Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153819 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 14:01 - pre 193 meseci
Malo zezalica, u vidu budzenja mobilnog na kasetofon:
 
Odgovor na temu

drajgan
Beograd

Član broj: 174978
Poruke: 20
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 17:15 - pre 193 meseci
Ako nase Pandice vec nemaju rele farova, to je razlog vise da se ubaci. Tada nece biti problem zameniti sijalice farova halogenim. Prekidaci vise nece biti optereceni velikom strujom. Kroz njih ce tada teci samo struja namotaja releja.

Za ZIKALA. Ponovo sam ti poslao PP i e mail.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 19:47 - pre 193 meseci
Za inspektora, a i ostale evo slicica sijalica iz pozadinskog osvetljenja instrument table, slicica izvadjene table, i sve to sa shublerom izmereno radi orijentacije i obelezeno na slikama. Izvinjavam se na kasnjenju, ali fotoaparat na mobilnom je nesto bio zabagovao.

Upload - slicice
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
79.101.183.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 20:15 - pre 193 meseci
Ja se bome napatih danas sa stavljanjem muzike,ali je ipak bilo uspesno
napravio policu od sper-ploce i ofarbao i zavrnuo sa donje strane inst.table
znaci da sam skidao i prednji deo table i video sam da postoje i sve buksne tj jack-ovi za grejac i brisac tako da treba nabaviti prekidace i povezati pozadi,a za crevo za vodu cu da vidim da slucajno nije takodje provuceno

moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 20:49 - pre 193 meseci
Aco,Aco, baš si genija.
Što se tiče releja za svetla,proveriću! Ispod mušeme se nalaze 3 releja.Gvirnite!
Pozdrav Pandovcima
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 07:03 - pre 193 meseci
Aco, hvala na snimcima, Zikal, ako postoje releji za svetla odmah ću da ubodem halogene, videću danas popodne. Pozzzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 07:22 - pre 193 meseci
Inspektore, na jednoj od manjih sijalica za tablu, na kojoj se relativno odrzao natpis, stajalo je 12V, 1,2 W, proizvodjac LEUCI, Italia

Kad vec istrazujete releje na tabli sa osiguracima, pod musemom, ono sto sam ja video po forumuma, ima 4 mesta za releje, od kojih su leva 3 popunjena, a skroz desno je prazno mesto za ralaj signalizacije koji se koristi kod ugradnje auto-prikolice. Od tri postojeca, srednji relej je za 4 zmigavca, a ona dva ne znam/.

Bio bih zahvalan ako sve sto pronadjete kasnije i objavite za nas ostale na forumu
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 09:16 - pre 193 meseci
Za potencijalne vlasnike medvedica, koji prate ovaj forum:
Danasnji oglasi, `94 godiste 1.0 - 1580 orja, + blagi pad cena ovih koje su 2001-2003 1.1 u raznim varijantama od Vana do putnicke..... od 2.300 - 3.200 Pa izvolte!
Pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 12:56 - pre 193 meseci
Zikal, jesi li pogledao te releje, nasao sam diskove za 650 din komad, kome treba javiću na PP. Pozz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 13:30 - pre 193 meseci
Inspektore, evo proizvodjaca lampica kontrolne table, pa pogledaj odeljak glass base, d5 i odeljak glass base d10
http://www.leuci.com/html/eng/...&c3=645&l=2&lan=EN
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.06.2008. u 14:00 - pre 193 meseci
Inspektore, Aco, pa svih tih silalica i sijalicica koje trose nase pande imate u svakoj radnji ! Kod mene u Dobanovcima sam u radnji za traktorske delove nasao sve sto mi je trebalo od rasvete, a trebalo je ,bogami, dosta toga, jer pretpostavljam da 85000 km niko nista nije menjao. Sijalice za treci stop, za osvetljenje inst. table, halogene 55/60W sijalice za migavce, i znam sad se pitate sta je ,uopste, radilo od rasvete kada sam kupio auto. Pa , rekoh , skoro nista. E ako ima u Dobanovcima, onda u gradu ima na svakom cosku. Samo skini ono sto je pocrkalo i za pola sata setnje gradom ces, Inspektore moj , sve pronaci. Jedan savet : Ne kupujte brendiranu rasvetu cije ime pocinje sa O. Nakacicu fajl , a vi vidite zasto. Neki su imali losa iskustva!
pozzz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 06:39 - pre 193 meseci
Drustvanjce, konacno sam stupio u kontakt preko British foruma sa pandistom, pod nazivom Sutjeska, iz Poljske. On je rad da nam pomogne u vezi polica za radio, koje se tamo mogu nabaviti za 15-tak eura po polici, a posiljka nekoliko tih polica za Srbiju, takodje bi kostala oko 15-20 eura za celu posiljku. Ako bi se udruzili moglo bi se nesto organizovati.
Pored toga, Polonezi nas zovu u Avgustu na Panda Classic Trophy, u severoistocnoj Rumuniji, (neko mesto Oradea), na koji oni dolaze masovno, zajedno sa Nemcima, Cesima i sl, pa predlazu da nam donesu police tamo, ako neko od nas bude ucestvovao. Jes da to nije daleko od nas, ali nisam smeo da potvrdim bilo ciji dolazak tamo.....(u avgustu sam u GR)
Ako ima zainteresovanih za da nabavi policu na ovaj nacin, moze da mi se prijavi preko PP ili direktno ovde na forumu.
Inace onog snabdevaca Polica iz Enjuba, stalno jurim telefonom, i stalno obecava, ali nema izgleda nista od toga, jer tako me zavlaci vec godinu dana..... Ovo preko Sutjeske je malo skuplje, ali mislim da je mnogo izvesnije od nasih uvoznika.

