Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898516 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmid

Član broj: 318292
Poruke: 5
*.netrun.cytanet.com.cy.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 13:44 - pre 128 meseci
Kako se kaze ofsetmasinista na Norveskom?

Hvala
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 14:45 - pre 128 meseci
ja sam morao da cekam 4 meseca da dobijem positiv za radnu dozvolu, moja zena i klinac su cekali ravno 7 dana

prosli ponedeljak predali papire za spajanje danas dobili poziv od pandura da dodjemo i narucimo karticu

evo kako oni obavestavaju

''
Hello

The residence permits for Tijana and Milan are now finished. They can meet at the police station in Hammerfest on Monday or Wednesday between 10.00-14.00 to order a residence card.


****-*** *****

Konsulent



Vestfinnmark politidistrikt

Politihuset i Hammerfest



E-post: *****@politiet.no

www.politi.no ''

svaka im cast



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 17:57 - pre 128 meseci
Isabeau,

Pogledah po kutijama te proizovodjace tj.farmaceutske kuce...
Preovladava Actavis i Nycomed.Ali tu je i Sandoz i Ratiopharm,Weifa,Novartis,Meda,Orifarm.Govorim o lekovima u domu gde preovladavaju lekovi protiv bolova,antibiotici,Marevan,afipran,i 4 cuvena terminalna leka (Morfin,Haldol,Robinyl i Midazolan)...citostatici su sigurno neka druga farmaceutska kuca itd...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

bmwm3
texnicar
Srbija

Član broj: 260294
Poruke: 1
93.87.85.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 17:58 - pre 128 meseci
Podravljam sve ucesnike teme, vecinu toga sam procitao i nasao jako dosta dobrih stvari, savjeta i iskustava. E sad ja imam familiju u Norveskoj, od 2007g dolazim skoro svaku godinu u posjetu ranije sam se zadrzavao po 20-ak dana i vise u poslednje vrijeme 7 do 10 dana. Upoznao sam zemlju, nacin zivota, ljude...boravio sam u okolini Osla. Trenutno sam na zavrsetku bechelor studija masinstva u Novom Sadu . Silom prilika, trenutnom situacijom u zemlji i dr kao jedna od opcija nakon zavrsetka studija je ta da pokusam i ja na sjever. Primjetio sam da su zanimanja clanova raznovrsna vidio sam da ima i masinaca na forumu, pa me interesuje koliko se gleda izbor smjera na master studijama? Da li igra veliku ulogu usmjerenje prilikom trazenja posla ili je narodski receno "masinac je masinac". Ono sto sam planirao da upisem je Automobilsko inzenjerstvo medjutim ove godine se otvorio smjer za Gasnu i naftnu tehniku cime su me stavili na muke pri izboru , takodje ako moze neko od ljudi bliskih mojoj struci da napise neka svoja iskustva koliko prave razliku izmedju bechelor-a i master-a, kako je dosao do posla, koliko je trazena struka i slicno...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 18:42 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Isabeau,

Pogledah po kutijama te proizovodjace tj.farmaceutske kuce...
Preovladava Actavis i Nycomed.Ali tu je i Sandoz i Ratiopharm,Weifa,Novartis,Meda,Orifarm.Govorim o lekovima u domu gde preovladavaju lekovi protiv bolova,antibiotici,Marevan,afipran,i 4 cuvena terminalna leka (Morfin,Haldol,Robinyl i Midazolan)...citostatici su sigurno neka druga farmaceutska kuca itd...


