Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79175 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
79.101.186.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.04.2008. u 17:48 - pre 194 meseci
Maxmaco, stvarno bez uvrede, ti na svom autu napisi FBI ako hoces, mislim ako te ljudi cene po tome sta vozis. Mi (vlasnici pandi) se prepoznajemo po necemu drugom, po sarmu,po sipaticnim kockastim farovima i po tome sto smo najkolegijalniji.
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.04.2008. u 19:30 - pre 194 meseci
Veljo, kod menjanja tecnosti, podseti majstora na slavinicu za ispustanje vazduha na samom hladnjaku i otvori rucicu grejanja do kraja (na max) da bi kod nalivanja tecnost usla i u radijator koji greje kabinu. Majstori cesto zaborave da odrade otvaranje rucice do kraja i onda u radijatoru ostane ``kapa``od vazduha, koja kasnije preraste u dzep.
To je zato sto je slavinica za ispustanje ispod nivoa radijaora. Uostalom ranije na forumu dali smo komplet proceduru. Znas i majstori otaljavaju taj poso, pa bas ce da otvaraju grejanje u sred leta i sl....
 
Odgovor na temu

MaxMaca

Član broj: 177803
Poruke: 14
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.04.2008. u 20:09 - pre 194 meseci
Citat:

Maxmaco, stvarno bez uvrede, ti na svom autu napisi FBI ako hoces, mislim ako te ljudi cene po tome sta vozis. Mi (vlasnici pandi) se prepoznajemo po necemu drugom, po sarmu,po sipaticnim kockastim farovima i po tome sto smo najkolegijalniji.


ma ne zezaj ;) stvaaaarnoo...

pa ono je bila šala. pandić je cool!
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.04.2008. u 13:06 - pre 194 meseci
Ha, ljudi, ziv sam i evo me:

Nemate pojma koliko ste mi nedostajali, ali sam procitao sve poruke i mnogo sam toga propustio...Steta.

Aco, c.c.c.c...., pa ti pijes?!!!:-)

E, 'vako, nije me bilo iz vise razloga, sredjujem svoj buduci zivotni prostor i od krecenja i useljenja sam dosao do rada na vodovodu, kanalizaciji, struji itd...Krecenje ce doci ko zna kada...Stavicu sliku, jeste malo nekulturna (pozadana moje malenkosti), ali mozda se i dopadne ovim strejtasima sto pocinju da ganjaju Pandu od skoro (ili tek planiraju).Cisto da se zna da sam bio opravdano odsutan.

Presvlake, krpice za Pandu su pale kao kec na 11, lepo izgleda, cak prelepo, znaci, pravac Bubanj i nemojte da eksperimentisete...Ako Panda bude dobro, videcete na sastanku.Bacicu i slike.

Imam problem, cesto mi se ukljucuje ventilator na hladnjaku...da,Panda je '86, ima cep samo na hladnjaku, ne i na ekspanzionom sudu.Od B.Jerkovica do Banjice, vec pali ventilator hladnjaka (uz voznju, stani - kreni) i po nekoliko puta 5-6.Kada sam otvorio cep, hladnjak je bio prazan, a sud pun!Posle vracanja tecnosti iz suda u hladnjak, isto se desilo posle krace voznje.Ne znam sta mu je, termostat ili dihtung glave (koji je radjen prosle godine).Tada sam mozda i napravio gresku, ali sada vodim racuna o tecnosti u rashladnom sistemu.Lampica se nije palila...!Cak mi malo pusti na cepu (mozda je i on problem!).
Moze savet?



Videcu za sliku, da li ce uspeti...
Ako ne uspe, izvinite!!!

[Ovu poruku je menjao maksabj dana 25.04.2008. u 14:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao maksabj dana 26.04.2008. u 09:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub28.04.2008. u 07:58 - pre 194 meseci
Ne znam da li sam uspeo da stavim slicicu.
Evo je na onaj, klasican nacin (smanjio sam je bitno!)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub28.04.2008. u 09:48 - pre 194 meseci
Aiiiiii, prijatelju, ne bio ti u kozi?
 
