Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902862 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 18:51 - pre 122 meseci
Citat:
veegun:
Da li si probao negde u Hrvatskoj kod matičara da vidiš da li su ti preci upisani u bazu podataka. Npr. ako ti jer Vukovar najbliže mesto, probaj tamo jer izvod možeš dobiti odmah bez obzira na opštinu u kojoj je osoba rođena.



To sam vec uradio sa prethodnim izvodima. Telefonom se sredi da izvod bude unesen u sistem u mestu gde je u papirnoj evidenciji (ako je rec o pretku pre 1920-te godine), i onda se plati i preuzme u bilo kom maticnom uredu u Hrvatskoj. Ne ocekujem da cu naci i pretke iz 19-tog veka. Ne znam ni da li da pokusavam... Tamo u oblasti RSK u Hrvatskoj su cesto knjige spaljene, pa nemaju ni skorije podatke...
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 19:47 - pre 122 meseci
Pokušaj.
 
Odgovor na temu

ln22

Član broj: 322240
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 08:11 - pre 122 meseci
Pozdrav svima,
Duže vreme pratim forum i sve komentare, dosta njih je bilo izuzetno korisno, hvala svima na tome. Želela bih da podelim svoje iskustvo sa vama, koje je i više nego pozitivno.
Naime, polu Mađarica sam, tj. mama i svi sa njene linije su čisti Mađari pa je i ona bila strana na koju sam se pozivala prilikom prikupljanja dokumentacije. Ne nosim mađarko prezime, ali ni prezime na –ić, jezik od malih nogu govorim, ali onaj takozvani „tarzanski mađarki“, tako da reči, fraze i izraze u vezi sa birokratijom nisam znala i iz tog razloga sam išla na časove od kraja septembra 2013. po dva puta nedeljno po sat i po vremena. Zajedno sa mnom na časove je išao i moj momak, koji ni reč mađarskog nije znao, kao i drugarica koja je isti slučaj kao i ja. Svi smo na osnovu predaka imali pravo da apliciramo za povraćaj državljanstva tako da smo rešili da to i uradimo bez obzira što su se kontrole baš u to vreme pojačavale i nivo jezika koji je bio neophodan za prolazak povećavao. Do polovine decembra smo vredno učili, što na časovima, što kod kuće, pogotovo zbog mog momka, pomagala sam mu koliko god sam mogla, terala ga da mi što više priča na mađarskom kako bi što bolje savladao akcenat, a i on je bio veoma motivisan i radio je puno sam. Papire smo uredno skupili i zakazali 16. decembar 2013. kao datum predaje dokumentacije u Kiskunhalasu. Mađarsku smo izabrali kao mesto predaje zbog njega jer nismo hteli da rizikujemo sa Beogradom i Suboticom, naročito što se u to vreme dosta ljudi javljalo kako su veoma pooštrene mere. Nije nam ni malo bilo sve jedno kada smo putovali do tamo, svi smo imali tremu i nismo znali šta nas čeka. Kada smo stigli, ja sam ušla prva i prijatno se iznenadila, matičarke su bile i više nego prijatne, tj. tog dana je samo jedna radila, lepo me je primila i postavila svega nekoliko pitanja, a to su: čime se bavim, da li imam brata ili sestru i ako imam da li su oni predali i ako nisu zašto nisu. U isto vreme dok me je ispitivala proveravala je dokumentaciju i nakon toga mi rekla da potpišem gde je trebalo, upišem datum i mesto predaje i moj razgovor je bio gotov. Nakon mene je ušao moj momak (koji je opet ponavljam mađarski učio od nule), pitanja koja je njemu postavila su bila ista kao i meni. On je imao dodatnu zavrzlamu jer je menjao prezime pa je dodatno nosio rešenje o promeni prezimena, naravno prevedeno na mađarski, a mi smo na časovima pripremili ceo tekst u kome je on fino i uredno objasnio zašto je menjao prezime i šta se sve tu zaista desilo, znači njemu je bilo najteže jer se bojao da će ga nešto dodatno pitati u vezi sa promenom prezimena i mislio je da neće razumeti, međutim on je to toliko sve lepo objasnio da ga apsolutno ništa dodatno u vezi sa tim nisu pitali. Isto tako su mu nakon toga dali da se potpiše i i njegov razgovor se uspešno završio. Drugarica je ušla nakon nas sa apsolutno identičnom pričom, svega nekoliko pitanja i gotovo. Za nas dve se još i znalo da ćemo proći, bar su nam svi tako govorili, iako smo se i nas dve bojale, ali za momka smo bile presrećne, toliko se trudio da se i isplatilo.
E sad, nakon predaje mi smo i dalje nastavili sa časovima, ovog puta jednom nedeljno, ali opet dosta vežbe i kod kuće. Očekivali smo sve, i poziv iz Budimpešte, i proveru u Suboticu, ma na sve smo bili spremni, nismo želeli ništa da nas iznenadi. E da, zaboravila sam da napišem da smo zakletvu tražili u Újszentivánu, malom seocetu nadomak granice. Tu smo tražili jer je drugarica rekla da ima poznanicu koja je tamo pisala isto zakletvu i bez problema i dodatnih provera je prošla. Znači samo zato što smo tako čuli, ni zbog čega drugog, niti smo znali u tom momentu kada smo tamo tražili zakletvu gde je uopšte to tačno. Da nastavim, 4. marta je usledio telefonski poziv mom momku i drugarici baš iz tog seoceta, nikakva provera, već