Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898069 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.10.2013. u 21:36 - pre 128 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
Mrikica90: Ma takvih ima na sve strane, ja bih se najradje oglusila na to. Licno nisam ni ja sestra vec buduci lekar ali svima onima koji zavrse medicinu da bi se imali kome hvaliti zbog toga neka ide na licnu cast! Poz Nesh-co, citala sam tvoje postove, svaka cast na ulozenom trudu i krajnjem uspehu naravno! :)

Hvala, ja samo vraćam dug, jer sam i sam pitao i dosađivao redom, počevši od Kelly, preko Mirjane, dakipro-a, surbat-a, Bacalao-a, Delije, Gogi77... i ostalih starosedeoca sa foruma. Pomogli oni meni (i mnogi drugi) - pokušavam da vratim istom merom. Tante za kukuriku :)

Citat:
isabeau917: jooj, to ti se kaze ni dvije nacrtane ovce...:D, Nesh, kakvi su dojmovi nakon par dana, jeste malisu utovarili u vrtic? :)

Kako bre Isabeau par dana? Danas je tačno 36 dana od dolaska.
Nismo još dobili personnummere. Bili ovde u skatt i ekipa kaže da moramo u Sandviku. Odemo - predamo, a madam kaže za 3 nedelje dobićete :)
Reko i oćemo, što pa ne bi? Posle opšteg "sveopštenja" ne bi me čudilo da još i dobijemo.
E kad dobijemo, onda tek možemo da konkurišemo i za vrtić i da nam država "uđe" neke novce za kiriju i tako to.
Inače se ne računa u pomoć i ne može da napravi problem kasnije prilikom produžetaka. Bar tako kaže teta iz NAV-a, ako to već ne pomenuh ranije.
Bez D ili P nummera mož` se slikaš otprilike.
U školi prvi problemi sa nekim klincem. Prišo mojim klincima i ladno ih iznabadao, sve uz osmeh, ovom mlađem pale naočare sa glave dva puta, pa je ovaj moj stariji posle ubeđivanja morao da ga obuzda. A paradoks svih paradoksa da je to jedno jedino dete sa naših prostora i da odlično govori Srpski, a da sa njima ne želi da prozbori ni reč. `ebo ga roditelj koji ga vaspitavao.
Ja odmah alarmirao obe učiteljice, otkud znam šta će da nalupetaju i o kakvima se radi. Ne mož da pobegneš od ološa ni na kraj sveta.



posle citanja prvog dela malo sam se iznenadio ali u drugom delu sam video objasnjenje. tako ti je to sa nama, nepisano pravilo. vremenom svi pocnu tako da se ponasaju. nazalost. ja ponekad mislim da imam srece jer ovde koliko znam ima jako malo nasih ljudi, u hammeru, i svojevremno sam skoro upoznao jedne u stanici policije, cujem pricaju bosanski pa reko da se upoznamo, mada bilo mi trulo da ih prekidam i reko da sacekam da zavrse. a oni udarili po ogovaranju ovog onog, stomak mi se okrenuo dok sam slusao, naravno nisu mi mogli na celu procitati da sam srbim, na srecu, pa kada je dosao moj red na salteru cvrsto sam se drzao engleskog. na srecu postoje ljdi koji ostanu normalni i po dolasku u ovu zemlju i jako sam srecan jer koliko vidim makar na ovom forumu ih ima dosta.

inace bas to nesko a i ostali, je moj najveci strah. ne brinem se ja za posao ili jeik, vec za kombinaciju norveskog odrastanja i srpskog vaspitanja. stvrano mogu da se dese kombinacije za izbegavanje.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.10.2013. u 21:50 - pre 128 meseci
List of Subsea Oil and Gas Companies in Norway

http://www.subsea.org/company/allbycountry.asp

Vrlo koristan link za sve masince.
 