ok, ma da bolničke liste lijekova su specifične, dobro sandoz, ratiopharm, nycomed, novartis su i ovdje jako zastupljeni, ostale ću malo proučiti, malo mi čudno da pfizer nije više zastupljen, ma super, hvala puno
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 19:13 - pre 128 meseci
Citat:
bmwm3: Podravljam sve ucesnike teme, vecinu toga sam procitao i nasao jako dosta dobrih stvari, savjeta i iskustava. E sad ja imam familiju u Norveskoj, od 2007g dolazim skoro svaku godinu u posjetu ranije sam se zadrzavao po 20-ak dana i vise u poslednje vrijeme 7 do 10 dana. Upoznao sam zemlju, nacin zivota, ljude...boravio sam u okolini Osla. Trenutno sam na zavrsetku bechelor studija masinstva u Novom Sadu . Silom prilika, trenutnom situacijom u zemlji i dr kao jedna od opcija nakon zavrsetka studija je ta da pokusam i ja na sjever. Primjetio sam da su zanimanja clanova raznovrsna vidio sam da ima i masinaca na forumu, pa me interesuje koliko se gleda izbor smjera na master studijama? Da li igra veliku ulogu usmjerenje prilikom trazenja posla ili je narodski receno "masinac je masinac". Ono sto sam planirao da upisem je Automobilsko inzenjerstvo medjutim ove godine se otvorio smjer za Gasnu i naftnu tehniku cime su me stavili na muke pri izboru , takodje ako moze neko od ljudi bliskih mojoj struci da napise neka svoja iskustva koliko prave razliku izmedju bechelor-a i master-a, kako je dosao do posla, koliko je trazena struka i slicno...


Ja sam zavrsio Procesnu tehniku (katedra za toplotnu tehniku). Ne mogu da kazem da mi je to bas na kraju onako ispalo okaci macku o rep smer... ali sve zavisi od osobe.
Neki masinci i dan danas mesaju malter na gradilistu ili valjaju robu na pijaci. Meni je ta diploma samo jedna KARTA ZA ULAZAK a koju ti traze da imas a na tebi je dalje sta ces da uradis jer sve se u zivotu moze nauciti ako te to interesuje.

Smer kao smer je bio totalan kaktastrofa zbog profesora Dimica koji je u to vreme ti cak drzao 4 predmeta na procesnoj tehnici +njegov asistent koji je posle uzeo da drzi termodinamiku i prenos toplote.
Uglavno o doticnima ne vredi ni jednu rec u zivotu vise da potrosim... to je moje misljenje a mozda neko misli drugacije i to me totalno ne interesuje.
Sada je na toplotnoj tehnici cini mi se drugacija situacija i cini mi se da su stvari krenule na bolje... svaka cast prof. Spasojevicu i Grkovicu.
Ako tu Gasnu i naftnu tehniku drze ljudi u sprezi sa tim novim ljudima i ljudima koji drze fluide onda je to sasvim druga prica.
Problem meni na smeru je bio sto nisam imao autocad ni jedan jedini kurs a zahvaljujuci autocadu sam se zaposlio i dan danas ga koristim.
Tako da ono.. vecinu stvari sam naucio sam rovareci po internetu.. znaci sve od autocad-a pa do odrzavanja racunarskih sitema baziranih na linux serverima.
Kad zavrsis fax moras da znas autocad, solidworks, inventor.... office i ostalo se podrazumeva. I to ce ti biti karta za ulazak da bi dobio posao +normalno Engleski, a za norvesku bar pocetno znanje norveskog.
Na nasom faxu guraju proengineer.. nekazem da je to lose ali za to niko nema para da plati i kupi. To jedino mogu da priuste ogromne firme. Solidworks, inventor.. to je ono sto ima na svakom cosku da treba.

Ono sto ja sada radim je upravo to sto sam zavrsio na faxu. Projektujem procesna postrojenja.
Znaci radio sam prvo crteze procesniha aparata u autocadu, potom mehanicke proracune procesnih aparata pomocu specijalizovanih programa za racunanje po ASME, EN ili negom drugom kodu... u princpu to i dan danas radim.
Sada vecinom radim FEM analizu procesne i subsea opreme u ANSYS-u, SolidWorks za modelovanje i pripremu za FEM analizu.
A od nedavno sam poceo da radim i termicke proracune u ASPEN-u.
Znaci ono sto mogu da kazem da nisam zavrsio preocesnu tehniku bilo bi mi teze da radim ovo sto sada radim.
Prilikom intervijua za posao pregledali su moju diplomu i odusevili se uz komentar pa ovo je plan i program vrlo slican nasem.

