Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898290 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2014. u 14:04 - pre 116 meseci
Citat:
tpd: Pozdrav svima,

Da li neko moze da okaci formular za trazenje madjarskog drzavljanstva u
elektronskoj formi?

Hvala!


imas ranije na ovoj temi objavleno,cak vise puta.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2014. u 18:19 - pre 116 meseci
Evo i ja da se prikljucim temi :) 17-og novembra imamo zakazano u ambasadi u Beogradu, mama, sestra i ja. Mama je zvala sredinom jula i tada su nam zakazali. Zena sa kojom je razgovarala je bila vrlo fina i pitala je mamu da li cerke znaju isto tako dobro madjarski kao ona i rekla je da moramo da znamo najosnovnije stvari. Moja mama je madjarica i ja stvarno dosta razumem, poslednjih meseci ucim i da govorim, pa cemo videti. Kod nas u Zrenjaninu je 28-og oktobra konzularni dan, pa ako cujem kako je bilo pnapisacu ovde.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 10:42 - pre 116 meseci
Citat:
tpd:
Pozdrav svima,

Da li neko moze da okaci formular za trazenje madjarskog drzavljanstva u
elektronskoj formi?

Hvala!


http://www.allampolgarsag.gov....asivisszahonositasikerelem.pdf
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 12:14 - pre 116 meseci
Posle odbijenice rešio sam da ovaj put predam papire preko supruge koja je dobila državljanstvo,
da li neko zna da mi samo nabroji koje sad stranice popunjavam u formularima pošto sad predajem samo za sebe pa predpostavljam da se sad drugačije popunjava, nego prvi puta kada sam i za suprugu i za decu predavao,
inače sam pre par dana zakazao u Beogradu za kraj januara,
može i na PP ako je neko imao isti slučaj,
hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 12:21 - pre 116 meseci
Citat:
szerblany:
Citat:
tpd:
Pozdrav svima,

Da li neko moze da okaci formular za trazenje madjarskog drzavljanstva u
elektronskoj formi?

Hvala!


http://www.allampolgarsag.gov....asivisszahonositasikerelem.pdf



Hvala, snasao sam se u medjuvremenu. Da li je jos nesto potrebno popunjavati za drzavljanstvo osim
ovog formulara?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 12:32 - pre 116 meseci
Adalap
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 12:39 - pre 116 meseci
@jedy023

Hvala!

Da li se Adalap tice svih ili odredjene kategorije onih koji apliciraju za drzavljanstvo?

[Ovu poruku je menjao tpd dana 13.10.2014. u 14:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 12:57 - pre 116 meseci
Citat:
Krikica:
Evo i ja da se prikljucim temi :) 17-og novembra imamo zakazano u ambasadi u Beogradu, mama, sestra i ja. Mama je zvala sredinom jula i tada su nam zakazali. Zena sa kojom je razgovarala je bila vrlo fina i pitala je mamu da li cerke znaju isto tako dobro madjarski kao ona i rekla je da moramo da znamo najosnovnije stvari. Moja mama je madjarica i ja stvarno dosta razumem, poslednjih meseci ucim i da govorim, pa cemo videti. Kod nas u Zrenjaninu je 28-og oktobra konzularni dan, pa ako cujem kako je bilo pnapisacu ovde.




Pozdrav, postavila sam pitanje jos pre dosta stranica ali mi niko nije odgovorio. :-( Znaci mama je zvala za sve vas i nije bilo problema, nisu trazili da se i sestra i ti javite na telefon? Da li bi bio ljubazan da mi das broj koji si zvao. Ovde su ljudi ostavljali neke brojeve, ali to nisu isti brojevi kao sa site-a ambasade u Beogradu. Hvala.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.52



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 14:24 - pre 116 meseci
Citat:
tpd:
@jedy023

Hvala!

Da li se Adalap tice svih ili odredjene kategorije onih koji apliciraju za drzavljanstvo?

[Ovu poruku je menjao tpd dana 13.10.2014. u 14:46 GMT+1]

ADATLAP moras popuniti,to ti je dokument kao kod nas da se upisujes u maticnu knjigu rodjenih,jer kada dobijes Hu drzavljanstvo dobijas i izvod iz maticne knjige rodjenih iz MADJARSKE*stim da to stize posle godinu i vise dana*
evo ti link pa ga iscitaj,ako vec ne razumes imas razlicite prevodioce koji ce ti pomoci.
http://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=133&Itemid=71
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 15:24 - pre 116 meseci
@jedy023

Hvala, shvatio sam. Greskom sam skinuo Adatlap za ozenjene,
sada sam nasao pravi.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 16:09 - pre 116 meseci
Citat:
koko86:
Citat:
Krikica:
Evo i ja da se prikljucim temi :) 17-og novembra imamo zakazano u ambasadi u Beogradu, mama, sestra i ja. Mama je zvala sredinom jula i tada su nam zakazali. Zena sa kojom je razgovarala je bila vrlo fina i pitala je mamu da li cerke znaju isto tako dobro madjarski kao ona i rekla je da moramo da znamo najosnovnije stvari. Moja mama je madjarica i ja stvarno dosta razumem, poslednjih meseci ucim i da govorim, pa cemo videti. Kod nas u Zrenjaninu je 28-og oktobra konzularni dan, pa ako cujem kako je bilo pnapisacu ovde.