Odgovor na temu

SandraLukic
Gravdal

Član broj: 295281
Poruke: 4
..1-167-118.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.10.2013. u 21:55 - pre 128 meseci
Pozdrav svima! Ima li nekog na Lofotenu za druzenje?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 00:30 - pre 128 meseci
Stefanko...ucesce na forumu podrazumeva da ti dobrovoljno pristajes da budes napadnut.I to je tako lepo.Jer je dobrovoljno.
Napad ce biti intenzivniji ukoliko ti je namera bila pozitivna.Sto je sinko,namera pozitivnija,napad je intenzivniji.Iza zbuna vrebaju crvi.I prate te,sine i citaju tvoje prostove i cekaju te...i kad tad dodjes im na rudu jer imas tu prokletu pozitivnu nameru.Biti citac i nemi posmatrac = mir.Biti pisac i covek pozitivne namere = napad.Ali obe grupe sine moraju da zive.Jedni bez drugih ne mogu.Svi smo mi clanovi ovog foruma samo imamo razlicite uloge:neko je crv,neko lisica (ovi sto samo citaju a ne pisu),neko pisac i filozof a neko curan.Ova poslednja kategorija je nesto slabasnog zdravlja i osetljiva na prasinu pa im se izvinjavam na kategorizaciji i zelim im prijatnu noc .Ti Stefanko,nema potrebe da razmisljas 22 puta pre nego sto napises neki post.Dovoljno je da procitas post jednom nakon sto ga napises a pre nego sto ga pustis javno.Jer nisi ti ovde da pises postove prema zelji citalaca vec pises svoja iskustva i saznanja a nikoga nisi uvredio niti imenovao.Ti si sine ipak prosvetar i kulturan covek.
A ovaj forum pored tih nekih sto bi rekli noskici "bivirkninger" je dobra stvar koja je pomogla mnogima.I treba se drzati celine a ne pojedinih momenata koji skripe.
Stefanko...pozdrav od osobe koja je dobrovoljno pristala da je napadaju
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 00:35 - pre 128 meseci
Citat:
SandraLukic:
Pozdrav svima! Ima li nekog na Lofotenu za druzenje?


Ima ali mu stigla zena pa je zauzet Malo se strpi sad ce ona kuci pa eto kafice.Fin covek,i pametan...
Salim se,naravno..."stavasbriga"-clan foruma je u Lofotenu...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 00:39 - pre 128 meseci
Mirkic, stemmer ;) nista vise ne bih dodao na onako lep post :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 00:46 - pre 128 meseci
Citat:
Mrikica90:
Koliko sam te onda pohvatala i ako ima neko neku drugu srednju, a da nije opsti smer medicinske moze da radi kao bolnicar na racun diplome fakulteta 3 godine? I posle te tri godine se polaze Bergen pa onda pola godine do godinu nostrifikacija? Ili ovo moze samo sa srednjom opsti smer? :) Pitam posto spominjes da vise ne priznaju sestre.


Mrsis pojmove.Oni ne priznaju za sestru ali za autorizaciju sykepleiera na osnovu 4 godine srednje medicinske.Ali te 4 godine srednje medicinske priznaju na osnovu autorizacije za helsefagarbeider-a i zato se mora imati opsti smer ili babice smer u okviru srednje medicinske kako bi se dobila autorizacija za helsefagarbeider-a.Ne moze se dobiti ta autorizacija ako imas 3 godine fakulteta ili bilo sta drugo,gimnaziju,ekonomsku ili pravni fax...prosto mora samo medicinska ili prekvalifikacija u medicinsku skolu koja se mora odraditi u tom slucaju.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 13.10.2013. u 02:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 13.10.2013. u 02:11 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 01:44 - pre 128 meseci
Procesljah sajt UDI-a da vidim ima li kakvih javnih publikacija povodom smene vlasti...ali osim za au pair nema nista jos izmenjeno...ili novo...a da je na sajtu.
I kod au pair (dakle dolazak osobe radi cuvanja dece u nekoj porodici) je akcenat na jeziku i vecoj ekonomskoj zaradi te osobe...a samim tim da se manje isplati toj porodici.Naime,porodica koja resi da uzme nekog iz inostranstva za cuvanje dece na period duzi od 3 meseca duzna je da toj osobi plati mesecnu zaradu od minimum 5200 kruna,obezbedi hranu i plati minimum 7800 kruna za ucenje jezika kao i da obezbedi materijal za ucenje jezika.
Ovo pravilo kaci i sve one koji ne zele da se spandjaju sa Noskicima,a takodje ni da uzgajaju curane u svom dvoristu,a zele da budu mame
Hm...mozda ipak uvesti i uzgajati curana jer 5200 nok mesecno,plus hrana,plus prisustvo strane osobe u kuci plus materijal za norsk i 7800 nok za godinu dana...pa u tom slucaju mozda curan vise pomogne,mada i dalje je dilema
Link sa UDI-a: http://www.udi.no/Nyheter/2013...s-og-lommepenger-for-au-pair-/

