Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898925 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
..6.68.26.tmi.telenormobil.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 07:56 - pre 128 meseci
Citat:
SandraLukic:
Pozdrav svima! :) Ima li nekog na Lofotenu za druzenje? :D


Poslana privatna poruka odavno, ali izgleda niko to ne cita ;-) Baci pogled tamo, pa se valjda i sretnemo nekad :-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 08:12 - pre 128 meseci
Ovo nismo kacili do sada koliko me mozak sluzi (mada oce da me napusti opasno pred ulazak u ove tromesecne noci na severu ).
Ovako izgleda sema za raport sistema bolnickog DIPS-a.Uglavnom to su ta polja na koja se daju odgovori za one pacijente za koje imas odgovornost.Kroz istu semu pisu svi i hj.pl i spl.samo pise ime gore tvoje i funkcija i koje je dezurstvo u pitanju (dag/aften/natt).
Evo te slicice:


Kroz ovo mozes da imas pregled sta pisati na raportu ali to je za sistem DIPS,postoji i GERICA i PROFIL,i drugi.
PROFIL cu slikati danas pa cu okaciti veceras.To je iz doma sistem,ovaj DIPS je iz bolnice.I ima razlike i to prilicne.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 08:34 - pre 128 meseci
Kao sto smo vec milion puta rekli,oni nisu strucniji od nas,ali imaju bolji,skuplji i kvalitetniji materijal jer su daleko bogatija zemlja.Evo nekih slicica koje ilustruju to,kao sto su fina mala pakovanja NaCl,ili tegaderm za pokrivanje iv.kanile,skupi bandazeri za prevenciju dekubitusa,ili pakovanja za cepove na kanili sto bela sto crvena,sve odvojeno itd...
Dakle to imaju bolje ali to ne cini strucnost,to je materijal.
Evo nekih slicica:






MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 08:39 - pre 128 meseci
Jos po koja slicica:




Npr.na ovaj zeleni mini pike mi smo koristili obicnu iglu i vadili NaCl u spric itd...oni se zgrozavaju toga i samo na minipike...barem kod mene je tako...a realno preteruju jer ni igli nista ne fali,nece da pomru od toga...ali ajde...Noskici,noskici...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 08:57 - pre 128 meseci
Koje su im farmaceutske tvrtke najzastupljenije? Vidim na slikicama dosta braun, m3, fresenius kabi, a što se tiče lijekova?
Zafaljujem.
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 10:56 - pre 128 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
batinić:
Evo u nekoj smo žestokoj raspravi nažalost kako to kod nas balkanaca biva jelte.
Molio bih sve Helsefagarbeider-e dajte molim vas napišite koliko vam ostane plate koju zaradite tokom mjeseca kada odbijete sve državne namete ali baš sve znaći ono što ostane raspolživo za život.

Ako nitko ne napiše ništa nema zamjerke jer je to neki vid privatnosti da ne bi kao stefanko bio prozivan za (((ništa))) ali nema veze ako netko želi podijeliti informaciju sa mnom bio bih zahvalan.

Može i na pp možda je lakše.

Oko 3 soma evradi sa iskustvom od 10 g i 100% stillinga. Ako ubodes praznike, vikende, noci, ide i preko. Paradoks je da je bolje da imaš 80% + tilkaling recimo, jer onda mozes vise da radis prekovremeno, dok sa stotkom imas ogranicenje. Jos je gora situacija sa sykepleierima kojima je to ogranicenje prekovremenog rada mnogo stroze, navodno zbog daleko vece odgovornosti, koja je nesumnjiva, pa kad saberes i oduzmes, ta prednost sykepleiera i nije tako velika. Posle svih peripetija, pitanje je koliko se isplati ici na sykepleier varijantu.



