Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3508476 | Odgovora: 15735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 14:07 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
Dopuna ima itekako jos uvek,vracaju predmete iz 2015 trenutno.
Ajde neka se javi neko ko je predao preko ambasade da kaze kolko je cekao?!?..!..da bi razresili dilemu jel isto ili nije isto predavati u Sofiji ili u konzulatu t.j.ambasadi.Ja zasad ne znam nikog ajde Vi sto znate javite se!
U potpunosti podrzavam ono sto je cveledejan napisao.
Intervju se u Sofiji dana 11.05.2017 zakazivao za 1 avgust 2018 sto je cini mi se manje od 15 meseci kako je neko napisao ranije...
Naravno da Vam posrednik netreba ako znate bugarski i znate zakon...ja sam tu za one koji ne znaju ni jezik a samim tim ne mogu da se snadju ni sa zakonom i naravno za one koji nece da se cimaju sami nego plate i "uzivaju" cekajuci drzavlajanstvo...

Posrednik2,
Sto se tice dopuna ,niko nije rekao da nema dopuna za one koji su vec predali vec da ce rigoroznije da pregledavaju dokumenta prilikom predaje novih zahteva. To znaci da ce biti odbijeni svi oni koji nemaju validno poreklo ili uredne papire u samom startu pa im dopune nece biti potrebne kasnije.
Sto se tice vremena cekanja na dobijanje drzavljanstva,odgovorno tvrdim da je brze (trenutno, a videcemo kasnije kako ce biti) preko Ambasada i Konzulata upravo zbog datuma intervjua. Nakon toga je postupak isti za sve. To je trenutno preko Sofije 15 meseci kako sam ja napisao ranije (ili u slucaju gore pomenutom 14 meseci i 20 dana).
Ja licno nemam nista protiv posrednika i cenim to sto radite sve dok to radite na posten i korektan nacin. Ko nece ili ne zna kako,kao i oni koji zele da im neko to drugi odradi i treba da plati.

 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 14:32 - pre 84 meseci
Ma samo opusteno bice sve ok...To sto tvrdite da je isto ja ne znam zato kazem dajte jedan primer nekog ko je predao zahtev u ambasadi i nekog u Sofiji istovremeno pa da uporedimo.Inace meni je isto dal otiso do Sofije ili do Nisa da predam zahtev za drzavljanstvo al eto iskren sam i nemam zasad tu informaciju da je brze...Neka se neko javi ko je predao zahtev u ambasadi septembra 2015 pa da vidimo dokle je stigo...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 15:27 - pre 84 meseci
Posrednik, septembra 2015 su bili drugi uslovi, za proishod se cekalo 2 meseca, za intervju se krace cekalo nego sad, nije realno to da uporedjujes. Uporedi nekog od sad. Evo Jotev ti je napisao kad je predao za njegovu decu u ambasadi. Evo probacu na mom slucaju da ti objasnim. Predao sam za proishod novembra 2016. Dobicu ga za jedno mesec dana i odma cu da odradim intervju u Nis u konzulat. Znaci negde juna radim intervju, a za godinu dana (manje vise par meseci) bi trebalo da dobijem drzavljanstvo. To bi bilo otprilike septembar/oktobar 2018. Ako bi predao u Sofiju, intervju bi mi zakazali za septembar 2018, a drzavljanstvu bi mogo da se nadam tek krajem 2019. I to je tih 2,5 godine(skoro 3) koje ti pominjes i sto je tacno ako se ide preko Sofije. A bilo bi oko 2 godine ako idem preko konzulata. Stedi se skoro godinu dana jer se intervju ne ceka.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 15:45 - pre 84 meseci
Citat:
smeker90:
kako me nervira ovo cekanje na potpis kako se blizi kraj sve sam nestrpljiviji

posrednik2 dal ima neki tvoj predmet da je potpisan i dal si upucen dal su poceli da potpisuju zato sto je bio neki zastoj