Sto se tice Automobilskog inzenjerstva... ne znam po meni je to krajnje problematicno za naci posao posle. Sta ces da radis posle sa tim.
Pogledaj u srbiji oglase na primer... ko trazi taj smer.. ja bih reko da bas nesto nema oglasa za to.
U norveskoj se najvise traze inzenjeri za projektovanje subsea opreme i normalano sve vazano za naftu i gas Piping i fluide.
Prati malo oglase na finu http://www.finn.no/finn/job/fu...kanisk+&areaId=&sort=0
FINN to je relana situacija sta se trazi od profila.
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 19:16 - pre 128 meseci
Ako nekom treba lična prezentacija iliti web sajt....nek se javi na mail

info(at)trawart.com
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dhcp.as2116.net.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 20:04 - pre 128 meseci
ako uspem da vam pokažem ovogodišnji sneg

to je današnji sneg u Tani
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dhcp.as2116.net.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 20:19 - pre 128 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
mihaleks:
Ovo za bugarske pasose je ravno Star Wars serijalu filmova. Nadji mi jednog coveka na planeti da je uspeo da potplati u Bugarskoj za drzavljanstvo. To sto si procitao obicno je malo vise od 200e a mogao si i Google Translate da upotrebis pre nego sto izvalis provalu. Oni ti ne sredjuju drzavljanstvo nego ti pruzaju logisticku podrsku kako da sve sredis, pocev od toga gde treba da predas, pa prevoz tamo-ovamo pa informacije... Ako nemas makedonsko, goransko ili bugarsko poreklo nema nista od toga. Inace to ide kod vise ministara na potpis i odobrenje pa ako uspes i njih da potplatis svaka ti cast. Jedino sto moze da se fals sredi je uverenje da nisi HIV pozitivan.
E sad ovo zadnje za makedonski pasos. Ocigledno je da nisi u toku. Tacno je da je stari grb na njemu ali su petokraku zakonom ukinuli pre oko tri godine. Recimo da znam posto mi je supruga iz Skoplja.


Uh, Mihal. pa sad ti nisi u toku kad 1) si se sad vratio na ovaj post i 2) što si me pobrkao sa muškarcem, dakle ne čitaš pažljivo, ali nema veze. Ne ljutim se

Ajde prvo za maked. pasoše. To što ti je supruga iz Skoplja, bravo za vas. Autobiografski odgovor, kao i ovaj moj doduše. Ja sam pre tačno godinu dana videla petokraku u onom grbu na pasošu GRKA, koji je samnom čekao u redu ispred ustanove. Majka, sin i ćerka, Grci poreklom, odbegli u Makedoniju, od grčkog prezimena napravili neku varijantu makedonskog sa -ski završetkom. Pričali međusobno na grčkom. Kada su predavali za bugarski, opet su prepravili prezime, ubacili "я" pošto u bugarskom kao i u ruskom nema "j" kao j. Na moje iznenađenje zašto ne traže grčki pasoš umesto što se cimaju sa bugarskim, rekoše mi da neće grčki, jer Grčka ne dozvoljava dvojno državljanstvo. Dakle, pored 2-3 Kineza, koji su čekali pasoš, zadnja faza, odobreno im je državljanstvo, bio je i Turk. Kao što znaš Turci su najveća nacionalna manjina u Bugarskoj, i samo fali da i oni dovlače rođake iz Turske.... biće zabavno. A Makedonci dobijaju bugarsko državljanstvo jer ih Bugari smatraju svojima, dakle evo opet politike.

