Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900191 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 09:02 - pre 115 meseci
Zao mi je, ja ne zelim da "procitam ceo forum", radije postavljam pitanja.
Ne vidim u tome nista lose, forum za to i sluzi, zar ne.
Poprilicno si iskljuciv i agresivan, na to sam ti vec skrenuo paznju, cini mi se.
Nauci da kontrolises um, inace ce on i dalje kontrolisati tebe....
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 09:02 - pre 115 meseci
Citat:
pule87:
Pozdrav svima!
Da li mi neko moze reci koliko se otprilike ceka na termin u Subotici i da li se pri zakazivanju mora pricati na madjarskom kao sto je slucaj u Boegradu?


Otprilike meseca dana. Možda i mesec ipo. Ali može da se desi i da ti daju za, ne primer, dve nedelje. Takođe, u subotičkom konzulatu (ne znam da li je isti slučaj i u BG) su uveli mogućnost onima koji žure da dobiju termin za nekoliko dana. Samo treba reći da ste u žurbi i da trebate uskoro da putujete van zemlje i treba vam termin što pre.

Većina ljudi koji su išli u Mađarsku da predaje papire a koji su kasnije bili pozvani na proveru su kao razlog predaje u Mađarskoj rekli dugo čekanje na predaju papira u Srbiji. Kako ljudi ne bi morali da putuju u Mađarsku (a većina ih je tamo išla 'preko neke veze', a i kako više ne bi imali izgovor zašto nisu predali u SU ili BG), konzulat u Subotici po potrebi zakazuje termin i za par dana.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 09:17 - pre 115 meseci
Jel neko ovih dana zakazivao u Bg?Koji termini se sad dobijaju?
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 10:09 - pre 115 meseci
Ja sam sada zvala konzulat u BG. Prvo je zvao prijatelj kome je madjarski maternji i zakazao za sebe, kada je pitao da li moze i za nas, posto dolazimo zajedno, odmah ga je odbila i rekla da moramo sami zvati. Tako da sam ja morala da prodjem vatreno krstenje, jako sam se uspanicila i da nisam pricala preko interfona i da mi prijatelj nije pomagao, ne znam da li bih uspela. Mada nisu bili tako strasni. Zakazala mi je za 20. januar, pitala me kako muz zna jezik, rekla sam malo slabije nego ja, rekla je da onda on bolje da ne zakazuje, a ja moram jos da vezbam jer treba srednji nivo jezika.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 11:56 - pre 115 meseci
Citat:
tpd:
Zao mi je, ja ne zelim da "procitam ceo forum", radije postavljam pitanja.
Ne vidim u tome nista lose, forum za to i sluzi, zar ne.
Poprilicno si iskljuciv i agresivan, na to sam ti vec skrenuo paznju, cini mi se.
Nauci da kontrolises um, inace ce on i dalje kontrolisati tebe....



apsolutno je da forum ne sluzi da bi davao odgovore na pitanja onima koji ne zele da citaju.forum i jeste zbir raznih iskustava i odogovra.ozbiljni forumi cak ne dozvoljavaju trazenje odgovora dok prvo nesto ne das forumu,nekakvo saznanje ,odgovor i sl..i tako drze kvalitet i strucnost foruma), znaci apsolutno nisi u pravu.ovde nema moderatora i pomalio je sve u haosu.cak i ovo sto ja pisem je offtopic totalno.jer opvakve rasprave uvecavaju forum i ljdi gube vreme razvdvajajuci sustinu i bitno od gluposti..(u koje spada i moj off)

naravno i search opcija. toliko o tome da ne zauzimamo BESKORISNO prostor.pozdraV

[Ovu poruku je menjao povremen dana 27.10.2014. u 13:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.242.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 12:00 - pre 115 meseci
Ne mora se čitati ceo forum, pa valjda zato postoji search,
slažem se sa predhodnim kolegom.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 12:51 - pre 115 meseci
Citat:
tpd:
Zao mi je, ja ne zelim da "procitam ceo forum", radije postavljam pitanja.
Ne vidim u tome nista lose, forum za to i sluzi, zar ne.
Poprilicno si iskljuciv i agresivan, na to sam ti vec skrenuo paznju, cini mi se.
Nauci da kontrolises um, inace ce on i dalje kontrolisati tebe....



Pa mozda oni koji odgovaraju ne zele da istu stvar kucaju svakih mesec dana.

U osnovi, ta informacija koju trazis treba tebi, a ne onima koji trose svoje vreme da tebi pomognu.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 13:10 - pre 115 meseci
Ja bih pre rekao da je odavno trebalo sazdati odeljak sa fajlovima za download ili korisnim linkovima, ako nista drugo....
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 13:19 - pre 115 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Citat:
pule87:
Pozdrav svima!
Da li mi neko moze reci koliko se otprilike ceka na termin u Subotici i da li se pri zakazivanju mora pricati na madjarskom kao sto je slucaj u Boegradu?