Moja zena radi 100% i nema mnogo prekovremenog iz tog razloga sto joj sefica to ne dozvoljava,a to je bas ovo sto je Nesa pisao...postoji tamo neki sajtic MinVakt gde ona moze da vidi slobodne smene,smene u ponudi,zamene...ona lepo odabere dan koji moze da odradi prekovremeno,stigne joj potvrda da treba raditi tog dana,ali kad ode na posao sefica joj kaze da ne dolazi tog dana i da ce uzeti nekog drugog posto ona vec ima 100%...taj MinVakt funkcionise preko telefona takodje...dobije poruku tipa...slobodna smena tad i tad potvrdi ako zelis da radis...
Ona ne radi u domu vec je to Omsorgstjeneste a tu stanari imaju svoje dvosobne stanove...postoje i parovi koji zive tamo...trenutno ima samo jednog lezeceg bolesnika...i sto se tice tezine posla ne zali se ni malo, a kako bi se zalila kad dolazi iz bolnice Sveti Sava Beograd, ko zna kakva je bolnica i kako je raditi tamo zna zasto joj je ovde lakse :-)...
A plata...njena plata varira...od 21000 do 25000....i sve zavisi od prekovremenog...a kada nema prekovremenog to je neka osnovna plata 21000...bas smo ovog meseca zapisivali svaku potrosenu krunu da bi videli zbog nas a i zbog foruma da bi to izbacio ovde...znaci ja i ona za mesec potrosimo 15000 kr...
Stan sa svim troskovima-8000 kr
Mesecne za mene i nju i kredit za tel-1000 kr
Hrana,garderoba,pivo,vino...-6000 kr

Pisem pivo, vino zato sto je to ovde ko djavo skupo a moja zena ne moze bez toga, ne kazem da je alkoholicar da se raumemo, ali to mora da se ima...zna Miraka o cemu pricam...


[Ovu poruku je menjao mada77 dana 14.10.2013. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.90.66.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:28 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Tijana...dobro bar nisam jedina kojoj je tesko bilo leseforståelse deo.A za to sam mislila da je najlaksi deo...kad ono oces djavola...najgori deo.I na gramatickom delu zna biti caka iako je njihova gramatika laka ali u formulaciji na Bergen testu gde recenicu treba da napises da ima isto znacenje i ne menja gramaticki oblik ali upotrebom druge reci zna biti caka.I nemas puno vremena za razmisljanje.Tako da na sve su mislili...kada su to sastavljali ali pauza od 40 minuta je ubitacna...Dakle,zavrsili mi tri prva dela i predali test i to je kao blok1 pa pauza 40 minuta pa prelazis na dva preostala dela gramatika i skriftlig produksjon...i ta pauza sav si u grcu razmisljas sta si napisao,sta nisi...a trebao si,sav si nesiguran na onom lytteprøve sta si cuo sta nisi...i na kraju izlazis iscedjen nakon 6 sati slogiran psihicki.Ali vise mi dramatizujemo nego sto to zaista jeste :)
Trazi koncentraciju ali mi se stresiramo previse.Dok je usmeni deo druga prica...tu je puno lakse...
Tico,drzim ti palceve i zelim sve naj naj...od srca!


Ista prica! Po meni je to najlaksi deo teksta, pa ja razumem taj tekst, sve, ali ajde odgovori onako kako su oni smislili... Bas sam se smorila oko tog dela. Hvala Mirkiic!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:36 - pre 128 meseci
Joj Mare zagovaraj danas Draganu na sve nacine samo da ne izlazi na forum a pisemo brzinski da se stranica okrene sto pre .Lele kad procita ovo za alkohol nece ti pomoci ni dozvola koju si dobio pre neki dan...ima da te nema
Neka popije prepelica...kako ona to sa gustom radi i merom...prosto ti dodje da pijes sa njom .
Znas da sam slaba na prepelicu


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:45 - pre 128 meseci
Isabeau ja to gledam ocima spl.Ti gledas farmaceutskim ocima.Provericu danas.Bas ne gledam ko je proizvodjac ali eto zadatak...Koliko se secam Weifa AS je jedan od proizvodjaca...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:50 - pre 128 meseci
Citat:
mihaleks:
Ovo za bugarske pasose je ravno Star Wars serijalu filmova. Nadji mi jednog coveka na planeti da je uspeo da potplati u Bugarskoj za drzavljanstvo. To sto si procitao obicno je malo vise od 200e a mogao si i Google Translate da upotrebis pre nego sto izvalis provalu. Oni ti ne sredjuju drzavljanstvo nego ti pruzaju logisticku podrsku kako da sve sredis, pocev od toga gde treba da predas, pa prevoz tamo-ovamo pa informacije... Ako nemas makedonsko, goransko ili bugarsko poreklo nema nista od toga. Inace to ide kod vise ministara na potpis i odobrenje pa ako uspes i njih da potplatis svaka ti cast. Jedino sto moze da se fals sredi je uverenje da nisi HIV pozitivan.
E sad ovo zadnje za makedonski pasos. Ocigledno je da nisi u toku. Tacno je da je stari grb na njemu ali su petokraku zakonom ukinuli pre oko tri godine. Recimo da znam posto mi je supruga iz Skoplja.