Moj nik kao i taj post gore shvati kao šalu. Šala je ozbiljna stvar, kako reče Čerčil. Gde ima vatre ima i dima, pa ako su bugarski pasoši počeli još pre par godina masovno da se traže, zašto misliš da neće biti muftakusa? EU im sada steže kaiš i procedura je malo drukčija od one koju sam ja imala 2006. Tada nisu bili ni ti što ti sređuju dokumentaciju i voze do Bugarske, dakle kao posrednici, nisam pobrkala sa onim što sam u šali pisala Blok-u. Pasoš bi bio malo skuplji.

Na pograničnim delovima narodi su izmešani. Očevi, npr. dolaze sa teritorije koja je pre 2. sv. rata pripadala Bugarskoj, sada Srbiji. Pokršteni su na -ić, kao što su Bugari pokrštavali Srbe na -ov. Neki moji nose -ić prezime, neki -ov. Deda imao na ov, baba na ić, pa mislili da se preudala. Čija ja, npr. krv nosim, ko bi znao. Majka npr. koja je kao Srpkinja, ima krvnu grupu B, A ta krvna grupa potiče iz Mongolije. O genetici ne znam, ali to "Sbin", "Hrvat", "Bugarin", to sada postoji samo u politici.

Evo, i sam što si napisao - da nekom platiš da nisi HIV pozitivan - to je muvaža. Čak ni to nesme po pravilu. Vidiš da ima mućki. Onda oko dobijanja adrese i da nađeš dva svedoka da potvrde da si ti ti - to su čiste mućke. Zašto onda ne bi neko mogao da dobije i pasoš na ruke?! Ali nećemo sad da raspravljamo jer nije ovo tema bloka, i drago je meni što ti voliš i poštuješ zakon, samo nemoj da budeš naivan. Danas su teška vremena, ne preza se ni od čega. Čak i Norveška ima, saznali smo, nameštene oglase, dakle NEMA ZEMLJE gde se nešto ne muva, i uvek će tako biti.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Gasterbajter dana 14.10.2013. u 13:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gasterbajter dana 14.10.2013. u 13:02 GMT+1]

Ej nemoj se pališ na LEKTORA on je bio Mađar i znao sve o tim pasošima, pa je bio Kosovar i znao sve o Kosovu pa je bio električar, u međuvremenu su ga opljačkali carinici i tako ugrozili svoju platu od 30000nok zbog njegovih recimo 1000 a sve to sa Slovenačkim pasošem
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dhcp.as2116.net.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 20:22 - pre 128 meseci
Citat:
isabeau917:
Blagodarim, idem se registrirat prvo

Spasila nas gastarbejter ja sam jutros opet otputovao 4 nedelje zaredom nisam u Alti
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

kiza184
Trykker

Član broj: 313956
Poruke: 8
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 20:28 - pre 128 meseci
Citat:
losmid:
Kako se kaze ofsetmasinista na Norveskom?

Hvala

Ako trazis posao probaj u pretrazivac da kucas "grafisk" ili "trykkeri".Predpostavljam da si ofset masinista kao i ja i mogu ti reci da se bas i necemo usreciti sa trazenjem te vrste posla u Norge.Ja sam u Norge vec par meseci i do sada nije ni jedan oglas izasao sa ofset masinistu sto naravno ne znaci da nece.
Puno srece sa trazenjem posla :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 07:45 - pre 128 meseci
u hammerfestu sneg, ali napada dobrano (kako kaze yr.no od tromsa pa ka srafu svuda sneg)

od danas obavezno ciscenje snega
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 08:02 - pre 128 meseci
Citat:
zokiruma: u hammerfestu sneg, ali napada dobrano (kako kaze yr.no od tromsa pa ka srafu svuda sneg)

od danas obavezno ciscenje snega :(




Zoki, fizicka aktivnost moze samo da ti prija. :)

Kad kazes obavezno, sta to podrazumeva? Da svako cisti ispred svoje kuce/zgrade ili akcija ciscenja saobracajnice?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 08:07 - pre 128 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan: Zoki, fizicka aktivnost moze samo da ti prija.

