Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230124 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 13:29 - pre 154 meseci
Citat:
Onaj: Pa onda uporedi to svoje mišljenje (koje ne treba odbacivati kao nemoguće jer je moguće) sa ovom osobom koja ne deluje baš najsolidnije:


U glavi imam puno teorija, koje su čisto neko moje slobodno razmišljanje i za koje nemam ama baš nikakve dokaze ili utemeljenje. Problem bi bio da otvorim sajt ili objavim YT dokumentarac i pričam o tome kao o nečemu što je dokazano ili ima neke opipljive osnove. Nije problem ovaj lik, nego je problem što ne postoji neki drugi lik koji će ovu istu teoriju inteligentno da objasni i potkrepi je činjenicama, dokazima. Ne moraju to čak biti ni naučni dokazi, nego bilo šta što bi bar delimično potvrdilo da "ima dima", da je osoba ozbiljna, studiozna, sa naučnim pristupom, a ne neka osoba sa psihičkim problemima ili željom da zaradi novac/pažnju na bazi izmišljenih priča.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 13:40 - pre 154 meseci
Kao i još mnogi posetioci ili gosti na ovom forumu i ja čitam ovu temu od nenog samog početka.
Čitam je pre svega, zato što sam 101% ubeđen da je čitav svemir prepun života. Apsurdno je pomišljati "ima li ih? Znaju li za nas?".
Znaju li za nas male sitćušne molekulčiće, šta je već prikladnije za poređenje, to jest, ljude u tako 'malom' prostoru - vaseljeni.

Do 'they' know about us?

Ne znam da li je jedna od poente vernih sagovornika na ovoj temi da napljuju autora zato što je sposoban sa jednom jedinom temom, prvom koju je otvorio, nabije 50 i kusur stranica, što retko koji "digitalni narkoman - filozof", starosedeoc ovog foruma, ume i može ili je nešto drugo u pitanju, ali znam da jako ružno deluje kada se preko foruma ili odgovora na poruku može prepoznati izuzetno jaka doza mržnje i čist bes zbog nemogućnosti dobijanja statusa 'pastira'. A sve to zbog nedostatka kvalitetnih sekundi..?

Ne zaboravite vi, koji svo vreme bezuspešno pokušavate da preoblikujete tuđa shvatanja koja su proizišla iz vama nepoznatih, drugačijih uslova, različite težine i statusa života, vaspitanja, obrazovanja, drugačijeg 'koloseka' uopšte, ne zaboravite dakle, da je GF samo predstavio ono što zna, ono što mu je zanimljivo, ono u šta veruje, ono što voli, ono o čemu voli da razmišlja. Nešto što je uveliko lepše i pozitivnije od svega što već postoji 'za nas' kao priznato i jedinstveno i ispravno. Ni na jednoj stranici, ni u jednoj poruci, nikoga nije nazvao budalom, budaletinom, glupakom, itd.

Dotični protivnici i njihovi učestali kontra-argumenti, možda ste samo pokondireni jer nemate IQ od 130 .. ?

Što se tiče vanzemaljaca, Tommy Lee Jones je sa Wil Smitom snimio izuzetno dobru komediju. Vrh. I znate na koju sci-fi komediju mislim.
Što se tiče budućnosti zemlje, budućnost postoji, ali samo ako mi odemo sa planete. :) U protivnom, planeta će morati da ide na "operaciju". Pa tek onda da nastavi budućnost.
about:networking
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:05 - pre 154 meseci
plus minus, hvala na podrsci.

Evo nesto fenomenalno za uzivanje:


 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:10 - pre 154 meseci
@plus_minus
Ne prdi. Ima vec 60-tak takvih postova, daj nesto novo.

Citat:
Galactic Federation: Ako radis protiv volje civilizacije podlezes zakonima na malo visem nivou, tako da morali su biti pozvani u realnost bar od strane vlasti.

Znaci, ako Grejovi otmu nekog nevinog seljaka na svoju ruku onda rade protiv volje civilizacije i podlezu zakonima na malo visem nivou.
A ako se pak dogovore sa nekim lopovom iz korumpirane vlade da otmu nekog nevinog seljaka, i pri tome dadu ovome korumpiranom lopovu neki pistoljic, onda ne rade protiv volje civilizacije i ne podlezu zakonima na malo visem nivou?!?!?

