Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153814 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 07:30 - pre 193 meseci
Inspektore, jedno pitanje oko table, kad si je odvajao da li je bilo neophodno otkaciti sajlu kilometar sata ili je bila dovoljno dugacka da se tabla odvoji za zamenu sijalica bez otkacinjanja sajle brzinomera?

Predpostavljam da su zabari na nasim pandama izmenili velicinu grla za srednju sijalicu jer tabla koju sam ja slikao je ona tabla sa pokazivacem tempa sa malo starije Pande. Stavili ljudi istu, samo plavo grlo zbog raspoznavanja.

Pozz
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 08:03 - pre 193 meseci
Pozdrav svima, Aco hvala za sliku. I kod mene su sve sijalice iste velicine, ali zanimao me je raspored.
Sad cemo da resimo pitanje osvetljenja.
Pozz
Miroslav
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 08:30 - pre 193 meseci
Aco, morao sam da otkačim kilometar saju, međutim ako menjaš samo one dve sijalice pozadinskog osvetljenja koje stoje na vrhu, ne moraš da skidaš samu tablu ni da skidaš kilometar sajlu već samo masku, ceo zahvat je kod mene sa skidanjem muzike trajao ni pola sata (muzika mi je zakačena ispod maske, video si kako pa sam morao to da raskupusam). Bez skidanja muzike zahvat ne traje ni 10 minuta. Moj savet i mišljenje, ako već otvarate tablu, zamenite sve sijalice. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 08:45 - pre 193 meseci
Jokicm, za sam raspored najbitnije je posmatrati iza kog ideograma stoji koja sijalicica. Kad gledas tablu s preda, ima nacrtan ideogram Pande i u njemu belim linijama ideogrami svakog signala, na primer pumpe za gorivo, temperature tecnosti, rucne kocnice, dugog svetla, akumulatora, motora, strelice migavaca i sl. Dakle iza svake slicice (ideogramcica) stoji po jedna sijalicica. Prazna mesta na kojima su od pozadi stavljeni mali crni zapusaci umesto sijalicnih grla, su zapravo mesta za sijalice koje nasa Panda nema, a to su - u sredini mesto za sijalicu koja se pali kad se ukljuci poluga za 4x4 prenos (taj ideogram mi nemamo, a nalazi se u centralnom delu ideograma Pande na tabli) i slicno. Ovo je otuda sto su Pande radjene u raznim varijantama, pa su se tokom vremena neke stvari dodavale, a neke oduzimale, i to je uzrokovalo promene rasporeda ideograma i samih lampica na tabli. No ako simultano pogledas poziciju lampice, i tablu od napred, lako je uhvatiti koja je lampica od cega. Jedini izuzetak od tog pravila su dve lampice na vrhu table, koj daju svetlost zelenkastog pozadinskog osvetljenja, i ona u sredini (il je veca, il je grlo od nje plavo) koja iz backgrounda osvetljava plasticnu foliju na kojoj su belim linijama iscrtani ideogrami Pande, ideogrami uredjaja, i crtice i brojke brzinomera, pokazivaca nivoa goriva, temperature (ko ima temp) i sl. Jedna od mana je i sto srednja svetla nemaju - propisani zeleni ideogram oborenih svetala, te je u pojedinim Pandama za recimo Nemacko trziste, to bilo dodato tamo gde je sada jerdan od zapusaca - na nasim tablama, a na nasim ima samo lampica (svetli -plavo) koja oznacava paljenje dugih svetala. Zapusac koji se nalazi na mestu pokazivaca Tempa, na Nemackom modelu je oznacavao pregrevanje tecnosti, dok se kod nas ta lampica nalazi na ideogramu pande, negde gde bi dosao gepek. Svakako lako je snaci se ako primenis sistem okreni-obrni.
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 09:02 - pre 193 meseci
Hvala na odgovoru Inspektore, ali molim za pojasnjenje oko otkacinjanja sajle. jel sistem klik - klak, odnosno utaknes istaknes, il ima neku sraf, bajonet sistem il slicno, i da li je lakse otkaciti sajlu na tabli, il je otkaciti na menjacu, pa izvuci sajlu sa tablom zajedno?