poziv za zakletvu! Bili smo šokirani jer je prošlo svega dva i po meseca. Momak je imao malo frku dok se nije javio na telefon, znali smo da zovu iz Mađarske, ali nismo znali ko, međutim u tom momentu nema druge, toliko smo to želeli da mesta tremi nije bilo, morao je da se javi. Sreća pa sam baš tad i ja bila sa njim pa je on ponavljao reči matičarke da potvrdi, a ja slušala. To je bio ponedeljak, a rekli su mu da dođe na zakletvu te iste nedelje u petak. Isto to su rekli i drugarici, ali mene nisu zvali pa smo se pitali šta je sad. Svakako sam rešila da idem sa njima u taj petak pa ću pitati da li nešto znaju u vezi sa mojim predmetom. Ponovo smo te nedelje išli vanredno na čas kako bi se pripremili za zakletvu. Nakon svega nekoliko dana, tačnije u četvrtak te iste nedelje usledio je i meni telefonski poziv sa istom sadržinom, da dođem sutra na zakletvu u isto vreme kad i oni! Našoj sreći nije bilo kraja! Sve smo zajedno radili i zajedno nas zovu na zakletvu, ne može bolje! Znači da ponovim, mene su zvali danas za sutra!
Otišli smo tamo, bilo je oko 30-ak ljudi, svi smo čekali ispred jedne kancelarije, ulazilo se jedan po jedan i ljudi su izlazili sa statističkim papirom i prelazili dalje u svečanu salu. Te nedelje dok smo se spremali za zakletvu ponovo smo prelazili naše biografije, učili tekst zakletve i slušali dosta himnu. Znači zakletvu smo znali, ali tekst himne i ne baš, neke ključne reči smo zapamtili, naravno i melodiju kako se ne bi obrukali. Ja sam ponovo ušla prva u kancelariju gde je sedela jedna matičarka, dala sam joj srpski pasoš, pitala me je kada sam rođena, sa kim živim, opet da li imam brata ili sestru i da li su predali i to je to. I ja sam dobila statistiku da popunim i instrukcije da pređem u svečanu salu. Posle mene je ušla drugarica, prilikom svog izlaska, bukvalno na vratima sam joj na brzaka rekla šta su me pitali i ušla je. Ista priča, ista pitanja i evo i nje sa podacima, odlično! Ostao je jos samo moj momak, dok je ona bila unutra lepo sam mu rekla šta ga čeka i ušao je spreman, na sve je naravno znao da odgovori i izašao je i on sa statističkim podacima pa smo svi zajedno prešli u svečanu salu. Došao je predsednik mesne zajednice, održao govor, nakon toga smo položili zakletvu i odslušali himnu. Onda su nas jedno po jedno prozivali da priđemo i preuzmemo državljanstvo i potpišemo dokumenta da smo ga preuzeli. Nudili su rakiju i kafu ko je hteo, slikali se sa predsednikom mesne zajednice i razlaz, svako svojoj kući. E da, to je bio petak, a rekli su nam da ćemo u sistem ući koliko već u ponedeljak i da odmah možemo i pasoš da tražimo tad tako da smo mi već u toku sledeće nedelje išli da predamo zahteve za izradu pasoša.
Zahtev smo ponovo predali u Kiskunhalasu, naravno pre toga smo ponovo išli na čas jer smo čuli kako sada svuda hoće da proveravaju jezik i nismo hteli da rizikujemo. Na času smo prešli sve što mogu da nas pitaju od ulaska u opštinu do davanja otisaka prstiju, potpisivanja, uplate novca za izradu pasoša, bukvalno svega. Iz tog razloga je sve i prošlo bez problema. Opet žene koje rade u toj kancelariji, ponovo se ulazi jedan po jedan, divne, ljubazne i već znaju zašto ste došli tako da je cela procedura jednostavna. Uđete, predate dokumentaciju, oni vas pitaju da li hoćete pasoš na pet ili deset godina, nakon vašeg odgovora vam daju uplatnicu (koja nije popunjena, to sami radite, nista komplikovano, samo ispisati prezime, ime i adresu i slovima napisati iznos koji se uplaćuje), zamole vas da pređete u kabinu za slikanje gde vas brzo uslikaju i uzmu otiske prstiju, tačnije samo kažiprsta leve pa desne ruke i to bi bilo to. Izađete iz kabine, one popunjavaju neke podatke, a vi čekate. Daju vam papir sa vašim podacima da pregledate da li je sve u redu i onda vas pošalju da uplatite novac i vratite uplatnicu njima (naravno tada ne čekate red već samo uđete i prosledite im isečak sa uplatom). To bi bilo to. 14000 forinti je redovan proces koji traje 20 dana, a možete da tražite i ubrzan koji traje sedam dana i on se doplaćuje sa još 19000 forinti.
Mi smo tražili ubrzan proces i za sedam dana, ne radnih već za sedam dana od momenta predaje su nam poslali mejl da je pasoš gotov i da možemo da dođemo i pokupimo ga. Tek ta procedura traje kratko, celih pet minuta. Kažete da ste došli da podignete pasoš i predate onaj papir što ste dobili prilikom predaje zahteva, ona vam pronađe pasoš, potpišete jedan papir da ste ga preuzeli i gotovo.
To bi bilo naše iskustvo, imali smo sigurno i dosta sreće koju želim i svima vama. Nadam se da će ovaj iscrpan izveštaj zaista nekome pomoći kao što je bilo nekih koji su nama puno pomogli i davali nam smernice u učenju, prikupljanju dokumentacije, vođenju intervjua i svega ostalog. Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 10:11 - pre 122 meseci
@ ln22

