Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232443 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 20:45 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Namotas malo zice i ukljucis na AC, ako je nad aluminijumskom plocom, odbija se i lebdi nad njom kontramagnetnim poljem.
To je samo da ti pokaze princip, jer magnet i elektromagnet inace ne reagije i ne privlaci aluminijum.
Naravno neces praviti leteci tanjir od nekoliko namotaja zice, nego od mnogo preciznije i efektivnije geometrije uredjaja i modulacije u skladu sa jednacinama ujedinjenog polja. I sama zemljina kora ima 8% aluminijuma ako bi to uopste bilo bitno.
Onda imas ono sa ohladjenim superprovodnicima i magnetom, cas ovako, cas onako, nauka to samo nazove "flux trapping" i to je to, nema nikakvog daljeg objasnjenja zasto je to tako. I kako onda da se kunes u takvu nauku kad ne mogu da objasne ni 1% stvari a sve ostalo ignorisu namerno.


Kakvi leteci tanjiri, o cemu ti pricas? Govori se o Indijcu koji levitira soljicu.
Dakle, hoces da kazes da je on negde imao skriven levitator?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 20:56 - pre 155 meseci
Ja pricam o principu i dajem ti dokaze za to, a da li je indijac nesto levitirao ne zanima me, jer je to inace moguce i vanzemaljci to rade mislima, i to nije nikakva pseudo nauka, nego jedna jedina nauka, a sto zvanicni naucnici na zemlji ismevaju realne stvari koje im se ne svidjaju, to je njihov problem.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 20:58 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Ja pricam o principu i dajem ti dokaze za to, a da li je indijac nesto levitirao ne zanima me

Kako te ne zanima, a odgovoras na tu poruku?
A ako te vec ne zanima, znaci da ono sto si postavio nema veze sa Indijcem. Onda si bar mogao da postavis neki muzicki spot, da malo slusamo muziku.
Citat:
Galactic Federation:a sto zvanicni naucnici na zemlji ismevaju realne stvari koje im se ne svidjaju, to je njihov problem.

Nema veze, oni nezvanicni su sigurno najbolji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 20:59 - pre 155 meseci
GF ako te interesuje šta nauka o tome kaže potraži malo Majsnerov efekat, superprovodnost i sl. nabaviš uđžbenike sa nekog elektrotehničkog faksa pa prelistaš malo elektromagnetiku, teoruju magnetnog polja, superprovodnike, teoriju materijala itd. svašta tu nauka laprda pročitaj malo.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 20:59 - pre 155 meseci
Citat:
3way
- medjusobno udaljavanje galaksija


Ima i udaljavanja i sudaranja galaksija. Eto, na primer, nama u susret ide Andromeda.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:01 - pre 155 meseci
Citat:
Odin D.: @ar nogard
Ne znam za tvoju skolu, ali mene niko nije ucio da je tako bilo, nego da se pretpostavlja da je tako bilo na osnovu onoga sto se trenutno smatra tacnim cinjenicama.

Vec sam negdje ranije u ovoj temi pisao o tome problemu sto neki nastoje da izjednacuju osnovnu skolu sa Naukom.
U osnovnoj skoli nauku predaju ljudi koji su sve drugo, a najmanje naucnici.
Licno smatram da ljudi koji sveukupnu nauku redukuju na blebetanja ucitelja iz osnovne skole imaju veliki problem sa percepcijom nauke i znanja uopste.

Uostalom, vec sam o tome pisao negdje ranije na ovoj temi, kao i sta tacno zvanicna nauka smatra pod pojmom naucna teorija, i to nikako nije ono sto joj vi imputirate.

Nije bitna moja skola jer ne verujem da si i ti u skoli nesto dublje cuo od mene osim ako nisi neki naucnik koji je otisao mnogo daleko sa tim proucavanjima i fakultetima ali opet nisi mi dao posten odgovor osim sto si se prebacio na prasak kao default tacno.
E sad mogu i da preformullisem pitanje jer je vezano za nastanak sveta sa stanovnistva nauke i religije (pod religijom mislim na monoteisticke) i mali osvrt na ono sto je Dimkovic pricao u vezi sa darvinovom teorijom i kako eto mozda je neko slep a neko ne.
Po religiji sve je delo kreatora i stvorena su ziva bica po svojim vrstama a po nauci (bar dobrim delom i naucnici se sve vise dvoume) su opet nekako
nastale neke protozoe pa se milijardama godina kasnije razvio sav svet iz njih.
I sad realno pitanje posto ni jedni ni drugi ne tvrde da bica ne postoje vec je problem nastanka ko je u pravu, jer koliko god da je tebi neverovatno postojanje kreatora toliko je i drugom neverovatno cudo stvaranje zivog sveta iz nezive materije, a dokaza nema pa nema plus u prilog religiji ide sto nikad nije pronadjen dokaz za evoluciju iz jedne vrste u drugu vrstu pa su ubacili pojam mutacije vrste koji opet ikad nije dokazan.

