Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898833 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 19:49 - pre 108 meseci
Ja sam bio pre 3 nedelje.
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Srafceneger
Arnold Sravceneger
nezaposljen
Beograd

Član broj: 324689
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 22:48 - pre 108 meseci
Pozdrav svima.

Da li se neko seca broja telefona, sa kojeg su ga nazvali da ga provere(da li zna jezik) iz Budimpeste?
Ja sam skoro imao propusten poziv sa broja iz Budimpeste, a predao sam krajem februara.
 
Odgovor na temu

marcomarin
Marco Marin
moganvallolkozo
moganvallolkozo vagyok
Uj Belgrad

Član broj: 328952
Poruke: 3
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2015. u 09:18 - pre 108 meseci
@Srafceneger, da li si predao u Budimpesti papire, ili u Beogradu ?
MM
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2015. u 12:33 - pre 108 meseci
Jel postoji negde Pimsleur phase 2 za madjarski? prekopao sam boga oca i ne mogu da nadjem :D
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 07:59 - pre 108 meseci
Citat:
Lacika.1991: Jel postoji negde Pimsleur phase 2 za madjarski? prekopao sam boga oca i ne mogu da nadjem :D


Lacika, Pimsleur Hungarian phase 2 ne postoji, postoji samo 1 cd, za razliku od recimo, nemačkog, gde postoje 3 :)
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 08:01 - pre 108 meseci
Citat:
Mihailoo:
Nije tako, dokumenta važe neograničeno, osim izvoda iz knjige venčanih,
koji mora da bude skorašnji (nisam siguran tačno koliko).
Ja sam predao izvod (iz knjige rođenih) koji je bio preveden pre par
godina, bez problema (za sad) :)



Pa ja sam planirala da skeniram dokumenta pa da pošaljem u Suboticu, najviše mi je bitno da li mi je validan izvod, tj, kopija izvoda za pradedu, mada je meni poslao arhivar iz Mađarske lično, sa sve propratnim pismom, potpisima i pečatima. Htela sam da im pošaljem i pitam da li su dokumenta ok, pa da zovem za novi termin....
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 12:43 - pre 108 meseci
Citat:
KoVacH_:
Citat:
Lacika.1991: Jel postoji negde Pimsleur phase 2 za madjarski? prekopao sam boga oca i ne mogu da nadjem :D


Lacika, Pimsleur Hungarian phase 2 ne postoji, postoji samo 1 cd, za razliku od recimo, nemačkog, gde postoje 3 :)


ubrzo posle poruke sam ustanovio da je to tako :D šteta,pre pre pre dobro odradjeno i brzina kojom to sve ulazi u glavu je neverovatna :D
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 14:06 - pre 108 meseci
Citat:
Lacika.1991: ubrzo posle poruke sam ustanovio da je to tako :D šteta,pre pre pre dobro odradjeno i brzina kojom to sve ulazi u glavu je neverovatna :D



Odličan je Pimsleur Hungarian, ja sam ga završila nešto jako brzo, zanimljivo i odlično odrađeno! Isto tako sam se i ja slomila da nađem drugi deo, tek sam posle na zvaničnom sajtu videla da nema drugog dela :)

Ja sada radim Assimil-ov Hungarian na memrise, mogu ti to preporučiti, to su generalno samo reči, meni to konkretno baš puno znači, tek u konverzaciji vidiš koliko pokupiš i koliko znaš....
 
Odgovor na temu

Tusidisi

Član broj: 329232
Poruke: 3
*.cpe.vektor.net.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 16:45 - pre 108 meseci
Preko dve godine pratim ovu temu, tačnije od dana kada mi je palo na pamet da apliciram za državljanstvo. Mnogo korisnih informacija sam dobio na ovom forumu pa sam rešio da vratim istom merom tj. da opišem svoj put.

Krenuo sam da učim Mađarski od početka 2014, a u avgustu sam zakazao predaju novembar u Beogradu. Učio sam Mađarski u školi jezika, pa na privatnim časovima. Slušao sam mađarski radio, gledao neke emisije na youtube-u, slušao materijale iz hallo itt Magyarorszag, gledao filmove sa titlom.

