Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901882 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 18:10 - pre 116 meseci
Ok. Hvala torrente77. :) Valjda će biti još neko da se javi ovde.

Sledeći konzularni dani u oktobru u Temerinu, Novom Sadu, Novom Bečeju, Zrenjaninu. Na ovom linku (http://www.vajma.info/cikk/kon...adonapok-oktober-folyaman.html) ima i datume kada su.
 
Odgovor na temu

many.peny
petar petrovic
volksbank
volbanks
budapest

Član broj: 324212
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 20:19 - pre 116 meseci
Jel neko zna dali na konzularnim danima ako uzmu dokumenta mogu zvati na proveru ?
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 20:50 - pre 116 meseci
ako si vec uspeo da predas na konzulskim danima sto bi ti provera bila problem
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:11 - pre 116 meseci
Cula sam da je dosta njih proslo danas u Rumi, a opet bilo je njih koji nisu znali uopste madjarski te su na papiricu napisali nem beszilek magyarul..
Ispitivali su ih, pa recimo po pola sata. Tamo gde su bili najslabiji sa odgovorom, kacili su se i postavljali potpitanja.
Pitanja su bila poput: Reci nesto o sebi, zasto zelis da uzmes madjarsko drzavljanstvo, porodica... itd, i jos neka pitanja npr sa kojom rukom pises, sta si radio juce..

Neki su dobili zakletvu u Su(koji su dobili tamo receno im je da ce ih jos propitati na zakletvi) a neki u Bg.

 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.teol.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:16 - pre 116 meseci
Jel moguce da nema nikoga ko je predavao u Sarajevu?
Javite seee! :)


Ima li smisla ici na konzularne dane negdje iz Srbiju, ako sam iz Bosne?
Pitam jer se ne ceka na odbijenicu, koliko sam shvatila.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:23 - pre 116 meseci
Huh... hvala QDF.

Kako misliš dobili su zakletvu u SU ili BG? Dobili su datum za zakletvu? Zar se ne čeka prvo da papiri odu u Mađarsku, pa onda potvrda?
 
Odgovor na temu

many.peny
petar petrovic
volksbank
volbanks
budapest

Član broj: 324212
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:36 - pre 116 meseci
prvo niko nije dobio zakletvu nego je vecina trazila BG ili SU drugo bilo je vracanja dokumenata bio sam tamo i video i receno je da ce za oko 3 meseca poceti pozivanje za zakletvu i normalno je da te malo propitaju na zakletvi ako nisi zadovoljio vrate ti papire i to je to pozzzzz
 
Odgovor na temu

misonjasu

Član broj: 193011
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:43 - pre 116 meseci
Imam pitanje, pa ako mi možete pomoći. Dve drugarice su bile danas na konzularnim danima u Rumi. Na konzularnim danima u Rumi je došlo dosta ljudi oko 50-100 i gospođa koja je propitivala je to radila veoma brzo i tiho pričala tako da ove moje drugarice teško da u išta mogli razumeti. E sad, njima su uzeli dokumente i rekli da će u Budimpešti da se odluči da li su prošli ili ne. To mi je jako čudno i predposavljaju da se radi o odbijenici na koju se čeka oko 6 meseci. Pošto ni one nisu sasvim sigurne o čemu se rad, mada smatraju da nisu prošle, pa jer moguće ako nisi prošao da ti pokupe dokumente i ona za 6 meseci odbijenica. Ja sam na osnovu ovog foruma shvatio da te ništa ne košta da probaš? Ili nisam dobro shvatio, molim vas za mišljenje ?
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 21:54 - pre 116 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Huh... hvala QDF.

Kako misliš dobili su zakletvu u SU ili BG? Dobili su datum za zakletvu? Zar se ne čeka prvo da papiri odu u Mađarsku, pa onda potvrda?


Na papirima imas da popunis gde hoces zakletvu, jedan decko je stavio Bg, a oni su mu rekli da ce ga pustiti ako bude isao na zakletvu u Su gde ce ga jos propitati.
Nisam mislila na datum, vec na to da su nekima rekli da idu na zakletvu u Su, iako su trazili Bg.

Citat:
many.peny:
prvo niko nije dobio zakletvu nego je vecina trazila BG ili SU drugo bilo je vracanja dokumenata bio sam tamo i video i receno je da ce za oko 3 meseca poceti pozivanje za zakletvu i normalno je da te malo propitaju na zakletvi ako nisi zadovoljio vrate ti papire i to je to pozzzzz

upravo odgovorih.



 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 22:48 - pre 116 meseci
Citat:
Anastasia Beaverhausen:
Cao drugari!

Da li ima neko ko moze da napise sta jos pitaju u ambasadi prilikom intervjua a da nisu klasicna pitanja poput godine rodjenja, odakle dolazimo...? I bilo bi super da sto vise ljudi ,koji su prosli intervju u poslednjih par meseci, opise svoja iskustva i pomognu nam bar malo.