Cestitke!!!
asdf
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 11:50 - pre 122 meseci
Čestitam In22! Mislim da je ovoj temi trebao jedan ovakav post, pozitivan i ohrabrujući jer se cela priča okrenula u nekom negativnom smeru...
Samo bih dodala da je nama u Mako-u službenica popunila uplatnice za pasoš, samo je trebalo otići u poštu i uplatiti.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.kdsinter.net.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 15:25 - pre 122 meseci
Hvala na detaljnom opisu i cestitke In22!
Da li neko zna kada su sledeci konzularni dani? Ovde http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/Szabadka/hu/Hirek/ nema jos nista za april... Za Novi Sad sam cula da ce biti tek negde u maju, ne znam tacan datum.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.237.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 17:22 - pre 122 meseci
Citat:
Zole84:
Čestitam In22! Mislim da je ovoj temi trebao jedan ovakav post, pozitivan i ohrabrujući jer se cela priča okrenula u nekom negativnom smeru...
Samo bih dodala da je nama u Mako-u službenica popunila uplatnice za pasoš, samo je trebalo otići u poštu i uplatiti.


Njena priča samo potvrđuje da su kriterijumi različiti, da nekog zovu na proveru u Suboticu a nekog ne i da negde postoji provera neposredno pre zakletve a negde ne.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 19:04 - pre 122 meseci
Április 8-án Kanjiža, a helyi szervező a szabadkai CMH iroda, tel: 024/552-976, 670-030.

Április 10-én Čoka, a helyi szervező a zentai CMH iroda, tel: 024/811-727, fax: 827-170.

Április 15-én Srbobran, a helyi szervező a temerini CMH iroda, tel/fax: 021/842-373.

Április 17-én Ada, a zentai CMH iroda szervezésében, tel: 024/811-727, fax: 827-170.

Április 22-én Bajša, a szabadkai CMH iroda szervezésében, tel: 024/552-976, 670-030.

Április 24-én Temerin, a helyi CMH iroda szervezésében, tel/fax: 021/842-373.

