Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3508905 | Odgovora: 15737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.05.2017. u 20:54 - pre 84 meseci
Dobar si ti, pri kraju si, jos par meseci, sitno.
 
Odgovor na temu

Buki88
Beograd,Srbija

Član broj: 336303
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.05.2017. u 22:15 - pre 84 meseci
Milance 077 gde si imao interviju? Sofija ili Beograd? I da li mozes da napises prve dva broja npr|: 14 ***/2016. Ja sam imao interviju od prilike kad i ti a i dalje mi je status: Obrazvana prepiska ceka na saglasnost.
 
Odgovor na temu

Buki88
Beograd,Srbija

Član broj: 336303
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.05.2017. u 22:16 - pre 84 meseci
Citat:
Milance077:

Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
Sada sam proverio, ovo mi je izaslo. A na intervju sam bio 24.4.2016. A dokumenta predao decembra 2015.


Milance 077 gde si imao interviju? Sofija ili Beograd? I da li mozes da napises prve dva broja npr|: 14 ***/2016. Ja sam imao interviju od prilike kad i ti a i dalje mi je status: Obrazvana prepiska ceka na saglasnost.

 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 09:39 - pre 84 meseci
Citat:
bubi34:
Evo novosti za one koji se dvoume gde da rade intervju.
Uradjen intervju 15.03 u Beogradu juce javljeno iz ambasade pin broj za pracenje statusa. Znaci cekala sam dva mes ukupno. Znaci da diplomatska posta ide ranije a ne na 6 mes ...

Bubi upravu si .... ali ja cu jos jednom da skoknem do ambasade ....
I jos jedna informacija za sve one koji predaju dokumente u Ambasadi ... ako su vam dokumenti bez porekla nemojte da predajete probajte u sofiju ..
Bubi tacno je to da se zavrsava prozivod za najvise 2 meseca zato sto nema guzve oni odmah odbijaju dokumente .
I ti koji probaju i budu odbijeni pokusavaju u Sofiju.Jel tamo predaju i ko ima poreklo i ko nema pa ako prodje proslo je..
Bubi napisi koliko te kostaju pevod.
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 09:43 - pre 84 meseci
Juce sam bila u ambasadi, pored proizhoda traze i dokument kojim se dokazuje poreklo.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 11:23 - pre 84 meseci
Mislis dokument na osnovu kog je izdat proishod? Jel si predala ti, kad imas intervju?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 11:27 - pre 84 meseci
@Mario 35000

Nemoj da bunis ljude, Bubi je za proishod predala u Sofiji, a u ambasadi je predala dokumenta za drzavljanstvo i odradila intervju. Trenutno je kao brze u Sofiji da se odradi proishod, mada se i za njega ceka preko 6 meseci. A dokumenta koja dokazuju poreklo ti trebaju svuda, bez toga nema drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

dgimp
agent
Dimitrovgrad

Član broj: 335109
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 12:58 - pre 84 meseci
Prilikom predaje dokumenata (u ambasadi ili MP)osim potvrde iz DABČ-a sada se tražii i podnošenje dokumenata kojima ste aplicirali u DABČ za dobijanje proishoda(izvodi,krštenice,uverenja...)i to sve prevedeno,legalizovano,overeno od notara.Ovo sam video na makedonskom forumu (strana 1817-korisnik Honkonk).Do skoro je bilo dovoljno udostoverenie iz DABČA-a na kome su navedeni dokumenti na osnovu kojih ste dobili poreklo i nije bilo potrebe za njihovim ponovnim podnošenjem u ambasadu ili MP ali sad....
 
Odgovor na temu

dgimp
agent
Dimitrovgrad

Član broj: 335109
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 13:01 - pre 84 meseci
Pitanje za Jovanaaa90:Zbog čega si išla u ambasadu(predaja dokumenata,intervju...)????
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 13:09 - pre 84 meseci
JOvana je isla na intervju. A jel ce ovi iz Dabc-a da da mi vrate sve dokumente koje sam predao? Onda bi mogli i oni da se predaju jer su vec legalizovani...
Ajde Jovana ti si skoro uzela proishod, jel su ti vratili dokumenta ili ne?
 