Kad ti se status primenio da čekaš potpis?
I ja čekam potpis pa da mi budeš orjentir.
Me se status promenio 28.03
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 15:52 - pre 84 meseci
Jasno je to sto sad pricate da ce biti... al opet kazem dajte nekog za koga znate da je zavrsio znaci zavrsio proceduru preko ambasade pa da uporedimo dal je brzije ili ne.
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 15:54 - pre 84 meseci
Da li neko zna da li je prilikom zakazivanja intervjua potreban i dokument kojim se dokazuje poreklo ili je dovoljan proizhod?
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 16:46 - pre 84 meseci
@jovanaaa90,
Dovoljan je proishod.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 17:25 - pre 84 meseci
Evo ja sam krenula preko Sofije prvo. Predala za poreklo sredinom septembra. Dobila krajem januara potpisano uverenje o poreklu. Zbog intervju prebacila sam se za Beograd . Za dan sam prevela dokumenta i zakazala intervju za mes dana. Intervju sam imala 15.03 i sada cekam potvrdu iz ambasade za pin. Ostaje mi samo cekanje i da pratim status na netu.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 17:44 - pre 84 meseci
Za one koji očekuju da će dobiti državljanstvo ,,oko godinu dana'' nakon odrađenog intervjua u ambasadi u Bg ili konzulatu u Nišu moram nažalost da dam jednu razočaravajuću informaciju. To apsolutno nije tačno. Najpre želim da sve one koji će postaviti pitanje validnosti mojih papira ,,razoružam'' činjenicom da mi je majka Bugarka, te da su mi svi papiri apsolutno čisti. Elem, intervju sam obavio u ambasadi u Bg-u 31.03.2016. PIN sam dobio 08.08.2016. Od 16.09.2016. imam status ,,Obrazuvana prepiska...Prepiskata se namira...'' Očekujem da mi se taj status promeni u Finalni u sledećih 10-15 dana. Nakon toga još minimum 2 i po meseca do odobrenja Ukaza i ko zna koliko još do potpisa, verovatno ne manje od 4 meseca kako sada stvari stoje. Izvolite pa izračunajte koliki je to vremenski interval. I još da kažem da sam u čitavu priču krenuo 28.05.2015. kada sam takođe u ambasadi predao dokumentaciju za Proishod i sve dalje postupke obavljao striktno na vreme. Nadam se da sam ovim pružio informacije onima koje to zanima. Moja preporuka je da za Proishod idete preko Sofije a da za Ukaz idete preko ambasade ili konzulata.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 18:03 - pre 84 meseci
Ja ne znam dal su pojedini stvarno tolko glupi, ili se prave da su glupi. Procedura posle intervjua traje apsolutno isto dal isao preko ambasade dal preko Sofije. A za intervju u Sofiji se ceka 15 meseci. Znaci za toliko je krace ako se ide preko ambasade minus par meseci koliko putuje diplomatska posta.

Cekanje na potpis i sve ostalo sto ide posle intervjua se ceka i ovako i onako.
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 18:39 - pre 84 meseci
Citajuci sve postove , juce i danas u vezi brzine celog postupka tj da li je brze preko ambasade ili Sofije, zakljucujem da za sada deluje kao da je brze preko ambasade ali to moze biti varka. Niko jos uvek nije napisao za koliko je dobio drz preko ambasade. Svi su tek u procesu dobijanja...
Ja cu ipak ici preko Sofije. Razlozi u mom slucaju su brojni.
Prvo ja od pocetka idem preko posrednika iz Sofije(ne znam jezik, nemam zivaca za bugarske institucije koje priznacete ne funkcionisu bas sjajno). Iz tog razloga sam odlucio da idem preko posrednika od samog pocetka i verujte ne zalim zbog toga jer posrednici stvarno rade sve za vas i verujte taj posao nije ni malo lak, da ne pricamo o tome koliko ti posrednici puta idu u institucije da nose jos neki papir koji vam naravno zafali... Od mnogo ljudi sam cuo pa cak i od vise posrednika da je proces preko ambasade jos neizvesniji nego preko Sofije. I sada nesto razmisljam ispada proces preko ambasade trenutno kraci za nekih pola godine. Ali da li ce na kraju stvarno biti tako, to je veliko pitanje.
Ponavljam ovo je samo moj slucaj i ne kazem da treba svako tako da razmislja. Ali ako neko kao ja od pocetka ima posrednika, ne zna jezik dovoljno dobro, ne zeli da ide sam od institucije do institucije, onda je za tu osobu bolje preko Sofije jer ce manje vise za 2, 5 god doci do drzavljanstva. Eto to je moje vidjenje stvari trenutno :):)
Jednostavno, nekako mi sigurnije deluje Sofija pa makar bila procedura i godinu dana duza.