A za nasu bracu Hrvate i Isabeau...jos SAK ceka na procenu clanstva Hrvatske u EU.I onda oni tvrde kako nisu politicka ustanova...pazi do sada je jedna procena obrazovanja,ali ako je puno clanstvo EU onda nista vise ne fali...i sada cekaju da se to proceni.Dakle,to su stvarno iritantne stvari i tako nepravedne.
Link: http://www.sak.no/sites/SAK/om...heter/Sider/kroatia-og-eu.aspx
Kakve veze ima koji ce stav zauzeti Norveska sa policijskog aspekta gledanja tj.da li ce im trebati dozvola za rad ili ne...SAK procenjuje obrazovanje a u svakom slucaju bilo da dobiju prelazni status koji su imali Rumuni i Bugari priznavace se obrazovanje...sta cekaju,samo oni znaju.Politika ispred svakog fagplan-a skole.SAK u saradnji sa UDI-jem.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.trans.uaf.edu.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 09:10 - pre 128 meseci
Citat:
Mrikica90:
Koliko sam te onda pohvatala i ako ima neko neku drugu srednju, a da nije opsti smer medicinske moze da radi kao bolnicar na racun diplome fakulteta 3 godine? I posle te tri godine se polaze Bergen pa onda pola godine do godinu nostrifikacija? Ili ovo moze samo sa srednjom opsti smer? Pitam posto spominjes da vise ne priznaju sestre.

Samo srednja medicinska
 
Odgovor na temu

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
84.205.57.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 11:11 - pre 128 meseci
srednja medicinska-OPSTI SMER;)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.trans.uaf.edu.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 11:55 - pre 128 meseci
da,da :)
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 12:52 - pre 128 meseci
[quote]Mrikica90:



Sa tim znanjem jezika mozes da radis kako medicinska sestra ili neke druge glupe poslove.



Jako jako inteligentna recenica.Svaka cast svakome ko je zavrsio fakultet ili neki master i sta ti ja znam,ali pokusaj zamisliti kako bi funkcionisao svet da recimo :
da TI kao buduci doktor moras da uradis jos i posao neke tamo "GLUPE" medicinske sestre (nema medicinske setre)
da TI kao buduci doktor moras sama da recimo otpusavas WC solju jer je zapusena,(nema vodoinstalatera)
da TI kao doktor moras da udjes u jamu u nekom rudniku i iskopas 10 t uglja da bi se ogrejala kad sneg pocne da pada,(nema rudara)
da TI kao doktor moras da popravis elektricnu instalaciju ili recimo zamenis osigurac na tabli ,(nema elektricara)
da TI kao doktor moras da odes na njivu i kopas krompir,kukuruz, kupis sljive ili beres maline,(nema poljoprivredinka)

zamisli svet u kome bi samo bili ljudi koji recimo nerade NEKE TAMO GLUPE POSLOVE kao sto su :pekar,poslasticar,automehanicar,elektricar ,zidar,tesar,kamenorezac,putar,masinski tehnicar..........
Neko bi PROSTO MORAO DA IZMISLI SVE TE ljude da rade te GLUPE poslove.




pozdrav od mene i moje supruge
Marije medicinske sestre
 
Odgovor na temu

dukejovej
student

Član broj: 170302
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 13:59 - pre 128 meseci
[quote]Iseljenik u pokusaju
Citat:
Mrikica90:



Sa tim znanjem jezika mozes da radis kako medicinska sestra ili neke druge glupe poslove.