Ocekujem prijave.

 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 06:57 - pre 193 meseci
Društvo, proverio sam ona tri relea ispod mušeme, jedan cakće kada se uključuju srednja svetla, to je onaj desni do praznog mesta, nisam mogao da ga izvadim, ali pošto cakće, definitivno je za srednja svetla, Zikal svaka čast bio si u pravu, imaš pivo, ali, nisam mogao naći rele dugih farova. Nemam šemu el. instalacije pa da proverimo ali mi se čini da su duga svetla vezana direktno. Stavio sam halogene sijalice i farovi su osetno bolji. Aco, slobodno stavi halogene 55/60 i vozi za Grčku, a ja kupio sav materijal za prepravku instalacije. Aco pitaj Poljake, možda oni imaju šemu el instalacije. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 08:32 - pre 193 meseci
Evo linka za sijalice http://www.farel.co.yu/osram.htm

Pozz!!!
 
Odgovor na temu

umesna
Beograd

Član broj: 183205
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 12:34 - pre 193 meseci
Inspektore, relej za duge farove ti je onaj manji (sivi) krajnji desno. Probaj izbaciti onaj krajnji lijevi (jeste, teško se vade, ali može kad izvadiš osigurač koji je tačno ispod njega, da bi dobio prostor za palac) i tako provjeri da li ti radi. Vidjećeš to po tome što uključiš duga svjetla, pa bi ukoliko ti je ispravna instrument - tabla, trebao zasvijetliti plavi lampičak. Nadalje, središnji relej je za migavce i sva četiri, što sam već napisao ovdje ranije.

Ja još nijesam uhafizao za šta služi onaj krajnji lijevi, pa neka neko napiše ukoliko zna.
Djelo treba da je dobro, ne lijepo.
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 13:11 - pre 193 meseci
Umesna, ostavicu to za subotu ili nedelju, probacu da ukapiram taj krajnji levi bices obavesten!!! Pozz!
 
Odgovor na temu

coapfc
sluzbenik
Zemun

Član broj: 183771
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 18:51 - pre 193 meseci
Pozdrav svima! Ova sjajna tema je razlog zašto sam se registrovao na ovaj forum! Sa zanimanjem sam pročitao većinu postova na ovoj temi. Planiram da u nekoj bližoj budućnosti pazarim auto, kad se steknu uslovi (finansijski). Ono što već sada znam je da ću moći da izdvojim maksimalno do 2.500e. E, šta uzeti za taj novac? Iako sam apsolutni laik i tek treba da savladam mnoge vozačke tajne, Panda mi se nametnula kao najlogičniji izbor. Najveći kvalitet za taj novac, jeftino održavanje, mala potrošnja, idealan auto za grad. Ne znam da li za taj novac može da se kupi bilo šta drugo a da nije Zastavino vozilo.

To je to, uglavnom, nastavljam da vas pratim, a možda vam se u narednih par meseci i obratim za konkretnije savete...pozdrav!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.06.2008. u 21:40 - pre 193 meseci
Levi rele ispod mušeme je rele grejača zadnjeg stakla. Pozz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula07.06.2008. u 20:36 - pre 193 meseci
Coapfc, dobro dosao na forum, a nadam se da ces nam se uskoro, i pridruziti u voznji Pandice. Ako planiras da nabavis auto za 2500 orjica, onda je Panda pravi izbor. Ako ti je to prvenac, tim pre. Pisali smo o tome dosta na forumu.
Tu smo ako ti zatrebamo.

Ostali se ne javljaju, subota je pa se zaviruje u releje...... Majstori, srecan rad, majstori.....Kad otkrijete sve cake, javite
Pozz
 
Odgovor na temu

coapfc
sluzbenik
Zemun

Član broj: 183771
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula07.06.2008. u 23:46 - pre 193 meseci
Hvala imenjače na dobrodošlici! Jeste, prvenac je u pitanju, a nadam se zaista da će to biti Panda. Ipak, ima još do tada, a valjalo bi i malo se podsetiti propisa i obnoviti vozačke veštine, davno stečene...
Inače, Panda je zaista cool auto, ima nešto posebno u njoj, totalno je van svih šablona, mislim da su i ljudi koji je voze "svoji" i jedinstveni. Što se tiče pritužbi na njen dizajn, kao što neko reče Panda je počela da se pravi 1980. a i dan danas mi je taj dizajn gotivan, tako različit od ostalih. Pravi FIAT. A ovo danas, ne možeš da razlikuješ koji je auto u pitanju...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153819 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.