, vec je nesto pricao o tome ali ko da cita hehe, vidi koliko ima strana. Eto konkretno MasterRW moze u necemu pomoci recimo radio talasima i da vidis o cemu se sve pricalo u prethodnih 50 i kusur strana.

Emmar , ja nisam u toku jel i dalje slabi magnetno polje?
YU1OTW
 
0

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:49 - pre 155 meseci
Citat:
ar nogard: a najinteresantniji je bio sudski spor u americi izmedju jednog naucnika koji je u granitu pronasao polonijumove mehurove sto je nemoguce osim ako se granit nije ohladio trenutno da ne pricamo o milionima godina. Ne mogu da se setim sa kim se sudio da li sa drzavom ili nekim univerzitetom samo znam da je sud presudio tako sto je sudija naveo da ce se to sigurno vec nekako dokazati u korist evolucije i da ce on odloziti spor do daljnjeg a nije dokazano ni posle mnogo godina.


Mislim da se naučnik zvao Robert Gentri, ne znam kako se piše na engleskom, koliko se sećam nije više živ. Fizičar koji je radio doktorsku disertaciju na temu radioaktivnog raspada pa je naleteo na tragove kotrelovih atmosfera u bazaltnim stenama morskog dna, što je u to vreme jedino bilo moguće objasniti trenutnim hlađenjem pa je odatle teoretisao o zemlji kao mladoj planeti. Ne znam dali je ta njegova teorija oborena ili su neka preciznija merenja ukazala na njegove greške, davno sam čitao o tome. mislim da čak negde na nekom starom bekap disku imam i ceo njegov naučni rad u originalu na engleskom.
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 19:53 - pre 155 meseci
Citat:
starkg
Emmar , ja nisam u toku jel i dalje slabi magnetno polje?


Iskreno, ne znam. A i da slabi, to je veoma spor proces.
Inače, za one koji ne znaju, glavni krivac za magnetno polje je rotirajuće jezgro usijane gvozdene magme, pa dok god imamo i usijanu magmu i još dok god jezgro rotira imaćemo i štit u vidu magnetnog zračenja.
ER
 
+1

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 20:15 - pre 155 meseci
Ma ok znam to , znam da je spor proces ali ono male promene se pomocu instrumenata vide. Pa reko nemas li koju informaciju, ok hvala ti. Nadamo se da se nece bitnije menjati jer nece biti dobro.
YU1OTW
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 20:21 - pre 155 meseci
Pozdrav starkg! Pratim temu od prve strane, međutim postavio sam direktno pitanje autoru teme :-)
Moram da se složim sa mišljenjem da nauka dobar deo pojava ne ume da objasni - pojasni.

 
+1

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 20:30 - pre 155 meseci
Citat:
EmmaR: Skoro je bila emisija baš sa tom tematikom.
Problem u tvojoj tvrdnji se sastoji u tome da postoje horizontalna i vertikalna kretanja tla a ne samo dejstvo erozije pa tako imamo depresije i planine u nastojanju. Npr. Himalaji još uvek rastu iako po tvojoj proceni ne bi trebalo uopšte da postoje.

Što se tiče magnetnog polja: Tačno je da je njegova jačina promenljiva. Takođe, magnetno polje je štit koji omogućava život na zemlji: Da nije njega konstantno bi smo bili bombardovani raznoraznim kosmičkim zračenjima (ono što sada dolazi do površine je zanemarljivo). Bitno je da postoji i da nije preslabo - prejako magnetno polje teško da bi štetilo samom životu na zemlji: ono okružuje zemlju daleko iznad stratosfere i čini štit, ne prostire se do samog tla i nema direktan uticaj na svet koji se nalazi na površini.
Trebalo bi da te plaši nestanak magnetnog polja a ne njegova jačina.

Ja bih da opet naglasim da sve ovo nije moja tvrdnja uopste ja nisam naucnik to je tvrdnja drugih naucnika, znaci nista moje ali je interesantno da se zna a onaj sudski spor koliko sam ja informisan je idalje na stand by.

Ima jos nesto sto su neki naucnici uocili a vezano za osnove fizike:
-ako je sve nastalo big benom iz jedne tacke koja se rotirala u odredjenom smeru velikom brzinom, kako recimo postoje nebeska tela koja rotiraju u suprotnim pravcima kad bi svaki deo trebao da sledi prvobitnu rotaciju po zakonima fizike?
ereht tuo morf ma I
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 21:20 - pre 155 meseci
Citat:
Vidim da poseduješ znanje o vanzemaljcima pa me interesuje da li si u kontaktu sa njima i ako jesi, kako te kontaktiraju?
Takođe me interesuje šta ti vanzemaljci misle o Isusu, Muhamedu, Budi, Mojsiju, Masonima, Iluminatima, ko je izgradio piramide u Egiptu i kako je nastao svet? Takođe me interesuje kako su oni do tih saznanja došli?