Znaci ja licno tu vidim dva verovanja a ne jedno pa mi se cini da je i nauka za neke religija a ne nauka.

ereht tuo morf ma I
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:10 - pre 155 meseci
Citat:
Onaj: Ima i udaljavanja i sudaranja galaksija. Eto, na primer, nama u susret ide Andromeda.

To je sve u skladu sa teorijom.

Citat:
ar nogard:

......a dokaza nema pa nema plus u prilog religiji ide sto nikad nije pronadjen dokaz za evoluciju iz jedne vrste u drugu vrstu pa su ubacili pojam mutacije vrste koji opet ikad nije dokazan....

Znaci ja licno tu vidim dva verovanja a ne jedno pa mi se cini da je i nauka za neke religija a ne nauka.


Naravno da vidis dva verovanja, kad ne poznajes materiju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:10 - pre 155 meseci
Citat:
Kako te ne zanima, a odgovoras na tu poruku?

Ne zanima me pojedinacan slucaj jer je to inace moguce.

Citat:
Nema veze, oni nezvanicni su sigurno najbolji.

Koji to?

Citat:
GF ako te interesuje šta nauka o tome kaže potraži malo Majsnerov efekat, superprovodnost i sl. nabaviš uđžbenike sa nekog elektrotehničkog faksa pa prelistaš malo elektromagnetiku, teoruju magnetnog polja, superprovodnike, teoriju materijala itd. svašta tu nauka laprda pročitaj malo.

Kao da ja nisam to citao? Samo kratke teorije i opisi bez konkretnih dokaza.
Ajde ti to dokazi na fundamentalnom naucnom nivou.
Ili mi bar odgovori sta je sila?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:12 - pre 155 meseci
@ar nogard

Teorija evolucije je samo naucna teorija.
Kreacionisticka teorija je takodje samo teorija, ali ne naucna.

Naucnici svoja uvjerenja baziraju na sistemu logickog misljenja, pretpostavkama i provjerivim posljedicama koje bi iz tih pretpostavki trebale da proizadju putem eksperimentalne provjere istih.

Kreacionisti svoja uvjerenja baziraju na necem drugom. (Licno smatram da se radi o jednoj vrsti ludila, ali to je nebitno za ovu pricu).

U svakom slucaju, radi se samo o uvjerenjima, s tim sto se svijet dogovorio da ona koja su bazirana na logici i razumu nazove naucnim, a one koje se baziraju na emocijama, strahovima, ludilu i sl, nazove nenaucnim.

Sasvim proizvoljno su se mogli dogovoriti i da ih nazovu obratno. Ali je sad ovako kako je, a sama terminologija je nebitna.
Bitno je da jedni do svojih uvjerenje dolaze misaonim procesom i da dokazima nazivaju ono sto svako kome je naucni dokaz predocen moze odgovarajucim metodom da se sam u to uvjeri, a da drugi do svojih uvjerenja dolaze emocijama i da se ono sto tvrde ne moze provjeriti vec se u to moze samo vjerovati ili nevjerovati.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 21.08.2011. u 22:23 GMT+1]
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:22 - pre 155 meseci
Citat:


Ne smem da kazem.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:27 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Kao da ja nisam to citao? Samo kratke teorije i opisi bez konkretnih dokaza.
Ajde ti to dokazi na fundamentalnom naucnom nivou.

Ili mi bar odgovori sta je sila?


'el se ti to zajebavaš? nikada nisi video elektromotor,el. generatore, transformatore, ajd superprovodnike ili supermagnete verovatno i nisi zeznuto ih je napraviti, jedini ako nisi išao malo u obilazak do CERN-a u Švici, al' o čemu ti pričaš...?

