Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503048 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 15:32 - pre 84 meseci
Skupio sam sve papire i nije mi bilo lako glavni dokument deda se izjasnio da je bugarin i sve povezao do mene ....
imam pitanje ....
dokumenta predjem u Ambasadu Beograd .... imam oko 5 papira ... da li odmah moram da uzmem lekarski izvestaj i iz supa da nisam osudjivan ili kasnije
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 20:17 - pre 84 meseci
To ide kasnije, kada budes zakazivao intervju...
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 20:32 - pre 84 meseci
S potpisivanjem Ukaza krece se za najvise desetak dana.Evo opet kompletne procedure za neke koji nemaju vremena da citaju forum nego odma krenu s pitanjima...
Kompletna procedura:
1.Postupak za dobijanje Udostoverenija za proizhod:
-zakazivanje u DABC
-priprema dokumenta sadrzi izvode rodjenih od samog podnosioca pa sve do predka po kome se dokazuje poreklo.U obzir dolaze bilo koji dokumenti na kojima negde pise Bugarin ili Bugarka.Svi dokumenti se prevode na bugarski i obavezno legalizuju.Ne prevode se vojne knjizice i naravno dokumenti pisani na bugarskom.
-na zakazani termin u DABC se pored gore navedenog nosi jos i fotokopija pasosa,Deklaracija o poreklu overena kod notara i odstampano Zajavlenie koje se dobija u povratnom mejlu prilikom zakazivanja.
-kako sada stvari idu posle sest meseci Udostoverenie moze da se podigne.Mozda neki dan pre al je najsigurnije ici posle sest meseca.To sto pise na sajtu da je izdato ne znaci i da je podpisano i da se nalazi na salteru za podizanje.
2.Postupak za predavanje Molbe za drzavljanstvo
pripremiti:
-Molbu(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-izvod rodjenih(preveden i legalizovan)
-udostoverenie iz DABC
-fotokopiju pasosa
-jednu fotografiju formata ko za pasos
-lekarsko uverenje u kome obavezno treba da pise HIV-negativan i neuroloski nalaz uredan,psiho-fizicki zdrav.Naravno ovo ne mora doslovce al to mora biti sustina uz napomenu sposoban za dobijanje bugarskog drzavljansta
-deklaraciju(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-potvrdu da niste osudjivani iz policije(preveden i legalizovan)
-uverenje iz suda da se ne vodi postupak (preveden i legalizovan)
-autobiografija pisana naravno na bugarskom
-dostaviti dokumenat o placenoj taksi.
Najbolje je preko sajta zakazati termin za predavanje Molbe za 16.00 casova na dan kad podizete Udostoverenie kako bi izbegli jedan odlazak u Sofiju i samim tim ustedeli.Molba se predaje na salteru broj tri i tada se dobija termin za intervju i broj predmeta i pin.Preporucujem dokumenat odmah slikati i umnoziti za slucaj da se izgubi.Trenutno se intervju zakazuje za jul 2018.
3.Na intervju je preporucljivo da bez obzira kako ste dobili Udostoverenie o poreklu ponesete dokumente koji dokazuju isto posto u nekim slucajevima oce da zatraze te dokumente.Posle intervjua sledi cekanje (u momentu izlaze drzavljanstva onih koji su podneli Molbe t.j. bili na intervjuu od januara do marta 2016.)
4.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.
-Plati se taksa
-poneti dve slike ko za pasos
i podizete Ukaz.
5. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN(jmbg po nasem).U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
6.ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se nasalteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednod do mesec dana.
Nadam se da sam ovim pomogao nekima.Za sve sto nije jasno rado cu odgovoriti ako mi se obratite na mail([email protected]).
P.S.Izvinjavam se na pravopisnim i gramatickim greskama...ipak sam Bugarin!
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 21:25 - pre 84 meseci
Svaka cast Posrednik2 !!!
Jedan od najboljih i najkorisnijih postova na forumu !

BRAVO !!!
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 21:38 - pre 84 meseci
Citat:
maki1005:
Sada sam zvao dabc, stigli su do 27.10.