Hvala!


Konverzacija po pravilu počinje pitanjem zbog čega tražite državljanstvo... da li znate neke poznate Mađare i po čemu su poznati, koliko često i zbog čega idete u Mađarsku, kada ste poslednji put tamo bili, čime se bavite, da opišete šta vam je posao, pričate o porodici, deci, roditeljima... ko su vam bili mađarski preci... da kažete nešto o njima, dosta se potencira da li znate da izgovarate godine, koji je dan juče, danas, sutra... godišnja doba... zbog čega ih volite, kad koje počinje, da li znate neku mađarsku pesmu, sta se nalazi levo, desno, gore, dole, ispred, iza u odnosu na vas da opišete, kojom rukom pišete, šta ste ručali, kada ste i zbog čega bili poslednji put kod lekara... Insistira se dosta na opisima. Nemojte se praviti da ste razumeli nešto, ako niste, slobodno tražite da vam ponove pitanje! Ljudi najčešće puknu zbog bubnutih odgovora, koji nemaju veze sa pitanjem. Nakon svega dobijete potvrdu na kojoj piše da li govorite ili ne jezik. PS izvinjavam se što je sve nabacano, ali tako nekako je i u praksi :)
 
Odgovor na temu

Anastasia Beaverhausen

Član broj: 325520
Poruke: 2



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2014. u 23:31 - pre 116 meseci
sasa90 hvala Vam puno, svaka informacija je dobrodosla a Vi se niste stedeli :) Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 09:26 - pre 116 meseci
Nije da pricaju brzo nego pricaju drugacije. Madjari u Madjarskoj pricaju spram vojvodjana kao srbijanci i dalmatinci. Ja kad sam se spremao gledao sam neke emisije youtube ili m1 i prvih dana sam se krstio sta je ovo ?!

Vezbajte iz Madjarskih izvora iz madjarske !!!
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 11:52 - pre 116 meseci
Pre svega da kazem, sto se tice konzularnih dana da imate u vidu da tamo uglavnom ne idu ljudi koji nisu ucili i koji nisu spremni. Nije to madjarsko selo,pa idete da probate sa odgovorima na par standardnih pitanja. Imajte na umu da vam pitanja postavlja konzul koji vas sigurno nece pustiti olako. Zato je procenat prolaznosti na konzularnim danim diskutabilan,jer su kandidati vecinom spremni.
Bezbroj puta je na forumu receno da sednete, posteno naucite jezik, da ne muljate po madjarskim pogranicnim mestima i raznih posrednika koji muljaju i obecavaju sarene laze. Prolaska bez poznavanja jezika vise nema!
Ucite posteno i posteno ce te proci. Niko ne moze da vam kaze koliko vam vremena za to treba,kad se postavljaju pitanja tipa-a koliko si ti ucio da bi prosao?! Stvar je individualna, ne idu jezici svima isto. Drugo, moze neko da vam kaze da su ga pitali npr.kojom rukom pise,ali to ne znaci da ce i vas to isto da pita. Ne mozete samo napamet da naucite odgovore. Morate da se potrudite da znate sto vise reci i pojmova, jer ne mozete ni da pretpostavite u kom ce smeru pitanja na intervjuu da krenu. Ako neko dobije uglavnom standardna pitanja, to je zato sto konzul vidi na osnovu njegovih odgovora da aplikant lepo i tacno odgovara, i da je dobro naucio. Sigurno nece nekog pravog madjara da pita koji je dan bio juce,a koji prekjuce,podigni levu ruku,pa desnu...
Jos jednom-UCITE I POSTENO CE TE USPETI!
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 12:17 - pre 116 meseci
Slazem se sa ovim sto je Sasa90 napisao,i jos plus par konkretnih pitanja iz licnog iskustva,nos,ledja ili ti delovi tela, stanica,apoteka,bolnica,strane sveta,sta znas o madjarskoj,da li imas kucnog ljubimca,kojim jezikom govore u kuci,da li gledas madj tv program,slusas madj radio,gde,kako i koliko dugo ucis jezik,koje kucne poslove volis da radis,sta radis u slobodno vreme,sta volis da citas,ko je pisao biografiju,da li si ziveo negde u inostranstvu,delovi dana,sta imate na sebi od odece,obuce. Ovo su 90 procenata pitanja koja pitaju,naravno samo neka od ovih,pored i posle osnovnih koje je i sasa90 naveo i koja prvo i obavezno pitaju. Jos bih rekao da je juce u Rumi bilo do 50 ljudi,1 konzul i 6 sluzbenica,da su vrlo fini i korektni,da je mnogo opustenije sto se tice ispitivanja,nego u Subotici,pricam iz licnog iskustva,i da su pitali uglavnom suvu,suvu osnovu,i da su pustili uglavnom sve,sem onih koji nisu znali ni to osnovno. Tacno je,nazalost,sto je i mene mnogo iznenadilo,i sto nije praksa u konzulatu u Subotici,da su onima koji nisu znali jezik dovoljno,konzul na zadnjoj strani prijave,honositas,stiklirao stavku da ne zna da razume i govori jezik,tu se potpisao i sluzbenice uzimale dokumenta,sto po meni nije dobro,jer oni sad fakticki cekaju odbijenicu,ako sam ja dobro to razumeo,i mogu da pokusaju ponovo tek kad dobiju odgovor iz Budimpeste,a to je sigurno od 4 do 6meseci,dok u Subotici ako ne znas dovoljno,vrate ti papire,kazu da ucis jos malo,pa pokusas ponovo,ali tako u Rumi juce nije bilo. Voleo bih da ovo sto sam konstatovao,gresim,zbog svih ljudi koji juce nisu dobro prosli,ali se bojim da je tako. Da remiziram,ni u Subotici nije veliki bauk sa pitanjima,i nista mnogo teze,ali je,bar juce tako bilo,mnogo opustenije na konz.danima,ne gnjave mnogo i ide brze,par blic osnovnih pitanja,ako znas to je to,pregledaju dokumenta uzmu ako su ok,i kraj. Nije toliko tesko i isplati se malo pomuciti i uciti,i zavrsiti taj proces. Zelim svima puno srece u daljem postupku,glavu gore i samo napred, i zahvalio bih se svima na pomoci na ovom forumu,koji su iznosili svoje utiske i iskustva, a narocito onima koji su pisali konkretna pitanja,jer,barem meni,to je najvise pomoglo.Ako neko ima jos neko konkretno pitanje, a da se ne ponavlja na forumu,neka slobodno pita.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 13:53 - pre 116 meseci
#mujkan

