Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153793 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 07:44 - pre 193 meseci
Postoje u Fijatovim vozilima(a i u drugim, za ove prve znam jer sam rasturio jedan komplet) upaljaci i pepeljare koji u sebi
imaju zelene sijalice koje se pale kad se upali pozicija, i lepo svetle. Odgovaraju potpuno u ona sijalicna grla na Pandinoj ploci, znaci ubodne su isto kao i klasicne sijalice, i mogu se iskoristiti umesto njih. Znaci, varijanta je potraga za njima, one su na 12V.
Pozz
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 08:33 - pre 192 meseci
Yungalunga, jos nesto po pitanju kradje i kod kljuca. kod mene u servisnoj knjizici (na zabarskom) ima opisana neka situacija, kako da pomocu gas pedale ``razbijes`` kod iz kod kljuca. Nesto tipa, das kontakt, pa nagazis gas pedalu, onda sijalica Engine error, trepne onoliko puta koliko je zapisana prva cifra na kod-kljucu, ti onda toliko puta stisnes pedalu gasa, a onda narandzasta lampica zasvetli 5 sekundi da ti to potvrdi, onda ti nagazis gas pedalu, onoliko puta koliko iznosi druga cifra - ukucana na kod kljucu, a onda ti narandzasta lampica to potvrdi sa svetljenjem od 5 sek, itd. u krug, po ciframa sa kod kljuca, odnosno one kartice koju dobijes uz vozilo sa zapisanom sifrom......Posto je opis na zabarskom, nisam bas siguran da li sam to preveo bas sasvim tacno, ali znaci, postoji ``fora`` za razbijanje koda. mogu to da slikam pa ako neko zna da prevede nije lose znati, za ne daj boze probleme sa kodom......
Na lavljoj kandzi, ipak mora da radi gruba sila, a kola parkiram pored prozora - jedne babe iz prizemlja, koja nikada ``ne spava`` jer deco, neprijatelj - nikada ne miruje. He, he.

Pozz
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 09:45 - pre 192 meseci
Ne bih da budem antiprotivan ( Jovandeke Babica se secaju stariji clanovi naseg kluba), ali nisam siguran da ovo o cemu diskutujemo par dana, bas nekoga i zanima do takvih detalja!?
Ova tema ima do sada 1130 odgovora i preko 75000 pregleda. Citaju nas i Bosanci i Slovenci a i mnogi drugi. Jedna stvar je jako bitna, a to je, da se vec poodavno ne diskutuje o eventualnim kvarovima nego samo sminkeraju i eventualno o mogucnosti poboljsanja svetlosti na prednjoj grupi(razumljivo) i o cuvenim diodicama -pobogu! Kad se sve sabere, namece se cinjenica da nam se avtovi ne kvare (puj, puj) a to je , slozicete se, najvaznije. No ako mislite da i dalje pisemo na temu " pimp my ride" , evo vam jedna koska: Pre nekog vremena, nas doktor za pande, koji je pre svega auto elektricar(elektronicar), iznese cinjenicu da se i u automobile sa mnogo slabijim motorima vec odavno ugradjuju klime. Pa drugari evo vam tema. Ne sumnjam da ce biti interesantno, ali ce se na kraju ipak sve svesti na Institut Vincu i njihov novi odeljak za Pande.
Ne zamerite ako osetite dozu sarkazma u predhodnim redovima, al sta da se radi, takav sam. Sto na umu-to na drumu.
Pozdrav za sve , stare ,nove i buduce pandiste, i neka vam izbor boja za pozadinsko osvetljenje inst. table , bude najveca briga !!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 09:50 - pre 192 meseci
He, he Roberto, u pravu si 100%. Ne samo to, nego ja pratim i Britanski forum, i tamo ne samo da se slabo prica o kvarovima *(PUJ, PUJ), nego se glavna rasprava vodi oko toga ko ce ucestvovati na kom Panda Classic IZAZOVU za 2009 godinu. Jedna grupa ide na SEVERNI POL, a druga grupa u MONGOLIJU???????
Mos misliti
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 10:02 - pre 192 meseci
> To su prave teme, pa jos ako moze da se zabaci udica u
Mongoliji..........??????
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 10:20 - pre 192 meseci
Roberto, viđen si za novog moderatora foruma i posta, dobro si primetio, pande se izgleda ne kvare. Imaš PP. Pozz!
 