Isto smatram da kad se vec to otvori, treba promeniti sve sijalice da budu nove, i po mogucstvu sa kontakt sprejom *(nije jeftin) ocistiti kontakte na foliji sa magistralama od bakra
Pozz
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:05 - pre 193 meseci
Pozdrav Aco,
sto se tice sajle ona je na principu, kako ti kazes, klik-klak, a sto se tice sijalice za oboreno svetlo na mojoj Pandi postoji, ne znam zasto kod tebe nema.
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:09 - pre 193 meseci
Skidaš sajlu sa table i to tako da joj priđeš sa zadnje strane iz motornog prostora, skloniš tapacirung i ukazaće ti se zaštitna rebrasta guma koju samo svučeš iz ležišta. Sajla je protiv ispadanja osigurana plastičnim prstenom koji samo povučeš prema sebi i kada to uradiš sajlu povučeš takođe prema sebi, trebalo bi lagano da sklizne iz ležišta. To ti je sve što se tiče kilometar sajle, vraćanje je obrnutim redosledom. Jednostavnije je nego što mislite, svega desetak minuta posla. Kod mene se noću uopšte nije video kilometar sat, posle zamene sijalica rezultat je iznenađujući, naravno ako imate slične probleme. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:10 - pre 193 meseci
Pozdrav Veljo, Kod mene nema oborenog svetla (lampice) a to cenim po tome sto nema ni nacrtanog ideograma za oborena svetla. Ako mozes opisi poziciju ove sijalice na tabli kod tebe, pa da malo bolje pogledam na mojoj? Pricam iz glave, ali kod mene samo dobijes osvetljenje cele table kad upalis oborena svetla, al nema ni ideograma, ni zelene lampice? tek kad das duga svetla, zasvetli taj ideogram. kako je kod ostalih ?
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:13 - pre 193 meseci
Hvala Inspektore, tako nesto sam i predpostavio. Klik - klak i gotovo. Jednostavno, a zamisli kako je to na recimo novoj Reno-Laguni????, NASA, CIA, FBI, Institut za nuklearne nauke, sta li?
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:40 - pre 193 meseci
Aco, ja imam oznaku za oborena svetla, nalazi se iznad pokazivača za migavce. Pozz!!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 10:56 - pre 193 meseci
Aco, e pa doslo je vreme da rasturis i ti instrument tablu. Moja panda je city van , isto kao i inspektorova, i tvoja, i ja imam lampicu za oborena svetla, odmah iznad lampice za duga.
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 14:05 - pre 193 meseci
Ajd pogledacu cim se domognem Pande, al ne secam se ima li nacrtanog ideograma oborenog svetla ispod ideograma dugog svetla il je jednostavno samo lampica??? javicu sta sam otkrio. Hvala na informaciji, ziveo sam u ubedjenju da uopste nema lampice za oborena!
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 18:33 - pre 193 meseci
I moja Panda ima lampicu za oboreno svetlo iznad lampice dugog svetla, sto znaci da nema onu centralnu za tablu, vec samo dve gornje. Kod mene nisu radile, danas sam skidao tablu i promenio ih, sad su OK.Inace, ima i dole mesto za lampicu koja dobija struju kad se upali pozicija, ali su dve gornje sasvim dovoljne,
Pozz
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula16.06.2008. u 20:59 - pre 193 meseci
Eh i ja sam proverio indikatore na mojoj tabli i situacija je sledeca:
Ispred ideograma Pande (levo od slicice vozila), nalaze se tri svetlosna indikatora. Gornji je indikator pozicionih svetala, i izgleda kao naslikana dva fara okrenuta jedan od drugog (svetli zeleno), srednji svetlosni indikator je za pokazivace pravca (zeleno), a donji je za duga svetla (plave je boje). Indikator oborenih svetala nema lampicu koja svetli na samoj tabli, vec je njegov ideogram bio nacrtan na samom trostepenom prekidacu svetala (izbrisao se kod mene), i on je trebalo da postane vidljiv, kad prekidac svetala sidje u skroz -donji polozaj. Ako treba postavicu Vam sliku i od moje table, i iz prospekta, gde to isto pise. Zeleni indikator sa nacrtanim ideogramima koji slikovito prikazuje dva fara okrenuta kontra jedan od drugog, je indikator pozicionih svetala (isto je aktivan kad pomocu onog sexy dugmenceta na kontakt bravi zakrenes kljuc jos malo posle stop). Ideogram sa nacrtanim farom ciji svetlosni snop ide ka zemlji (standardni ideogram - za oborena svetla), trebalo je da bude nacrtan na samom telu prekidaca i on je pokriven samim klizacem prekidaca (u gornjem i srednjem polozaju je skriven ispod plastike) sve dok klizac ne sidje u skroz donji polozaj, kad se ovaj indikator otkrije ispod klizne plastikice.