Odgovor na temu

novica23
hgjj,ztrutrdt
rakovica

Član broj: 179844
Poruke: 1
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub28.04.2008. u 10:25 - pre 194 meseci
skoro sam kupio pandu 1.1 2002god i prezadovoljan sam,naravno uvek ima neko ALI!ponekad mi u krivini zasija lampica za kocnicu,proverio sam ulje i sve je ok po tom pitanju,neki majstor mi je rekao da na poklopcu postoji neka sonda koja je verovatno pocela da zeza ali da to nema veze,zanima me kako ste resili problem sa muzikom,kao i taj problem sa meracom za temperaturu ulja,a videh na nekim forumima da postoji problem i sa dihtungom glave.molim za pomoc i savet.Hvala,a tom koji je pre za juga stvaro mogu da kazem da je odlepio jer sam ja imao juga i vise sam ga gurao nego vozio tako da je panda za mene otkrice decenije.POZDRAV i hvala unapred
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
79.101.133.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub28.04.2008. u 18:08 - pre 194 meseci
Drugari pandisti, vernici i nevernici,srecan vam Uskrs!!!
Makso, samo napred, samo hrabro. Ja sam tu muku mucio citavo proslo leto, i kada sam zavrsio ,castio sam se kupovinom pande(jedna od retkih, pametnih stvari koje sam uradio )

Elem drustvo, jeste da je bilo dosta crvenih slova ovih dana, ja sam ipak malo snjurao oko kola i pronasao sam jednog goblina i dva gremlina.
Prvi goblin me je mucio od same kupovine kola. Radi se o tome da kada krecem, kocim ,menjam stepene prenosa, iza levog ramena sam stalno cuo goblina koji je radio (Aca bi vam to bolje objasnio) klik- klak i tako stalno . Probao sam da podmazen kardane na poluzi volana ali nista. Rasturao sam zadnji tapacirung iza vozacevog sedista i opet nista. Na kraju sam ga nasao.
Spoljasni deo brave na vratima se od upotrebe malo razlokao i klikce kad god stisnem gas ili zakocim. Goblin oteran vradzbinom pri kojoj sam koristio tovatnu mast i nista vise!

Prvi gremlin je bio izmedju zadnjeg lonca(auspuha) i rezervoara. Italijani su tu stavili komad aluminijumskog lima kao temperaturnu barijeru koja na neravnim putevima vibrira i zvecka, ne previse ali dovoljno da iritira. Gremlin isteran nabijanjem
komada sundjera izmedju rezervoara i tog lima.(mozda bi pametnije resenje bilo tu staviti komad gume ili parce stirodura, cisto zbog vode)

Drugi gremlim uhvacen kako jede sajlu rucne kocnice i to tacno kod rupe na zadnjoj desnoj torzionoj poluzi kroz koju prolazi sajla. Od silnih vibracija , pojeo se plasticni deo buzira i onda je u samoj rupi na poluzi sajla svojim metalnim delom buzira zveckala prilikom prelaska preko najmanje neravnine E to se bas culo i kidalo mi je zivce.
Ovaj gremlin je umotan u komad bastenskog creva koji sam uzduzno rasekao , navukao na sajlu i ugurao u rupu na poluzi.

Vodjen iskustvom nekoga od Vas, kupio sam dve metlice za brisace i promenio ne sve , nego samo gumeni deo. Prednji brisac ,do duse pasuje ,(39 cm je duzina gume, a kopca je univerzalna) ali zadnji nikako, pa sam za par minuta uspeo da zamenim samo gumu. I gle , dioprtija mi se vratila na normalu!

I na kraju red je da Vam i ja predstavim svog medvedica. (ako uspem da ucackam slicicu)

pozdrav

PS Nije 4x4 mada bih to jako voleo!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 07:01 - pre 194 meseci
Jao, jel' ovo pesak 0 ili 1?Gde si slikao Pandicu? :-)

Inace, samo da te malo utesim, 4x4 vise trosi i nije startna tj. nije bas cigra kao tvoja (vasa).


Hvala na razumevanju drustvo, ali meni niko ne odgovori na moje pitanje o Pandici iz '86-te.
Imam jos jedno pitanje, da li bi mi neko (iz Bgd-a) pomogao da stavim (ugradim) Grunfovo cudo, pa da vidim da se stavim na listu cekanja? ;-)))
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 07:50 - pre 194 meseci
Aco,
ja na hladnjaku nigde ne vidim(ili ne znam tacno gde da gledam) prekidac koji ukljucuje ventilator. Imao sam pre Pande zastavu 101 i Nissana i oni imaju taj prekidac usrafljen
u donjem delu hladnjaka, na Pandi ga ne vidim pa pretpostavljam da termodavac na motoru salje informacije o temperaturi kompjuteru koji zatim ukljucuje ventilator na hladnjaku.
To su moje pretpostavke, mozda nisam u pravu.
Juce sam bio na duzem putu, pa iako je bilo toplo, ukljucio sam grejanje i pratio sta se desava. Kada idem sporije, drugom ili trecom brzinom i motor se vise zagreje, grejanje jednog trenutka prestane, kad ubrzam nakon izvesnog vremena grejanje se vrati.