Odgovor na temu

iksoks

Član broj: 178717
Poruke: 7
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 11:04 - pre 192 meseci
Evo opisa jednog goblina. kada sam pazario auto, posle par dana, izbaci mi osigurac za poziciju, prednji levi - zadnji desni. Zamenim ga , radi malo pa opet pregori. Na kraju krene da iskace odma kako zamenim osigurac. Posto nemam el. shemu pande, krenem rucno da trazim kratak spoj. skinem zadnji far merim, sve OK. Skinem tablu, proverim tamo sve OK. Vratim sve nazad. RADI!!! Isti dan uvece opet isti problem. Kada je radilo bilo je svetlo zadnje tablice i obe pozicije. A zadnje svetlo tablice, je bilo i kada iskoci osigurac, pa sam umislio da su na razlicitim osiguracima i da to nema veze jedno sa drugim. i tako opet skidaj vracaj. Radi!!! pa ubrzo ne radi. i Na kraju kada sam proveravao trapove, i covek podigao auto na dizalicu, provalim da ispod zadnjeg branika postoje DVE lampe za osvetljenje tablice, a da meni jedne nema. A kablici koji su bili vezani na lampu samo slobodno vise, pa kad se kako zaljulja napravi kratak spoj. I lepo izolirka proradi i rasim problem. A ta druga je vezana na osigurac sa prednjim levim zadnjim desnim pozicionim.

da ne bude samo sminkanje u opticaju :D

pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 12:24 - pre 192 meseci
Dobro, goblina i gremelina uvek ima, al da se vratimo na tunning, posto onog drugog neeeeema!
Jel ovo resetka koju je neko skoro na forumu (ne secam se ko) trazio
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 13:49 - pre 192 meseci
ja sam pitao za resetku na stop lampama.
Ne znam da li je pametno,ali ja bi njih napravio od armature fi 4 ili fi 6-ice,.Cak sam razmisljao da spojim i onu tanju armaturnu mrezicu.Znam da uglavnom ove stvarcice imaju pande 4x4,ali ne bi lose izgledalo i na ovim nasim.
pozzz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 13:57 - pre 192 meseci
Da Yungalunga, lepo to izgleda, i mislim da je najbolje to napraviti od armature, sastavljene iz dve dimenzije pa obojiti. Armatura se lako oblikuje (za cevcise bi to bilo malo pipavo bez alata). Ono sto jos primecujem, je da je sistem montaze veoma jednostavan i to na mestima na kojima se inace srave celi farovi, dakle zavaris malu plocicu savijenu prema potrebi shlicovanu da pasuje na rupu srafa - za ceo far, i onda ubudzis preko fara. pokusacu da zumiram i resenje za prednje farove - cisto da vidis kako su montirani.....
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:09 - pre 192 meseci
Ako je dobra za nemacki aerodrom, dobra je i za nas
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:15 - pre 192 meseci
aco,to sam i ja konstatovao( u vezi postavljanja zadnjih ),ali na prednje treba imati idealno resenje.Na prednje farove jedino mogu da se ucvrste pomocu novo izbusenih rupa na gornjem veznom limu i nekako da se iskoriste srafovi koje se koriste za pricvscivanje prednje maske.
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:26 - pre 192 meseci
A mozda je onda bolje napred staviti tzv ``BULL-BAR``
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:34 - pre 192 meseci
Biznis je biznis:
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:39 - pre 192 meseci
ovo izgleda ekstra !
pomozi mi kako postavljas slike, imam jednu sa tkv bullbarom ,izgleda ekstra,a nije gabaritno velika
pozz
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:44 - pre 192 meseci
pogledaj kako su na slici bele pande 4x4 iskoristili one srafove o kojima sa pisao ( srafovi koji ucvrscuju prednju masku ), a donji deo je usrafljen za sasiju,ili ti ko ima pandu van za srafove koji gde se nalazi sipka ojacanja.
pozz
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 14:48 - pre 192 meseci
mozda preterujem ,ali molio bih da neko kaze informaciju gde ima da se nabave prednji beli migavci.( tu se postavlja pitanje da li trebaju i sijalice narandzaste boje zameniti ili i sami migavci imaju narandjastu pozadinu,kao kod punta I). hvala
pozz
 