Jako jako inteligentna recenica.Svaka cast svakome ko je zavrsio fakultet ili neki master i sta ti ja znam,ali pokusaj zamisliti kako bi funkcionisao svet da recimo :
da TI kao buduci doktor moras da uradis jos i posao neke tamo "GLUPE" medicinske sestre (nema medicinske setre)
da TI kao buduci doktor moras sama da recimo otpusavas WC solju jer je zapusena,(nema vodoinstalatera)
da TI kao doktor moras da udjes u jamu u nekom rudniku i iskopas 10 t uglja da bi se ogrejala kad sneg pocne da pada,(nema rudara)
da TI kao doktor moras da popravis elektricnu instalaciju ili recimo zamenis osigurac na tabli ,(nema elektricara)
da TI kao doktor moras da odes na njivu i kopas krompir,kukuruz, kupis sljive ili beres maline,(nema poljoprivredinka)

zamisli svet u kome bi samo bili ljudi koji recimo nerade NEKE TAMO GLUPE POSLOVE kao sto su :pekar,poslasticar,automehanicar,elektricar ,zidar,tesar,kamenorezac,putar,masinski tehnicar..........
Neko bi PROSTO MORAO DA IZMISLI SVE TE ljude da rade te GLUPE poslove.




pozdrav od mene i moje supruge
Marije medicinske sestre



Hahaha, šta reći...Obožavam te paćenike, koji misle ako su završili medicinu(koja po meni nije teža od jednog elektro faksa, mašinstva, farmacije, blabla..., već samo obimnija), da su nešto posebno.A baš takvi, doreda su svi glupi kao noć.Poznajem puno lekara, pola od njih su normalni, kao i većina sa ovog foruma, a pola su takvi da im stvarno ne bih dala(što kaže Isabeau, moja miljenica,zna da imam običaj da branim odredjena zanimanja:)), tri ovce nacrtane da čuvaju.Izuzetno ograničeni, opšte neobrazovani, sujetni, smotani...Zamisli, kad nekom izmeriš pritisak, daš NaCl plus dva vit C.Vauuuuuu...Strašno zanimljiv jobben.Inventivan, nema šta...Svugde u svetu med.sestre su i te kako cenjenje(mada svugde u normalnom svetu one imaju mnogo veće obrazovanje,što ne znači da su bolje sestre), nekada je bilo i u Srbiji, ali sada, kad su se nataložili ovi mali skorojevići, užas...Naročito žene lekari tako razmišljaju(da se ne uvrede ove devojke ovde, poput Tijane,koja itekako zna da ceni zanimanje med.sestre, a naročito bolničara).Možda zato što se lekarima uvek više svidjaju med.sestre, a ove samo moraju da žene...;)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 14:13 - pre 128 meseci
to kao kada su mene ucili da zidam :) ma sanse nema ljudi, a tek da malterisem ili salujem (strucno receno montiram oplatu ), ma cirkus bio, ucio ucio pa odustao

nije to za svakoga, neko je za inzinjera a neko za zidara, sta cu ja kada imam 2 leve ruke i 2 leve noge.

sto bi rekao moj pokojni deda svojevremeno meni i mom bratu, ja posto nisam bas za rad da idem i ucim skole ili cu ostati gladan, a moj brat posto je sposobniji da ostane da radi zemlju i mene hrani :)

nema glupog posla (mozda u drzavnoj sluzbi)
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 14:25 - pre 128 meseci
ne bih da branim tu devojku, ali mislim da je pre napisala glupi poslovi za nju konkretno ne uopsteno... sad izraz glup nije bas najzahvalniji :D i jedna medicinska sestra moze reci da je za nju glupo da radi posao konobara posto se skolovala za medicinsku sestru i tako u krug... ali glup je svakako ne tako dobar izbor :D

ja imam dosta lekara u svom okruzenju i imam visoko postovanje prema toj profesiji, a naravno zna se kakvih sve mozemo naci...