Pozdrav, postavila sam pitanje jos pre dosta stranica ali mi niko nije odgovorio. :-( Znaci mama je zvala za sve vas i nije bilo problema, nisu trazili da se i sestra i ti javite na telefon? Da li bi bio ljubazan da mi das broj koji si zvao. Ovde su ljudi ostavljali neke brojeve, ali to nisu isti brojevi kao sa site-a ambasade u Beogradu. Hvala.



Ja se izvinjavam sto tek sada odgovaram, bila sam na poslu. Mama je prvo zvala te brojeve sto su na sajtu ambasade, ne znam tacno koji je dobila pa su joj dali ovaj broj 0112438395. Kada ih je mama nazvala i pitala kada ima slobodan termin, sluzbenica joj je odgovorila i pitala da li da nas upise, pa je mama rekla da mora da zove nas, posto smo na poslu, da nas pita da li nam odgovora, mi nismo bile kod kuce kada je zvala. Kada ih je nazvala par minuta kasnije, nakon dogovora sa nama, izdiktirala je nase podatke i to je bilo to. Kaze mama da je bila stvarno fina.
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 16:33 - pre 116 meseci
Hvala mnogo na odgovoru i izvini sto sam pomesala pol. :-D Dosta zbunjuje to sa ambasadom i konzulatom u Beogradu, ja sam kontala da se ide u ambasadu, a opet cujem da ljudi idu u konzulat. Pa mi znaci taj broj. Nadam se da ce prijatelj moci da zakaze za sebe, mene i mog muza, jer ja jednostavno jos uvek nisam sigurna da bih se savrseno sporazumela.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 17:14 - pre 116 meseci
Citat:
koko86: Pozdrav, postavila sam pitanje jos pre dosta stranica ali mi niko nije odgovorio. :-( Znaci mama je zvala za sve vas i nije bilo problema, nisu trazili da se i sestra i ti javite na telefon? Da li bi bio ljubazan da mi das broj koji si zvao. Ovde su ljudi ostavljali neke brojeve, ali to nisu isti brojevi kao sa site-a ambasade u Beogradu. Hvala.


odgovorio sam ti na to pitanje isto tako pre par dana privatnom porukom, samo ti to nisi procitiala:)
asdf
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 17:33 - pre 116 meseci
Sada tek vidim, izvini stvarno nisam videla. Hvala. :-)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 20:25 - pre 116 meseci
Konfuzija oko ambasade/konzulata u Beogradu više ne bi trebalo da postoji. U vreme šengenskih viza, zbog povećane potrebe izdavanja viza, bio je otvoren konzulat u ul. Vladete Kovačevića na Senjaku. Nakon ulaska u "beli šengen", potreba za konzulatom je prestala, i od tada u Beogradu ne postoji konzulat, već samo konzularno odeljenje pri ambasadi u Krunskoj.

Što se tiče formulara koji se moraju popuniti, u pitanju su prva tri formulara sa ovog sajta:
http://allampolgarsag.gov.hu/i...ticle&id=133&Itemid=71

Honosítási - visszahonosítási kérelem

Adatlap a honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmező külföldön kötött házasságának hazai anyakönyvezéséhez

Adatlap honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmezők külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez

S tim što ovaj drugi popunjavaju samo oni koji su bili ili jesu u braku, i to u onoliko primeraka koliko su brakova sklopili (za svaki izvod iz venčanih potrebno je popuniti jedan poseban primerak), nevezano za to da li su razvedeni ili udovci/udovice.
 
Odgovor na temu

Alma Major
Samozaposlena
Moja firma

Član broj: 310604
Poruke: 13
93.87.128.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2014. u 22:31 - pre 116 meseci
INSTRUKCIJE IZ KONZULATA

ZA PODNOSIOCA ZAHTEVA:
- izvod iz matične knjige rođenih – original + overen prevod ili dvojezični original
- izvod iz matične knjige venčanih – original + overen prevod ili dvojezični original, bez obzira da li je osoba trenutno u braku ili je brak raskinut.
U slučaju da je brak raskinut, o tome MORA postojati napomena ili u izvodu iz matične knjige rođenih ili u izvodi iz matične knjige venčanih. Ukoliko podataka o raskidu braka nema u napomenama, neophodno je priložiti sudsko rešenje (može i kopija + original na uvid!) sa overenim prevodom.
- fotokopiju važećeg srpskog pasoša (PRVA STRANA!) ili LK + original na uvid (može i odštampana verzija LK sa biometrijskog čitača kartica)