Uh, Mihal. pa sad ti nisi u toku kad 1) si se sad vratio na ovaj post i 2) što si me pobrkao sa muškarcem, dakle ne čitaš pažljivo, ali nema veze. Ne ljutim se

Ajde prvo za maked. pasoše. To što ti je supruga iz Skoplja, bravo za vas. Autobiografski odgovor, kao i ovaj moj doduše. Ja sam pre tačno godinu dana videla petokraku u onom grbu na pasošu GRKA, koji je samnom čekao u redu ispred ustanove. Majka, sin i ćerka, Grci poreklom, odbegli u Makedoniju, od grčkog prezimena napravili neku varijantu makedonskog sa -ski završetkom. Pričali međusobno na grčkom. Kada su predavali za bugarski, opet su prepravili prezime, ubacili "я" pošto u bugarskom kao i u ruskom nema "j" kao j. Na moje iznenađenje zašto ne traže grčki pasoš umesto što se cimaju sa bugarskim, rekoše mi da neće grčki, jer Grčka ne dozvoljava dvojno državljanstvo. Dakle, pored 2-3 Kineza, koji su čekali pasoš, zadnja faza, odobreno im je državljanstvo, bio je i Turk. Kao što znaš Turci su najveća nacionalna manjina u Bugarskoj, i samo fali da i oni dovlače rođake iz Turske.... biće zabavno. A Makedonci dobijaju bugarsko državljanstvo jer ih Bugari smatraju svojima, dakle evo opet politike.

Moj nik kao i taj post gore shvati kao šalu. Šala je ozbiljna stvar, kako reče Čerčil. Gde ima vatre ima i dima, pa ako su bugarski pasoši počeli još pre par godina masovno da se traže, zašto misliš da neće biti muftakusa? EU im sada steže kaiš i procedura je malo drukčija od one koju sam ja imala 2006. Tada nisu bili ni ti što ti sređuju dokumentaciju i voze do Bugarske, dakle kao posrednici, nisam pobrkala sa onim što sam u šali pisala Blok-u. Pasoš bi bio malo skuplji.

Na pograničnim delovima narodi su izmešani. Očevi, npr. dolaze sa teritorije koja je pre 2. sv. rata pripadala Bugarskoj, sada Srbiji. Pokršteni su na -ić, kao što su Bugari pokrštavali Srbe na -ov. Neki moji nose -ić prezime, neki -ov. Deda imao na ov, baba na ić, pa mislili da se preudala. Čija ja, npr. krv nosim, ko bi znao. Majka npr. koja je kao Srpkinja, ima krvnu grupu B, A ta krvna grupa potiče iz Mongolije. O genetici ne znam, ali to "Sbin", "Hrvat", "Bugarin", to sada postoji samo u politici.

Evo, i sam što si napisao - da nekom platiš da nisi HIV pozitivan - to je muvaža. Čak ni to nesme po pravilu. Vidiš da ima mućki. Onda oko dobijanja adrese i da nađeš dva svedoka da potvrde da si ti ti - to su čiste mućke. Zašto onda ne bi neko mogao da dobije i pasoš na ruke?! Ali nećemo sad da raspravljamo jer nije ovo tema bloka, i drago je meni što ti voliš i poštuješ zakon, samo nemoj da budeš naivan. Danas su teška vremena, ne preza se ni od čega. Čak i Norveška ima, saznali smo, nameštene oglase, dakle NEMA ZEMLJE gde se nešto ne muva, i uvek će tako biti.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Gasterbajter dana 14.10.2013. u 13:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gasterbajter dana 14.10.2013. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:52 - pre 128 meseci
Naravno u te zivotne troskove mesecne cesto ne uracunamo garderobu...ali trebalo bi nije to svaki mesec ali kod opremanja za zimu...moras trojno gledati na obucu...
1)za kisu
2)za sneg i strapac kuca-posao
3)za neku jacu priliku malo elegantniju

