Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917363 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

monica87

Član broj: 321605
Poruke: 4
*.static.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 13:00 - pre 123 meseci
da li neko zna mozda zasto neko dobija potvrdu da je predao dokumenta za drzavljanstvo, a neko ne? da li je to neki slucajni propust sluzbenika, ili to nesto znaci?
 
Odgovor na temu

milan heka
sava

Član broj: 322131
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 13:13 - pre 123 meseci
Citat:
član:
Citat:
milan heka: Najsvezija informacija o pasosu.

sada ce njih 10 da ti odgovore kako izmisljas i optuzicete da si trol jer si se tek registrovao i dosao ovde da siris paniku, ili ce ti napisati da si dosao ovde da reklamiras ljude koji za € vode u Madjarsku za vadjenje pasosa kod "proverenih sluzbenica". :)


mogu da pricaju sta god hoce, samo nek drugi koji budu isli da podnose zahtev paze na potpis,obavezno na latinici da ne dodju u situaciju kao ja da ih neko kinji.

samo jos da kazem da sam sam,potpuno sam isao da predam zahtev za drzavljanstvo i da na zakletvu, i mogu reci da su me pred zakletvu mnogo vise ispitali nego na predaji,sta radim,odakle sam,zasto sam bas tu podneo zahtev i za zakletvu,po kom osnovu(po pradedi),odakle je on(gde je ziveo i radio),pa devojcko prezime i ime od prababe,devojčko prezime i ime od babe i odakle je ona,pa isti podaci za mamu,itd.
 
Odgovor na temu

damirh
Damir Hadnadjev
Oxfordshire

Član broj: 104515
Poruke: 143
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 13:54 - pre 123 meseci
Bio sam na zakletvi u Segedinu 06.03. i 13.06.
Na drugoj zakletvi sam ja polagao a na prvoj sam bio zbog clana porodice.

06.03. nisam primetio da su nekog vratili zbog znanja jezika ali prilikom potpisivanja je sluzbenica neobavezno pricala sa svima. Treba popuniti anketu koja je jednostavna, ime prezime, dea ispod 18 godina datum rodjenja, zaposlenje, maternji jezik i jos par slicnih stvari. To niko ne proverava nego se redja na gomilu.

13.06. kada sam ja polagao, sluzbenica je primetila da jedan stariji covek ne zna jezik pa ga je vratila. Nije znao da odgovori ni na pitanje "da li me razumete?" samo je bledo gledao u nju. Uglavnom, nije bilo slika ni nista slicno, neobavezno treba popricati i to je to. Ja jezik znam od ranije ali je daleko od savrsenog.

jos jednom da napomenem da ako ste ostavili gmail nalog da vam jave kada je zakletva obavezno proverite spam folder. Nikakvo drugo obavestenje nisam dobio samo na e-mail a to je otislo u spam.
 
Odgovor na temu

markoni85
Komercijalista
Novimpex

Član broj: 319446
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 14:37 - pre 123 meseci
S obzirom da sam dobio mp pre vise od pola godine i da zelim putovati u Englesku, zanima me da li tamo ista znaci nasa srpska vozacka dozvola i da li tamo moze da se vozi automobil sa nasim registarskim oznakama, moze li da se auto preregistruje, i koja je procedura za dobijanje britanske vozacke dozvole (casovi, cena, duzina trajanja i sl.) ? :)

Mali offtopic da se razbije monotonija, a mozda ce i ovo nekom trebati uskoro.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
82.208.239.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 14:57 - pre 123 meseci
@milan heka

pa ti teško pričaš tj pišeš ovde na srpskom, a potpisuješ se kobajagi ćirilicom.
pa i jesi trol. 100 %.
garantujem.
i zakletvu si položio,ha?
e to tek ne verujem!
 
Odgovor na temu

torrente77
Hose Louis Torrente
student

Član broj: 209430
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 17:54 - pre 123 meseci
ljudi iz Indjije sam,dajte mi neki broj ko mi moze prevesti izvode iz maticne knjige rodjenih i umrlih...resio sam konacno da predam papire koje sam pripremio krajem 2012...jezik krecem da ucim kod komsinice koja je starija zena ,a i Madjarica je,tako da se nadam da cu nauciti ...nadam se se osnovne stvari!!!
 
Odgovor na temu

milan heka
sava

Član broj: 322131
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 18:18 - pre 123 meseci
Citat:
zorbal:
@milan heka

pa ti teško pričaš tj pišeš ovde na srpskom, a potpisuješ se kobajagi ćirilicom.
pa i jesi trol. 100 %.
garantujem.
i zakletvu si položio,ha?
e to tek ne verujem!