ZA PRETKE:
- za dokumentovanje porekla neophodno je ispratiti niz do pretka na koga se podnosilac poziva. Npr. ukoliko je u pitanju pradeda/prababa, potrebno je priložiti izvode/dokumente za oca/majku, dedu/babu i pradedu/prababu.
- kao dokumenti kojima se može „ispratiti niz“ mogu se priložiti sledeći dokumenti: izvod iz matičnih knjiga rođenih, venčanih ili umrlih, kao i krštenica, umrlica ili venčani list izdati od strane lokalne crkvene opštine, parohije, biskupije... Dokumenti ne moraju biti originali, mogu se preuzeti i fotokopije, ali se moraju priložiti originali na uvid
- predak na koga se poziva podnosilac zahteva mora biti rođen na teritoriji tadašnje Mađarske pre 26.07.1921. godine.
- U slučaju da je neko od članova najuže porodice (deda/baba, otac/majka, brat/sestra), već dobio mađarsko državljanstvo nije neophodno ponovo prilagati dokumente o precima već samo doneti uverene o državljanstvu – HONOSíTÁSI OKIRAT – original i fotokopiju.

ZNANJE JEZIKA:

- neophodan je srednji nivo znanja mađarskog jezika (ne gramatika, sintaksa, akcentologija, lingvistika) već komunikacija!
- nije dovoljno samo razumeti već je neophodno moći komunicirati (razumeti i umeti odgovarati na različita pitanja – voditi dijalog).
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.226.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2014. u 07:33 - pre 116 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Konfuzija oko ambasade/konzulata u Beogradu više ne bi trebalo da postoji. U vreme šengenskih viza, zbog povećane potrebe izdavanja viza, bio je otvoren konzulat u ul. Vladete Kovačevića na Senjaku. Nakon ulaska u "beli šengen", potreba za konzulatom je prestala, i od tada u Beogradu ne postoji konzulat, već samo konzularno odeljenje pri ambasadi u Krunskoj.

Što se tiče formulara koji se moraju popuniti, u pitanju su prva tri formulara sa ovog sajta:
http://allampolgarsag.gov.hu/i...ticle&id=133&Itemid=71

Honosítási - visszahonosítási kérelem

Adatlap a honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmező külföldön kötött házasságának hazai anyakönyvezéséhez

Adatlap honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmezők külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez

S tim što ovaj drugi popunjavaju samo oni koji su bili ili jesu u braku, i to u onoliko primeraka koliko su brakova sklopili (za svaki izvod iz venčanih potrebno je popuniti jedan poseban primerak), nevezano za to da li su razvedeni ili udovci/udovice.


Ja predajem samo za sebe, i pozivam se na suprugu koja ima državljanstvo kao i zajednička deca, da li:

Popunjavam Honosítási - visszahonosítási kérelem svih 10 strana,
i oba Adatlap-a?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2014. u 07:48 - pre 116 meseci
Citat:
kamicak: Ja predajem samo za sebe, i pozivam se na suprugu koja ima državljanstvo kao i zajednička deca, da li:

Popunjavam Honosítási - visszahonosítási kérelem svih 10 strana,
i oba Adatlap-a?

Honositsi popunjavas sve sto se odnosi na tebe,meni je trazeno da popunim i za decu na licu mesta iako imaju drzavljanstvo,tvoju autobiografiju,ima i mesto gde i kada je supruga dobila drzavljanstvo.
Adatlap oba popunjavas tj,kada si bio sa suprugom jedan manje,nisu mi jasni za ovaj sto je vezan za vencanje jer ako je popunila supruga i predala i dobila ne znam zasto traze da ti popunjavas jer su podaci isti,ali ko zna mozda tako nesto proveravaju ili propust birokratije.
Na Honositasi levo potpisujes ti kao podnosilac a desno supruga,to je na gornjem delu,dok dole potpisujes ti i maticar koji ti zaprima dokumenta,e sada uvek bi trebalo prvo maticar pa tek onda ti,ali oni rade obrnuto pa ne vidis sta ti je odkacio za znanje jezika jer i tu ima cake da ljudi grese ima deo koji kaze da si razumeo i govoris je da si razumeo sta ti je maticar rekao,ali onaj drugi je vayniji jer on tu pise svoje zapazanje i odkaciva da li govoris i razumes.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2014. u 08:39 - pre 116 meseci
Ok, razumeo sam, oba adadlap-a i honositasi ono što se odnosi na mene i popuniću za decu za svaki slučaj,
pošto su supruga i deca dobili državljanstvo da li ipak moram i njihove izvode da priložim kao i venčani list?
 
Odgovor na temu

alister321
Student

Član broj: 324058
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2014. u 10:27 - pre 116 meseci
Da li neko ima datume kada su konzularni dani po mestima u Vojvodini ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898290 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.