Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898891 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Poliglota
Beograd

Član broj: 329311
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.05.2015. u 17:06 - pre 108 meseci
Vidim negde se pominje to uverenje a meni nije rekla da mi to treba, hvala na odgovoru :)

Citajuci na raznim mestima teme o HU drzavljanstvu, cini mi se da je ovde u BG jos i najbolja situacija za predati papire. Sve gde sam naisao da su nekome uzeli papire pa poslali odbijenicu su slucajevi van BG (ili mi se cini), a i u skoli jezika sam cuo da ovde uglavnom znaci pozitivno ako su uzeli papire...
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.05.2015. u 17:13 - pre 108 meseci
Daj Bože da si u pravu... Ja ću znati do kraja godine za sebe :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2015. u 21:30 - pre 108 meseci
Poliglota, to definitivno nije tačno. Ja sam predao papire u Bg u maju, u februaru stigla odbijenica. Uverenje o tome da nisi osuđivan ti ne treba.
 
Odgovor na temu

Poliglota
Beograd

Član broj: 329311
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2015. u 11:19 - pre 108 meseci
Ok, sad znamo i to :)
 
Odgovor na temu

Orthodox993
student
Beograd

Član broj: 329386
Poruke: 2
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2015. u 13:11 - pre 108 meseci
Da li bi mogao neko ko je skoro predavao papire u Beogradu, da mi objasni kakva je procedura, posto krecem od nule?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2015. u 13:22 - pre 108 meseci
Imaš sve na sajtu www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs

Živeo :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Orthodox993
student
Beograd

Član broj: 329386
Poruke: 2
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2015. u 16:43 - pre 108 meseci
Hvala puno
 
Odgovor na temu

maya_cy

Član broj: 83892
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2015. u 12:10 - pre 108 meseci
Suprug i deca planiraju da predaju zahtev za drzavljanstvo. Da li bih i ja mogla da predam zajedno sa njima ili moram cekati da prvo suprug dobije drzavljanstvo? U braku smo 9 godina i ja pricam madjarski.
Hvala vam.
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2015. u 12:25 - pre 108 meseci
Pozdrav,

Da li je neko menjao ime i prezime? Koliko je to komplikovano i koliko dugo moze da potraje? Da li obavezuje na promenu imena i prezimena u srpskim dokumentima?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2015. u 13:18 - pre 108 meseci
Ako sami nemate pretka koji ispunjava uslove, morate sačekati da suprug dobije državljanstvo, pa onda tražiti na osnovu njega.

Citat:
maya_cy:
Suprug i deca planiraju da predaju zahtev za drzavljanstvo. Da li bih i ja mogla da predam zajedno sa njima ili moram cekati da prvo suprug dobije drzavljanstvo? U braku smo 9 godina i ja pricam madjarski.
Hvala vam.

 
Odgovor na temu

bilja.mr

Član broj: 328872
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2015. u 19:16 - pre 108 meseci
Citat:
maya_cy:
Suprug i deca planiraju da predaju zahtev za drzavljanstvo. Da li bih i ja mogla da predam zajedno sa njima ili moram cekati da prvo suprug dobije drzavljanstvo? U braku smo 9 godina i ja pricam madjarski.
Hvala vam.


Mozete odmah preko njega predati. Meni su tako u ambasadi rekli. Uslov je 10 god. braka bez dece ili 5 god. braka sa decom. Obzirom da pricate madjarski, najbolje je da licno zovete ambasadu i proverite.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2015. u 07:29 - pre 108 meseci
ne moze. To je vec raspravljano hiljadu puta. Prvo dobija jedan, pa tek kad i ako dobije, onaj drugi supruznik na osnovu toga podnosi zahtev. Jedino deca idu automatski.

Supruznik mora da ceka OSIM ako i sam ne ispunjava uslov tj ima pretke Madjare.
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2015. u 12:44 - pre 108 meseci
Pozdrav :)

Da li je neko predavao dokumenta ovih dana u BG? i naravno kako se proveo :)
 
Odgovor na temu

ONAJ_bgd
nezaposlen
nigde

Član broj: 329415
Poruke: 1
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2015. u 18:52 - pre 108 meseci
Citat:
zzile011:

U principu bez osnovnog znanja madjarskog jezika nemoj te predavati dokumenta i to samo u nadleznoj Madjarskoj ambasadi ili konzulatu . Ja sam predao aplikaciju preko Centra za edukaciju iz Subotice i svi su iz nase grupe odbijeni. Oni koji su se javili na intervju u Ambasadi i nisu po njihovom kriterijumu imali "osnovno" znanje Madjarskog jezika dobili su i poziv od strane madjarske policije.

Jedini put naucite jezik i sami predajte u odgovarajucoj ambasadi ili konzulatu .

Sretno



Tako je!