Kad kazes obavezno, sta to podrazumeva? Da svako cisti ispred svoje kuce/zgrade ili akcija ciscenja saobracajnice?


pa ako ne cistis obavezno svaki dan onda si ga nagrabusio jer neces moci izaci iz kuce

kada god mozes ti napolje i udri po snegu

5x je optimim dnevno
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 09:54 - pre 128 meseci
Dobro jutro iz Tromsa.
Pada sneg...stigla zima.Prognoza ne obecava.Sreca resismo zimsku opremu
Komso...lopatanje nas ceka...ako prolazis kroz San Francisko (citaj Tromsø ),svrati sa lopatom...
Ceka te nagrada...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gsmesko
Gordana Peinović
marketing manager
Novamedia
Subotica,Srbija

Član broj: 315362
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 09:57 - pre 128 meseci
Ima ga baš za lopatu ????? Primate li koga od nas ko je voljan da lopata :))))))), veliki pozdrav sa + 20 C i sunčane Subotice
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 10:08 - pre 128 meseci
Citat:
gsmesko: Ima ga baš za lopatu ????? Primate li koga od nas ko je voljan da lopata :))))))), veliki pozdrav sa + 20 C i sunčane Subotice



Evo i ja se prijavljujem za lopatanje. :)

Beograd danas do +23 C ... ali rado menjam vremenske prilike za bolji zivot.

p.s. Mirka, dovrsi recenicu: "Ceka te nagrada...", da forumasi ne pune temu nagadjanjem sta znace tri tacke.
Evo ja mislim da je kafa (ako nema puno snega da se ocisti) ili mozda cak i neke tople rukavice (ukoliko Mirka ne cisti sneg nedelju dana, pa se nakupi). :)
 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 10:54 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Opet da se vratimo na zdravstvo.
Tri slicice za tri bitne stvari u zdravstvu.
1)Kanta za unistavanje pismenih spiskova pacijenata koje dobijas svakog dana i nosis na poslu
2)Prekestol (pomagalo za pokretnije pacijente ali ne dovoljno pokretne da koriste rollator)
3)Heis (za nepokretne pacijente lift za podizanje)
Evo za one koji tek dolaze da rade u zdravstvu...








Jeste da ovo sto cu sada ostaviti trenutno nije aktuelna prica ali eto ako nekoga zanima a nije detaljno citao forum...: "ZIVOT U OVOM POLARNOM SVETU !!!