Ne moras da mi verujes , ja sam pitao da li se neko sreo sa ovakvom situacijom kao ja i sta je bilo na kraju.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 18:27 - pre 123 meseci
Kada neki lekar popunjava zahtev za pasoš da li on vodi svog apotekara ili tamo imaju nekog da dežura?



Latinica ili ćirilica?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
212.178.225.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 19:01 - pre 123 meseci
"CAPA" <<< latinica ili ćirilica? :)

Niko nikom ne veruje, e ljudi šta se vama desilo u životu. Meni baš zvuči realna priča to za potpis. Sve jedno niko pametan ne bi išao sa "savetnikom" koji traži pare da te vodi negde. U ostalom, pustite Darwina da radi svoje, ko veruje veruje.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 20:17 - pre 123 meseci
Nastavlja se hajka na one koji dođu sa nekom novom pričom ili inf. Nije ni čudo što se sve manje sarađuje na forumu kad se frljate drvljem i kamenjem. Ne vidim razlog zašto ta Milanova priča ne bi bila istinita. I da neko vodi za pare nek vodi, alal mu bilo ako je narod spreman da veruje u to. Znate kako kažu, sam pao sam se ubio. A ispričana situacija mi je sve samo ne potencijalna udica za lakoverne...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 20:18 - pre 123 meseci
Citat:
milan heka: Ne moras da mi verujes , ja sam pitao da li se neko sreo sa ovakvom situacijom kao ja i sta je bilo na kraju.


Jeste, i kad je otisao po pasos, sleteo je zmaj i pojeo ga. Preselo mu madzarsko drzavljanstvo, a bese u cvatu mladosti...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
89.111.253.*



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 21:23 - pre 123 meseci
Citat:
mmix: Jeste, i kad je otisao po pasos, sleteo je zmaj i pojeo ga. Preselo mu madzarsko drzavljanstvo, a bese u cvatu mladosti...


 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 21:34 - pre 123 meseci
Zmajevi su mnogo glupe zivotinje.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 08:44 - pre 123 meseci
Citat:
milan heka:
Najsvezija informacija o pasosu.
bio sam juce mestu kod Segedina da predam zahtev za pasos,uzeo broj sacekao red,usao u kancelariju,predao dokumenta,sluzbenica ih pregledala ,pitala na koliko godina hocu pasos i dala uplatnicu da uplatim u posti. Dok sam otisao da uplatim ona je unela podatke u racunar i kad sam se vrati rekla mi da podjem sa njom do kabine,usao sam u kabinu gde me je slikala i uzela otiske prstiju,izasao i dala mi da se potpisem da bi mi skenirala potpis MEDJUTIM ja sam mahinalno krenuo da se potpisujem cirilicom(i pored toga sto sam razmisljao kako treba da se potpisem latinicom) i tu prestaje sva ljubaznost,besno uzima taj papir,guzva ga i baca,daje mi drugi i povisenim tonom mi kaze da moram da se potpisem Madjarskim latinicom. Kad sam se potpisao rekla mi je da podjem sa njom nazad do njenog stolatamo me je pitala jel su svi podaci tacni i ja joj odgovorim da jesu. Pita me sa kim sam dosam,kazem sa mladjom sestrom,pita jel zna ona madjarski,ja kazem ne,pita jel jos neko sa vama,kazem sused,moj drug, pita me jel on govori madjarski i ja joj kazem da, onda mi kaze molim vas izvolite pozovite ga. Kad je usao u kancelariju odmah mu je posle dobar dan trazila pasos,on je pita njegov pasos i ona mu kaze da vas pasos. Kad joj je dao uzela je da popunjava i kaze nam ovo je izjava da ste predali zahtev za pasos sa tumacem posto slabo pisete madjarski,potpisite oboje. Kad smo potpisali izjavu onda mi je dala da potpisem 3 primerka zahteva za pasos i rekla da nazovem za 3-4 nedelje da vidim jel gotov.
Da li je neko imao ovakvu ili slicnu situaciju?


Cuo sam slicno od coveka koji je predavao zahtev za pasos u Kisteleku sredinom februara.
 
