Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896150 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 12:44 - pre 109 meseci
Citat:
KoVacH_: Mihailo, imaš pivo :) Odličan sajt, svaka čast!

Ja bih ti predložila da za učenje jezika dodaš i Pimsleur Hungarian (booklet se posebno skida u pdf formatu). To je audio kurs koji je odličan za početnike, može se naći i skinuti besplatno sa torrenta.


Ako mozes da mi posaljes link, to bi bilo kul...

Citat:

Takođe i Assimil-ov kurs mađarskog na memrise.com, odličan.
Verbix.com za glagole, super stvar.


Ovo sam nasao, okacicu.

Citat:

Grupa na FB Learn hungarian-tanuljunk magyarul, odlično mesto, super ljudi spremni da pomognu.


Posto nisam na Fejsu (da ne ulazimo u to), dobro bi dosao i link grupe.

Citat:

conversationexchange.com, lično ja sam tu upoznala par ljudi, Mađara, sa kojima pričam preko skajpa, isto super stvar.


I ovo sam nasao, izgleda super, hvala ti! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 12:45 - pre 109 meseci
Citat:
padobranac79:
kako da ti posaljes pivo Aksom :) jeste da sam predao i cekam jos ali ovo je ekstra stvar za ljude koji pocinju


Salio sam se druze, naravno, mada ako se nekad, mi polaznici nadjemo na nekom druzenju... ko zna! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 13:54 - pre 109 meseci
da, treba da napravimo grupu na FB svi mi koji cekamo Madjarski pasos
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 14:30 - pre 109 meseci
Citat:
Mihailoo:
Evo drustvo, kao sto sam i obecao, napravio sam sajt sa informacijama koje mogu mnogo pomoci u procesu sticanja madjarskog drzavljanstva, narocito novim kandidatima.

Potrudio sam se koliko sam mogao, sva pomoc, kritike, informacije su dobro dosle, javite mi se i uredjivacemo ga zajedno! :)

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/

-Mihailo :)


Ladno i moj kurs Gyakori kéfejezések na sajtu :D
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 14:38 - pre 109 meseci
Citat:
Razer87: Ladno i moj kurs Gyakori kéfejezések na sajtu :D


Zato sto sam vecinu materijala nasao ovde :)

A i ucio sam iz tvog kursa, i mogu ti reci da mi je bilo prilicno korisno da znam da kazem, 'Ne znam tacno- Nem tudom pontosan' ili 'Nisam siguran-Nem vagyok bisztos' hehe :)


www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 22:00 - pre 109 meseci
Citat:
Krikica:
Citat:
pekavac:
Dobio sam poziv za zakletvu juče, a predao sam papire početkom oktobra u Rumi. Što zbog činjenice da nisam dovoljno obnavljao jezik od momenta predaje papira, što zbog toga što sam bio uhvaćen u gužvi i nezgodnom trenutku za priču, nisam razumeo u potpunosti ženu koja me je pozvala. Međutim. uspeo sam nekako da izblefiram i završim razgovor tako da ona to ne primeti... Našao sam način da saznam kad i gde mi je zakletva, da ne detaljišem, nije ni bitno za temu...

Elem,

da li može neko da mi opiše postupak polaganja zakletve? Bukvalno od momenta dolaska ispred konzulata do završene priče. Gde su mogućnosti za "padanje", na šta treba da se fokusiram (pošto ću uzeti par intenzivnih časova da se prisetim jezika, naravno)...? Svaki dobronameran savet je dobrodošao, unapred hvala.


Gde idete na zakletvu?


U Suboticu.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2015. u 23:09 - pre 109 meseci
Citat:
Mihailoo:
Citat:
Razer87: Ladno i moj kurs Gyakori kéfejezések na sajtu :D


Zato sto sam vecinu materijala nasao ovde :)

A i ucio sam iz tvog kursa, i mogu ti reci da mi je bilo prilicno korisno da znam da kazem, 'Ne znam tacno- Nem tudom pontosan' ili 'Nisam siguran-Nem vagyok bisztos' hehe :)



Služim narodu! :D Kako učim, tako i update-ujem taj kurs, uskoro ću ubaciti neke nova stvari, pa ću vas obavestiti!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2015. u 07:08 - pre 109 meseci
Citat:
pekavac:
Citat:
Krikica:
Citat:
pekavac:
Dobio sam poziv za zakletvu juče, a predao sam papire početkom oktobra u Rumi. Što zbog činjenice da nisam dovoljno obnavljao jezik od momenta predaje papira, što zbog toga što sam bio uhvaćen u gužvi i nezgodnom trenutku za priču, nisam razumeo u potpunosti ženu koja me je pozvala. Međutim. uspeo sam nekako da izblefiram i završim razgovor tako da ona to ne primeti... Našao sam način da saznam kad i gde mi je zakletva, da ne detaljišem, nije ni bitno za temu...