i slazem se da je svako zanimanje jako potrebno, i ne mozemo jedni bez drugih... i nije svako ni za frizera, zidara, sestru, inzinjera, doktora...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 14:49 - pre 128 meseci
Citat:
stefanko23:
ja u svom postu nisam izneo nicije ime, prezime, godine, naziv firme, ili ti bilo kakav licni ili priblizno licni podatak koji na bilo koji nacin odaje neciji identitet... radio sam istrazivanje u Oslu i itekako znam koje stvari spadaju pod odavanje identiteta... a to sto se moji licni podaci ukljucujuci i moje IME vec u dva navrata razvlace po forumu nikom nista...

ja se izvinjavam za bilo kakve uzrokovane neprijatnosti, moja namera je bila da pomognem isabeau informacijama koje imam, a koje sam smatrao da nikoga ne stete ili ti odaju iciji identitet... uz promenjen post koji je bio kritican, naljubaznije te molim da uradis isto sa svojim postom, i da stavimo tacku na to... u dalju raspravu se ne bih upustao...

a za dalje stvari koje pisem po ovom forumu cu debelo da se porazmislim ne 2 nego 22 puta, jer ocigledno ne valja kad pomazes iz najbolje namere...

pozdrav


jooj, daj stefanko što se opravdavaš, što reče čika dostojevski kad bi čovjek na svom putu bacio kamen na svakog psa koji zalaje za njim nikad ne bi stigao do cilja. osim toga po ničem se ne bi moglo zaključiti iz tvog posta o kome se radi a osim toga puca mi k. o kome se radi dok se nije javio biserko koji kaže : nemoj ti pisat o mojoj ženi, lol, ko je sad tu lud nije mi jasno *češkasepoglavi*

@dukejovej, ću da se uobrazim

@mirka, ne znam stvarno što norvežani smjeraju al vidim da me navlače ko mladog majmuna, u 11.mj prošle godine sam poslala papire i tražila ono najniže što mogu dobit , znači licencu za receptara, i u 6. mjesecu ove godine javlja mi se lik i kaže da su tek sad poslali u oslo na faks na procjenu, mislim ko tu koga.
no dobro, sad ću vidjet što će ispast iz sveg tog cirkusa.


ponavljam pitanje:
ima neki link da se iz norge može naručit hobbit od tolkiena i naiv.super . ili možda ima u pdfu za skinut, nisam našla. zafaljujem


 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 15:06 - pre 128 meseci
[quote]Iseljenik u pokusaju:
Citat:
Mrikica90:



Sa tim znanjem jezika mozes da radis kako medicinska sestra ili neke druge glupe poslove.



Jako jako inteligentna recenica.Svaka cast svakome ko je zavrsio fakultet ili neki master i sta ti ja znam,ali pokusaj zamisliti kako bi funkcionisao svet da recimo :
da TI kao buduci doktor moras da uradis jos i posao neke tamo "GLUPE" medicinske sestre (nema medicinske setre)
da TI kao buduci doktor moras sama da recimo otpusavas WC solju jer je zapusena,(nema vodoinstalatera)
da TI kao doktor moras da udjes u jamu u nekom rudniku i iskopas 10 t uglja da bi se ogrejala kad sneg pocne da pada,(nema rudara)
da TI kao doktor moras da popravis elektricnu instalaciju ili recimo zamenis osigurac na tabli ,(nema elektricara)
da TI kao doktor moras da odes na njivu i kopas krompir,kukuruz, kupis sljive ili beres maline,(nema poljoprivredinka)

zamisli svet u kome bi samo bili ljudi koji recimo nerade NEKE TAMO GLUPE POSLOVE kao sto su :pekar,poslasticar,automehanicar,elektricar ,zidar,tesar,kamenorezac,putar,masinski tehnicar..........
Neko bi PROSTO MORAO DA IZMISLI SVE TE ljude da rade te GLUPE poslove.