Odgovor na temu

dgimp
agent
Dimitrovgrad

Član broj: 335109
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 13:40 - pre 84 meseci
U DABČ zadržavaju originale već duže vreme i kako su počeli sa tom praksom u MP nisu tražili originale, bilo je dovoljno to što su navedeni na udostovereniu iz DABČ-a gde su i deponovani originali.Opet dolazi do nepoverenja između MP i DABČ-a.Ispada da MP proverava poreklo isto kao i DABC.Po meni DABČ gubi svoju svrhu postojanja u vezi izdavanja udostoverenia,tj.dovoljno je da DABČ izda udostoverenie na osnovu deklaracije za Blgarsko nacionalno samosaznanie,pa posle MP neka odlučuje na osnovu izvoda,krštenica,uverenja kome dodeliti državljanstvo kome ne,jer ovo je sada dupli posao i u DABč i u MP.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 13:52 - pre 84 meseci
Ma oni nisu normalni definitvno. Pa kako cu da predam u MP original dokumenat ako ostaje u DABC?!

Sad sam zvao za proizhod da pitam potpisano je zakljucno sa 1.11.2016.

Dinamika u poslednjih par meseci: 6.3.2017. bilo potpisano do 5.10.2016.

10.04.2017. bilo potpisano do 17.10.2016.

19.05.2017. potpisano do 1.11.2016.

Otprilike za mesec dana da obrade treba im oko 3 meseca. Ako nastave ovim tempom ovi koji sad predaju za proishod dobice ga za 18 meseci.
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 14:09 - pre 84 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
JOvana je isla na intervju. A jel ce ovi iz Dabc-a da da mi vrate sve dokumente koje sam predao? Onda bi mogli i oni da se predaju jer su vec legalizovani...
Ajde Jovana ti si skoro uzela proishod, jel su ti vratili dokumenta ili ne?



dokumente ne znam dal vraca dabc al ja kad sam predavamo dokumente predavao sam kopije u dabcu i naravno original prikazao i odma mi vratili tako da sam posle originali predao u MP ne znam sad dal ce da ti vrate originali evo ako neko zna nesta vise o tome neka pomogne ljudima i od sad ko ide da predaje u dabcu samo kopije dokumenata originali samo prikazite na salteru i odma da vam vrate tako sam bar ja kad sam bio pozdrav...

Baja
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 14:13 - pre 84 meseci
To sa dokumentima na osnovu kojih je izdato uverenje o poreklu je dugogodišnja agonija i uzrok svih problema koji dovode do ovako duge procedure ostvarivanja prava na državljanstvo.

Apsolutno je nemoguće izvući bilo kakav smislen zaključak, jer ima slučajeva kada su aplikantima nakon intervjua traženi originali (nakon 3. statusa - finalni ekspertski pregled), kao što ima i mnogo onih koji su prošli kompletan proces samo sa uverenjem o poreklu na kojem je jasno naznačeno na osnovu čega je izdato (ovo se sve odnosi na aplikante sa regularnim poreklom koji su dokumenta podnosili nakon skandala i smena u DABČ-u, 2013/2014 su priča za sebe).

Imajući to u vidu, kada sam nosio dokumenta u MP u decembru 2015, poneo sam i sve originale na osnovu kojih sam dobio uverenje o poreklu, ali su mi ih vratili na šalteru kao nepotrebne, jer je sve to već bilo navedeno na uverenju o poreklu. I ovo opet nije nikakav garant da ovakvi slučajevi neće biti vraćeni na dopunsku proveru, koja posle može da traje godinu-dve, ko zna...