[Ovu poruku je menjao Kristijan777 dana 14.05.2017. u 19:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kristijan777 dana 14.05.2017. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 19:25 - pre 84 meseci
I ja sam išo preko Sofije,sad čekam potpis ukaza a i naravno za posrednika sam jer od početka procedure sam išao bez sekiracije i bukvalno sa prstom u nos što kažu
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:12 - pre 84 meseci
Citat:
cveledejan:
Za one koji očekuju da će dobiti državljanstvo ,,oko godinu dana'' nakon odrađenog intervjua u ambasadi u Bg ili konzulatu u Nišu moram nažalost da dam jednu razočaravajuću informaciju. To apsolutno nije tačno. Najpre želim da sve one koji će postaviti pitanje validnosti mojih papira ,,razoružam'' činjenicom da mi je majka Bugarka, te da su mi svi papiri apsolutno čisti. Elem, intervju sam obavio u ambasadi u Bg-u 31.03.2016. PIN sam dobio 08.08.2016. Od 16.09.2016. imam status ,,Obrazuvana prepiska...Prepiskata se namira...'' Očekujem da mi se taj status promeni u Finalni u sledećih 10-15 dana. Nakon toga još minimum 2 i po meseca do odobrenja Ukaza i ko zna koliko još do potpisa, verovatno ne manje od 4 meseca kako sada stvari stoje. Izvolite pa izračunajte koliki je to vremenski interval. I još da kažem da sam u čitavu priču krenuo 28.05.2015. kada sam takođe u ambasadi predao dokumentaciju za Proishod i sve dalje postupke obavljao striktno na vreme. Nadam se da sam ovim pružio informacije onima koje to zanima. Moja preporuka je da za Proishod idete preko Sofije a da za Ukaz idete preko ambasade ili konzulata.


Konacno da se neko javi sa datumima.Evo par mojih prepiski:
1. 80**/2015 pin****** intervju januar 2016 status dobijeno drzavljanstvou januara 2017 jos uvek bez potpisa
2. 110**/2015 pin ****** intervju april 2016 status finalni pregled
3. 118**/2015 pin ****** intervju jun 2016 status finalni pregled
4 124**/2015 pin ****** intervju jul 2016 status finalni od pre desetak dana
5. 135**/2015 pin ****** intervju avgust 2016 status zadlzitelna procedura
6. 142**/2015 pin ****** intervju oktobar 2016 status zadlzitelna procedura
7. 320*/2016 pin ****** intervju februar 2017 status zadlzitelna procedura
Nadam se da cete se snaci da vidite gde Vam se nalaze prepiske.Pokusao sam da dam svako par meseci radi lakse orjentacije.Zvezdica znaci jedna cifra. Sad vidite razlike cveledejan intervju mart 2016 status zadlzitelna procedura a intervjui od jula 2016 u mojim prepskama su na finalnom...

cveledejan kaze i ovo"I još da kažem da sam u čitavu priču krenuo 28.05.2015".Od mojih koji su krenuli u to vreme vec imaju staus dobijeno drzavljanstvo pa sad racunjte gde je brze...!?

Kristijan777 ide gajba piva za iskrenost i pohvalu za posrednike...

[Ovu poruku je menjao posrednik2 dana 14.05.2017. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mika1979
pekar
ne radim trenutno
Rekovac

