Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503913 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.05.2017. u 19:48 - pre 84 meseci
Citat:
kida-87:
Zdravo svima, da li mi moze dati neko broj telefona nekog pouzdanog i iskusnog posrednika. Pisite mi u Private Message. Hvala unapred

Ako nemate poreklo zaboravite na Bugarsko drzavljanstvo osim ako niste neki sportista kakvog nema u Bugarskoj pa da Vas ministar svojim posebnim ukazom primi direktno...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.05.2017. u 21:22 - pre 84 meseci
Jel ce se ubrzaju malo sad kad su formirali vladu? Sta ti mislis posrednice?
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.05.2017. u 21:48 - pre 84 meseci
Poceli su da rade a od ubrzanja nema nista.Kompletna procedura sada traje preko dve i po godine; minimum sest meseci dok se dobije proizhod iz DABC,zatim intervju se zakazuje za avgust 2018 posle njega kako sada ide po mojim saznanjima jos godina dana do dokumenata...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.05.2017. u 22:28 - pre 84 meseci
Moze to i brze ako se intervju odradi ovde. 6 meseci za proishod, 4 meseca da cekas postu kad uradis intervju, i posle jos godinu dana, to je oko 2 godine otprilike. Pod uslovom da te ne vracaju na dopunu.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.05.2017. u 22:38 - pre 84 meseci
Pročitah par postova ovde zbog kojih osećam potrebu da se oglasim. Mislim da je krajnje nekorektno, čak i bezobrazno pljuvati po državi od koje većina nas ovde očekuje spas i bekstvo iz zatvora zvanog Srbija. Niko vas ne tera da aplicirate za bugarsko državljanstvo, pa ako nemate strpljenja da čekate onda jednostavno ne ulazite u proces i nađite sebi drugi brži i bolji način da dođete do EU pasoša. Ovo kažem ni kao Srbin, ni kao Bugarin, već kao čovek realista. Toliko od mene i pozdrav svim ljudima dobre volje.
 
Odgovor na temu

nikolasubotica

Član broj: 293801
Poruke: 16
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 14:00 - pre 84 meseci
Dok ja uzmem pasoš raspašće se eu
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 14:09 - pre 84 meseci
Citat:
cveledejan:
Pročitah par postova ovde zbog kojih osećam potrebu da se oglasim. Mislim da je krajnje nekorektno, čak i bezobrazno pljuvati po državi od koje većina nas ovde očekuje spas i bekstvo iz zatvora zvanog Srbija. Niko vas ne tera da aplicirate za bugarsko državljanstvo, pa ako nemate strpljenja da čekate onda jednostavno ne ulazite u proces i nađite sebi drugi brži i bolji način da dođete do EU pasoša. Ovo kažem ni kao Srbin, ni kao Bugarin, već kao čovek realista. Toliko od mene i pozdrav svim ljudima dobre volje.


U najmanju ruku je nekulturna onakva kvalifikacija i agitovanje, ali to su ovdašnja poodavno patentirana "srpska posla".
S toga, podržavam Cveleta od početka do kraja.
Zato kad sve do Niša opet bude bilo bugarsko kao nekad pevaćemo himnu "Mila Rodino"!
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 15:00 - pre 84 meseci
Nema vise dopuna ..rekli su mi da je to bilo ranije sad ili imas koren poreklo ili nemas odmah odbijaju .
Sve bi oglasavace zamolio kad pisu kad su predali da navedu gde su predali da li je upitanje Beograd ili Bugarska...
Ovde se dolazi do zabune ..... U ambasadi je mnogo ..mnogo brze razlog je sto ti odmah kazu imas li prava na pasos ili nemas .
Moja konstatacija pre nego sto neko misli da preda nek konsultuje ambasadu oni pregledaju papire za 5 minuta .
Moj drug komsija je sve zavrsio i to sam za godinu dana ... bez posrednika nije imao neke urgencije sve normalnim putem .