MasterRW,
da li sam ja u kontaktu, to je diskutabilno, i svodilo bi se na bledu razmenu misli, tj da svaka misao nije samo moja, mada ja nista od toga ne tvrdim.
Ostala pitanja sam manje vise objasnio u toku diskusije.
Isus, Buda, itd. su "ascended masters" uzvisena bica koja borave u visem denzitetu a imali su inkarnacije na zemlji.
Vanzemaljci dolaze do saznanja raznim mocima svesti i tehnologijama koje sam opisao.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 21:41 - pre 155 meseci
Citat:
MasterRW: Moram da se složim sa mišljenjem da nauka dobar deo pojava ne ume da objasni - pojasni.

Ma zamisli molim te!
A sta ti mislis cime se inace naucnici bave u svom pozivu?
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 22:03 - pre 155 meseci
Citat:
Isus, Buda, itd. su "ascended masters" uzvisena bica koja borave u visem denzitetu a imali su inkarnacije na zemlj

Nesto ovako:
Citat:
Pre šezdeset godina, u mestu Nag Hamadi u Egiptu, blizu starog arheološkog nalazišta koptskih hrišćana, pronađeno je nešto veoma značajno, kolekcija odbačenih “Jevanđelja”. Ti svici su iz istog perioda, i iz istih izvora kao i mnogi od kasnije kanonizovanih i “autorizovanih” Jevanđelja, i dugo vremena su označavani zajedničkim imenom “gnostički”. Tako ih je nazvao izvesni Irinej, rani crkveni otac, zabranivši ih kao jeretičke. Među njima su “Jevanđelja”, to jest priče, o marginalnim ali ne beznačajnim ličnostima iz prihvaćenog “Novog” zaveta, recimo o “nevernom Tomi” i Mariji Magdaleni. Tu je i Jevanđelje po Judi, za koje se vekovima znalo da postoji ali koje je tek nedavno isplivalo na svetlo dana, kada ga je Nacionalno geografsko društvo objavilo u proleće 2006. godine.

Ta knjiga je, kao što se i moglo očekivati, spiritualističko blebetanje, ali ona nudi verziju “događaja” koja je tu i tamo uverljivija od zvanične. Recimo, u njoj se, kao i u drugim tekstovima te zbirke, tvrdi da navodnog boga “Starog” zaveta treba izbegavati i da je on jeziva emanacija bolesnih umova..... Juda prisustvuje poslednjoj večeri, kao što se i inače tvrdi, ali se ne drži propisanih pravila.

Kada Isus kaže kako žali svoje druge učenike jer ne znaju koliki su ulozi u igri, njegov neiskreni sledbenik hrabro ustaje i kaže da on misli da zna u čemu je teškoća. “Znam ko si ti i znam odakle si došao”, kaže on vođi. “Ti dolaziš iz Barbela, carstva besmrtnosti.” “Barbelo” nije Bog već rajska destinacija, domovina s one strane zvezda. Isus dolazi iz tog nebeskog područja, ali nije sin nikakvog mojsijevskog Boga. On je zapravo avatar Seta, trećeg i malo poznatog sina Adamovog. On je taj koji će Setijancima pokazati put kući. Shvativši da Juda jeste sledbenik tog kulta – doduše sledbenik nižeg reda – Isus ga odvodi u stranu i poverava mu specijalnu misiju: on treba da bude taj koji će mu pomoći da se oslobodi telesnog obličja i vrati se u nebesa. Takođe obećava da će mu pokazati zvezde uz čiju pomoć će moći da krene za njim.


Kao sto se vidi, i pre 2k godina su neki bili ubedjeni da vanzemaljci "samo sto nisu"(doduse,u pomenutom slucaju su imali ambiciju da odu,a ne da primaju goste,ali mi je situacija nekako slicna). Oduzilo se to nesto.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.08.2011. u 22:35 - pre 155 meseci
Citat:
nauka dobar deo pojava ne ume da objasni - pojasni.


Živa istina.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 00:56 - pre 155 meseci
Da li možeš da napišeš koje su te moći koje poseduju vanzemaljci i odakle im?
Da li su oni sami došli do tih moći?
Ako jesu, znači da su utrošili svoje vreme na istraživanje istih. Zašto bi nam ih dali besplatno?
Ako nisu, ko im je dao te moći? Odakle Tome saznanje o tim moćima?

Da li znaju odgovor na pitanje kako je nastao svet?

Da li su nekada bili na nižem stupnju razvijenosti i kako je to izgledalo?
Da li su i oni nekada bili u potrazi za vanzemaljskim životom?
Šta je njihov cilj u životu?