Hvala👍
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.05.2017. u 21:39 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
S potpisivanjem Ukaza krece se za najvise desetak dana.Evo opet kompletne procedure za neke koji nemaju vremena da citaju forum nego odma krenu s pitanjima...
Kompletna procedura:
1.Postupak za dobijanje Udostoverenija za proizhod:
-zakazivanje u DABC
-priprema dokumenta sadrzi izvode rodjenih od samog podnosioca pa sve do predka po kome se dokazuje poreklo.U obzir dolaze bilo koji dokumenti na kojima negde pise Bugarin ili Bugarka.Svi dokumenti se prevode na bugarski i obavezno legalizuju.Ne prevode se vojne knjizice i naravno dokumenti pisani na bugarskom.
-na zakazani termin u DABC se pored gore navedenog nosi jos i fotokopija pasosa,Deklaracija o poreklu overena kod notara i odstampano Zajavlenie koje se dobija u povratnom mejlu prilikom zakazivanja.
-kako sada stvari idu posle sest meseci Udostoverenie moze da se podigne.Mozda neki dan pre al je najsigurnije ici posle sest meseca.To sto pise na sajtu da je izdato ne znaci i da je podpisano i da se nalazi na salteru za podizanje.
2.Postupak za predavanje Molbe za drzavljanstvo
pripremiti:
-Molbu(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-izvod rodjenih(preveden i legalizovan)
-udostoverenie iz DABC
-fotokopiju pasosa
-jednu fotografiju formata ko za pasos
-lekarsko uverenje u kome obavezno treba da pise HIV-negativan i neuroloski nalaz uredan,psiho-fizicki zdrav.Naravno ovo ne mora doslovce al to mora biti sustina uz napomenu sposoban za dobijanje bugarskog drzavljansta
-deklaraciju(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-potvrdu da niste osudjivani iz policije(preveden i legalizovan)
-uverenje iz suda da se ne vodi postupak (preveden i legalizovan)
-autobiografija pisana naravno na bugarskom
-dostaviti dokumenat o placenoj taksi.
Najbolje je preko sajta zakazati termin za predavanje Molbe za 16.00 casova na dan kad podizete Udostoverenie kako bi izbegli jedan odlazak u Sofiju i samim tim ustedeli.Molba se predaje na salteru broj tri i tada se dobija termin za intervju i broj predmeta i pin.Preporucujem dokumenat odmah slikati i umnoziti za slucaj da se izgubi.Trenutno se intervju zakazuje za jul 2018.
3.Na intervju je preporucljivo da bez obzira kako ste dobili Udostoverenie o poreklu ponesete dokumente koji dokazuju isto posto u nekim slucajevima oce da zatraze te dokumente.Posle intervjua sledi cekanje (u momentu izlaze drzavljanstva onih koji su podneli Molbe t.j. bili na intervjuu od januara do marta 2016.)
4.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.
-Plati se taksa
-poneti dve slike ko za pasos
i podizete Ukaz.
5. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN(jmbg po nasem).U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
6.ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se nasalteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednod do mesec dana.
Nadam se da sam ovim pomogao nekima.Za sve sto nije jasno rado cu odgovoriti ako mi se obratite na mail([email protected]).
P.S.Izvinjavam se na pravopisnim i gramatickim greskama...ipak sam Bugarin!
svaka cast👍...na svim informacijama
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 12:48 - pre 84 meseci
Da li je neko nesto vise saznao o tim novim pitanjima za intervju? Na koliko trenutno zakazuju u ambasadi?
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 16:13 - pre 84 meseci
Citat:
Ivan.ch:
Citat:
posrednik2:
S potpisivanjem Ukaza krece se za najvise desetak dana.Evo opet kompletne procedure za neke koji nemaju vremena da citaju forum nego odma krenu s pitanjima...
Kompletna procedura:
1.Postupak za dobijanje Udostoverenija za proizhod:
-zakazivanje u DABC
-priprema dokumenta sadrzi izvode rodjenih od samog podnosioca pa sve do predka po kome se dokazuje poreklo.U obzir dolaze bilo koji dokumenti na kojima negde pise Bugarin ili Bugarka.Svi dokumenti se prevode na bugarski i obavezno legalizuju.Ne prevode se vojne knjizice i naravno dokumenti pisani na bugarskom.
-na zakazani termin u DABC se pored gore navedenog nosi jos i fotokopija pasosa,Deklaracija o poreklu overena kod notara i odstampano Zajavlenie koje se dobija u povratnom mejlu prilikom zakazivanja.
-kako sada stvari idu posle sest meseci Udostoverenie moze da se podigne.Mozda neki dan pre al je najsigurnije ici posle sest meseca.To sto pise na sajtu da je izdato ne znaci i da je podpisano i da se nalazi na salteru za podizanje.
2.Postupak za predavanje Molbe za drzavljanstvo
pripremiti:
-Molbu(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-izvod rodjenih(preveden i legalizovan)
-udostoverenie iz DABC
-fotokopiju pasosa
-jednu fotografiju formata ko za pasos
-lekarsko uverenje u kome obavezno treba da pise HIV-negativan i neuroloski nalaz uredan,psiho-fizicki zdrav.Naravno ovo ne mora doslovce al to mora biti sustina uz napomenu sposoban za dobijanje bugarskog drzavljansta
-deklaraciju(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-potvrdu da niste osudjivani iz policije(preveden i legalizovan)
-uverenje iz suda da se ne vodi postupak (preveden i legalizovan)
-autobiografija pisana naravno na bugarskom
-dostaviti dokumenat o placenoj taksi.
Najbolje je preko sajta zakazati termin za predavanje Molbe za 16.00 casova na dan kad podizete Udostoverenie kako bi izbegli jedan odlazak u Sofiju i samim tim ustedeli.Molba se predaje na salteru broj tri i tada se dobija termin za intervju i broj predmeta i pin.Preporucujem dokumenat odmah slikati i umnoziti za slucaj da se izgubi.Trenutno se intervju zakazuje za jul 2018.
3.Na intervju je preporucljivo da bez obzira kako ste dobili Udostoverenie o poreklu ponesete dokumente koji dokazuju isto posto u nekim slucajevima oce da zatraze te dokumente.Posle intervjua sledi cekanje (u momentu izlaze drzavljanstva onih koji su podneli Molbe t.j. bili na intervjuu od januara do marta 2016.)
4.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.
-Plati se taksa
-poneti dve slike ko za pasos
i podizete Ukaz.
5. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN(jmbg po nasem).U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
6.ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se nasalteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednod do mesec dana.
Nadam se da sam ovim pomogao nekima.Za sve sto nije jasno rado cu odgovoriti ako mi se obratite na mail([email protected]).
P.S.Izvinjavam se na pravopisnim i gramatickim greskama...ipak sam Bugarin!
svaka cast👍...na svim informacijama