Odgovor na temu

torrente77
Hose Louis Torrente
student

Član broj: 209430
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 09:36 - pre 123 meseci
ljudi iz Indjije sam,dajte mi neki broj ko mi moze prevesti izvode iz maticne knjige rodjenih i umrlih...resio sam konacno da predam papire koje sam pripremio krajem 2012...jezik krecem da ucim kod komsinice koja je starija zena ,a i Madjarica je,tako da se nadam da cu nauciti ...nadam se se osnovne stvari!!!
Ima li ko neku informaciju ...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-219-70.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 10:53 - pre 123 meseci
najeftinije radi,ali obrati paznju da ti je na izvodu sve OK,jer se recimo desilo mojoj koleginici da se nije slagalo ime majke,poslala njemu on preveo pa je posle morala da vadi drugi.Da se razumemo nije on pogresno preveo nego su njoj nakaradno napisali.
bila je cena 300 po izvodu ali proveri.
Vaštag Robert Rade Končara 18, 24430 Ada ,
tel. 063 77 67 609
Pozz
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
89.111.253.*



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 11:51 - pre 123 meseci
Meni je Robert prevodio, jeste 300 dinara po izvodu, super cova.. Ali mislim da je ulica Prvog Maja...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 12:41 - pre 123 meseci
Dobih papirice za glasanje :)
 
Odgovor na temu

milan heka
sava

Član broj: 322131
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 13:21 - pre 123 meseci
Citat:
torrente77:
ljudi iz Indjije sam,dajte mi neki broj ko mi moze prevesti izvode iz maticne knjige rodjenih i umrlih...resio sam konacno da predam papire koje sam pripremio krajem 2012...jezik krecem da ucim kod komsinice koja je starija zena ,a i Madjarica je,tako da se nadam da cu nauciti ...nadam se se osnovne stvari!!!
Ima li ko neku informaciju ...


ja trenutno ne mogu da nadjem broj od prevodioca u novom sadu. meni je prevodio izvode u aprilu prosle godine i bilo je 500din. po izvodu.
probaj na broj 021/4725308 "jedinstvo madjarske nacionalne manjine"(novi sad, mileticeva 4) znam da se prevodioc zove Otto.
 
Odgovor na temu

milan heka
sava

Član broj: 322131
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.03.2014. u 13:38 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
milan heka:
Najsvezija informacija o pasosu.
bio sam juce mestu kod Segedina da predam zahtev za pasos,uzeo broj sacekao red,usao u kancelariju,predao dokumenta,sluzbenica ih pregledala ,pitala na koliko godina hocu pasos i dala uplatnicu da uplatim u posti. Dok sam otisao da uplatim ona je unela podatke u racunar i kad sam se vrati rekla mi da podjem sa njom do kabine,usao sam u kabinu gde me je slikala i uzela otiske prstiju,izasao i dala mi da se potpisem da bi mi skenirala potpis MEDJUTIM ja sam mahinalno krenuo da se potpisujem cirilicom(i pored toga sto sam razmisljao kako treba da se potpisem latinicom) i tu prestaje sva ljubaznost,besno uzima taj papir,guzva ga i baca,daje mi drugi i povisenim tonom mi kaze da moram da se potpisem Madjarskim latinicom. Kad sam se potpisao rekla mi je da podjem sa njom nazad do njenog stolatamo me je pitala jel su svi podaci tacni i ja joj odgovorim da jesu. Pita me sa kim sam dosam,kazem sa mladjom sestrom,pita jel zna ona madjarski,ja kazem ne,pita jel jos neko sa vama,kazem sused,moj drug, pita me jel on govori madjarski i ja joj kazem da, onda mi kaze molim vas izvolite pozovite ga. Kad je usao u kancelariju odmah mu je posle dobar dan trazila pasos,on je pita njegov pasos i ona mu kaze da vas pasos. Kad joj je dao uzela je da popunjava i kaze nam ovo je izjava da ste predali zahtev za pasos sa tumacem posto slabo pisete madjarski,potpisite oboje. Kad smo potpisali izjavu onda mi je dala da potpisem 3 primerka zahteva za pasos i rekla da nazovem za 3-4 nedelje da vidim jel gotov.
Da li je neko imao ovakvu ili slicnu situaciju?


Cuo sam slicno od coveka koji je predavao zahtev za pasos u Kisteleku sredinom februara.


Jel na kraju dobio pasos? Cuo sam juce i danas svakave price,te da sluzbenici skoro svima u pojedinim mestima gde je bila navala za drzavljanstva i pasose svima daju da potpisuju te izjave da bile zasticene ako neko kaze da su uzimale pare.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917363 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.