pozdrav od mene i moje supruge
Marije medicinske sestre


Jeste da nisam ostavila svoje licno ime i prezime na ovom sajtu ali cisto da se razumemo da mene posle neko ne bi osudio kao negativca na forumu, ovo nisu moje reci, samo sam citirala neku trecu osobu sa skroz drugog foruma i zbog nekog drugog razloga. :) Vidim da pise ''pokusaj zamisliti'' ispod mog citata pa mi delovalo da se odnosi na mene. Pozdrav i za Vas i Vasu suprugu. :)
I da, jos nesto, moja mama radi kao trgovac u mesnici, pa gledajuci tako niti leci coveka, niti ga neguje, niti brani nekoga na sudu, niti je elektricar itd itd itd, ali za mene je to posao kao i svaki drugi pogotovo imajuci u vidu koliko ljudi danas radi ono sto su primorani da rade kako bi zaradili za zivot... Nekome se ne moze da bira...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 16:23 - pre 128 meseci
Citat:
isabeau917:
Citat:
stefanko23:
ja u svom postu nisam izneo nicije ime, prezime, godine, naziv firme, ili ti bilo kakav licni ili priblizno licni podatak koji na bilo koji nacin odaje neciji identitet... radio sam istrazivanje u Oslu i itekako znam koje stvari spadaju pod odavanje identiteta... a to sto se moji licni podaci ukljucujuci i moje IME vec u dva navrata razvlace po forumu nikom nista...

ja se izvinjavam za bilo kakve uzrokovane neprijatnosti, moja namera je bila da pomognem isabeau informacijama koje imam, a koje sam smatrao da nikoga ne stete ili ti odaju iciji identitet... uz promenjen post koji je bio kritican, naljubaznije te molim da uradis isto sa svojim postom, i da stavimo tacku na to... u dalju raspravu se ne bih upustao...

a za dalje stvari koje pisem po ovom forumu cu debelo da se porazmislim ne 2 nego 22 puta, jer ocigledno ne valja kad pomazes iz najbolje namere...

pozdrav


jooj, daj stefanko što se opravdavaš, što reče čika dostojevski kad bi čovjek na svom putu bacio kamen na svakog psa koji zalaje za njim nikad ne bi stigao do cilja. osim toga po ničem se ne bi moglo zaključiti iz tvog posta o kome se radi a osim toga puca mi k. o kome se radi dok se nije javio biserko koji kaže : nemoj ti pisat o mojoj ženi, lol, ko je sad tu lud nije mi jasno *češkasepoglavi*

@dukejovej, ću da se uobrazim

@mirka, ne znam stvarno što norvežani smjeraju al vidim da me navlače ko mladog majmuna, u 11.mj prošle godine sam poslala papire i tražila ono najniže što mogu dobit , znači licencu za receptara, i u 6. mjesecu ove godine javlja mi se lik i kaže da su tek sad poslali u oslo na faks na procjenu, mislim ko tu koga.
no dobro, sad ću vidjet što će ispast iz sveg tog cirkusa.


ponavljam pitanje:
ima neki link da se iz norge može naručit hobbit od tolkiena i naiv.super . ili možda ima u pdfu za skinut, nisam našla. zafaljujem



Ja sam verovatno sutra slobodan, mogu da vidim u knjižari za neki link ili sl možda možeš i od njih da poručiš javiću ti
sve za hobite ;-)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 16:28 - pre 128 meseci
Joj ajde pliz, na amazonu nema za naručit, skinula sam audio s torrenta al nigdje nema pdfa da se ubijem.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 16:35 - pre 128 meseci
Baš HOBITE da se razumemo ?
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898069 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.