Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855144 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:02 - pre 124 meseci
Znam videla za te dve karte ali mi drugarica plaća sa kreditne jer ja nemam (zarekla se nikad to oružje u svoje ruke) ali dok ja njoj sutra uplatim u petak legne...pa videću nešto ako se proda po ovoj ceni jbg.
Hvala ti ovo mi je bilo važno znači kad uđem u proces plaćanja.Opet...srce si...hvala ti drugar :)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:08 - pre 124 meseci
sa Srbijom letiš 20 sati do Osla a ja mislim da ti više ne treba kreditna da bi kupovala karte. bar je ja nemam a uredno plaćam sa debitne
ako si tu imaš PP
ne tu staru jednu novu

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:16 - pre 124 meseci
Da ima tih uvrnutih letova, ma jok ja našla za 5 sati poreko Kopenhagena.transfer 2 sata što je ok.nego onih 10 kila me muče manje iz Norw. jer sa Air Srbijom može 30kg + 10 ručnog a treba poneti i knjige i rečnik...i hranu ....Nisam sigurna da može debitnom da se plaća jer baš na Norw.piše da su aktivne samo kreditne a ove debitne u zagradi (ne).Opet kažem nisam sigurna....
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:20 - pre 124 meseci
Odgovorila na pp Bobane
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.210.1.42.getinternet.no.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:22 - pre 124 meseci
Hvala ljudi na savetima,mnogo mi znaci ali on mi preti da mi nece vratiti depozit ako mi muz i dalje bude spavao tu...a spavao je bukvalno 3,4 dana samo i plus da ne sme da mi dolazi svaki dan jer to onda po njegovim recima znaci da zivi tu ...Uzas...sutra cu svratiti do policije da pitam da li oni znaju nesto o tim pravilima i da li sme to da mi zabranjuje...a da mu teram inat i da muz i dalje spava kod mene on mi nece vratiti depozit.Ja se selim u novi stan za 5 dana i bas mi je napravio problem taj gazda koji inace nije norvezanin nego iz Cecenije.Pogledacu ove linkove sto ste mi poslali pa cu videti sta i kako...ako mi ne vrati depozit moracu da ga tuzim ma kolko trajalo.Inace u u ugovoru ne stoji nista vezano za posete...stoji samo da sam duzna da dam otkaz za stan mesec dana unapred sto sam ja ispostovala,ali za posete nista...to smo usmeno dogovarali i ja sam ga pitala na pocetku da li sme da mi dodje muz u goste on je rekao da na 10,15 dana....ali sada kad sam dala odkaz on se pravi da se nista nismo dogovorili i preti da mi nece vratiti depozit ...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:38 - pre 124 meseci
Citat:
zokiruma:
slazem se da nema stanodavac pravo da te izbaci bez otkaznog roka ili bez razloga, zbog neke njegove fiks ideje, ali ne razumem stav o tome da se ne plati zadnja 3 meseca i ostavi stan gde stanodavac mora da kreci, sredjuje i popravlja za stanarom. iskreno ne treba nikoga da interesuje da li stanodavac zaradjuje ili ne na izdavanju, to je njegov problem, ne moze ni stanar da kuka da je skupo jer moze uvek da predje u drugi. ako si usao u cist i sredjen stan moralna obaveza je da se stan dovede u stanje u kom si ga zatekao kada si usao prvi put u njega. naravno postoje stvari na koje covek ne moze da utice, visa priroda, tipa prokisao krov, voda usla u podrum, grom udario u kucu, ali ako pukne daska na WC solji to je tvoja obaveza da popravis a ne stanodavca. recimo da posudis nekom auto, cist sa punim rezervoarom i neko ti vrati auto izgreban, prljav i na rezervi, da li bi tog coveka smatrao moralim i postenim?


+ felacio.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:43 - pre 124 meseci
Citat:
Bojana P: Hvala ljudi na savetima,mnogo mi znaci ali on mi preti da mi nece vratiti depozit ako mi muz i dalje bude spavao tu...a spavao je bukvalno 3,4 dana samo i plus da ne sme da mi dolazi svaki dan jer to onda po njegovim recima znaci da zivi tu ...Uzas...sutra cu svratiti do policije da pitam da li oni znaju nesto o tim pravilima i da li sme to da mi zabranjuje...a da mu teram inat i da muz i dalje spava kod mene on mi nece vratiti depozit.Ja se selim u novi stan za 5 dana i bas mi je napravio problem taj gazda koji inace nije norvezanin nego iz Cecenije.Pogledacu ove linkove sto ste mi poslali pa cu videti sta i kako...ako mi ne vrati depozit moracu da ga tuzim ma kolko trajalo.Inace u u ugovoru ne stoji nista vezano za posete...stoji samo da sam duzna da dam otkaz za stan mesec dana unapred sto sam ja ispostovala,ali za posete nista...to smo usmeno dogovarali i ja sam ga pitala na pocetku da li sme da mi dodje muz u goste on je rekao da na 10,15 dana....ali sada kad sam dala odkaz on se pravi da se nista nismo dogovorili i preti da mi nece vratiti depozit ...