Jednostavno, kako se kome zalomi i kako koga dočeka raspored snaga i dinamika odnosa između MP i DABČ. Sve je ovo, naravno, diskreciono pravo jedne zemlje i - kao na graničnim prelazima - moguće je da se to isto pravo uskrati bez ikakvog objašnjenja.

Nama ostaje da se nadamo da će se uspostaviti neko bazično poverenje između te dve institucije koje bi onda celu proceduru smestilo u razumne vremenske okvire uz potpuno jasne i transparentne uslove šta je potrebno za ostvarivanje prava na državljanstvo ili će se uskoro za uverenje o poreklu čekati godinu dana, za intervju 2, na dopunsku proveru 3...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 14:49 - pre 84 meseci
Meni su u DABCU uzeli originale mog i caletovog izvoda, kao i overene i legalizovane prevode, a vojnu knjizicu su samo pogledali i vratili mi i original i prevod. Sad mi bas nista nije jasno.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 14:58 - pre 84 meseci
Citat:
izvrnuta torta: Meni su u DABCU uzeli originale mog i caletovog izvoda, kao i overene i legalizovane prevode, a vojnu knjizicu su samo pogledali i vratili mi i original i prevod. Sad mi bas nista nije jasno.


To je OK, u smislu da bi trebalo tako da bude - uzimaju originale onoga što se "vadi" i prevodi i što je uvek dostupno, a originalni dokument kojim se dokazuje poreklo i koji je unikatan / starijeg datuma ne zadržavaju, već samo uzimaju na uvid.

Nakon toga nastaje problem zbog nepoverenja između dve institucije koje su deo istog procesa.
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 15:27 - pre 84 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Meni su u DABCU uzeli originale mog i caletovog izvoda, kao i overene i legalizovane prevode, a vojnu knjizicu su samo pogledali i vratili mi i original i prevod. Sad mi bas nista nije jasno.


Neznam stvarno druze to je super samo sto sad imas dodatni troskovi opet prevodi i legalizacija istih papira ja sam to izbego zato sto sam im dao u dapcu samo kopije sa prevodom i legalizaciju a originali samo na uvid a ti sad opet treba to da prevodis i legalizujes da predas originali u MP nije strasno cim su ti vratili vojnu knjizicu samo treba opet prevodi za dokumenti i legalizacija

Baja
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 15:49 - pre 84 meseci
Ne ja kad sam preveo, napravio sam kopije svih dokumenata pa sam tek onda predao, tako da prevode imam, trebalo bi samo da ih legalizujem. Nisam valjda lud da prevodim dvaput jedno isto :)
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 16:14 - pre 84 meseci
Citat:
izvrnuta torta: Ne ja kad sam preveo, napravio sam kopije svih dokumenata pa sam tek onda predao, tako da prevode imam, trebalo bi samo da ih legalizujem. Nisam valjda lud da prevodim dvaput jedno isto :)


onda te nisam dobro razumeo al mislim da si reko da si predao originali u dabc i dal ce da ti vrate papire znaci ti ako imas kopije ne primaju u MP tj pre su primali al su posle vracali na dopunu u MP samo originali treba da se predaju a tebi ako su ostale samo kopije opet ces morati da izvadis originali i da ih prevedes ako nemas originali kod sebe nadam se da si me razumeo

Baja
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.05.2017. u 16:20 - pre 84 meseci
Isla sam da zakazem intervju, zakazan je za 1.6.2017.

Dokument kojim dokazujem poreklo nisam ponela, jer su mi u DABC uzeli originale a i raspitala sam se i receno mi je da je dovoljan proizhod, medjutim nije tako. Kako su mi rekli u ambasadi, odnedavno je tako. (MP tako trazi)
I ostalo je na tome da ga ponesem kada budem dolazila na intervju, original naravno.

Ostaje pitanje cemu DABC.

Edit:U dabc su mi zadrzali dokumenta, nista mi nisu vratili.





[Ovu poruku je menjao jovanaaa90 dana 19.05.2017. u 17:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3508905 | Odgovora: 15737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.