Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901410 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 17:58 - pre 122 meseci
Citat:
joksla:
Trazili su mi mail adresu,upravo iz tog razloga da bi me obavestili,a kontam da su bili u guzvi ovih dana pred izbore.Hvala na trudu.



Ovaj link je ostavio Agora svojevremeno, može se proveriti status dokumenta (pasoša):

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/
napustio forume
 
Odgovor na temu

jazzmetez
nema
nema

Član broj: 309730
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 18:18 - pre 122 meseci
ja treba da dobijem pasos za dve nedelje do tri u redovnom postupku, 50 eu ,na deset godina

nego, gde predlazete da se ide na leto na arbajt ? hm ?
 
Odgovor na temu

Ajatolah_
BiH

Član broj: 322439
Poruke: 2
91.191.61.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 19:15 - pre 122 meseci
Pozdrav, ljudi. Tek sam ovih dana saznao da postoji mogućnost da dobijem državljanstvo jedne EU zemlje - Mađarske, je l' - pa malo to ispitujem, nadam se da ću dobiti korisnih odgovora.

Situacija je sljedeća. Živim u BiH. Mama mi je rođena i provela mladost u Vojvodini, tako da zna nešto mađarskog - napredni A2 recimo, uz dobar naglasak i poznavanje gramatike ali oskudan vokabular. Njeni roditelji (i preci općenito) su iz sjeverne Hrvatske, i kako sam skontao to područje spada u jedno od ovih sa kojeg stanovništvo može dobiti državljanstvo.
Eh sad, njeno ime i imena svih tih predaka su čista hrvatska, djevojačko prezime joj je nekim dalekim porijeklom vjerovatno mađarsko ali je slavenizirano, tako da ustvari ona ni po čemu nije Mađarica. Sad me zanima:
1. Kolike su šanse, ako bi se provukla za jezik, da dobije i državljanstvo? Jer čitam slučajeve za ljude koji su dobili odbijenicu... zašto se daju odbijenice ako već neko pokaže zadovoljavajuće znanje mađarskog + ispuni taj geografski uvjet? Je li to zbog nemađarske nacionalnosti i koliko su te odbijenice česte? Hoće li poslati odbijenicu, šta ja znam, Halidu Hodžiću zato što se tako zove nema nijednog Janosa i Laszla u porodičnom stablu?
2. Ako bi moja mama stekla mađarsko državljanstvo, bi li ga ja mogao steći na osnovu nje bez poznavanja jezika?
3. Bi li činjenica da bih predao zahtjev u Sarajevu, a ne u Vojvodini pomogla ili odmogla, s obzirom da je kod nas ipak jako malo ljudi koji imaju pravo na ovo?
4. Ima li neko ko je dobio jednom odbijenicu pravo opet aplicirati?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 19:19 - pre 122 meseci
Mama ne bi trebalo da ima problema a ti moraš naučiti jezik na onovnom nivou. Možda je bolje da predaš u Sarajevu baš zato što tamo nema puno zahteva i nisu izgrađeni kriterijumi.
 
Odgovor na temu

Ajatolah_
BiH

Član broj: 322439
Poruke: 2
91.191.61.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 19:37 - pre 122 meseci
Citat:
veegun: Mama ne bi trebalo da ima problema a ti moraš naučiti jezik na onovnom nivou. Možda je bolje da predaš u Sarajevu baš zato što tamo nema puno zahteva i nisu izgrađeni kriterijumi.

Hvala na odgovoru.
Ja sam to sebi zamislio da bih napravio prečicu tako što bi ona relativno lako dobila državljanstvo zbog poznavanja jezika, a onda ja kao direktni potomak državljanina isto tako bez problema dobio papire... Ako svakako moram učiti mađarski, to njeno mi onda ne donosi apsolutno nikakve olakšice pa nema potrebe da i nju nadižem. Nemađarska imena dakle nemaju veze?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 19:48 - pre 122 meseci
Mislim da nemađarska imena nisu problem, bar sam se u to uverio na više primera. Ispravni papiri i jezik su najvažniji.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.20.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 20:12 - pre 122 meseci
Ajmo raja nek neko stavi rezultate izbora kad izadju. Dvojni drzavljani iz Srbije,glasalo samo 10 000 od 90 000 koliko ih ima,slabo....
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 21:05 - pre 122 meseci
Citat:
Dooku:
Citat:
joksla:
Trazili su mi mail adresu,upravo iz tog razloga da bi me obavestili,a kontam da su bili u guzvi ovih dana pred izbore.Hvala na trudu.



