Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897986 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2014. u 11:04 - pre 115 meseci
Citat:
član:
Zar viza i dozvola za rad je jednu zemlju EU ne vazi i za sve druge zemlje EU
(osim mozda ako je CRO u pitanju posto oni i dalje nemaju otvoreno trziste rada)?
imao sam prilike da u Nemackoj upoznam jednog Peruanca koji se u Spaniji vencao sa Nemicom, neko vreme su bili tamo, pa su se onda preselili u DE gde on sada ima vizu/dozvolu za rad. Zar to ne dodje isto kao ovo sa vencanjem sa Madjaricom? Jedino sto pretpostavljam da je on vec imao nekakvu vizu za Spaniju posto je zenu upoznao dok je vec bio u Spaniji, ali bi to onda opet islo u prilog tome da viza za jednu zemlju EU vazi i za druge.


Ne znaci, dozvola boravka vazi samo u zemlji gde je tvoj supruznik, drzavljanin EU. Dakle ako je madjarica u Madjarskoj, onda je i boravisna/radna dozvola samo za Madjarsku. Morala bi ona da se preseli u Austriju i da se ZAPOSLI i da tek onda dovuce tamo njega kao supruga i onda je legalno tamo. Cak ni trajna boravisna u jednoj zemji ne znaci da mozes da odes u drugu, mada iz trajne se vrlo lako moze uci u drzavljanstvo i onda vise nema tih problema (s tim sto u nekim zemljama onda moras da se odreknes srpskog).

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2014. u 07:41 - pre 115 meseci
Pozdrav svima!
Imam pitanje za sve vas koji ste bili na razgovoru ili imate tacne informacije od prijatelja koji su bili. Kada Vas konzul pita zasto zelite madjarsko drzavljanstvo, sta je po vama najbolji odgovor?
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
62.193.158.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2014. u 07:54 - pre 115 meseci
Najbolje je da svojim rečima tačno odgovoriš na pitanje, i time pokažeš da si ozbiljna osoba i da si stvarno učio jezik, a ne da lupetaš napamet naučene fraze kako si ponosan što ti je prababa živela u Austro-Ugarskoj.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2014. u 08:43 - pre 115 meseci
Citat:
pule87:
Pozdrav svima!
Imam pitanje za sve vas koji ste bili na razgovoru ili imate tacne informacije od prijatelja koji su bili. Kada Vas konzul pita zasto zelite madjarsko drzavljanstvo, sta je po vama najbolji odgovor?


Najbolje je da iskreno odgovoriš. Naravno, nećeš reći: 'U Srbiji je jako loša situacija, nemam posao, hoću pasoš da odem što pre iz ove rupe!'. Ali se to malo lepše upakuje tipa: 'Želeo bih da iskoristim mogućnost koju trenutno daje Mađarska država, jer mi to može dati više mogućnosti za putovanje i rad u Evropi i lično usavršavanje.' Treba izbegavati one odgovore kako si ponosan na svoje mađarske pretke, kako voliš mađarsku kulturu i slično. Kada im to kažeš onda sledi potpitanja o mađarskoj kulturi, muzici, narodu, istoriji. Što je i logično. Ako već kažeš da voliš mađarsku kulturu, žele da vide koliko je i zaista poznaješ.
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 16:12 - pre 115 meseci
Pozdrav, uskoro zakazujem termin za predaju papira u BG. I muž i ja imamo mađarske pretke, u braku smo par meseci. Ne znam da li je bolje da predamo posebno ili da jedan bude nosilacc, a drugi da ide uz njega? Pitanje je da li i može tako jer smo kratko u braku, a mislim da treba 5 godina, bar je tako bilo. Po meni je bolje da predajemo odvojeno, jer mislim da tako imamo više šanse, ali u svakom slučaju ćemo zakazati termin za isti dan. Šta vi mislite? :-D
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
62.193.154.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 16:15 - pre 115 meseci
Malo brkate pojmove,
on će biti nosilac u papirima, pošto ste u braku, ali svako mora da se poziva na svoje pretke.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 16:24 - pre 115 meseci
Da, to za 5/10 godina je neophodno samo za supruznike koji ne ispunjavaju uslov oko predaka. Ako ste oboje poreklom iz vojvodine onda oboje predajete odmah na zajednickoj prijavi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 16:36 - pre 115 meseci
Citat:
koko86:
Pozdrav, uskoro zakazujem termin za predaju papira u BG. I muž i ja imamo mađarske pretke, u braku smo par meseci. Ne znam da li je bolje da predamo posebno ili da jedan bude nosilacc, a drugi da ide uz njega? Pitanje je da li i može tako jer smo kratko u braku, a mislim da treba 5 godina, bar je tako bilo. Po meni je bolje da predajemo odvojeno, jer mislim da tako imamo više šanse, ali u svakom slučaju ćemo zakazati termin za isti dan. Šta vi mislite? :-D