Član broj: 333298
Poruke: 89
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:14 - pre 84 meseci
Da li zna posrednik2, posto je vise upucen, zasto od Nove godine, koliko razumem nisu potpisivali ukaze?
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:27 - pre 84 meseci
Da posrednik2 tacno je sve to, medjutim tada se proizhod dobijao za 3 meseca i intervju se zakazivao u Sofiji za 6 meseci, trenutno ide brze preko ambasade ali kao sto rekoh pitanje je da li ce se na kraju i zavrsiti brze.
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:33 - pre 84 meseci
Najbolje cemo videti za nekih godinu dana , najbolji primer ce nam biti ovi sto su pre 2, 3 meseca imali intervju u ambasadi.Ako oni uspeju da sledece godine u ovo vreme dobiju drzavljanstvo onda je definitivno ambasada bolja opcija.
Hehhe posrednik2 hvala za pivo, definitivno svaka vama cast za posao koji radite jer je itekako kompleksan. Kad sam ja isao u Sofiju zadnji put da predam za proizhod i kad sam video kako tamo stvari funkcionisu, tek tada sam shvatio da bez posrednika ne bih uspeo ni sa pokucam na vrata DABC a kamoli nesto drugo :):)
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:37 - pre 84 meseci
Nije se potpisivalo od nove godine iz vise razloga,izbori ,par afera,privremena vlada itd...
Sto se tice procedure koja je brza jos uvek nemamo pravu sliku.Potreban nam je neko ko je predao zahtev za drzavljanstvo u ambasadi da kaze tacan datum predavanja pa da uporedimo dokle mu je stigla prepiska...
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:49 - pre 84 meseci
Citat:
cveledejan:
Za one koji očekuju da će dobiti državljanstvo ,,oko godinu dana'' nakon odrađenog intervjua u ambasadi u Bg ili konzulatu u Nišu moram nažalost da dam jednu razočaravajuću informaciju. To apsolutno nije tačno. Najpre želim da sve one koji će postaviti pitanje validnosti mojih papira ,,razoružam'' činjenicom da mi je majka Bugarka, te da su mi svi papiri apsolutno čisti. Elem, intervju sam obavio u ambasadi u Bg-u 31.03.2016. PIN sam dobio 08.08.2016. Od 16.09.2016. imam status ,,Obrazuvana prepiska...Prepiskata se namira...'' Očekujem da mi se taj status promeni u Finalni u sledećih 10-15 dana. Nakon toga još minimum 2 i po meseca do odobrenja Ukaza i ko zna koliko još do potpisa, verovatno ne manje od 4 meseca kako sada stvari stoje. Izvolite pa izračunajte koliki je to vremenski interval. I još da kažem da sam u čitavu priču krenuo 28.05.2015. kada sam takođe u ambasadi predao dokumentaciju za Proishod i sve dalje postupke obavljao striktno na vreme. Nadam se da sam ovim pružio informacije onima koje to zanima. Moja preporuka je da za Proishod idete preko Sofije a da za Ukaz idete preko ambasade ili konzulata.

Sad dolazimo do onog sto nam ne pomaze , ti ako nisi zadovoljan uzmes dokumente i nosis u sofiju to nam ne koristi niti odmaze ti odlucujes sam za sebe .
Zasto je dobro u Beogradu ..... poceti proceduru
1. dobijes odmah odgovor u dataom momentu imas li ti odgovarajuce dokumente ili ne .... da nebi ulazio u neke troskove .
2.krace se dobija proizvod..... i zakazuje interviju u Sofiji 15 meseci alooooo ....
3. smanjujes troskove prevoza,hrane ,i nepriajtnosti nadrdanih sluzbenika koji jedva cekaju da nas vide .
E sad ko hoce u Beograd moze i nemora ... zato sam zamolo da se naznaci gde ko predaje zbog dinamike
4.I nesto naj bitnije POSREDNICI u BeoG vam netrebaju ambasada se nalazi Bircaninova 26 skoro kod zeleznicke kome treba nek se javi da mu lako objasnim
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 20:51 - pre 84 meseci
Citat:
jovanaaa90:
Da li neko zna da li je prilikom zakazivanja intervjua potreban i dokument kojim se dokazuje poreklo ili je dovoljan proizhod?

jovana proizvod i ponesi dokument na osnovu kog si dokazala taj prizvo mozes da budes vracena a nista te nekosta sve iskopiraj i nosi kopije to su ti 5 ili 6 papira
traze samo da znate oni su rekli da obavezno sve iskopiram nista te ne kosta ,
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 21:03 - pre 84 meseci
Ljudi ovde svako ima svoju pricu i svako ima drugacije vidjenje stvari, sto je potpuno normalno. Ali samo da kazem onima koji se kunu u ambasadu, ako je Ambasada bolja opcija zasto ljudi i dalje u velikom broju predaju u Sofiji i cekaju godinu i vise za intervju. To nije za dzabe. Pa nisu bas svi makedonci, ukrajinci, moldavci i srbi ludi sto jos uvek idu u Sofiju :):) Raspitajte se malo zasto vecina tako razmislja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3508476 | Odgovora: 15735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.