To znaci da medju ljudima koji su predali dokumenta juce ,nije sigurno da su svi i uspesno predali. U stvari nisu prosli oni kojima je striklirano da ne razumeju i ne pricaju madjarski ili je dopisan takav komentar na poledjeni,bez obzira sto su im uzeta dokumenta. A ljudi ni ne znaju sta je im je obelezeno i/ili dopisano.
To sto je juce dosta ljudi predalo ne znaci i da su svi prosli.
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 15:15 - pre 116 meseci
Koliko sam video juce,ljudi su malo upuceni sta i kako treba,i u preceduru oko dokumentacije,ali,svakako konzul je taj koji daje zavrsnu rec,tj.posle razgovora,znali ili ne jezik,njegov je zadatak da na zadnjoj str.aplikacije-honositas,da zavrsnu rec,tako sto ce striklirati jedan od ponudjenih opcija-razume i govori jezik,ili ne razume i ne govori jezik,zavisnosti od vas,i potpisati se ispod toga,staviti datum i mesto i kraj. Svaki aplikant to vidi i ako iole znas jezik,procitaces sta je on striklirao,i znaces na cemu si.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 16:20 - pre 116 meseci
videcemo kroz koji mesec sada mozemo samo da nagadjamo i iznosimo misljenja ,nije mi logicno da ti uzmu dokumenta a nisi zadovoljio kriterijum.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 17:15 - pre 116 meseci
Čuo sam se sa drugarom koji je juče bio u Rumi i kaže da nije prošao ali su mu uzeli papire. Svako zna da li da očekuje odbijenicu ili ne. Kaže da mu je konzul/matičar rekao da treba još da uči, da sada čeka odbijenicu u roku 4-6 meseci iz Budimpešte i da ne može da zakaže novi termin dok mu ne stigne odbijenica. Očigledno su uveli novu praksu da uzmu papire a da to ne znači da automatski prolaziš, ali ti ipak kažu da li si zadovoljio kriterijum ili da očekuješ odbijenicu.

Još mi je rekao da su izgleda uveli još jednu novu praksu a to je da se potpišu kao što su se potpisivali u srpskim dokumentima. Profesorica u školi nam je stalno govorila prvo prezime pa ime i isključivo latinicom. I nikako drugačije pošto se dešavalo da ne prihvate molbu zbog toga. Juče im je rečeno (bar mom drugu) da se potpiše kao i u srpskim dokumentima, dakle svejedno je da li je latinica ili ćirilica i da li prvo ide prezime pa ime.
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2014. u 07:55 - pre 116 meseci
Je li se zakazuje predaja papira u Rumi na konz.danima?Ilise mozes pojaviti taj dan i predati?
Radenko
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2014. u 11:03 - pre 116 meseci
Pozdrav svima,

Da li neko moze da okaci formular za trazenje madjarskog drzavljanstva u
elektronskoj formi?

Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901882 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.