Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898389 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 15:36 - pre 115 meseci
Cudna konstatacija: "Ni tesko ni lako".....
 
Odgovor na temu

Jasmina858
sluzbenik
Beograd,Srbija

Član broj: 325628
Poruke: 4
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 16:43 - pre 115 meseci
Mislila sam na pitanja,kada sporije postavljaju pitanja razumem i tacno odgovorim ali kada ubrzaju onda je malo nezgodno,ali ponove pitanje laganijim tempom.Ja sam ucila madjarski jezik sama oko cetiri meseca,slusala sam preko mp4 madjarski u 100 lekcija, pa sam posla na kurs koji je trajao 6 meseci,ucila,ucila,pisala,prepisivala,vezbala i mislim da se trud isplatio.Na sajtu www.50languages.com imate opciju madjarski-srpski,morate se registrovati i skinuti lekcije i mp3 lekcije za slusanje.To mi je pomoglo oko izgovora,i dosta se nauci da se reci pravilno izgovaraju.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 19:23 - pre 115 meseci
Citat:
lexus-it:
Dobio sam vec drzavljanstvo i sada treba da predam zahtev za pasos.
Jel postoji neki formular koji cu morati da popunjavam prilikom predaje? Bilo bi super ako neko ima kopiju kako on izgleda sa uputstvima za popunjavanje..


Ne postoji, sve popunjavaju službenici. Potrebni su honositasi okirat, lakcim i srpski pasoš.
 
Odgovor na temu

alister321
Student

Član broj: 324058
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 20:06 - pre 115 meseci
Posle 4 meseca stigla odbijenica .Izgleda da vise ne prolazi predavanje u Madjarskoj. Koliko se ceka na termin za predaju u Beogradu?
 
Odgovor na temu

milica.lana
Nastavnik engleskog jezika
Subotica, Srbija

Član broj: 307796
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 20:15 - pre 115 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
lexus-it:
Dobio sam vec drzavljanstvo i sada treba da predam zahtev za pasos.
Jel postoji neki formular koji cu morati da popunjavam prilikom predaje? Bilo bi super ako neko ima kopiju kako on izgleda sa uputstvima za popunjavanje..


Ne postoji, sve popunjavaju službenici. Potrebni su honositasi okirat, lakcim i srpski pasoš.



U Subotici popunjavas sam, samo ti daju formulare.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2014. u 21:01 - pre 115 meseci
U Beogradu se čeka malo više od 3 meseca za termin,
jel može Jasmina858 malo detaljnije da prepriča intervju u BG-u, pomoglo bi mnogima.
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 09:41 - pre 115 meseci
ima li da je neko bio juce na konz.danima u N.Sadu,ko bi malo preneo utiske i sta se desavalo tamo.
 