trebala si odmah reci da je iz Cecenije

prvo nema pravo da udje u stan sve i da hoce, ako i dozvole ostala dvojica cimera ti nisi dozvolila i dovidjenja.

tesko da policija moze bilo sta da ti uradi, mislim u svakoj demokratskoj zemlji presude i osude donosi sud, policija nema nista sa tim. mislim da stanodavac pokusava da te izmuze za pare, kazi mu da pises sa advokatom tuzbu za uzmemiravanje i krsenje ugovora i zahvali mu se. u svakom slucaju pokusaj na fin nacin ako ne ide onda okreni list.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:46 - pre 124 meseci
Blok dobro došla
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:50 - pre 124 meseci
Glavna fora svih stanodavaca-indijanaca ovde je da ti pored kirije uzmu i depozit. Za depozit u startu razmišljaju kako da te zavrnu.
Moja supruga je imala jednu takvu situaciju sa prvim stanodavcem (bivši azilant, poreklom sa Kosova). Na kraju je ipak odustao kad je skontao da će ići do kraja.
Norvežanka-stanodavac je postupila strogo isključivo profesionalno, a izgleda da će takav biti i sadašnji gazda. Velika je to civilizacijska razlika. Nažalost.
Stoka razume samo batine, uvek je tako.

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 22:52 - pre 124 meseci
Citat:
boban 13:
Blok :-) dobro došla



jao... hvala ti...kako to lepo zvuči....dužnik sam ti da znaš!Ako upišeš dete kod mene u vrtić/školu imaće sve protekcije :)
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.210.1.42.getinternet.no.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 23:24 - pre 124 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Bojana P: Hvala ljudi na savetima,mnogo mi znaci ali on mi preti da mi nece vratiti depozit ako mi muz i dalje bude spavao tu...a spavao je bukvalno 3,4 dana samo i plus da ne sme da mi dolazi svaki dan jer to onda po njegovim recima znaci da zivi tu ...Uzas...sutra cu svratiti do policije da pitam da li oni znaju nesto o tim pravilima i da li sme to da mi zabranjuje...a da mu teram inat i da muz i dalje spava kod mene on mi nece vratiti depozit.Ja se selim u novi stan za 5 dana i bas mi je napravio problem taj gazda koji inace nije norvezanin nego iz Cecenije.Pogledacu ove linkove sto ste mi poslali pa cu videti sta i kako...ako mi ne vrati depozit moracu da ga tuzim ma kolko trajalo.Inace u u ugovoru ne stoji nista vezano za posete...stoji samo da sam duzna da dam otkaz za stan mesec dana unapred sto sam ja ispostovala,ali za posete nista...to smo usmeno dogovarali i ja sam ga pitala na pocetku da li sme da mi dodje muz u goste on je rekao da na 10,15 dana....ali sada kad sam dala odkaz on se pravi da se nista nismo dogovorili i preti da mi nece vratiti depozit ...


trebala si odmah reci da je iz Cecenije :D

prvo nema pravo da udje u stan sve i da hoce, ako i dozvole ostala dvojica cimera ti nisi dozvolila i dovidjenja.

tesko da policija moze bilo sta da ti uradi, mislim u svakoj demokratskoj zemlji presude i osude donosi sud, policija nema nista sa tim. mislim da stanodavac pokusava da te izmuze za pare, kazi mu da pises sa advokatom tuzbu za uzmemiravanje i krsenje ugovora i zahvali mu se. u svakom slucaju pokusaj na fin nacin ako ne ide onda okreni list.