Otprilike meseca dana. Možda i mesec ipo. Ali može da se desi i da ti daju za, ne primer, dve nedelje. Takođe, u subotičkom konzulatu (ne znam da li je isti slučaj i u BG) su uveli mogućnost onima koji žure da dobiju termin za nekoliko dana. Samo treba reći da ste u žurbi i da trebate uskoro da putujete van zemlje i treba vam termin što pre.

Većina ljudi koji su išli u Mađarsku da predaje papire a koji su kasnije bili pozvani na proveru su kao razlog predaje u Mađarskoj rekli dugo čekanje na predaju papira u Srbiji. Kako ljudi ne bi morali da putuju u Mađarsku (a većina ih je tamo išla 'preko neke veze', a i kako više ne bi imali izgovor zašto nisu predali u SU ili BG), konzulat u Subotici po potrebi zakazuje termin i za par dana.


Köszönöm szépen! :)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.52



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 13:40 - pre 115 meseci
Citat:
tpd: Ja bih pre rekao da je odavno trebalo sazdati odeljak sa fajlovima za download ili korisnim linkovima, ako nista drugo....

Rece mi jedan coek,da Vi stvarno necete da trazite po ovom forumu nego nas zavitlavate,procitajte tj, opcija trazi i naci ce te da je jedan clan necu da kazem ime vec postavio cak i otvorio novu temu bas za madjarske linkove.
tesik.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2014. u 15:52 - pre 115 meseci
ili jesi ili nisi MADJAR
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2014. u 10:35 - pre 115 meseci
Ajde ko zna dobro ili zna madjarski da mi prevede ovaj deo iz zakona...

e) igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett, vagy ez alól a törvény alapján mentesül
ono sto ja znam ovde jeste da je vezano za jezik,ali da li ovde pise provers osnovnog znanja jezika.ako jeste kako sam ja rzumeo onda ne znam zasto svi trude i u hu i ovde da traze srednji nivo.
Inace ovo je izvod iz zakona o HU Drzavljanstvu.
jer i u google prevodiocu kaze za ovu rec alapismeretekbő osnovno znanje.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2014. u 11:17 - pre 115 meseci
jel bio neko u zadnje vreme na zakletvi u ambasadi u beogradu i kakvi su utisci ako je bio?
 
Odgovor na temu

Andrej81
nema
nema
Doboj

Član broj: 316781
Poruke: 4
62.68.117.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2014. u 22:41 - pre 115 meseci
Evo da samo kazem da mi je danas jedan od najgorih dana...

Dakle predao sam papire za drzavljanstvo u Sarajevu jos nekad u junu mesecu za mene i cerkicu.

Tada sam isao sa suprugom i cerkicom i nasli smo se sa konzulom i jos jednom gospodjicom,popunili formulare odgovarali na pitanja ili bolje receno natucali ali smo odgovorili na sve sto su trazili i papiri su ostali kod njih odnosno otisli u Budimpestu.

Inace licno imam Madzarske krvi preko oca ali isao sam preko bake koja je jel rodjena na teritoriji Vojvodine 1898 godine pa je ona u prednosti.

Nazalost zbog zivota koji sam imao ili da kazem gde sam sve ziveo Madzarski jezik nisam ucio jer nisam imao potrebe za tim a pokojni otac nije me ucio pa do ovih zadnjih godinu dana nisam znao ni da beknem.Dakle ucili smo ja i supruga preko recnika,interneta i ponekad ako je trebalo neke reci izvuci kontaktirali smo prijatelje itd... jer da kazem ucenje Madzarskog jezika u Doboju(odakle sam)ne postoji a ni sire.Sem u Banja Luci gde su se okupljali nekim danima grupa potencijalnih musterija za Madzarski pasos no kako sam bez posla nisam mogao da priustim stalni odlazak u BL.

E sad,danas sam dobio telefonski poziv iz Madzarske ambasade u Sarajevu odakle su na Madzarskom jeziku me ispitivali tipa po kom predaku predajem papire,dal radim itd elem iste podatke kao kad predajete licno u ambasadi.

I tu mi krece glavni problem,tecno pricanje na Madzarskom jeziku koje ne razumem.Dakle ne mogu da pruzim odgovor jer nikako ne razumem.

Ono sto sledi je i glavni razlog da vas upozorim barem vas koje moze ovo zateci a ne znate, da obratite paznju da ovi iz ambasade ce da vas spoje direktno sa Budimpestom na interfon sa nekoliko osoba koje ce vas propitati na Madzarskom jeziku.Spajanje veze moze potrajati i nekoliko minuta tako da se ne zbunite da je veza prekinuta i spustite slusalicu.

Dakle ako imate priliku da bolje naucite jezik naucite jer drugacije je vrlo tesko da se prodje.Navodno da su ovaj sistem uspostavili posle skandala da Ukrajinska mafija radi prodaju Madzarskog drzavljanstva pa su poostrili kontrole.