puno hvala sve na jednom mestu ..... to se trazi bez mnogo komplikacija ..... aj napisite ako znate gde se prevodi i koliko to kosta u BEOGRADU i notara ya legaliyaciju istih
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 16:14 - pre 84 meseci
Citat:
jovanaaa90:
To ide kasnije, kada budes zakazivao intervju...

hvala !
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 16:47 - pre 84 meseci
U Beogradu sa prevodom, overom i interviju do 150e izadje. U Bg se placa intervju i sve to zavrsis za bukvalno jedan dan ... a intervju cekas do mes dana ...i kad dodjes na intervju tada placas ...
 
Odgovor na temu

Mika1979
pekar
ne radim trenutno
Rekovac

Član broj: 333298
Poruke: 89
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 20:16 - pre 84 meseci
Jel bio neko skoro na intervju, da li se nesto promenilo sa pitanjima i ako moze neko da napise kako izgleda toj intervjua? Hvala.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.05.2017. u 21:37 - pre 84 meseci
Citat:
bubi34:
U Beogradu sa prevodom, overom i interviju do 150e izadje. U Bg se placa intervju i sve to zavrsis za bukvalno jedan dan ... a intervju cekas do mes dana ...i kad dodjes na intervju tada placas ...

hvala bubi
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 09:14 - pre 84 meseci
Koja adresa je bolja da se orijavi,sluzbena lege 6 ili ako imamo nekog na njegovu adresu?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 10:19 - pre 84 meseci
Ja mislim da je bolje sluzbena. Moj burazer je hteo adresu od tetke, pa znam da je imao zavrzlame, morala je ona da podje sa njim do policije...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 11:25 - pre 84 meseci
Hvala izvrnuta torta,to da podje neko naravno da treba,vlasnik kuće,to nije oroblem,kazu ako si na lege smatraju te za socijalu
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 12:28 - pre 84 meseci
Lege je sluzbena adresa, sta da rade oni koji nemaju nikog u Bugarskoj, gde da se prijave? Meni je moj posrednik rekao da ne pominjem rodjake da imam tamo, kaze lakse je tako, otkud znam...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 12:48 - pre 84 meseci
Pojma nemam,neki moji svi se kod poznanika i rodjaka prijavili......što kažu nisam pametan

[Ovu poruku je menjao vojkanche dana 09.05.2017. u 14:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 13:38 - pre 84 meseci
Cisto da javnem.....
Na intervjuu sam bila 19.07.2016 i danas mi se promenio status na finalni!!!
Znaci jos par meseci.....
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 15:07 - pre 84 meseci
Čestitke.....dva do dva ipo meseca otprilike
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.05.2017. u 18:15 - pre 84 meseci
Citat:
Zlatanova:
Cisto da javnem.....
Na intervjuu sam bila 19.07.2016 i danas mi se promenio status na finalni!!!
Znaci jos par meseci.....


Hvala za info, Zlatanova.
Pratim te sa 2 meseca zakašnjenja od samog početka procesa (moj interview 09/2016), nadam se skoroj promeni na finalni i kod mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503048 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.