Došao je dan za predaju. Kao i svi ostali došao sam u ambasadu u dogovoreni termin. Pozvonio na interfon na donjem ulazu i posle par rečenica su mi otvorili vrata (Objasnio sam zašto sam došao). Nakon nekog vremena su me pozvali u ovde već poznatu prostoriju. Dve žene su bile sa druge strane stola. Pitali su me razna pitanja, uglavnom ona koja se spominju ovde (Da kažem nešto o sebi, čime se bavim, kako provodim slobodno vreme, pitali su me malo detaljnije o poslu, porodici i sl. Takođe, da li sam bio u Mađarskoj, šta sam tamo video, šta mi se svidelo i sl, zašto tražim državljanstvo itd.) Intervju je bio neprijatan jer su me ispravljali na svakoj i najmanjoj gramatičkoj grešci i samo dobra koncetracija i jaka volja su mi pomogli da ne puknem posle tolikog broja prekidanja. Iako sam na pitanja odgovarao sa nekoliko rečenica, tražili su od mene da nastavim dalje da dajem opširnije odgovore, jer nekoliko rečenica kažu nije dovoljno. Za sve su imali podpitanje, tako da nikakvo učenje napamet ne bi sigurno prošlo. Trajalo je jedno pola sata. Nisu delovali zadovoljno, ali su popunjavale dokumentaciju. Dale su mi da potpišem dokumentaciju i rekle da nastavim da učim.

Jezik sam nastavio da učim. U februaru su me zvali iz Budimešte, navodno da provere neke moje podatke. Naravno u pitanju je bila provera jezika. Ta provera nije bila teška (Jesam li ja taj i taj, kako mi se zove predah, gde hoću zakletvu i zašto baš tamo, da sam sam aplicirao), međutim obzirom da se za razliku od predaje ne pripremite psihički jer ne znate koji dan i u koje vreme bi vas mogli pozvati poprilično je teško i mislim da se tu čovek može lako zbuniti ako nije 100% spreman.

U aprilu sam dobio pismo iz ambasade u kome se navodi da sam prihvaćen i da treba da se javim za zakletvu. Javio sam narednog dana da zakažem termin. Objasnio sam im zašto zovem i dobio predlog termina zakletve koji sam prihvatio. Nekoliko dana pred zakletvu su me zvali da me podsete za zakletvu (ponovo faktor iznenađenja je otežao taj razgovor, ali nije bilo komplikovano).

Na zakletvu sam kao i ostali ljudi došao u dogovoreno vreme ispred ambasade. Ravno u podne su pozvali sve da uđu. Prozvali su da vide da li su svi tu. Bilo je tu i mađarskih i srpskih prezimena. Prozivali su na onda pojedinačno da potpišemo dokumentaciju i tu brzopotezno pitali jedno pitanje (kada ste rođeni uglavnom). Tu su nam podelili i statističke obrasce i još jedan dokument koji do tada nisam video, međutim u tom dokumentu se popunjavaju samo opšti podaci, tako da nije bio neki problem. Nakon toga su nam objasnili kako će izgledati zakletva i još neke stvari i onda je počela zakletva. Nakon zakletve se pio šampanjac i sok i nakon toga smo se razišli.

Sve u svemu proces je dosta težak i zahteva baš dosta truda i živaca iako možda to izgleda jednostavno kada pogledate ovo što sam napisao. Ozbiljno učenje jezika je neophodno i pored toga ceo proces je igra na sreću. Ili prihvatite te dve činjenice ili odustanite. Srećno svima!
 
Odgovor na temu

zzile011

Član broj: 322949
Poruke: 3
188.55.93.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 18:21 - pre 108 meseci

U principu bez osnovnog znanja madjarskog jezika nemoj te predavati dokumenta i to samo u nadleznoj Madjarskoj ambasadi ili konzulatu . Ja sam predao aplikaciju preko Centra za edukaciju iz Subotice i svi su iz nase grupe odbijeni. Oni koji su se javili na intervju u Ambasadi i nisu po njihovom kriterijumu imali "osnovno" znanje Madjarskog jezika dobili su i poziv od strane madjarske policije.