Zelim vam svima srecu i da prodjete!
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.54.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2014. u 07:03 - pre 115 meseci
Citat:
jedy023:
Ajde ko zna dobro ili zna madjarski da mi prevede ovaj deo iz zakona...

e) igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett, vagy ez alól a törvény alapján mentesül
ono sto ja znam ovde jeste da je vezano za jezik,ali da li ovde pise provers osnovnog znanja jezika.ako jeste kako sam ja rzumeo onda ne znam zasto svi trude i u hu i ovde da traze srednji nivo.
Inace ovo je izvod iz zakona o HU Drzavljanstvu.
jer i u google prevodiocu kaze za ovu rec alapismeretekbő osnovno znanje.

Ovaj citat se odnosi na polaganje ispita o osnovnom poznavanju ustava Madjarske.Taj ispit se polaze ako se drzavljanstvo ne trazi na osnovu porekla nego po drugoj osnovi (najcesce boravak na teritoriji Madjarske 8 ili vise godina).
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2014. u 13:36 - pre 115 meseci
Citat:
jedy023:
Ajde ko zna dobro ili zna madjarski da mi prevede ovaj deo iz zakona...

e) igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett , vagy ez alól a törvény alapján mentesül ono sto ja znam ovde jeste da je vezano za jezik,ali da li ovde pise provers osnovnog znanja jezika.ako jeste kako sam ja rzumeo onda ne znam zasto svi trude i u hu i ovde da traze srednji nivo.
Inace ovo je izvod iz zakona o HU Drzavljanstvu.
jer i u google prevodiocu kaze za ovu rec alapismeretekbő osnovno znanje.


Osnovno znanje ustava na mađarskom jeziku, odnosno uspešnost ispita/testa osnovnog poznavanja ustava na mađarskom jeziku.

Prekomplikovan je to jezik za google prevodioca :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2014. u 19:40 - pre 115 meseci
Jest' da je off-topic, jer se polaganje spomenutog ispita ne odnosi za kandidate sa "olakšanom procedurom" (tema aktuelna ovde), ali je u pitanju ipak više od poznavanja ustava:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Alkotm%C3%A1nyosalapismeretek-vizsga
Oblasti koje treba poznavati:

Magyarország helye a Kárpát-medencében, Európában és nemzetközi szervezetekben (ENSZ, Európa Tanács, NATO, Európai Unió)
Magyarország nemzeti jelképei és ünnepei (címer, zászló, korona, Himnusz, Szózat, nemzeti ünnepek)
Magyarország történetének fordulópontjai (honfoglalás-államalapítás; az Árpád-ház kihalása, török uralom, Habsburg fennhatóság, 1848–49-es forradalom és szabadságharc, kiegyezés, első és második világháború, 1956-os forradalom, 1990. évi rendszerváltoztatás)
A képzőművészet, a zene és a tudomány kiemelkedő magyar képviselői
A magyar irodalom meghatározó személyiségei
Az Alkotmány alapvető intézményei (Országgyűlés, köztársasági elnök, Kormány, az Alkotmánybíróság és az igazságszolgáltatás)
A közigazgatás felépítése (központi, területi, helyi szervek, önkormányzati igazgatás)
Alapvető állampolgári jogok és kötelezettségek (szabadságjogok, gazdasági, szociális és kulturális jogok, állampolgári kötelezettségek és az állampolgári jogok védelme)
A magyar állampolgárság (keletkezése, megszerzése, megszűnése és igazolása)[1]

Ukratko, osnovni geografski, politički, istorijski podaci, dalje umetnost, muzika, nauka, književnost, državne ustanove (parlament, predsednik vlada, ustavni sud, sudstvo), državno ustrojstvo, osnovna prava i obaveze građana...
 
Odgovor na temu

vojavlahovic
instruktor voznje

Član broj: 291064
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2014. u 08:17 - pre 115 meseci
Da li je neko predao u Beogradu sredinom maja ?
Na koji nacin obavestavaju da li je pozitivno ili odbijenica ? Mail, tel pismo
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2014. u 09:28 - pre 115 meseci
Ja sam predao pocetkom maja, i jos uvek cekam...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2014. u 10:07 - pre 115 meseci
Citat:
vojavlahovic:
Da li je neko predao u Beogradu sredinom maja ?
Na koji nacin obavestavaju da li je pozitivno ili odbijenica ? Mail, tel pismo


nebitno je gde si predao, vec gde si stavio mesto zakletve. U BG ti posalju preporuceno pismo sa porukom da se javis ambasadi kako bi zakazao zakletvu, a ako si stavio SU kao mesto zakletve, onda te najverovatnije zovu na telefon i obavestavaju te da ti je odobreno i predlazu ti neki datum i ako ti odgovara prihvatas
asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900191 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.