Zajebani neki zakoni na tom malo visem nivou...
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:17 - pre 154 meseci
Citat:
Odin D.: @plus_minus
Ne prdi. Ima vec 60-tak takvih postova, daj nesto novo.


I verovatno će ih biti još 600 dok se besnilo ne suzbije. ;)
about:networking
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:25 - pre 154 meseci
Ne sumnjam.
Ali nije to zbog bjesnila. Ljudi seru pa seru.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:39 - pre 154 meseci
Citat:
Znaci, ako Grejovi otmu nekog nevinog seljaka na svoju ruku onda rade protiv volje civilizacije i podlezu zakonima na malo visem nivou.
A ako se pak dogovore sa nekim lopovom iz korumpirane vlade da otmu nekog nevinog seljaka, i pri tome dadu ovome korumpiranom lopovu neki pistoljic, onda ne rade protiv volje civilizacije i ne podlezu zakonima na malo visem nivou?!?!?

Taj seljak moze da bude u karmickom dilu za takvo iskustvo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:42 - pre 154 meseci
Nema tu 'moze'.
Jeste ili nije?

A osim toga, ako jeste - tek je onda sasvim svejedno.
Ako je u karmickom dilu, onda je taj dil sigurno iznad korumpiranih lopova iz vlade i podljeze nekima koji taj "karmicki dil" mogu registrovati, a to nisu korumpirani lopovi iz vlade.
Zasto korumpirani lopov iz vlade treba da dobije "egzoticnu tehnologiju"?

I nisi odgovorio na vaznije pitanje:
- Zasto bi neko davao "egzoticnu tehnologiju" za uzorke DNA koje mora nabavljati otimanjem ludjaka, kad ljudske DNK ima na svakom cosku planete u neogranicenim kolicinama u drugim izvorima osim zivih ludjaka.
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:45 - pre 154 meseci
GF U redu, nego ja sam komentarisao profesora a ne ono sto ti mislis i iznosis. U svakom slucaju hvala na obijasnjenju, nego ja bih njega voleo da cujem ;) jer sam slusao malo sta je pricao u emisiji pa tako.

On ima IQ 160, zamislite isto ima i Bil Gejts heh. No dobro nekada dzaba IQ kada neko ima lose namere "Hitler" recimo.

Naravno da je glupo biti drzak prema necijem misljenju licno sam za mir i blagostanje i naravno humor.

Evo emisije koju sam obecao, zajsta nije losa jeste malo poduza za gledanje ali posto neki kazu a ja ne delim to misljenje "obicna nauka" evo sada jednog naucnika iz "obicne nauke" hehe.

http://vimeo.com/28050035

i da znate namucih se ;)
YU1OTW
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 14:50 - pre 154 meseci
Citat:
Zasto korumpirani lopov iz vlade treba da dobije "egzoticnu tehnologiju"?

Anunakiji su kontrolisali i greyeve i tajnu vladu, zasto onda podanici ne bi saradjivali?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:14 - pre 154 meseci
^Zasto bi saradjivali ako ne moraju.
Zasto bi neko placao za nesto, ako je to nesto svuda dostupno "na izvol'te" i jos besplatno?

To je isto kao kad bi u tvoje selo dosao mladi praktikant iz istrazivacko-naucne stanice "Petnica" i rekao: "Ajde ti meni daj da uzmem uzorak vazduha iz Srbije, a ja cu ti za to dobro platiti."

Ajde, saberi se, pa probaj izmastati nesto smislenije.
 
0

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:19 - pre 154 meseci
Citat:
plus_minus: Kao i još mnogi posetioci ili gosti na ovom forumu i ja čitam ovu temu od nenog samog početka.
Čitam je pre svega, zato što sam 101% ubeđen da je čitav svemir prepun života. Apsurdno je pomišljati "ima li ih? Znaju li za nas?".
Znaju li za nas male sitćušne molekulčiće, šta je već prikladnije za poređenje, to jest, ljude u tako 'malom' prostoru - vaseljeni.

Do 'they' know about us?

Ne znam da li je jedna od poente vernih sagovornika na ovoj temi da napljuju autora zato što je sposoban sa jednom jedinom temom, prvom koju je otvorio, nabije 50 i kusur stranica, što retko koji "digitalni narkoman - filozof", starosedeoc ovog foruma, ume i može ili je nešto drugo u pitanju, ali znam da jako ružno deluje kada se preko foruma ili odgovora na poruku može prepoznati izuzetno jaka doza mržnje i čist bes zbog nemogućnosti dobijanja statusa 'pastira'. A sve to zbog nedostatka kvalitetnih sekundi..?