április 29-én, Novi bečej tartják a temerini CMH iroda szervezésében, tel/fax: 023/510-251.



Hitno pozovite da zakažete jer se mesta rapidno bukiraju, pogotovo Temerin i Srbobran
asdf
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-143-144.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.03.2014. u 23:36 - pre 122 meseci
@ln22
Cestitam vam.
A evo ja bas danas bio u tom mestu i nisam prosao.Nisam razumeo pitanje na osnovu kog predka trazim drzavljanstvo i tamo maticarka odmah uzme neki papir i pruzi mi ga kad ono na citko srpskom ima i na madjarskom pise da sam svestan da ne govorim i ne razumem madjarski,te da ce mi dokumenta primiti ali da to moze bit razlog zasto su me odbili.Pozvao sam koleginicu koja je isla samnom madjarica,i tu je razgovara sa maticarkom i ova joj kaze kako se sada mora znati perfektno i kako se proverava kao iz Budipeste tako iz konzulata,i da ucim jos pa da dodjem.
Bogami necu,ne mogu ja da ga naucim perfektno pa to ti je,
Otisli i do Budimpeste tek tamo sam poludeo,na satu pise da 5 kancelarija radi do 18 tj.20 casova mi u 16 i 05 u onu poznatu kancelariju Jovana i tako to,izadje neka baka pregleda papire i pita me opet na osnobu koga trazim ja joj lepo kazem na osnovu supruge,kada mogu sutra da dodjem jer danas je proslo radno vreme,pregleda papire i zamislite njene konstatacije moram jos da ucim jezik da pricam bar kako moja koleginica koja je zavrsila i osnovnu i srednju na madjarskom.Pa i da se sada presel u Madjarsku za 2 godine necu tako nauciti da pricam,a u ostala mesta okruge nisu nas ni primili jer iako na satu stoji do 20 a ne oni do 16 tade.\Eto mog razocarenja,i kako ga supruga i deca imaju ja ga vie necu tj,ne mogu juriti,
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 07:25 - pre 122 meseci
hvala milos.hu
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 07:35 - pre 122 meseci
Prošlo je tačno 10 meseci od moje predaje dokumenata u Mohaču i uspešnog razgovora u SU koji je bio sredinom novembra.(4 meseca).
Nikakav poziv od novembra,mail...ništa.Da li ima još vas koji ovoliko dugo čekate (10 meseci i više nebitno gde ste predali i da li ste bili u SU)?
Da li je moguće da su izbori zakočili ili žestoko usporili organizaciju zakletvi u Mađarskoj?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 08:43 - pre 122 meseci
Citat:
jedy023:
@ln22
Cestitam vam.
A evo ja bas danas bio u tom mestu i nisam prosao.Nisam razumeo pitanje na osnovu kog predka trazim drzavljanstvo i tamo maticarka odmah uzme neki papir i pruzi mi ga kad ono na citko srpskom ima i na madjarskom pise da sam svestan da ne govorim i ne razumem madjarski,te da ce mi dokumenta primiti ali da to moze bit razlog zasto su me odbili.Pozvao sam koleginicu koja je isla samnom madjarica,i tu je razgovara sa maticarkom i ova joj kaze kako se sada mora znati perfektno i kako se proverava kao iz Budipeste tako iz konzulata,i da ucim jos pa da dodjem.
Bogami necu,ne mogu ja da ga naucim perfektno pa to ti je,
Otisli i do Budimpeste tek tamo sam poludeo,na satu pise da 5 kancelarija radi do 18 tj.20 casova mi u 16 i 05 u onu poznatu kancelariju Jovana i tako to,izadje neka baka pregleda papire i pita me opet na osnobu koga trazim ja joj lepo kazem na osnovu supruge,kada mogu sutra da dodjem jer danas je proslo radno vreme,pregleda papire i zamislite njene konstatacije moram jos da ucim jezik da pricam bar kako moja koleginica koja je zavrsila i osnovnu i srednju na madjarskom.Pa i da se sada presel u Madjarsku za 2 godine necu tako nauciti da pricam,a u ostala mesta okruge nisu nas ni primili jer iako na satu stoji do 20 a ne oni do 16 tade.\Eto mog razocarenja,i kako ga supruga i deca imaju ja ga vie necu tj,ne mogu juriti,