Ovaj link je ostavio Agora svojevremeno, može se proveriti status dokumenta (pasoša):

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/

Hvala Dooku!Probao sam,ali u polju gde se trazi Bizonylatszám,probao sam vise brojeva sa onog papira koji sam dobio prilikom predaje ali mi konstantno izbacuje Érvénytelen azonosító,kao nevazeci ID.Ima lepo objasnjeno da treba da se ukuca broj bar koda sa predmeta,kucao sam to i nikakav odgovor nisam dobio.Samo izbacuje Érvénytelen azonosító.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 21:26 - pre 122 meseci
Fidesz 48%
Levicarska koalicija 27%
Jobbik 18%
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 21:47 - pre 122 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
Dooku:
Citat:
joksla:
Trazili su mi mail adresu,upravo iz tog razloga da bi me obavestili,a kontam da su bili u guzvi ovih dana pred izbore.Hvala na trudu.



Ovaj link je ostavio Agora svojevremeno, može se proveriti status dokumenta (pasoša):

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/

Hvala Dooku!Probao sam,ali u polju gde se trazi Bizonylatszám,probao sam vise brojeva sa onog papira koji sam dobio prilikom predaje ali mi konstantno izbacuje Érvénytelen azonosító,kao nevazeci ID.Ima lepo objasnjeno da treba da se ukuca broj bar koda sa predmeta,kucao sam to i nikakav odgovor nisam dobio.Samo izbacuje Érvénytelen azonosító.


Hvala za link.

Ja ću morati sačekati još dan dva da probam proveriti na tom sajtu jer sam na putu, nemam papir od predaje kod sebe. Inače, i nas par koji smo predali isti dan kad i joksla još uvek čekamo email i s obzirom na to da znam za još ljudi kojima je prošlo 20 dana uveliko pretpostavljam da svi čekamo zbog gužve oko izbora.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2014. u 23:44 - pre 122 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
Dooku:
Citat:
joksla:
Trazili su mi mail adresu,upravo iz tog razloga da bi me obavestili,a kontam da su bili u guzvi ovih dana pred izbore.Hvala na trudu.



Ovaj link je ostavio Agora svojevremeno, može se proveriti status dokumenta (pasoša):

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/

Hvala Dooku!Probao sam,ali u polju gde se trazi Bizonylatszám,probao sam vise brojeva sa onog papira koji sam dobio prilikom predaje ali mi konstantno izbacuje Érvénytelen azonosító,kao nevazeci ID.Ima lepo objasnjeno da treba da se ukuca broj bar koda sa predmeta,kucao sam to i nikakav odgovor nisam dobio.Samo izbacuje Érvénytelen azonosító.



Nema na čemu, inače onaj papir od predaje će vam uzeti pri preuzimanju pasoša tako da ga ja više nemam, ali sećam se kad sam ja proveravao davnih dana nisam imao dilemu šta je to Bizonylatszám, nisam ukucavao više različitih brojeva. Da nisi u datumu rođenja permutovao mesec i dan? Možda se i taj papir od predaje za pasoš promenio.
napustio forume
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2014. u 18:19 - pre 122 meseci
    

Citat:
Hungary re-elects ruling party in parliamentary vote, far-right gains support

Hungarians re-elected Viktor Orban, who led the country out of crisis and resisted Brussels’
influence, as prime minister, early parliamentary election results showed. Meanwhile, the
far-right Jobbik party gained substantial political power.

...

New electoral law

Meanwhile, voting has been underway since 0400 GMT at 10,000 polling stations. The
unofficial result will be announced on Sunday night. This time Hungarians will have a new
system of voting. Under the new electoral law there are only 199 seats instead of the
previous 386. The constituency seats have been also reduced to 106 from the previous 176.

There will be no more 2-round systems. The turnout percentage is no longer necessary.
Earlier, 50 percent turnout was needed for the first round and 25 percent for the second.

For the first time, there will be a vote for ethnic Hungarians, who were locked outside
Hungary’s redrawn borders after World War I, although they are not likely to have a major
impact on the election’s outcome.