[Ovu poruku je menjao mario35000 dana 13.05.2017. u 17:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 20:50 - pre 84 meseci
Ima li neko da je dobio drzavljanstvo preko ambasade i ako jeste koliko je trajala cela procedura, posto postoje price da ko konkurise preko ambasade ceka dosta duze cak i po pet i deset godina, a neko nikad i ne dobije drzavljanstvo. Kolko sam citao ovde do sada su pisali ljudi koji su podneli preko ambasade ali jos uvek nisam procitao da je neko i dobio isto preko ambasade. Zato ako postoji neko ko je preko ambasade dobio drzvljanstvo brze nego preko Sofije voleo bih da se javi jer i ja uskoro trebam da apliciram pa sam u dilemi gde podneti.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 21:03 - pre 84 meseci
Apsolutno nije tacno da je procedura duga 5 godina ,niti je ikada bila.
Procedura je ranijih godina bila duza iz razloga sto je posta iz Ambasada i Konzulata isla 2-3 puta godisnje .Procedura preko Sofije je bila toliko kraca ,koliko je posta putovala do nje. Sada je to drugacije.
Zbog prevelikog broja zahteva sada se intervjui zakazuju u Sofiji za sledecu godinu dok se u Ambasadama ceka najvise 3-4 meseca a neretko je u Konzulatu u Nisu odradjen intervju jos prilikom predaje kao u slucaju moje dece i jos jednog mog poznanika .
Ukoliko neko ne dobije drzavljanstvo preko konzularnih predstavnistva taj ga ne bi dobio ni preko Sofije.
Uostalom,procedura je ista a nakon dobijanja Ukaza vi birate hocete li da vam ga posalju u Ambasadu ili cete licno da ga preuzmete u Sofiji sto ce vam dodatno skratiti vreme.
I da..Znam coveka :)
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 21:25 - pre 84 meseci
Hvala Jotev74! Da li to znaci da je procedura preko ambasade izjednacena vremenski sa procedurom u Sofiji ili se ipak manje ceka? Posto sada kako stoje stvari preko Sofije procedura traje oko 2.5 godine? Razumem da se dosta ranije zakazuje intervju u ambasadi ali me zanima na kraju cela procedura. Koliko tacno vremenski treba do drzavljanstva preko ambasade? Da li je krace od 2.5 godine?
 
Odgovor na temu

Mika1979
pekar
ne radim trenutno
Rekovac

Član broj: 333298
Poruke: 89
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 22:08 - pre 84 meseci
Manje se ceka preko ambasade. Ti kad odradis intervju ti cekas jos oko godinu dana, nebitno gde ga odradis. Posle intervjua ti dobijes broj sa kojim proveravas dokle si stigao u procesu. U Sofiji je sad zakazivanje intervjua tek za juli 2018, a u ambasadi kad ti stigne poreklo, zakazujes za 2-3 meseca. Ako imas posrednuka mozda i brze.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 22:11 - pre 84 meseci
Nema na cemu Kristijan777 :)
Kao sto rekoh,trenutno je brze preko Ambasade jer se u Sofiji intervju zakazuje tek za 15 meseci a ovde je taj rok trenutno od istog dana do 4 meseca (govorim za Konzulat u Nisu a za Beograd ne znam pouzdano).
Tu je evidentna usteda od najmanje 10 meseci. Neka ti dokumenta odu i posle 3 -4 meseca opet si ustedeo bar 6 meseci.
Kazem opet,to je trenutno stanje a kako ce biti to niko ne zna.
Ja mogu da govorim samo o licnom iskustvu.
Dana 6.2.2017 sam predao za decu u Konzulatu u Nisu. Istog dana je Konzul uradio i intervju za oba deteta. Doduse,isao sam nedelju dana ranije da se raspitam kada je najzgodnije da dodjemo da predamo.
Tacno mesec dana kasnije 6.3.-eg su dokumenta stigla u Sofiju. (pise datum na potvrdi)
22-og marta su me zvali iz Konzulata da podignem potvrdu iz MP Bugarske i dali su mi PIN.
Uvece sam proverio na sajtu status i pisalo je : Obrazuvana prepiska N xxxx 2017.
19.4. se menja status u : Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
Znaci,sve se odvija prilicno brzo i srecan sam zbog toga a moja deca takodje :)
Ako uzmemo u obzir da bi trebalo da cekaju samo na intervju jos 15 meseci ,jos smo srecniji :) :) :)
Ostalo vreme sada zavisi od toga kojom ce brzinom da resavaju predmete u Sofiji.
Tu smo vec svi nemocni,nazalost :(
Pozdrav i srecno !!!
 