Da li su otmice ljudi stvarne ili samo ‚‚priče‚‚? Ako nisu, čemu sve to, ako su miroljubivi?

Ukoliko žele da ostvare ‚‚prvi kontakt‚‚ čemu pritisci na vlade širom sveta da prvo priznaju postojanje vanzemaljske vrste?
Zašto se jednostavno ne pojave?
Ako ćemo posle ‚‚prosvetljenja‚‚ biti svi jednaki, puni raznih moći-sposobnosti itd.. čemu onda zamarenja sa vladama i pritiscima na iste?
Zašto su Oni uopšte prvo stupali u kontakt sa vladama? Zašto nisu kontaktirali masovno ‚‚običan narod‚‚?
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 12:08 - pre 155 meseci
MasterRW,

To su moci svesti nad materijom/prostorom/vremenom, jer svest dominira nad fizickim univerzumom, razvijena bica ih automatski ispoljavaju.
Nefizicka bica imaju moci uvek, dok fizicki inkarnirana zavisno od stepena evolucije i sklopa dnk, kad se razviju oni ih imaju.
Nema sta oni nama da daju besplatno, i mi smo bozanstvena bica koja su u drugom vremenu imala moci i sad se prirodnim putem vracamo na taj nivo, posle iskustva u ogranicenoj realnosti.
Kako je nastao svet ili univerzum? Univerzum jednostavno "jeste", i postoji van linearnog vremena bez pocetka i kraja.
Fizicki su prolazili put evolucije i istrazivanja.
Cilj zivota je uzivanje i dostizanje viseg nivoa svesti, mudrosti, odnosno uzivanja.
Otmice su od strance ljudi i grey vanzemaljaca koji nisu GF i nisu potpuno dobronamerni, vec su im trebali ljudski dnk uzorci za svoje potrebe. Grey su primitivniji od GF i radili su to u dogovoru sa tajnom vladom u svetu, u zamenu za egzoticne tehnologije.
Prvi Kontakt je slozen proces, i pozeljno je da prvo vlade sveta izadju sa informacijama, da bi se umanjio psiholoski efekat medju populacijom.
Tajni kontrolori sveta programiraju ljude informacijama i filmovima, i ljudi se podsvesno plase pojave vanzemaljaca. Zbog toga se nastoji da se populacija pripremi sto vise, ali nece cekati doveka.
Kontaktirali su pojedince iz naroda ali ako bi se kontaktirala masovna populacija to bi bio suvise drastican potez, i u proslosti nije bilo pravo vreme za to. Postoje tu razni zakoni nemesanja i postovanja volje drugih civilizacija, jer ljudi na nekom kolektivnom nivou nisu zeleli kontakt.


Otreznjenje naucnika:
Higgs boson cestica ne postoji.
Scientists chasing a particle they believe may have played a vital role in creation of the universe indicated on Monday they were coming to accept it might not exist after all
http://www.reuters.com/article...=scienceNews&dlvrit=309301

Sto ne poslusaju mene kad im sve objasnjavam?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Citat:
Otmice su od strance ljudi i grey vanzemaljaca koji nisu GF i nisu potpuno dobronamerni, vec su im trebali ljudski dnk uzorci za svoje potrebe. Grey su primitivniji od GF i radili su to u dogovoru sa tajnom vladom u svetu, u zamenu za egzoticne tehnologije.

Zasto se oni uopste moraju dogovarati sa tajnom vladom da zarad uzoraka otmu nekog seljaka u ataru sela Babusnica?
Sta ih sprecava da to urade, a da ne moraju zbog toga u zamjenu nekom davati svoje "egzoticne tehnologije"?!
Uzoraka ljudske DNK ima gdje god se okrenes, nema potrebe davati nekom svemirski brod za govno koje mozes uzeti iz bilo koje kanalizacije.
 
+1

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 12:47 - pre 155 meseci
Zanimljiva tema...

Citat:

Kako je nastao svet ili univerzum? Univerzum jednostavno "jeste", i postoji van linearnog vremena bez pocetka i kraja.


Meni ovo zvuči samo kao jedno od objašnjenja koja se nekako na silu uklapaju u naš ljudski pogled na univerzum i shvatanje stvari. Kako to "jeste"? Zašto "jeste"? Sa druge strane, ideja o velikom prasku mi "smrdi" još od osnovne škole. Jeste bazično, ali realno pitanje, a šta je bilo pre toga i zašto, bio to jedan univerzum ili multiverz, Bog ili šta god...