Onaj ko je slusao na netu "Dnevnik jednog izbeglice-Kanada",jasno mu je sve...e to je upravo tako.Kada sam ja to cula u Srbiji prvi put,na prvo slusanje mi cak nije ni smesno bilo...medjutim,sada iz ove perspektive i sa ove destinacije...sve je dobilo potpuno drugi smisao.Kada kaze...divna je ovo zemlja,samo sam malo umoran od lopatanja...i bole me ledja..ili prosao onaj majmun sa grtalicom,ja ocistio ispred kapije,prilazni put...e,to je kod mene sada toliko stvarno i istinito da sam se potpuno pronasla u tom snimku.Ko nije poslusao to,a mislim da vecina jeste,neka poslusa,i bice mu jasno o cemu pisem.Secam se kada sam posle nekoliko dana od dolaska isla preko Finske do Kirkenesa,i odusevljavala se tim silnim zivotinjama koje smo sretale usput sefica,koleginica i ja...tom enormnom snegu,kvalitetu snega itd...Sve to na -35C menja svoju "boju"a bilo je jedan dan i -40C...Prosto treba vremena da se covek navikne.Daleko je sada lakse,tu nema govora,mada ima jos mnogoooo prostora za savladavanje ove polarne klime.Zemo iz Kikinde,sta da ti kazem...sta me muci?Mozda ces se smejati,ali problem mi je sal i trepavice.E,to je bitka koju ne znam ko ce na kraju dobiti...da li ce trepavice da otpadnu,pitanje je...ha ha.Naime,ako stavim sal disem kroz njega(mislim na donji deo lica) potpuno se zaledi od daha u roku od svega 5 minuta,i tada mi vise nije funkcionalan,a ako ga skinem hladno mi je i koza na licu mi se steze.Imas neko vidjenje resenja za ovo,a?Duva onaj severac kod nas gore...ha ha.Trepavice se ukoce,pa gledam kao konji samo pravo...a kada udjem u toplu prostoriju,tada otpocinje proces odledjivanja...simaptican proces,malo deluje kao da si plakao.Pitaju me koleginice sa posla,jel se sminkam...ne znam samo gde da kupim tako otpornu maskaru...Kapa je prava sibirska...imam nekoliko to sam nabavila jos pre 2 godine,ta pokriva sve zivo,rodjena me majka ne bi prepoznala." Okacila sam ispod Mirjaninog posta jer su ovo njene reci na koje sam ja oplakala koliko sam se smejala! I jos uvek ne mogu da prestanem da se smejem!!! Ti si zeno lafica, odusevljavas me sto vise i vise citam ovaj forum!!
Hvala jos jednom za sve u ime svih nas!
P.S. Nadam se da se u medjuvremenu resio problem sa salom i trepavicama! :))
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 10:58 - pre 128 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan: Evo i ja se prijavljujem za lopatanje.

Beograd danas do +23 C ... ali rado menjam vremenske prilike za bolji zivot.

p.s. Mirka, dovrsi recenicu: "Ceka te nagrada...", da forumasi ne pune temu nagadjanjem sta znace tri tacke.
Evo ja mislim da je kafa (ako nema puno snega da se ocisti) ili mozda cak i neke tople rukavice (ukoliko Mirka ne cisti sneg nedelju dana, pa se nakupi).


gde bre sveta Mirjana Tromska da cisti sneg, ona to resava snagom volje ja lepo kupim par kilograma soli viska i samo udri, kod mene nikada nema snega a i ako ga ima nestaje mnogo brzo , prosle zime cistim svako jutro ko mamlaz sneg, 20 min da bi stigao do ulice, troje stepenica, ma nikada zavrsiti bre, odem do reme kupim 1kg soli i ujutro pre posla izbacam posle ciscenja. vracam se popodne kuci a sneg proslost. vidim komsija prolazi i gleda gde nestade sneg od tada svako jutro saku solu i na posao , malo nezgodno za beton al jbg. a ispred ovde kuce ima rizla, bice jos bolje, samo da napadne pa da krenem da ga topim.

gledam danas mesta po ovim vrticim u hammerfestu i na moju zalost izgleda da je sve puno, ima nekih praznih mesta ali mnogo daleko, a ne mogu da vozim klinca u firminom autu (ustvari ne bi smeo ni da vozim jer nemam vozacku ali to cu ne dao bog platiti) ovde ako vide dete bez sedista i u firminim kolima bolje da se sam pakujem nego da me oni pakuju, nego koliko moze biti dece u toj jednoj grupi, posto izbace koliko ima grupa ali nigde nema koliko moze klinaca biti. kod nas jedna vaspitacica i 30 balavandera pa me zanima kako ovde ide.

sutra odlazak u policiju za slikanje pa onda u poresku za personalni broj. kontam da cu sledece nedelje dobiti za zenu i klinca personalni pa onda odma na trazenje i jurenje vrtica.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2013. u 11:10 - pre 128 meseci
Pitanjce
Koliko u prosjeku traje od kad pocnes radit do kad dobijes prvu placu, mislim spominjala se prije neka 3 mjeseca, kerefeke s racunom, bankom i tak to. Ima li nekih promjena i kakva su iskustva. Kolko dugo pek'eza i kru'a ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898516 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.