[Ovu poruku je menjao aser dana 21.08.2011. u 22:38 GMT+1]
 
0

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:29 - pre 155 meseci
Ja sam stekao utisak da se ovde igramo gluvih telefona, tj da vecina nas u vezi vecine stvari se slaze ali da se drzimo onog malog procenta u kome se ne slazemo cisto radi "pametovanja" :))
A vecina se slazemo (bar mislim) oko toga da je nauka neophodna i jedina kojoj mozemo (uglavnom) da verujemo, ali da postoje i van nje stvari koje tek treba da otkrijemo.... a verovatno i stvari koje mozda nikad necemo da otkrijemo zbog sopstvene ogranicenosti. Tj nase znanje i nauka su ograniceni nasim mogucnostima da spoznamo svet oko nas.... i u nama. Ali zato nasa masta je veliki pokretac koja bi bez logike bila beskorisna, kao i logika bez maste....
E sad, ima i ljudi koji su iz raznoraznih razloga (mozda i opravdanih, zasto da ne) uvereni u svoju pricu i ako je ta prica nekome zanimljiva super, ako nije treba bar biti tolerantan i ne pljuvati odmah po coveku. Bez obzira sto neko ovde tvrdi da je njegova prica prava istina (a za ostale cista masta) ipak ovaj deo foruma mu to dozvoljava i ima puno pravo da ovde to tvrdi bez osude. Ako je kome zanimljivo moze da se ukljuci u tu pricu a ako nekome nije... pa ima toliko zanimljivih tema da ne vidim razloga da se ovde zakaci....
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:30 - pre 155 meseci
Citat:
3way: Naravno da vidis dva verovanja, kad ne poznajes materiju.

Naravno da ili ne poznajem materiju pa te pitam ili sve sto sam do sada saznao ili procitao od te materije nije nista nego PREPOSTAVKA bazirana na onim sto su merili ili videli.
E sad ako si vec na temi i diskutujes kazi to sto ja ne znam a ti znas posto eto koja koincidencija isto trazis od GF-a za vanzemaljce.
Njegova teorija je ok ali ti da bi mu poverovao trazis cvrst dokaz pa eto recimo ja trazim cvrst dokaz da smo nastali iz nezive materije i iz velikog praska i da smo evoluirali iz protozoe?
E sad ako mi kazes da eto postoje iskopine i merenja i ima toliko helijuma i vodonika a 1 posto sveka ostalog u svemiru OK.
Ali to isto ne porice ni teorija GF-a ni religija i to samo po sebi nije dokaz da je bilo cija predpostavka tacna to je samo trenutno stanje stvari.
Jedina pozitiva za naucnike je ta sto oni zele da za odredjene tvrdje ponude i pronadju matrijalni dokaz ali opet posto ga nisu nasli ja ne mogu da smatram da su njihove pretpostavke tacne a cak i drugi deo naucnika skeptika iskopa neki dokaz koji se suprotstavi prvobitnim dokazima pa tako u krug.
A ima i dobar slogan "pretpostavka je majka svih zajebancija" rofl.
ereht tuo morf ma I
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:38 - pre 155 meseci
Citat:
ar nogard: Naravno da ili ne poznajem materiju pa te pitam ili sve sto sam do sada saznao ili procitao od te materije nije nista nego PREPOSTAVKA bazirana na onim sto su merili ili videli.

Eto vidis. Prvi koraci - pa greska.

Citat:
ar nogard:
E sad ako si vec na temi i diskutujes kazi to sto ja ne znam a ti znas posto eto koja koincidencija isto trazis od GF-a za vanzemaljce.

Bih ja, nije meni problem, ali o tome se pricalo nasiroko i nadugacko po raznim drugim temama, a i dao sam ti par stavki koje se ticu Velikog praska.

Citat:
ar nogard:
recimo ja trazim cvrst dokaz da smo nastali iz nezive materije i iz velikog praska i da smo evoluirali iz protozoe?

Taj odgovor od nauke jos uvek neces dobiti. U ovom slucaju postoje prilicno dobre pretpostavke, ali nista konacno.
Druga stvar je sa razvojem Svemira...

Citat:
ar nogard:
E sad ako mi kazes da eto postoje iskopine i merenja i ima toliko helijuma i vodonika a 1 posto sveka ostalog u svemiru OK.
Ali to isto ne porice ni teorija GF-a ni religija i to samo po sebi nije dokaz da je bilo cija predpostavka tacna to je samo trenutno stanje stvari.