Mir i tišina u okolnom svemiru deluje sumnjivo. Razumem da je univerzum nepojmljivo veliko prostranstvo, ali sa druge strane proteklo je i nepojmljivo mnogo vremena od njegovog nastanka. Puno je zvanična nauka uložila truda i novca, a nikakvih opipljivih tragova nema, osim tu i tamo neke sumnjive ispovesti, obično od osoba koje ne deluju baš najsolidnije. Gde su vanzemaljci? Kako nas neko do sada nije već pokorio, otvoreno dobronamerno posetio, poslao poruku, šta god? Moj osećaj je kao da smo u Trumanovom showu. Ideja Matrixa uopšte nije daleko od realne, s tim da ne mora biti tako zakomplikovana fizičkom realnošću (tela u kapsulama), možda je sve ovo samo program na nekom moćnom kompjuteru, a samim tim što se nalazi u zatovrenom sistemu postoje i "tvrde" granice iza kojih ne mogu da idu naši pogledi i shvatanja...
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 13:01 - pre 155 meseci
Evo radim na video emisiji tj. obradjujem kako bi uplodovao, to je sa Stephen Hawking-om , teorija kako je univerzum poceo, mislim da je malo pre nego sto su dodali novu planetu u suncevom sistemu. Nisam je ni ja kako treba odgledao ali danas cu. Posto je ona HD morao sam zbog video servisa da je smanjim na cak 500mb ali je ona i dalje sasvim fino gledljiva, pa se nadam uskoro da cu je postaviti. Traje 1h30m . Najzanimljiviji pocetak kada je sve bilo singularitet jedna tacka to je bio sav prostor koji je postojao.Nista van he dali postoji jos prostora kada se zavrse galaksije? To bih voleo da ga pitam. Nije mi ne moguce da shvatim da nema kraja ali sasvim je moguce da ima kraj kao kada je bio samo tackica.

Inace doticnog profesora licno cenim poznato je da je jos kao mlad sa dvadeset i nekom godinom dao teoriju i proracune crnih rupa koji su skorije naucnicima bile aktuelne i zanimljive. Ceo svoj zivot posvetio je tome posto je osoba u kolicima ima neki oblik paralize zaboravio sam koji oblik.

A sada GF tvoje reci deluju isto ili bar slicno kao teorija "superstring" mislim da sam postavio ali nije na odmet dobro pogledajte, ko nije oko 18 minuta traje.


YU1OTW
 
+1

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 13:05 - pre 155 meseci
Citat:
zlatousti:
Mir i tišina u okolnom svemiru deluje sumnjivo. Razumem da je univerzum nepojmljivo veliko prostranstvo, ali sa druge strane proteklo je i nepojmljivo mnogo vremena od njegovog nastanka. Puno je zvanična nauka uložila truda i novca, a nikakvih opipljivih tragova nema, osim tu i tamo neke sumnjive ispovesti, obično od osoba koje ne deluju baš najsolidnije.


Biće da se samo veća pažnja obraća na te osobe koje ne deluju najsolidnije.

Evo primera za to, uzmimo tvoje razmišljanje (koje nikako ne treba odbaciti kao nemoguće):

Citat:
zlatousti:Moj osećaj je kao da smo u Trumanovom showu. Ideja Matrixa uopšte nije daleko od realne, s tim da ne mora biti tako zakomplikovana fizičkom realnošću (tela u kapsulama), možda je sve ovo samo program na nekom moćnom kompjuteru, a samim tim što se nalazi u zatovrenom sistemu postoje i "tvrde" granice iza kojih ne mogu da idu naši pogledi i shvatanja...


Pa onda uporedi to svoje mišljenje (koje ne treba odbacivati kao nemoguće jer je moguće) sa ovom osobom koja ne deluje baš najsolidnije:


Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 13:21 - pre 155 meseci
Citat:
Zasto se oni uopste moraju dogovarati sa tajnom vladom da zarad uzoraka otmu nekog seljaka u ataru sela Babusnica?

Ako radis protiv volje civilizacije podlezes zakonima na malo visem nivou, tako da morali su biti pozvani u realnost bar od strane vlasti.

Citat:
Najzanimljiviji pocetak kada je sve bilo singularitet jedna tacka to je bio sav prostor koji je postojao.Nista van he dali postoji jos prostora kada se zavrse galaksije?

Pokusaj da zamislis ovako, centar multiverzuma je jedna velika sfera skoncentrisane ali beskonacno detaljne svetlosti, ona upija i zraci istovremeno i time stalno kreira i izbacije iz sebe nove strukture koje negde postaju univerzumi i galaksije kad se odalje. Kada se odaljavas iz ovog centra ides u svakom pravcu mnogo dugo i opet dodjes do centra sa njegove druge strane, Prostor se zatvara u samog sebe. Medjutim ovo nije samo 3-dimenzionano, i to je jedan nacin opisa, ali drugi nacin percepcije je da je taj centar prisutan svugde u beskonacno malim tackama u prostoru i materiji.


Neo iz matrixa mada je visa realnost realnija od ove, ne moze nista da ne postoji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230213 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.