A total of 23 parties will apply to 18 provincial electoral lists, with 1,554 individual candidates.

http://on.rt.com/e5c1d6


Orban je ovim reizborom osvojio najvišu podršku među evropskim predsednicima.
Svaka čast na tome ali ono što nas treba da brine je onih 18% za fašiste.

Obratite pažnju da je reformisani parlament prepolovljen i da sad ima manje poslanika nego Srbija!
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2014. u 20:19 - pre 122 meseci
Citat:
Dooku:
Citat:
joksla:
Citat:
Dooku:
Citat:
joksla:
Trazili su mi mail adresu,upravo iz tog razloga da bi me obavestili,a kontam da su bili u guzvi ovih dana pred izbore.Hvala na trudu.



Ovaj link je ostavio Agora svojevremeno, može se proveriti status dokumenta (pasoša):

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/

Hvala Dooku!Probao sam,ali u polju gde se trazi Bizonylatszám,probao sam vise brojeva sa onog papira koji sam dobio prilikom predaje ali mi konstantno izbacuje Érvénytelen azonosító,kao nevazeci ID.Ima lepo objasnjeno da treba da se ukuca broj bar koda sa predmeta,kucao sam to i nikakav odgovor nisam dobio.Samo izbacuje Érvénytelen azonosító.



Nema na čemu, inače onaj papir od predaje će vam uzeti pri preuzimanju pasoša tako da ga ja više nemam, ali sećam se kad sam ja proveravao davnih dana nisam imao dilemu šta je to Bizonylatszám, nisam ukucavao više različitih brojeva. Da nisi u datumu rođenja permutovao mesec i dan? Možda se i taj papir od predaje za pasoš promenio.

Dobio sam mail da mi je gotov pasos,hip,hip,hura!!!


 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2014. u 23:36 - pre 122 meseci
Čestitam Joksla,

čiča-miča,
i gotova priča ;-)



napustio forume
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 00:07 - pre 122 meseci
Ima li neko da je u skorije vreme predavao zahtev u ambasadi u Beogradu...Da nam podeli iskustva i kaze kakva pitanja postavljaju, i koliko se ceka na odgovor, ako se desi da zahtev bude odbijen ili odobren...? pozz
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 07:46 - pre 122 meseci
Juče stigao mail da su gotovi pasoši !

:-D

Čekali smo 17 dana da stigne mail po redovnoj proceduri.
Verujem da nije problem da nas ti pasoš sačekaju do sledeće nedelje? Ne možemo da idemo ove ??
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 08:34 - pre 122 meseci
Naravno da nije problem da odete po pasose sledece nedelje.
Kada budete isli samo cete reci da ste dosli po pasose, trazice vam pasos i lakcim,
Pitace vas za vase ime i prezime ili ime i devojacko prezime majke, da proverite da li su svi podaci ispravni,
potpisacete se i dovidjenja prijatno :)
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 18:25 - pre 122 meseci
Mali update za one koje zanima...

Devojka i ja smo zajedno predali u Mađarskoj u oktobru 2013, u jednom malom gradu. Njoj je stigla danas odbijenica, i pored toga što je matičarka rekla da je "sve ok", a ja nisam dobio još ništa (pa čak ni telefonski poziv, dok ona jeste). Odbijenica joj je stigla na staru adresu gde joj žive roditelji i pored toga što niko tu adresu nije dao matičarki, što mislim da je čudno. U odbijenici je pisalo da je odbijena povodom nekog zakona iz 2013. godine, i da je odluka doneta u martu 2014.

Na telefonski poziv, koji je bio negde krajem novembra, se javila i uplašila pa je zbunjeno odgovarala. Moguće je da je to uticalo.
 
Odgovor na temu

katja79
pegasus advertising
beograd

Član broj: 322483
Poruke: 11
*.amres.ac.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 18:54 - pre 122 meseci
Takodje, danas stiglo pismo da sam odbijena zbog nekog zakona donetog 19. decembra 2013, vracen mi je samo moj izvod iz maticne knjige rodjenih. Predala u Madjarskoj u Baji u septembru 2013. I sta sad...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2014. u 19:01 - pre 122 meseci
Kog zakona?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901410 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.