Odgovor na temu

torrente77
Hose Louis Torrente
student

Član broj: 209430
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 11:30 - pre 115 meseci
gde si prijavljuje a konzulerne danu u Zrenjaninu...da li neko ima neku informaciju?!
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 12:25 - pre 115 meseci
Pozdrav narode.
Pratim ovu temu već nekoliko meseci, ali se sada javljam prvi put jer sam preduzeo neke konkretne korake, pa da podelim sa vama neko početno iskustvo - možda će nekome biti od pomoći.
Mađarski učim privatno otprilike pola godine. Dva puta nedeljno dvočas, i naravno radim kod kuće ali zaista svaki dan, u proseku po dva sata. Koristim i online kurseve na memrise.com kao i knjigu u pdf-u sa zvučnom pratnjom ''Szia. Jo napot, viszlat''. Po mišljenju devojke koja mi drži časove, stvarno napredujem dobro, jer stvarno radim dosta i kod kuće.
E sad, pošto se na termin u BG-u čeka oko tri meseca, mi smo danas obavili zakazivanje termina, računajući da će ovakvim tempom mog rada tu negde u januaru/februaru naredne godine moje znanje biti već solidno i dovoljno.
Zvali smo danas ambasadu, s tim što sam ja izvukao na papir sve podatke koje bi mogli da me pitaju (moji i ćerkini podaci, pošto predajem za sebe i maloletnu ćerku). To su ime i prezime, br. lk, dokle važi, JMBG za oboje nas, telefon i e-mail. Radili smo tako što sam okrenuo broj i prebacio na spikerfon, a profesorka je bila pored mene, slušala, suflirala i zapisivala po potrebi.
Moj prvi savet za sve one koji zakazuju razgovor: obavezno neka pored vas bude neko ko perfektno zna mađarski i izvucite sve što sam nabrojao na papir, plus podatke o pretku na kojeg se pozivate - ime i prezime i datum rođenja. Ja ovo nisam napisao na tom papiru, ali sam srećom znao napamet pa sam rekao kada su me pitali.
Dakle, službenica ambasade je rafalno sipala pitanja i potpitanja. Ja nisam mogao da razaberem gotovo ništa i da nisam imao profesorku pored sebe, 'ladno bih mogao da spustim slušalicu i da više uopšte ne zovem. Onaj tempo govora je zaista nemoguće pratiti ukoliko mađarski ne govorite tečno od rođenja. Dobio sam termin za sam kraj januara, znači otprilike neka tri meseca. Na kraju mi je rekla da treba još dobro da učim ako mislim da prođem.
Postoji i opcija da neko drugi zakaže umesto vas, ali ja sam baš hteo da sebi na vreme priredim ''vatreno krštenje'' čisto da vidim u šta se upuštam kada je realno okruženje u pitanju. I bogami prilično je zeznuto...
Jedino mogu da se nadam da ću tamo, kada lično odem na razgovor, napraviti malo bolji utisak i da će službenici koji vode razgovor biti malo realniji u pogledu jezika. Znači, ja sam što se tiče fonda reči, opisa svoje biografije, posla kojim se bavim itd. već solidno spreman, ali brzina njihovog govora je apsolutno nepremostiv problem.
Eto, toliko za sad. Nadam se da je ovo ljudima koji žele da zakažu termin bilo od neke pomoći. I hvala svima koji su svojim iskustvom svima nama pomogli do sad.
Pozz.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 12:29 - pre 115 meseci
Citat:
torrente77:
gde si prijavljuje a konzulerne danu u Zrenjaninu...da li neko ima neku informaciju?!

UDRUZENJE MADJARA U PETEFI ulici na cosku kod stare pijace,ali ta,o nema termina do proleca.provereno.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 12:55 - pre 115 meseci
dali neko zna kad i gde ima konzularnih dana u novembru u Srbiji

bb
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 13:17 - pre 115 meseci
hvala ti iconkin, bas mi je to aktuelno ovih dana
/
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 13:41 - pre 115 meseci
@moonns
Nema na čemu, sve najbolje
 
Odgovor na temu

Tentarev

Član broj: 325598
Poruke: 4
*.dynamic.stcable.net.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 13:53 - pre 115 meseci
Citat:
iconkin:
Jedino mogu da se nadam da ću tamo, kada lično odem na razgovor, napraviti malo bolji utisak i da će službenici koji vode razgovor biti malo realniji u pogledu jezika. Znači, ja sam što se tiče fonda reči, opisa svoje biografije, posla kojim se bavim itd. već solidno spreman, ali brzina njihovog govora je apsolutno nepremostiv problem.
Eto, toliko za sad. Nadam se da je ovo ljudima koji žele da zakažu termin bilo od neke pomoći. I hvala svima koji su svojim iskustvom svima nama pomogli do sad.
Pozz.


Zamolices ih da malo sporije pricaju i bice ok. Inace probaj da slusas radio na madjarskom jeziku mislim da ce ti pomoci da steknes bolji osecaj za ritam jezika

http://www.magyarportal.hu/magyar_adok/VilagRadioTV.htm imas ovde dosta velik izbor stanica


 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 15:26 - pre 115 meseci
@Tentarev

Hvala druže, probaću. Moraću da počnem da pratim i Duna TV na Sbb-u, valjda ću moći malo da povežem to što pričaju sa prevodom :)
Kad mi bude prošao razgovor sigurno ću napisati što detaljniji post o tome, bez obzira kako prođem.