A što ne probaš da predaš u Beogradu, kad si već toliko uložio u učenje? Ništa te ne košta.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-127-157.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 12:51 - pre 122 meseci
veegun
Pa ja sam ipak skroman i iskren,to sto ja znam je iskljucivo vezano za predaju,i to je razlog zasto sam isao preko.Znaci ono sto recimo ljudi rade preko C......,to je onih 60 pitanja koja se vrte,znam svoju biografiju i to ne ono nabiflano nego sa razumevanjem svaku rec.Ono sto ja vidim kod sebe da je veliki problem da nisam sluhista i kada se da kazemo govori normalnom brzinom na madjarskom ne uspem da pohvatam.Recimo juce kaze da nisam razumeo ko mi je predak,a ja jako dobro znam kako se kaze predak,ali u pitanju nisam ga cuo ili ti pohvatao.
Zato necu da pokusavam u BG,jer tek tamo ne bi prosao.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 13:58 - pre 122 meseci
Možeš da se predaš ili možeš da još jednom pokušaš.
 
Odgovor na temu

kako

Član broj: 321419
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 14:55 - pre 122 meseci
Citat:
jedy023:
veegun
Pa ja sam ipak skroman i iskren,to sto ja znam je iskljucivo vezano za predaju,i to je razlog zasto sam isao preko.Znaci ono sto recimo ljudi rade preko C......,to je onih 60 pitanja koja se vrte,znam svoju biografiju i to ne ono nabiflano nego sa razumevanjem svaku rec.Ono sto ja vidim kod sebe da je veliki problem da nisam sluhista i kada se da kazemo govori normalnom brzinom na madjarskom ne uspem da pohvatam.Recimo juce kaze da nisam razumeo ko mi je predak,a ja jako dobro znam kako se kaze predak,ali u pitanju nisam ga cuo ili ti pohvatao.
Zato necu da pokusavam u BG,jer tek tamo ne bi prosao.

Jesi li pokusao preko Centra,oni vode u Budimpestu i kako vidim savladai si njihov tecaj,pa bi ti sigurno bilo lakse.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.03.2014. u 17:22 - pre 122 meseci
Evo najnovije statistike

610 hiljada zahteva
560 hiljada zakletvi tj. obradjenih
195 hiljada novih registrovanih biraca (230 hiljada zahteva, ali valjda nisu stigli da obrade one koji su stigli u zadnji cas)
115 hiljada maloletnika
80 hiljada novih drzavljana zivi u Madjarskoj (i njima nije potrebna registracija za izbore)

http://www.kronika.ro/kulfold/...s-560-ezer-kulhoni-allampolgar
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
*.ssp.dialog.net.pl.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.03.2014. u 10:30 - pre 122 meseci
Pozdrav,

da li je neko radio pasos u Segedinu i ako jeste da malo opise koja je procedura i da li se zakazuje itd.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.03.2014. u 13:19 - pre 122 meseci
Citat:
agora11:
Evo najnovije statistike

610 hiljada zahteva
560 hiljada zakletvi tj. obradjenih
195 hiljada novih registrovanih biraca (230 hiljada zahteva, ali valjda nisu stigli da obrade one koji su stigli u zadnji cas)
115 hiljada maloletnika
80 hiljada novih drzavljana zivi u Madjarskoj (i njima nije potrebna registracija za izbore)

http://www.kronika.ro/kulfold/...s-560-ezer-kulhoni-allampolgar



Odbijenica?

u ovih 610-560 hiljada dodju 50 000 odbijenih i onih koji su jos pod obradom,znaci ili ima vrlo mali broj odbijenica ili su rascistili guzvu koju su imali pa ako nista drugo ubuduce ce odgovori na zahteve verovatno biti brzi....ko uspe da preda :D
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.229.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.03.2014. u 13:21 - pre 122 meseci
@Miki21000
Ne zakazuje se, odeš u okmanyiroda u Huszar u. (blizu Arkada), uzmeš broj sa automata, kad dođeš na red, potpis, slikanje i otisak oba kažiprsta, pa uplatiš na šalteru iznos za koji se opredeliš, onda sačekaš da sa drugom službenicom dovršiš proceduru, dobiješ papir sa kojim se pasoš podiže na šalterima 1 i 3.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.239.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.03.2014. u 13:34 - pre 122 meseci
A jel ljubazne tete na šalterima interesuje , recimo, da im kažeš kako se kaže na mađarskom "kardan" na TAM 5000, popularnom Dajcu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902862 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.