Odgovor na temu

piratevet
Miloslav lukac
student
Beograd

Član broj: 170977
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 15:50 - pre 192 meseci
Hvala svima na brzini kojom su mi poslali broj od majstora...pa da sam trazio na 988 nebi brze dobio ...svaka cast! A da moj Panda je izgurao za sad nesto malo preko 149000 km, na 145000 mu je radjen mali servis, ima ispisano na nalepnici od jednog servisa cij je naziv deminutiv od naziva jednog nam susednog slovenskog naroda sa istoka. Razmisljao sam da idem kod njih al posle uveravanja od strane ovog foruma o neverovatnoj ekspertizi doktora za pande, da nekazem veterinara ipak cu kod njega...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 20:32 - pre 192 meseci
Yungalunga, i mene su ovde na forumu naucili kako da postavljam slicice. Posto kupio poto prodao:
Prvo nadjes sliku koja mora vec biti na nekom sajtu. Desni klik na nju, properties, pa kopiras iz propertiesa, kompletnu liniju sa adresom i nazivom slike koja se zavrsava sa .jpg, onda u prostoru za pisanje poruke na nasem forumu, dole levo, iz spiska opcija, prvo kliknes (odaberes) ono velika zagrada-img, zatim iza toga (bez razmaka) umetnes iz clipboarda onaj kopirani naziv slike pa opet iz pomocnog panela na kraju dodas u nastavku ono velika zagrada /img, i posaljes odgovor. Valjda ces se snaci.

Sto se tice belih migavaca ima ih u onoj sto mi sifrovano kazemo ``sportskoj radnji`` a ima i gore kod Cvetkove pijace pa malo dalje sa gornje strane Bulevara. Duplo su skuplji od zutih? (sminkerisanje - kosta) Mislim da u originalu sadrze zutu opnu, tako da moze bela sijalica.

Da za Bull bar je sistem kacenja, gore na srafove od srednje 5-bar maske, i dole na dva srafa zastitne stangle kartera. Neki na krajnje okvire bull-barova (tamo ispred farova, vare i horizontalne tanke zice, ko rostilj.

Na zapadu je obavezno osiguranje vozila koja imaju Bull-bar (ukljiciv i za Pandu) 10% skuplje od obicnog, jer smatraju da to dodatno ugrozava pesake u slucaju..... Verovatno ce se i ovi nasi u najskorije vreme dosetiti ovog Evropskog standarda u osiguranju? Cuti ne govori nikom.....

@Piratvet, dakle - ti si blizu polovine kilometraze za koju je pravljen FIRE motor. Samo je dobro odrzavaj, i uzivaj. Sa UNO 60 iz moje firme, (pisao sam ranije) uz male servise, nas jedno 5-toro prosli smo bez problema 360.000, a onda ga ukradose..... (mislim,motor je isti).....


 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
77.46.214.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula20.06.2008. u 21:21 - pre 192 meseci
Pozdrav drugari & kolege pandoljupci,ja dosad predjoh preko hiljadarke bez problema(pu-pu da ne-ureknem)
sto se tice potrosnje nisam merio ali poredeci sa r-4 za iste novce se vozim skoro duplo vise-meni super
e sad ono sto me zanima gde moze da se nadje povoljno amortizer zadnjih vrata,posto kad sam uzimao delove nisam obratio paznju na to pa uzeh vrata bez istog,i ako znate od kojeg fiata pasu prekidaci za grejac zadnjeg stakla i zadnji brisac
Cini mi se da je neko pitao za zadnje prozore na otvaranje,ja sam ih nalazio zasebno po cenama od 30 do 60e za par,ako treba saljem brojeve tel.
E da ,sto se tice stajlinga po meni samo beli zmigavci i neke lepe felne i to je to
moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153793 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.