Kupio sam termostat i rashladnu tecnost i za praznik cu ih zameniti pa cemo videti dalje ponasanje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 10:18 - pre 194 meseci
Sada mi je jedan doktor (nije lexan) objasnio da selenia nije proizvođački brend, već trgovački, preporučio mi je ulja brenda marly/xeon. Da li neko zna malo više o tome. POzz!!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 13:07 - pre 194 meseci
Veljo, zvao sam doktora, i on rece da kompjuter pali ventilator hladnjaka, opet u zavisnosti od parametara koje dobija od davaca temperature na glavi motora. Njegova pretpostavka je da je mozda sistem creva zapusen, a kaze to se desava kada se u sistem sipaju aditivi za zaptivanje manih rupa na sistemu. Takodje kaze da je moguce da zbog naslaga tih aditiva, termostat jednostavno ne radi to sto bi trebalo da radi. Jos jedna stvar je da su mozda izmesana creva na grejacu kabine. Sve su ovo samo nagadjanja, ali vise ti ne mozemo pomoci. Na kraju krajeva mozemo se cuti sada za praznike pa da je bacim pogled kod mene kako idu crevca, jer mozda je stvarno neko prikikom demontaze- montaze nesto zabrljao. Ti ces svakako zameniti termostat i tecnost pa se cujemo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 15:49 - pre 194 meseci
Roberto, Pandica je ko čaša, samo nemoj da preteruješ sa off-road vožnjom (i gde si uopšte našao brežuljak u Dobanovcima?). Kad si zatamnio zadnja stakla? E da, nemaš "kapicu" na zadnjem levom točku... Reko', da joj nađem bar neku manu...

PS: Jel' to još uvek nemaš zadnju policu?

PPS: Kakva Ti je ono cucla na mestu za antenu?
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub29.04.2008. u 19:59 - pre 194 meseci
Uuuuuuu, Roberto, tvoja Pandojla, bas izgleda.
I meni fali kapica na tocku.

Veljo, koja je tvoja Panda, pa da vidim na e-peru gde je prekidac usrafljen u hladnjak, trebaalo bi da je sa vozaceve strane, skroz dole usrafljen u hladnjak, i iz njega idu dve zicice, crna i bela.

Roberto, hvala na objasnjenjima za gobline i gremeline, moracu da se podvucem na neki kanal da prekontrolisem ta lupkanja.

Makso, jel tvoja Pandojla sa klasicnom bobinom? (posto je 86). Ako jeste veoma je lako sa davacem, lakse nego na nasim, jedino sto taj davac mora podrzavati opciju sa jednom bobinom i cetiri cilindra, a ja sam shvatio da ovaj grunfov to podrzava.

Prema tome na skupu ce mo ti objasniti sistem ugradnje, bez problema.

Uzivajte u praznovanju (manje vina!, manje vina!, manje vina!, manje vina.....)

pozz
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.04.2008. u 07:55 - pre 194 meseci
Jeste klasicna bobina, 4 cilindra ...
Ma, motor lici na motor Yuga 45.(samo sto je bolji).
Panda je Fiat Panda 34, pominjao si je u ISTORIJI Panda automobila.
Hvala ti na odgovoru, ovi prijatelji sa mladjom ergelom me ignorisu.

Znas sta sam shvatio, kada stemas, kada ti se lepi ona prasina po telu i ulazi u sve pore, najbolje je pivo.
Znaci, poslusacu te, "manje vina ...".

Vidimo se...


ps. Aco, sta si uradio sa elektricarem za svetla...?
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.05.2008. u 19:52 - pre 194 meseci
Makso, nista, nisam ni zvao, nesto sam sad na drugim talasima, pa se nema vremena za elektricara.