Odgovor na temu

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.05.2017. u 22:25 - pre 84 meseci
Jos jednom hvala Mika1979 i Jotev74 :) Moguce da ide tako brzo jer su u pitanju deca i za njih ne treba puno provere(pretpostavljam da ti vec imas bg drzavljanstvo).Cuo sam da za decu bugarskih drzavljanina je procedura dosta kraca u odnosu na drugo koleno ili trece.Ja sam podneo za proizhod na osnovu pradede. U potpunosti se slazem s tobom da niko sa sigurnoscu ne moze da kaze koliko ce procedura trajati bilo preko Sofije bilo preko ambasade. Cinjenica je da se stvari non stop menjaju i to je ono sto je najveci problem. Kako god da uradis opet je sreca dosta veliki faktor u svemu ovome:):)
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 09:12 - pre 84 meseci
Kristijan777,
Svejedno je da li je za decu ili ne. Razlika je samo u poreklu (proishodu). Moj sin je punoletan i prolazi apsolutno istu proceduru kao i ja osim dokazivanja porekla (proishod) iz DABC. Kada dobijes proishod to je isto kao i da ti je otac bugarin samo sto umesto ocevih papira u MP predajes taj papir. Usteda u vremenu je samo i jedino datum intervjua a 10 meseci minimum je sada razlika,kao sto smo vec pisali o tome u prethodnim postovima.
Ja licno verujem clanu foruma Posrednik2 jer se on covek bavi time a u jednom od prethodnih postova je napisao da je procedura od predaje dokumenata u MP to najmanje 2,5 godine na sta najvise utice upravo datum intervjua. Trenutno je zbog toga brze preko konzulata a do kada ce tako da bude,videcemo...
I da,neko je pomenuo informaciju da se ne salje na dopunu vise kao pre i moram da kazem da je to u neku ruku istina jer je nalozeno svima u MP da izvrse kompletan uvid u dokumentaciju jos prilikom predaje da ne bi vukli predmete koji ce kasnije biti odbijani.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 13:10 - pre 84 meseci
Citat:
Kristijan777:
Ima li neko da je dobio drzavljanstvo preko ambasade i ako jeste koliko je trajala cela procedura, posto postoje price da ko konkurise preko ambasade ceka dosta duze cak i po pet i deset godina, a neko nikad i ne dobije drzavljanstvo. Kolko sam citao ovde do sada su pisali ljudi koji su podneli preko ambasade ali jos uvek nisam procitao da je neko i dobio isto preko ambasade. Zato ako postoji neko ko je preko ambasade dobio drzvljanstvo brze nego preko Sofije voleo bih da se javi jer i ja uskoro trebam da apliciram pa sam u dilemi gde podneti.