Tako stvari stoje na mom CityVanu?, a tako je prikazano i u servisnoj knjizici. Napominjem da je priozvedena u junu 2003, tako da nije iskljuceno da ima razlike u odnosu na ostale.
Ako treba pojasnjenje, postavljam slicice.
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 08:48 - pre 193 meseci
Evo podataka o prekidacima svetla i drugih uredjaja pored table, kako je dato u fiatovom programu, i po tome prekidac svetla u sebi sadrzi i pozadinsku lampicu, koja onda kod mene ne radi. Ideogram koji se na prekidascu kod mene izbrisao prikazan je kao slicica sijalice sa zrakasto poredjanim linijicama? U fiat-programu ne pise da li ta sijalica svetli i kad se upale poziciona ili samo kad se upale oborena svetla. Videti slicicu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 09:05 - pre 193 meseci
E, da jedan predlog za uredjenje pande koji mi se dopao, a to izgleda ovako:
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 12:56 - pre 193 meseci
Pozdrav svim učesnicima.
Tek deset dana sam i ja vlasnik Pande,a vi ste,gospodo,pri vrhu google-a kada se ukuca fiat panda.
Skoro godinu dana vašeg pisenja na ovom forumu mi je već dalo mnoga objašnjenja,ali mi još uvek nedostaje
adresa i telefon majstora.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 13:31 - pre 193 meseci
Pozdrav IFA. Dobrodosao u nase ``Visoko`` drustvo, a dobro je za sve u klubu - imati IT ljude, pogotovu iz tako jake IT firme. Nismo ni mi lose rangirani, bar na Google-u, a sto se zanata tice, u klubu imamo sve zivo, od malih privrednika do Prof. dr. za nuklearnu energiju. (Uglavnom ``krem-drustvo``) nemoj nikom reci, ali imamo mi i druga kola, koja nam sluze za rezervu kad ne vozimo Pande, a to su uglavnom Ferrari, Lamborgini, Bugatti, Aston Martin, po neki RR, ili R4 i tako to. (na slikama). Do duse ta 2 kola retko koristimo, jer su suvise komplikovana za po gradu (a i tesko se skidaju sa postera:)).
Cestitam na izboru vozila, jer boljeg u tom cenovnom razredu svakako nema, ne samo po misljenju vlasnika Pande sa ovog foruma, nego i sa mnogobrojnih drugih Auto-foruma.
Ako budes imao pitanja slobodno ih raspali. Ako budes imao saveta, sugestija, predloga, caka i sl, naravno javi svima preko foruma. Ne samo da je auto fenomenalan, nego je i drustvo na forumu fenomenalno. ponekad ga preteramo sa raznim stvarima, al sve u cilju opsteg boljitka.
Ako te ne mrzi, opisi malo tvoju Pandu (gde si kupio, koje je godiste, van, cityvan, teretna, putnicka itd....)

Neka te Panda sluzi u sreci i veselju!
Pozz
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 14:21 - pre 193 meseci
IFA pa nek je sa srecom. Ako ti treba neki savet oko sijalica onda ti je najbolje da oteras pandu u Vincu kod Zike (ZIKAL). To ti je prijatelju nerazjasnjena misterija. Cuo sam da su se Molder I Skali zakacili oko ideograma pande i razporeda svetnosne signalizacije i da je zbog toga prekinuto snimanje novih epizoda. Sto se tice naseg majstora poznatog po nadimku****** , saljem ti pp.
Pozdrav i nek se kotrlja, pa vidimo se na nekom od predstojecih skupova!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula17.06.2008. u 14:29 - pre 193 meseci
Evo i slika za Skali i Moldera, pa sad vidite:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153814 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.