Ne zaboravite vi, koji svo vreme bezuspešno pokušavate da preoblikujete tuđa shvatanja koja su proizišla iz vama nepoznatih, drugačijih uslova, različite težine i statusa života, vaspitanja, obrazovanja, drugačijeg 'koloseka' uopšte, ne zaboravite dakle, da je GF samo predstavio ono što zna, ono što mu je zanimljivo, ono u šta veruje, ono što voli, ono o čemu voli da razmišlja. Nešto što je uveliko lepše i pozitivnije od svega što već postoji 'za nas' kao priznato i jedinstveno i ispravno. Ni na jednoj stranici, ni u jednoj poruci, nikoga nije nazvao budalom, budaletinom, glupakom, itd.

Dotični protivnici i njihovi učestali kontra-argumenti, možda ste samo pokondireni jer nemate IQ od 130 .. ?

Što se tiče vanzemaljaca, Tommy Lee Jones je sa Wil Smitom snimio izuzetno dobru komediju. Vrh. I znate na koju sci-fi komediju mislim.
Što se tiče budućnosti zemlje, budućnost postoji, ali samo ako mi odemo sa planete. :) U protivnom, planeta će morati da ide na "operaciju". Pa tek onda da nastavi budućnost.


Druze, prvo da napomenem da se (skoro) apsolutno slazem sa ovim gore napisanim.
A zarad "istine i pravde" moram i da napomenem da ako si pratio temu od pocetka mora da si je citao cele noci jer si se tek juce registrovao (a uz to si bio aktivan jos na ohooho drugih tema).... malo sumnjivo :)
Datum registracije: 22.08.2011.
Sve mi deluje nekako da si u nekoj vezi (ako ne i ista osoba:)) sa GF-om ... a ako je tako, to ti uopste nije trebalo :(
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:23 - pre 154 meseci
^ Teme na ovom forumu mozes citati i ako nisi registrovan clan.
 
0

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:28 - pre 154 meseci
Citat:
Odin D.: ^ Teme na ovom forumu mozes citati i ako nisi registrovan clan.

Da, vidis to mi nije palo na pamet :)
Kako se stvari menjaju, sad ispade da ti branis GF-a a da ga ja "napadam" :)
GF - iskreno ti se izvinjavam ako sam pogresio :)
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:36 - pre 154 meseci
@Dejan71V

Nisam u srodstvu sa čovekom ako si na to mislio, nije on duplirao svoj nalog, a i ako jesmo u nekom srodstvu, onda je to neko koleno od 7. pa na više ...
Ne poznajem GF lično.

Međutim, može biti i da jesmo u srodstvu. :)
Ako je verovati string teoriji ili teoriji svega.
The theory of everything.
about:networking
 
0

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:40 - pre 154 meseci
Citat:
plus_minus: @Dejan71V

Nisam u srodstvu sa čovekom ako si na to mislio, nije on duplirao svoj nalog, a i ako jesmo u nekom srodstvu, onda je to neko koleno od 7. pa na više ...
Ne poznajem GF lično.

Međutim, može biti i da jesmo u srodstvu. :)
Ako je verovati string teoriji ili teoriji svega.
The theory of everything.


Ok, jos jednom, izvinjavam se i tebi i njemu na brzopletom zakljucku (koji je jos uvek moguc kao i sve raznovrsne teorije :)))
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
0

zaxkg82
Zarić Milan
Kragujevac

Član broj: 79832
Poruke: 11
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:49 - pre 154 meseci
@ plus_minus
Apsolutno se slazem sa tobom. U svojim postovima si prakticno izlozio i moje misljenje.

@ GF
Imas jos jedan glas podrske. Iako mi neke stvari koje si naveo nisu potpuno jasne, tvoja prica ne deluje nemoguce. Nekada je ljudima bilo nepojmljivo da Zemlja nije ravna ploca, pa necu ulaziti u pricu o antigravitaciji i slicnim stvarima. Takodje se smatralo i da elektron ne moze da izadje iz potencijalne jame, sto je po kvantnoj fizici moguce inace ne bi postojao efekat tunelovanja.