Bio sam u Ambasadu podnosim sve kad prevedem ,nije tacno da niko ne dobija vec ljudi dobiju i odlaye sto bi ovde yujali na forumu,posrednik ti preko ambasade netreba jasam beogradjanin pa mogu da se setkam do ambasade svaki dan , ali sta vredi ..ovde su vise ljudi koji hoce neku prevaru nego sa validnim poreklom
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 13:16 - pre 84 meseci
Citat:
jotev74:
Kristijan777,
Svejedno je da li je za decu ili ne. Razlika je samo u poreklu (proishodu). Moj sin je punoletan i prolazi apsolutno istu proceduru kao i ja osim dokazivanja porekla (proishod) iz DABC. Kada dobijes proishod to je isto kao i da ti je otac bugarin samo sto umesto ocevih papira u MP predajes taj papir. Usteda u vremenu je samo i jedino datum intervjua a 10 meseci minimum je sada razlika,kao sto smo vec pisali o tome u prethodnim postovima.
Ja licno verujem clanu foruma Posrednik2 jer se on covek bavi time a u jednom od prethodnih postova je napisao da je procedura od predaje dokumenata u MP to najmanje 2,5 godine na sta najvise utice upravo datum intervjua. Trenutno je zbog toga brze preko konzulata a do kada ce tako da bude,videcemo...
I da,neko je pomenuo informaciju da se ne salje na dopunu vise kao pre i moram da kazem da je to u neku ruku istina jer je nalozeno svima u MP da izvrse kompletan uvid u dokumentaciju jos prilikom predaje da ne bi vukli predmete koji ce kasnije biti odbijani.

Ja sam reko da nema vise dopune ili imas poreklo ili nemas ... moj komsija je dobio proizvod al se jadnik bas namucio preko sofije ima uredne pipire al bas je cekao .I jos nesto ma sta nas briga stocemo da cekamo ... mislite da ce neko pre 2 godine da ode iy Srbije malo nas ima ko ima gde i ko znagde ce i JEZIK PRVO I OSNOVNO
makedonci su zasrali ,celi zivot oce nesto na mucke ,pa sto ja netrazim madjarsko pa nemam nikog zivog mislim da ste me razumeli
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 13:27 - pre 84 meseci
Dopuna ima itekako jos uvek,vracaju predmete iz 2015 trenutno.
Ajde neka se javi neko ko je predao preko ambasade da kaze kolko je cekao?!?..!..da bi razresili dilemu jel isto ili nije isto predavati u Sofiji ili u konzulatu t.j.ambasadi.Ja zasad ne znam nikog ajde Vi sto znate javite se!
U potpunosti podrzavam ono sto je cveledejan napisao.
Intervju se u Sofiji dana 11.05.2017 zakazivao za 1 avgust 2018 sto je cini mi se manje od 15 meseci kako je neko napisao ranije...
Naravno da Vam posrednik netreba ako znate bugarski i znate zakon...ja sam tu za one koji ne znaju ni jezik a samim tim ne mogu da se snadju ni sa zakonom i naravno za one koji nece da se cimaju sami nego plate i "uzivaju" cekajuci drzavlajanstvo...
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 13:49 - pre 84 meseci
kako me nervira ovo cekanje na potpis kako se blizi kraj sve sam nestrpljiviji

posrednik2 dal ima neki tvoj predmet da je potpisan i dal si upucen dal su poceli da potpisuju zato sto je bio neki zastoj
Baja
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.05.2017. u 14:02 - pre 84 meseci
Moji predmeti koji su dobili drzavljanstvo jos u januaru jos uvek cekaju na potpis.
Inace s tim predmetima je procedura protekla ovako:aplicirali su za proizhod polovinom maja 2015 i posle godisnjih odmora predali zahtev za drzavljanstvo u septembru iste godine.Na intervju smo bili polovinom januara 2016 i janura 2017 dobili status da je molba usvojena...sad cekamo potpis.Kad bude potpis potrebno je najmanje jos deset dana da se stigne do dokumenata.Ajde neka neko kaze da moze brzije da se zavrsi!
Ako uzmemo u obzir da se sad na proizhod ceka najmanje sest meseci i posle toga na intervju jos godinu i tri meseca ne vidim nacin da se kompletna procedura zavrsi za manje od dve i po godine...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503913 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.