pozz
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
212.200.212.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub05.05.2008. u 21:39 - pre 194 meseci
Kuntalo , Aco, hvala, hvala, jos cu da se uobrazim.
To sto izgleda ko nova, manje vise , nije mi ni bitno. Vazno je da je i posle 4000 km ulje jos uvek zuto, tecnost za hladjenje je jos uvek cista, pali , ide i malo trosi( ali setite se koliko je trosila pre doktora)
Kuntalo, u pravu si, jos uvek nemam zadnju dasku ali i ne zurim sa tim. Verovatno cu krajem jula imati mnogo sitnih detalja u unutrasnjosti jer sam , najverovatnije , jedan od retkih koji ce moci da cerupa 4 pande (u Hrvatskoj) i uzme sve sto mu treba ili mu se svidja. Ako sam razumeo kuma, jedna od njih je4x4 , a jedna je sa dizel motorom. Mozda su im i enterijeri bogatiji. Nadam se da ce se naci i neki muz. uredjaj, mozda piksla, mozda nosaci za zvucnike. Imam ideju da ako mi vreme dozvoli ubacim sedista od tvinga , ( zadnja sigurno pasu, a prednja teba malo da se izvare) Ali da ne pricam mnogo da mi se planovi ne izjalove.

Aco, predlazem da procesljas malo vremensku prognozu i izaberes datum za nas susret. Slozice se svi, zasluzio si da izaneres dan. Ja mogu da se raspitam imaju li tog dana nesto zakazano u restoranu, ali mislim da ce se uvek naci neki sto u basti za nasu ekipu!

Veljo , ne oglasavas se. Praznici su prosli , a ti rece da ces kod majstora. Sta si uradio???

Makso, ono ispod pande je Dobanovacka zemlja (4000Evrica AR) Kaze pesma, Dobanovci selo je na bregu! E pa eto odakle i taj brezuljak.

Drustvo, smejacete se znam! Sad za praznike sam,napred , cisto iz radosnalosti, stavio felne 14 cola koje su nosile 175/14.
Onu trecu cifru nisam zapamtio. Provozao sam se par kilometara i osecaj je v a u u u u u u ! Jedini problem je sto pri punom okretanu volana unutrasnji deo gume kaci malo o jedan plasticni stitnik pod kosem. Znaci taj profil (175) ne moze! Inace auto je i dalje lagan na volanu, smanjene su vibracije (goblini i gremlini su ucutali) . Auto , kada u voznji lagano seckam volan levo desno , pliva kao neka velika limuzina. Bolje koci (normalno) , i sve u svemu , steta sto ne nadjoh malo uze gume da probam. Eto , resili smo jos jednu dilemu. Znaci moze, ali i 13-ce su ok!!!
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
*.termoelektro.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.05.2008. u 07:51 - pre 194 meseci
koji plin ide na ovu vasu pandicu?

jel mora sekvent?

pozdrav.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.05.2008. u 08:25 - pre 194 meseci
Chupo, pozdrav!
Na ove 2002,2003, koje imaju MPI sa plasticnom usisnom granom, mora sekvent!. Na one iz 80-86, sa klasicnim karb ne mora sekvent.
Svakako isplati se za one koji voze mnogo.

Uzgred drustvanjce, za praznike sam prosetao Pandu i porodicu u konvoju sa surakovom Reno-Lagunom - do Subotice. Originalno smo zamislili da na izlet - idemo na Palic, ali tamo bejase 2 miliona ljudi i pravi buvljak, tako da produzismo u sam grad Suboticu. Bili je super, jer svi su otisli na Palic, pa je grad bio pust i zgodan za setnju, razgledanje i uzivanje po parkovima, kaficima i sl.

Panda je prosla test od 207 + 207 Km do tamo i nazad, isla je po onom tzv auto-putu sasvim O.K. Unutra 4 osobe, koriscena brzina br 5, auto ganjan na 110 km/h. Pri tim uslovima potrosnja malo iznad 5 lit.

Sve je proslo ok, izuzev sto se jedno 2 puta upalila trepcuca narandzasta engine-lampica, trepne jedno 5 puta i stane. To se desavalo uglavnom na vecem broju obrtaja, recimo u preticanju, kad se vratim u 4-tu, pa mu ga dam malo po gasu da bih izvukao preticanje, ali cim se obrtaju smire u 5-toj, treptanje prestane?

Eto za sad toliko, a mozda vam i dam opsirniji izvestaj. Sve u svemu, pala je odluka - letos se za Grcku ide u istom konvoju, sa montiranim krovnim koferom.......


PS. Roberto, u Croaciji obavezno pokupi one placticne- crne -pokrivace sarki prednjih vrata, to fali mnogima...... i one kapice-ratkapnice. Pokupi sve sto imaju, prodace se ovde bez problema, i da malo ubijemo cene onom .......


pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.05.2008. u 08:31 - pre 194 meseci
Konverzacija je ponovo počela, pitanje, da li neko ima iskustva sa Denso svećicama, na dosta mesta sam čuo da su bolje od NGK pa se mislim da probam. Pozz!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79175 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.