Elem,

da li može neko da mi opiše postupak polaganja zakletve? Bukvalno od momenta dolaska ispred konzulata do završene priče. Gde su mogućnosti za "padanje", na šta treba da se fokusiram (pošto ću uzeti par intenzivnih časova da se prisetim jezika, naravno)...? Svaki dobronameran savet je dobrodošao, unapred hvala.


Gde idete na zakletvu?


U Suboticu.


Imas na sajtu 3 iskustva iz Subotice, strana 'Prodecura' (www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs)

Ziveo :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2015. u 07:10 - pre 109 meseci
Citat:
Razer87:
Citat:
Mihailoo:
Citat:
Razer87: Ladno i moj kurs Gyakori kéfejezések na sajtu :D


Zato sto sam vecinu materijala nasao ovde :)

A i ucio sam iz tvog kursa, i mogu ti reci da mi je bilo prilicno korisno da znam da kazem, 'Ne znam tacno- Nem tudom pontosan' ili 'Nisam siguran-Nem vagyok bisztos' hehe :)



Služim narodu! :D Kako učim, tako i update-ujem taj kurs, uskoro ću ubaciti neke nova stvari, pa ću vas obavestiti!



Samo napred druze, zajedno smo jaci, jos malo pa Komunizam! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2015. u 11:18 - pre 109 meseci
Da li bi mi neko ko je prošao telefonski razgovor mogao da mi potvrdi da li je izgledalo ovako...

Tiszteit Uram
Örömmel értesítem, hogy az egyszerűsített honosítási/visszahonosítási kérelme elfogadásra került
Tájékoztatom, hogy a magyar állampoigárságot az állampolgársági eskü/godadalom letételével szerzi meg
Tisztelettel felkérem, hogy esküjének ünnepélyes letétele és honosítási okiratnak átvétele céljából 2015, november 10-én 13:15-kor. szíveskedjen megjelenni Magyarország Szabadkai Főkonzulátusán
A regisztrációt és adategyeztetést követően az ünnepélyes eskütétel 14.00 órakor kezdődik
Tájékoztatom, hogy az eskütételen a személyazonosságot érvényes útlevéllel vagy személyazonosító igazolvánnyal kell igazolnia.
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.dynamic.kdsinter.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2015. u 17:46 - pre 109 meseci
S obzirom na to da sam dosta informacija o proceduri dobijanja državljanstva dobio zahvaljujući ovom forumu, red je da mu se na neki način odužim prenošenjem sopstvenog iskustva o današnjoj zakletvi u konzulatu u Subotici.

Zakletva mi je zakazana za danas u 9 ujutru (obavestili su me telefonskim pozivom 7-8 dana ranije, o tome sam već pisao pre par stranica). Misleći da je u 9h sam čin polaganja zakletve, a da će se protokolarne radnje obavljati pre toga, došao sam baš dosta ranije (tipa 45 min) i bio prvi tamo. Dakle, prvi savet svima je da dođete u ono vreme koje vam kažu, jer zapravo tada tek počinje prijavljivanje i potpisivanje. Čim uđete u konzulat javite se službeniku na stolu s leve strane, kažete da ste došli zbog zakletve i on će vas pitati kako se zovete i uputiti na jedan od dva stola preko puta njega (zapravo sa desne strane kad uđete). Predstavio sam se službenici, tražila mi je ličnu kartu i pitala za adresu. Nakon toga me je pitala gde sam predao zahtev za državljanstvo, što ja u prvi mah nisam razumeo i malo sam se spetljao, ali sam "isplivao" i objasnio da je to bilo prošle godine u Rumi i naveo datum. Videla je da ne vladam jezikom baš sjajno, pa mi je rekla da sednem sa strane i sačekam razgovor sa konzulom. Posle 10-ak minuta pozvala me je g-đa konzul (crvenokosa žena srednjih godina) na razgovor u prostoriju iza. Njeno ponašanje je bilo krajnje prijatno i korektno, a pitanja sledeća: Odakle ste? Gde živite? Čime se bavite/tj. gde radite? Da li ste oženjeni? Čime Vam se bavi supruga? Imate li dece? Od kada učite Mađarski? Gde učite? Šta imate u tašni? Zašto tražite državljanstvo? U koju državu nameravate da idete po dobijanju državljanstva? Da li imate nekoga tamo?
Dakle, pitanja opšteg tipa uz tolerisanje i u prijatnom tonu ispravljanje mojih sitnih gramatičkih grešaka. Nakon toga mi je rekla da mogu da dobijem državljanstvo i uputila me nazad do službenice, gde sam potpisao neka dva papira. Kad su svi završili, prešli smo u svečanu salu u podrumu, gde je prvo neki mlađi momak (činovnik) rekao par rečenica od čega sam razumeo da isključimo telefone. Kada je ušla pomenuta g-đa konzul, pričala je dobrih 20 minuta, nakon čega je bila himna, pa prozivanje poimence (priđeš, uzmeš uverenje o državljanstvu i kažeš hvala, baš nikakva nauka), i na kraju još neka patriotska pesma. Posle toga smo svi dobili šampanjac, gospođa je nazdravila sa svima pojedinačno, ko je želeo mogao je da se slika i to je to. Bilo je oko 50 ljudi na zakletvi.