Kako zakazujete u Beogradu,telefonom?Ili cete ici licno?
Radenko
 
Odgovor na temu

anon306464

Član broj: 306464
Poruke: 10



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 18:37 - pre 115 meseci
sta je to konzularni dan?
i da li se papiri mogu predati a da nije konzularni dan u tom mestu?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 19:37 - pre 115 meseci
Konzularni dan je kad u neko mesti u radnu posetu dolazi osoblje konzulata. Neka vrsta jednodnevnog isturenog odeljenja. Dokumenti se primaju po unapred utvrdjenim listama.
Kad nije taj dan, nema ovlastenih osoba za prijem dokumenata.
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 23:28 - pre 115 meseci
Zvacemo telefonom. Ja sam mislila jednostavno da svako preda za sebe odvojeno ili moramo zajednicku prijavu? Kako to izgleda, jer smo vec sve pripremili za odvojenu predaju dok jos nismo bili u braku, ali smo ipak hteli jos malo da naucimo jezik.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.stcable.net.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2014. u 23:36 - pre 115 meseci
Neko je nedavno pitao za Centar iz Subotice... Stiglo par odbijenica posle par meseci, predaja u Budimpešti uz znanje jezika sa kursa koje je "trebalo" biti dovoljno... Obaveštenje pismeno iz Subotice bez provere jezika.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 13:30 - pre 115 meseci
Citat:
kamicak:
Najbolje je da svojim rečima tačno odgovoriš na pitanje, i time pokažeš da si ozbiljna osoba i da si stvarno učio jezik, a ne da lupetaš napamet naučene fraze kako si ponosan što ti je prababa živela u Austro-Ugarskoj.


Zahvaljujem! :)
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 13:32 - pre 115 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Citat:
pule87:
Pozdrav svima!
Imam pitanje za sve vas koji ste bili na razgovoru ili imate tacne informacije od prijatelja koji su bili. Kada Vas konzul pita zasto zelite madjarsko drzavljanstvo, sta je po vama najbolji odgovor?


Najbolje je da iskreno odgovoriš. Naravno, nećeš reći: 'U Srbiji je jako loša situacija, nemam posao, hoću pasoš da odem što pre iz ove rupe!'. Ali se to malo lepše upakuje tipa: 'Želeo bih da iskoristim mogućnost koju trenutno daje Mađarska država, jer mi to može dati više mogućnosti za putovanje i rad u Evropi i lično usavršavanje.' Treba izbegavati one odgovore kako si ponosan na svoje mađarske pretke, kako voliš mađarsku kulturu i slično. Kada im to kažeš onda sledi potpitanja o mađarskoj kulturi, muzici, narodu, istoriji. Što je i logično. Ako već kažeš da voliš mađarsku kulturu, žele da vide koliko je i zaista poznaješ.


Zahvaljujem! :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.planet.madnet.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 13:38 - pre 115 meseci
Citat:
deedee5:
Neko je nedavno pitao za Centar iz Subotice... Stiglo par odbijenica posle par meseci, predaja u Budimpešti uz znanje jezika sa kursa koje je "trebalo" biti dovoljno... Obaveštenje pismeno iz Subotice bez provere jezika.

Samo jedna napomena. Ne zalazim u ničije aktivnosti, pa tako ni pomenutog Centra, ali treba imati u vidu da su ovakvu sudbinu doživeli i mnogi ljudi koji su predavali preko "nekih drugih kombinacija", tako da se plašim, da ovakve odbijenice polako postaju pravilo, i da se treba dobro zapitati da li uopšte vredi razmišljati o ovakvim varijantama, bilo Centra, bilo nekog drugog.

Učite, ljudi, jezik.
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 14:43 - pre 115 meseci
Vi ste pomalo cudni, Centar vas priprema za intervju i nista vise. Naravno da jezik morate da
ucite i samostalno, samo mi nije cilj da se spremam godinu dana, to mogu i ako ne prodjem.
Dakle, nikakvo ucenje ne podrazumeva obavezni uspeh, nekome ce se posreciti - drugome nece.
Ne preporucujem nikome da izjavljuje da mu treba pasos da bi u EU zaradjivao troduplo vise nego
trenutno-radeci na crno, izmislite nesto bolje, za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 16:21 - pre 115 meseci
Citat:
jeca27: Vi ste pomalo cudni, Centar vas priprema za intervju i nista vise. Naravno da jezik morate da
ucite i samostalno, samo mi nije cilj da se spremam godinu dana, to mogu i ako ne prodjem.
Dakle, nikakvo ucenje ne podrazumeva obavezni uspeh, nekome ce se posreciti - drugome nece.


Na intervjuu mogu svašta da te pitaju, pa kratak kurs sigurno ne može biti dovoljna priprema. Veoma dobro znanje jezika podrazumeva uspeh, a do toga se dolazi učenjem.

 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 16:35 - pre 115 meseci
Predlazete da se prijavimo kad EU udje u Srbiju?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2014. u 17:09 - pre 115 meseci
Citat:
jeca27: Predlazete da se prijavimo kad EU udje u Srbiju?


6 meseci intenzivnog učenja je dovoljno, ili godinu dana polu-intenzivnog, ili 2 godine opuštenog učenja. 2 meseca kursa mađarskog nije dovoljno, mada nekad jeste bilo.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
46.11.46.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2014. u 09:16 - pre 115 meseci
Dobar dan svima,htela bi da dobijem odgovor na jedno pitanje,mozda neko zna,na netu nisam nasla bas mnogo o tome,moja drugarica ima madjarsko drzavljanstvo i htela bi sad da podnese za sina (15 godina) ali je problem sto mali ne zna madjarski,ziveo je sa ocem koji je branio da uci,sad je ona konacno dobila njegov pristanak ali sad dete vec ima preko 14 godina i mora licno prisustvovati kad se predaje zahtev,njoj je glupo da zove i pita o tome i htela je da ode na blef,ja sam nasla na jednom mestu,u zakonu vezanu za dobijanje drzavljanstva pise na internetu da deca ne moraju znati,dovoljno je da zakonski zastupnik (u ovom slucaju majka) zna.Ona planira da preda u ambasadi u Rimu jer zivi na Malti i naucila bi ga koliko-toliko.Da li je neko imao licno iskustvo pa da nam moze pomoci?Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897986 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.