Da budem iskren, ja GF-a ne razumem ni dve reci.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:51 - pre 155 meseci
Ne bih rekao da je prvi korak greska vec sve sto sam uspeo da saznam o suztinskim dokazima je predpostavka pa i za svemir.
Naravno dobra je i predpostavka da nema nje ne bi bilo ni otkrica ali ono sto nije dobro je da je tvoja predpostavka u redu a moja ili necija ne.
I naravno ono sto se sve vise dokazuje a vezano za religiju je da bila velika greska sto su naucnici odbacili bibliju kao validno i tacno svedocanstvo mnogih dogadjaja kroz istoriju zbog neverovatnih gluposti tipa "dan kada je sunce stalo" "potopa" "razdvajanja mora" a opet sada se sve to potvrdjuje kao tacno sa naucne strane.
I ono kao neko dete je navodno seklo atlas pa je uvidelo da se kontinenti sklapaju kao lego kockice i tako je dokazano da je pre postojao prakontinent a recimo to isto pise u starom zavetu u bibliji samo sto se naucnicima ne svidja datum koji je u bibliji naveden.
ereht tuo morf ma I
 
0

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 21:57 - pre 155 meseci
Citat:
ar nogard: Ne bih rekao da je prvi korak greska vec sve sto sam uspeo da saznam o suztinskim dokazima je predpostavka pa i za svemir.
Naravno dobra je i predpostavka da nema nje ne bi bilo ni otkrica ali ono sto nije dobro je da je tvoja predpostavka u redu a moja ili necija ne.
I naravno ono sto se sve vise dokazuje a vezano za religiju je da bila velika greska sto su naucnici odbacili bibliju kao validno i tacno svedocanstvo mnogih dogadjaja kroz istoriju zbog neverovatnih gluposti tipa "dan kada je sunce stalo" "potopa" "razdvajanja mora" a opet sada se sve to potvrdjuje kao tacno sa naucne strane.
I ono kao neko dete je navodno seklo atlas pa je uvidelo da se kontinenti sklapaju kao lego kockice i tako je dokazano da je pre postojao prakontinent a recimo to isto pise u starom zavetu u bibliji samo sto se naucnicima ne svidja datum koji je u bibliji naveden.


Ajd ovako navedi svoje izvore za ta svoja saznanja, citate iz biblije gde piše to što tvrdiša da piše i tako dalje, pa će neko da ti kaže dal' grešiš ili ne.
Inače pretpostavke nastale merenjem, nisu pretpostavke nego eksperimentalni podaci, koji važe kao tačni dok se ne dokaže suprotno ili se ne prošire novim.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 22:02 - pre 155 meseci
Citat:
ar nogard: Naravno dobra je i predpostavka da nema nje ne bi bilo ni otkrica ali ono sto nije dobro je da je tvoja predpostavka u redu a moja ili necija ne.

Dok god se novi podaci slazu sa predvidjanjima originalne teorije mi kazemo da je teorija tacna. I tu nema nikakve price o tim pretpostavkama.

Citat:
ar nogard:
I ono kao neko dete je navodno seklo atlas pa je uvidelo da se kontinenti sklapaju kao lego kockice i tako je dokazano da je pre postojao prakontinent....

Ne, nije tako dokazano da je postojao prakontinent.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 22:12 - pre 155 meseci
Ljudi ubismo temu :) Tema je vanzemaljci i buducnost zemlje, i sam naziv teme je sasvim ok jer je po logici velika verovatnoca da ce zemlja u svojoj buducnosti (blizoj ili daljoj) sigurno upoznati i vanzemaljce :)
Nego da se ne bi tema sasvim razvodnila i izgubila osnivac teme GF bi trebalo kao sto je i obecao da nam iznese neke opipljivije podatke (cinimise da rece da su cak i licne prirode), pa ako jos uvek zeli da to podeli sa nama, bilo bi lepo.... ako ne, opet ok, sto se mene tice i ovo sto je do sad napisao je fenomenalna prica za koju ne mogu da tvrdim da nije jedan od mogucih scenarija buducnosti.... bar priblizno...
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 22:30 - pre 155 meseci
Citat:
nikada nisi video elektromotor,el. generatore, transformatore, ajd superprovodnike ili supermagnete verovatno i nisi zeznuto ih je napraviti, jedini ako nisi išao malo u obilazak do CERN-a u Švici, al' o čemu ti pričaš...?


Sta mi poturas elektro motor, ja te pitam sta je sila? I objasni flux trapping superprovodnika umesto da poturas leve nedokazane teorije.
Jel zna nauka sta je sila?

NEZNA

Pa kako onda moze neko da tvrdi da sila ne uzrokuje i sve te "pseudo" stvari ???
 
+1

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje21.08.2011. u 22:36 - pre 155 meseci
Jedno je sigurno, the force is strong with you young Radivoje
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232443 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.