"Centar za edukaciju" je moja najveca promasena investicija i bacene pare. Tri meseca ucite da kazete kako se zovete i cime se bavite i to na nivou predskolskog odnosno bukvara. Pri tom, dajete silne pare za neke takse koje ne postoje. Samo oko 10 hiljada dinara date da bi vam rekli gde da dodjete u Budimpestu da predate papire, onda se pojave i kazu "udjite, predajte". Vase znanje madjarskog na kraju kursa zvuci kao "MAMA IMA MIMU" i slicno iz naseg bukvara. Znate da odgovorite na pitanja, jasna i glasna, npr "G-D-E R-A-D-I-T-E?", svako odstupanje od toga necete razumeti. Ne daj boze neko podpitanje. Iskreno, sramota me je sto dopustih da me tako naprave glupom osobom i otmu novac. Cekamo rezultat ali jasno je da cemo biti odbijeni. Najsladji su kada vam "centar za edukaciju" posle predaje papira, gde se izblamirate jer ne znate nista da kazete sem kako se zovete, da papir "Ocekujte poziv i ucite madjarski jezik". Za 3 meseca mozete da upisete opsti kurs i imate bolje znanje.

Moja preporuka - odvojte par meseci, ucite jezik kako treba i uradite sve sami. Mi ispadosmo glupi, ali drugi ne moraju.

Srecno!


 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2015. u 20:03 - pre 108 meseci
Kakvi centri kakve ludorije..bacanje para..

ako baš nemate sa čim da krenete..a imate viška para..pa eto..reklamirao se momak..jedan čas..5e...uzmeš 60 časova..to je dva meseca intezivnog učenja i eto rešenja..i opet naučićeš mnogo mnogo mnogo više nego na kursevima :D
 
Odgovor na temu

Ned92
Subotica

Član broj: 314489
Poruke: 14



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2015. u 09:41 - pre 108 meseci
Pozdrav,

da li neko može da preporuči dobrog predavača mađarskog jezika u Subotici?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2015. u 09:54 - pre 108 meseci
Citat:
Ned92: Pozdrav,

da li neko može da preporuči dobrog predavača mađarskog jezika u Subotici?


imas oko 50000 profesora madjarskog u SU, koliko je od prilike ljudi madjarske nacionalnosti koji znaju da govore madjarski. Izadji na ulicu, pridji nekome, sprijatelji se. Da ja zivim u SU umesto u BG, ja bi danas pevao na madjarskom. a plus sto neces dati silne pare za profesora
asdf
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2015. u 13:00 - pre 108 meseci
imate jedan sajt..interpals se zove..ja sam tamo našao pun q da izvinete ljudi koji su voljni da pričaju :D svih godina...nacionalnosti..ako znate engleski najlakše je naći nekog da pričate madjarski,jer koliko sam video..mnogo ljudi iz madjarske želi da nauči engleski
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2015. u 21:07 - pre 108 meseci
Citat:
jeca27:
Pozdrav,

Da li je neko menjao ime i prezime? Koliko je to komplikovano i koliko dugo moze da potraje? Da li obavezuje na promenu imena i prezimena u srpskim dokumentima?

Hvala!



Pozz Jeco

Jedan moj drug je menjao tj modifikovao ime u smislu stavio je zarez na a da bi mu madjari citali ime kako treba.
Ili npr prezivaš se Stanković ako ne modifikujes u Sztankovic oni ce tvoje ime čitatati kao Štonkovic (po srbski) njemu licno to ima smisla pa je i trazio tu vrstu modifikacije.

E.. sada.. bukvalno promena imena i prezimena to jos nisam čuo u nekom primeru ali su mi rekli da je to apsolutno moguće. To je u skopu samog procesa.
Za sva pitanja ovog tipa ti savetujem da posetis madjarsku kancelariju u Mileticevoj u Novom Sadu.

Naravno da ne obavezuje na bilo kakvu promenu u Srbiji.

Imaj na umu da ces dobiti potpuno novi tj drugi JMBG koji nema veza sa srbskim uz to novo ime i prezime. .... iiii eto ga,nova ti ;)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2015. u 09:57 - pre 108 meseci
nikako nemojte menjati srpska imena, znate zasto. Puno je bitnije da vam pise Cacic ako vec ne moze Čačić nego da stavljate Csacsity ili slicno jel onda vam ime u pasosu nece korspondirati sa imenima na vasim diplomama sto ce vam trebati na poslu.

Recimo Italijani i dalje ne kapiraju da je Srdjan isto sto i Srđan, traze potvrdu od nase policije npr. Njima su to dva razlicita imena. Ja mom sinu samo zato nisam dao ime Djordje da ne pravim detetu komplikacije...

Ok, ako se neko preziva Sabo i iz emotivnih razloga hoce Szabo to je druga stvar, ali srpska imena ne menjajte samo cete zakomplikovati sebi zivot.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898891 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.