Uh...ma nece on da istera mog muza,mislim nece uci u stan da ga istera, samo mi nece vratiti depozit...i to je problem...ne znam kako da se zastitim od toga da prisvoji moj novac od depozita.Evo ovo sam nasla u zakonu Leieren har rett til å ta opp i sin husstand sin ektefelle eller samboer, sine egne eller ektefellens eller samboerens slektninger i rett opp- eller nedstigende linje og fosterbarn. Opptak av andre personer i husstanden krever godkjenning fra utleieren. Godkjenning kan bare nektes dersom vedkommende persons forhold gir saklig grunn til det eller husrommet klart blir overbefolket.Ali samo nisam sigurna sta znaci ovo poslednje ...da li on moze da se pozove na to da je soba premala za nas dvoje i to sto delim kuhinju i kupatilo sa cimerima pa da njih ne uznemiravam...ali to je ipak poseta na 10 dana...valjda imam prava na to.rekla sam mu vec da cu napisatu tuzbu ako mi ne vrati depozit ali ko bi ga znao da li ce ga to zaplasiti.A muza sam poslala da spava u hostel veceras...ne znam sta da radim za ostalih 4 dana da li je bolje da ne spava kod mene...ali on i tada moze da mi ne vrati depozit i plus ce znaciti da je pobedio...kreten jedan(izvinte na recima :))ali sam mnogo iznervirana...HVALA jos jednom
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 23:37 - pre 124 meseci
ako neće da ti vrati depozit ti nemoj da mu vratiš ključeve.

A ako neće ni to, ostani onda još 2-3 meseca.... gratis
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.92.164.82.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 23:41 - pre 124 meseci
Citat:
sneza_1969:
Da li je LAKEN isto sto i DUK


Ne duk je stolnjak a laken je carsav...
Po duzini i sirini moze biti isto ali u funkciji je znatno razlicito
Zezam se...dakle,nije isto...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.92.164.82.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 23:45 - pre 124 meseci
Jedna posebna tema bi bila kako iznajmiti stan kod Norvezanina
Jer konkretno ovde u Tromsu...svi ce pre iznajmiti stan norveskom studentu nego stalno i stabilno zaposlenom strancu bez obzira sto taj student zivi od kredita a ovaj ima stalnu platu...i onda si srecan ako uspes da nadjes stan kod nekog stranca jer taj stranac kakav god jedini i hoce da ti izda stan...Ovo najbolje moze Mare iz Tromsa da posvedoci jer njihov gazda je Rus ali jedan korektan lik koliko sam zakljucila iz njihove price skroz...ali nasi mnogi ne mogu biti konkurentni da dobiju stan da iznajme kod Noskica samo zato sto su stranci nazalost...ali to je konkretno u Tromsu tako...
I onda covek moze ocekivati svasta...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2014. u 23:53 - pre 124 meseci
pametni su Norvezani, mi smo generalno jedno pleme u rangu Hanibala iz Kartagine. Mene cak cudi i da nas primaju u njihove zemlje.
 
Odgovor na temu

shane
Nebojsha
Moelv

Član broj: 13248
Poruke: 81
*.com
Via: [es] mailing liste



+19 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2014. u 07:17 - pre 124 meseci
--
Nebojsa Mihajlovic
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2014. u 07:46 - pre 124 meseci
Blok63, ja kad sam kupovao kartu preko norwegiana, imao sam i debitnu i kreditnu, viza-viza, i zbog sredstava na racunu prvo probao sa debitnom, i nije prosla... Đe je ba zapeelo, pojma nemam, ali izgleda da sistem provaljuje razliku. :) tako da i to mozes da ocekujes... Ovo ne veruemda vazi za strane kartice ali sa ovim nasim kartucama nikad nisi siguran koja ide a koja ne...
 
Odgovor na temu

gandzi
beograd

Član broj: 298045
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2014. u 09:56 - pre 124 meseci
pozz ekipi
procitao sam dosta o mnogim temama ali nenadjoh sledece informacija,pa da pucam-kakve su nam sanse ako bi supruga koja ima dvojno drzavljanstvo(srpsko i hrvatsko)uspela naci posao u norveskoj i dobila boravisnu i radnu dozvolu i uspeli da svi odemo (cerka takodje ima dvojno,samo sam ja sa srpskim),da li bi dete automatski dobilo papire dok bi ja trebao da cekam,koliko i gde u srbiji ili do 3 meseca u Norveskoj.Trazila bi bio koji posao jer sa Visom poslovnom skolom zavrsenom u Bg misli da ne bi imala prodju,znaci koji se vremenski period ceka na spajanje porodice
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2014. u 10:34 - pre 124 meseci
Citat:
gandzi: pozz ekipi
procitao sam dosta o mnogim temama ali nenadjoh sledece informacija



O tome sto ti pitas pisano je 218 puta najmanje samo na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

gandzi
beograd

Član broj: 298045
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2014. u 11:05 - pre 124 meseci
ok,nastavicu da trazim
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855144 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.