Jedino mi je (a i profesorki) ostalo nejasno da li i maloletnu ćerku (11 godina) moram da vodim na razgovor u januaru ili je dovoljno da odemo samo supruga i ja - ona mora da ode sa mnom zbog njenog potpisa za dete, jer ona sama ne traži za sebe mađ. državljanstvo, jer ne zna jezik. Ako neko zna pouzdano neka napiše da li i dete mora da prisutno na razgovoru ili je dovoljno da dođu samo roditelji.

Hvala i pozz.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 16:00 - pre 115 meseci
Citat:
mujkan:
ima li da je neko bio juce na konz.danima u N.Sadu,ko bi malo preneo utiske i sta se desavalo tamo.


Bio sam ja. :) Bilo je... onako. Prvo sam nekih 10 minuta pričao sa matičarkom, i ona je bila skroz ok. Sva pitanja koja su bila su ta tipična, i već nekoliko puta ponovljena ovde (npr. recite nešto o sebi, gde ste učili mađarski, da li živite u Mađarskoj, čime se bavite itd). Zatim je došao konzul koji me je cedio. Bukvalno. On me je ispitivao 15 minuta i to tipična pitanja ali i skoro svako pitanje je imalo i potpitanje (npr. zašto želite državljanstvo, u kojim EU zemljama ste bili, šta ste radili u Mađarskoj, šta ste videli, šta je to što ste videli, otvorite pasoš, gde ste bili juče, gde idete sutra itd). Sada kada to tako kažem ne izgleda toliko teško. :) Međutim, problem je što moram da zamolim da sporije postavi pitanje, i konzul je bio prilično... neljubazan (da ne upotrebim neki neprijatniji izraz). Drugi problem je što u jednom trenutku pričam šta sam radio u Segedinu, i onda odjednom pitanje/naređenje da otvorim pasoš, i onda recimo, zašto želim državljanstvo. I treći problem je buka u kancelariji i ne ostavljanje mogućnosti da se lepo odgovori na pitanje i odmah prelazak na sledeće. Zatim je on napisao nešto dole u napomenu, ali nisam video šta. Nakon što je on otišao ostao sam još 5 minuta sa matičarkom, pitla me još nešto, ali ne mogu da se setim šta (nešto očekivano). Onda mi je dala papir (onaj papir što pokazuje šta sam predao od dokumenata, a jedan primerak ide njima a jedan meni) i da napišem svoj broj. Rekala mi je da će me u roku od 6 meseci neko zvati iz konzulata, i onda me je pitala gde želim zakletvu, i potom rekala da će me neko zvati iz subotičkog konzulata u roku od 6 meseci. Pošto nisam bio siguran da li sam zadovolji njihove kriterijume ili ne, pitao sam je da li je sve u redi, i da li mogu očekivati poziv na zakletvu. Na šta mi je rekala da sam bio dobar ali da moram nastaviti vežbati.

Moje mišljenje je da sam se držao dobro prvih 20 minuta intervjua, ali poslednjih 10 sam već počeo da 'brljam' u odgovora, da ih zamolim da ponove, da ne razumem. Iskreno, ne znam da li da očekujm poziv na zakletvu ili odbijenicu. Uzeli su mi papire, ali to ne znači ništa jer sada svima uzimaju. U svakom slučaju, ja ću nastaviti da učim (trenutno sam A2.1) pa ćemo videti. :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.planet.madnet.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 17:11 - pre 115 meseci
Citat:
iconkin:
Jedino mi je (a i profesorki) ostalo nejasno da li i maloletnu ćerku (11 godina) moram da vodim na razgovor u januaru ili je dovoljno da odemo samo supruga i ja - ona mora da ode sa mnom zbog njenog potpisa za dete, jer ona sama ne traži za sebe mađ. državljanstvo, jer ne zna jezik. Ako neko zna pouzdano neka napiše da li i dete mora da prisutno na razgovoru ili je dovoljno da dođu samo roditelji.
Hvala i pozz.