Nadam se da će ovo moje iskustvo nekome koristiti. Zaključak: itekako se može desiti dodatna provera jezika i "padanje" na samoj zakletvi, ali u mom konkretnom slučaju ta provera nije bila bauk.

[Ovu poruku je menjao pekavac dana 05.05.2015. u 19:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2015. u 17:47 - pre 109 meseci
Jel ima neko da prenese iskustva sa danasnje zakletve u Subotici. Znam da se pisalo ali opet , mislim da cu biti sigurnija ako cujem jos koje iskustvo .
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2015. u 19:43 - pre 109 meseci
@pekavac

Svaka cast druze, drago mi se sve dobro zavrsilo! (a moglo je i drugacije) :)

Super samo napred!

Stavicu tvoje iskustvo na sajt, ako ne zameras...
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.dynamic.kdsinter.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2015. u 21:58 - pre 109 meseci
@Mihailoo,

Hvala! Naravno da nije problem da se stavi na sajt.

 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2015. u 08:17 - pre 109 meseci
Pekavac , hvala ti na postu. Jel ima neko na forumu ko je pozvan na zakletvu za 11.maj u 10 sati u Suboticu?


[Ovu poruku je menjao loco corazon dana 06.05.2015. u 11:16 GMT+1]
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2015. u 17:42 - pre 108 meseci
Evo da i ja prenesem iskustvo sa zakletve koja je bila 5.5. u Beogradu. Sve je bilo onako kako je već nekoliko puta opisano ovde na forumu. Čekali smo ispred glavne kapije amabasade i u 12h su nas pozvali unutra. U holu su nas prozivali po abecednom redu i pošto sam ja bila pri početku, znam da su ljude pre mene pitali uglavnom kada su rodjeni, nikakvih dodatnih ispitivanja nije bilo. Potpisali smo dva formulara na dva mesta i dobili dva formulara da popunimo ( bilo je vremena pošto je zakletva bila u 13h ia i formulari se mogu popunjavati uz konsultaciju). U 13h smo ušli u salu i svečanost je počela ( govor, himna, zakletva, slikanje). Sada kada ovo pišem, izgleda da mi nije bilo ništa strašno, ali moram priznati da sam tada imala tremu kao nikad u životu, jedva se potpisah :) Ali osećaj kada dobiješ papir je neopisiv :)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2015. u 17:49 - pre 108 meseci
Citat:
Krikica: Evo da i ja prenesem iskustvo sa zakletve koja je bila 5.5. u Beogradu. Sve je bilo onako kako je već nekoliko puta opisano ovde na forumu. Čekali smo ispred glavne kapije amabasade i u 12h su nas pozvali unutra. U holu su nas prozivali po abecednom redu i pošto sam ja bila pri početku, znam da su ljude pre mene pitali uglavnom kada su rodjeni, nikakvih dodatnih ispitivanja nije bilo. Potpisali smo dva formulara na dva mesta i dobili dva formulara da popunimo ( bilo je vremena pošto je zakletva bila u 13h ia i formulari se mogu popunjavati uz konsultaciju). U 13h smo ušli u salu i svečanost je počela ( govor, himna, zakletva, slikanje). Sada kada ovo pišem, izgleda da mi nije bilo ništa strašno, ali moram priznati da sam tada imala tremu kao nikad u životu, jedva se potpisah :) Ali osećaj kada dobiješ papir je neopisiv :)


Hvala na informacijama, konacno jedno iskustvo iz BG! :)

CESTITAM! :))
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2015. u 18:07 - pre 108 meseci
Hvala :)
 
Odgovor na temu

indj

Član broj: 318312
Poruke: 19
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2015. u 19:02 - pre 108 meseci
Sjajno , lepe vesti !
Kada si predala papire ?
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2015. u 20:03 - pre 108 meseci
17.11. Pismo sam dobila 22.4. i na njemu je stajao datum 17.4. a na toj legitimaciji, da tako kažem, koju sam dobila stoji datum 9.3. a na dokumentu koji je predsednik potpisao stoji 2.3. što znači da su oni moj zahtev odobrili otprilike nakon 3 ipo meseca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896150 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.