Jedini put naucite jezik i sami predajte u odgovarajucoj ambasadi ili konzulatu .

Sretno
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2015. u 19:11 - pre 108 meseci
Citat:
KoVacH_:
Citat:
Lacika.1991: ubrzo posle poruke sam ustanovio da je to tako :D šteta,pre pre pre dobro odradjeno i brzina kojom to sve ulazi u glavu je neverovatna :D



Odličan je Pimsleur Hungarian, ja sam ga završila nešto jako brzo, zanimljivo i odlično odrađeno! Isto tako sam se i ja slomila da nađem drugi deo, tek sam posle na zvaničnom sajtu videla da nema drugog dela :)

Ja sada radim Assimil-ov Hungarian na memrise, mogu ti to preporučiti, to su generalno samo reči, meni to konkretno baš puno znači, tek u konverzaciji vidiš koliko pokupiš i koliko znaš....


pa ja matorog koristim sad umesto kursa :D ali assimil je ok,koliko mi je žao što nema pimsleur za madjarski dalje,toliko mi se svidja da kontam kada savladam madjarski ima da uzmem pimsleur neki drugi jezik i opet..jer idem po 5 lekcija dnevno..i sve mi ostaje u glavi,stvarno sam iznenadjen :D
 
Odgovor na temu

Nagybeckerek
Srbija

Član broj: 328669
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2015. u 08:02 - pre 108 meseci
Da li neko ima iskustva sa predajom dokumenata u Zrenjaninu, u madjarskoj kancelariji? I kakva je to prica oko policije?
 
Odgovor na temu

Srafceneger
Arnold Sravceneger
nezaposljen
Beograd

Član broj: 324689
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2015. u 08:24 - pre 108 meseci
Citat:
marcomarin:
@Srafceneger, da li si predao u Budimpesti papire, ili u Beogradu ?



U Beogradu krajem februara.


 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2015. u 13:17 - pre 108 meseci
Da li neko zna sta se popunjava u forumularu koji se predaje za izradu pasosa i kolika je tacna cena za pasos na 10 godina? Od dokumenata treba samo ono sto smo dobili na zakletvi i pasos koji sada imamo?
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2015. u 08:28 - pre 108 meseci
Jel ima neko informaciju o sledecim konzularnim danima, gde i kada se odrzavaju?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2015. u 20:47 - pre 108 meseci
Drugarice i Drugovi,

mislim, ne mislim

http://www.blic.rs/Zabava/Vest...ijana-Mateus-postala-Madjarica
asdf
 
Odgovor na temu

Poliglota
Beograd

Član broj: 329311
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.05.2015. u 00:41 - pre 108 meseci
Da li je u BG na razgovoru neko imao pitanja o njihovoj istoriji i bilo sta slicno..?
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.05.2015. u 10:54 - pre 108 meseci
Citat:
milos.hu:
Drugarice i Drugovi,

mislim, ne mislim

http://www.blic.rs/Zabava/Vest...ijana-Mateus-postala-Madjarica

Šta je tu čudno? Ima na to pravo više nego svi mi ovde, jer je 15 godina živela u Mađarskoj a najverovatnije nema problem sa (ne)poznavanjem jezika.
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.05.2015. u 11:26 - pre 108 meseci
Drugari stigla odbijenica,predato u konzulatu u Subotici 10.11.2014 god.U pismu pise da je odbijenica 24.02.2015,a pismo je danas stiglo.Kazu nema se pravo na zalbu ali se moze ponovo podneti zahtev..to vec svi znaju..srecno onima koji cekaju i dalje...:)
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.05.2015. u 12:44 - pre 108 meseci
Pj Harvey, kako sad pišeš da si predao u Subotici kad si za sve te pokušaje su i bg-a pisao da ti nisu uzeli papire, a da si na kraju predao u NS na konzularnim danima?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898833 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.