Deca mlađa od 14 napunjenih godina ne moraju da prisustvuju ni predavanju papira, ni zakletvi.
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 17:20 - pre 115 meseci
@Emil Ranc
Hvala Emile, ovo mi je bilo baš bitno.
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 17:48 - pre 115 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Citat:
mujkan:
ima li da je neko bio juce na konz.danima u N.Sadu,ko bi malo preneo utiske i sta se desavalo tamo.


Bio sam ja. :) Bilo je... onako. Prvo sam nekih 10 minuta pričao sa matičarkom, i ona je bila skroz ok. Sva pitanja koja su bila su ta tipična, i već nekoliko puta ponovljena ovde (npr. recite nešto o sebi, gde ste učili mađarski, da li živite u Mađarskoj, čime se bavite itd). Zatim je došao konzul koji me je cedio. Bukvalno. On me je ispitivao 15 minuta i to tipična pitanja ali i skoro svako pitanje je imalo i potpitanje (npr. zašto želite državljanstvo, u kojim EU zemljama ste bili, šta ste radili u Mađarskoj, šta ste videli, šta je to što ste videli, otvorite pasoš, gde ste bili juče, gde idete sutra itd). Sada kada to tako kažem ne izgleda toliko teško. :) Međutim, problem je što moram da zamolim da sporije postavi pitanje, i konzul je bio prilično... neljubazan (da ne upotrebim neki neprijatniji izraz). Drugi problem je što u jednom trenutku pričam šta sam radio u Segedinu, i onda odjednom pitanje/naređenje da otvorim pasoš, i onda recimo, zašto želim državljanstvo. I treći problem je buka u kancelariji i ne ostavljanje mogućnosti da se lepo odgovori na pitanje i odmah prelazak na sledeće. Zatim je on napisao nešto dole u napomenu, ali nisam video šta. Nakon što je on otišao ostao sam još 5 minuta sa matičarkom, pitla me još nešto, ali ne mogu da se setim šta (nešto očekivano). Onda mi je dala papir (onaj papir što pokazuje šta sam predao od dokumenata, a jedan primerak ide njima a jedan meni) i da napišem svoj broj. Rekala mi je da će me u roku od 6 meseci neko zvati iz konzulata, i onda me je pitala gde želim zakletvu, i potom rekala da će me neko zvati iz subotičkog konzulata u roku od 6 meseci. Pošto nisam bio siguran da li sam zadovolji njihove kriterijume ili ne, pitao sam je da li je sve u redi, i da li mogu očekivati poziv na zakletvu. Na šta mi je rekala da sam bio dobar ali da moram nastaviti vežbati.

Moje mišljenje je da sam se držao dobro prvih 20 minuta intervjua, ali poslednjih 10 sam već počeo da 'brljam' u odgovora, da ih zamolim da ponove, da ne razumem. Iskreno, ne znam da li da očekujm poziv na zakletvu ili odbijenicu. Uzeli su mi papire, ali to ne znači ništa jer sada svima uzimaju. U svakom slučaju, ja ću nastaviti da učim (trenutno sam A2.1) pa ćemo videti. :)

Da,mislim da i znam o kom se konzulu radi,jer ti je postavljao tipicna pitanja za njega i bas tako seckao da nekazem pitao na prepad,jer sam imao sa njim iskustva u Subotici,i mislim da je on ubedljivo naj,naj neprijatniji od svih zaposlenih u konzulatu,ali mozemu se. Nego,nije mi jasno u kakvoj ti je napomeni to nesto napisao,kad u honositasiu nema nikakve napomene,vec samo stavke da znas ili ne jezik,i mislim da ako ti je to zaokruzio,da znas,da onda neces imati problem,i da si uspesno prosao:)
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2014. u 18:39 - pre 115 meseci
A koji konzul te ispitivao?I da li si zakazivao za konz.dan?Pozzzz
Radenko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898389 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.