Da li smo sami u svemiru? Siguran sam da nismo. A postoji i puno drugih misterija (namerno koristim tu rec ) na koje nemamo odgovor. Kako su nastale piramide, ako se zna da je samo jedan kameni blok tezak oko dve tone? Zasto bas takav oblik? Kako to da su se pojavile skoro u isto vreme u Srednjoj Americi i Egiptu, a da te civilizacije nisu znale jedna za drugu? Kako pleme Dogona u Africi zna tacan polozaj Sirijusa B? Ne bih dalje da skrecem sa teme.
Ipak, meni je interesantno koliko tekstova o vanzemaljcima se u poslednje vreme pojavljuje po "ozbiljnim" sajtovima i stampi (Blic, B92, navescu i Kurir iako ne znam koliko su oni reprezentativni). Moj je utisak da ih ima vise nego ranije, tako da me ne bi iznenadilo da se nesto sprema.
A kad vidim u kakvoj se situaciji nalazimo (SEKA, globalno zagrevanje, ratovi...), mozda bi to bilo i najbolje resenje.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:51 - pre 154 meseci
Citat:
Dejan71V: Da, vidis to mi nije palo na pamet :)


Vidiš, ipak je sve moguće.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
Meni se GF-ova priča svidela na prvu loptu. Prvo sam naleteo na njegov blog, sve iščitao, šerovao ga preko FB, twittera i većini mojih prijatelja se sve to dopalo takođe. Onda sam googlao njegovo ime, pa sam tako pronašao i ovu temu i ostavio post posle par godina nelogovanja na ES. :)

Citat:
Ipak, meni je interesantno koliko tekstova o vanzemaljcima se u poslednje vreme pojavljuje po "ozbiljnim" sajtovima i stampi (Blic, B92, navescu i Kurir iako ne znam koliko su oni reprezentativni). Moj je utisak da ih ima vise nego ranije, tako da me ne bi iznenadilo da se nesto sprema.


Imao tu malo i onoga da nam je život svima pomalo dojadio ovakav kakav je (kuća-pos'o-poso'o-kuća) i da svi tražimo beg, pa makar to bio smak sveta ili kontakt sa vanzemaljcima. Neko reče za ovo što GF priča da je "Nešto što je uveliko lepše i pozitivnije od svega što već postoji 'za nas' kao priznato i jedinstveno i ispravno.", što mene pomalo asocira na crkvenu priču o zagrobnom životu, "istrpite na zemlji sve, uskoro stižu vanzemaljci koji će nas izbaviti od ovozemaljske bede". Ako bi išli korak dalje sa teorijama zavere, možda su slične priče baš poturene od "vlade iz senke" koja pokušava da u populaciji stvori novu lažu nadu jer priče sa odlaskom u raj nekako više ne piju vodu kod širokih narodnih masa. :) Nezadovoljstvo ljudi širom planete je veliko što je plodno tle za ovu i slične teorije.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.08.2011. u 16:00 - pre 154 meseci
Citat:
Zasto bi saradjivali ako ne moraju.
Zasto bi neko placao za nesto, ako je to nesto svuda dostupno "na izvol'te" i jos besplatno?
To je isto kao kad bi u tvoje selo dosao mladi praktikant iz istrazivacko-naucne stanice "Petnica" i rekao: "Ajde ti meni daj da uzmem uzorak vazduha iz Srbije, a ja cu ti za to dobro platiti."
Ajde, saberi se, pa probaj izmastati nesto smislenije

Nemam ja sta da mastam, rekao sam ti kako je.
Amerikanci su dosli u posed delova leteceg tanjira i zivog greya.
Malo posle su poslali poziv i grey su dosli i sastali se sa Ajzenhauerom.
Anunakijima koji su bili iznad svega nije bilo u interesu da sprece saradnju grey i tajne vlade.
Valjda im je odgovaralo da kada tajna vlada ima egzoticne tehnologije moze da sprovodi nove i zanimljive metode kontrole nad svetom, a pod uticajem anunakija.
Da bi greyevi radili sta im treba morali su fizicki da otimaju ljude, ali nije samo uzimanje uzoraka dnk u pitanju, nego i ispitivanja svesti, radjanje dece, i umesanost u tajne programe.
Bila je potrebna saradnja tajne vlade sa grey da bi se sve ismevalo i zataskalo kada bi ljudi pricali o vanzemaljcima.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230124 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.