I ako hoces da necemu valja i bude kvalitet onda Ecco prodavnica.Mene je kostalo 3900 kruna (490 eura),tri para koja pokrivaju gore navedene tacke za sve nepogode koje te svakodnevno vremenski snalaze u ovoj krsnoj zemlji
Ali bos ne mozes ici definitivno.Mozes proci jeftinije ali Ecco ima retka snizenja a li drugi imaju.Mozes za gumenjake dati manje pare definitivno ali Jacobsen kostaju oko 900 kruna.Danci cene svoje Sve u svemu kada pisemo o troskovima moramo racunati i te opreme za zimu...jer bez toga se ne moze.

Slicica:

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-33-204.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:53 - pre 128 meseci
http://www.goethe-verlag.com/book2/SR/SRNO/SRNO003.HTM
Evo malo online norveski
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 11:59 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Isabeau ja to gledam ocima spl.Ti gledas farmaceutskim ocima.Provericu danas.Bas ne gledam ko je proizvodjac ali eto zadatak...Koliko se secam Weifa AS je jedan od proizvodjaca...


ok, hvala, jel na pamet mi od norveških far. tvrtki padaju jedino nycomed i novonordisc , na netu sam našla popis al cijela šuma pa me zanima koje su najviše zastupljene
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:05 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Naravno u te zivotne troskove mesecne cesto ne uracunamo garderobu...ali trebalo bi nije to svaki mesec ali kod opremanja za zimu...moras trojno gledati na obucu...
1)za kisu
2)za sneg i strapac kuca-posao
3)za neku jacu priliku malo elegantniju

I ako hoces da necemu valja i bude kvalitet onda Ecco prodavnica.Mene je kostalo 3900 kruna (490 eura),tri para koja pokrivaju gore navedene tacke za sve nepogode koje te svakodnevno vremenski snalaze u ovoj krsnoj zemlji :)
Ali bos ne mozes ici definitivno.Mozes proci jeftinije ali Ecco ima retka snizenja a li drugi imaju.Mozes za gumenjake dati manje pare definitivno ali Jacobsen kostaju oko 900 kruna.Danci cene svoje :) Sve u svemu kada pisemo o troskovima moramo racunati i te opreme za zimu...jer bez toga se ne moze.

Slicica:


Mislim da treba da se popije nesto za sve ovo... :-)...
Prezivecu nekako danas idemo da kupimo pivo pa ce biti mirnija...juce je bilo opasno posto smo ostali sa samo jednom flasicom piva a nista ne radi nedeljom...ali iako znamo da ne radi to nas nije sprecilo da tragamo malo za alkoholom, ali ipak nismo pronasli :-(...
Nista se ne brini zasad imamo jos malo rakije tako da je sve pod kontrolom...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:07 - pre 128 meseci
Moj komsija.
Ponosan covek.
Dize zastavu i kad su praznici i kad nisu.I kad duva vetar i kad pada kisa.
I skoro svake nedelje kada je slobodan digne na po koji sat.
Komsije ga ne prijavljuju.

Slicica:


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:11 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Naravno u te zivotne troskove mesecne cesto ne uracunamo garderobu...ali trebalo bi nije to svaki mesec ali kod opremanja za zimu...moras trojno gledati na obucu...
1)za kisu
2)za sneg i strapac kuca-posao
3)za neku jacu priliku malo elegantniju

I ako hoces da necemu valja i bude kvalitet onda Ecco prodavnica.Mene je kostalo 3900 kruna (490 eura),tri para koja pokrivaju gore navedene tacke za sve nepogode koje te svakodnevno vremenski snalaze u ovoj krsnoj zemlji :)
Ali bos ne mozes ici definitivno.Mozes proci jeftinije ali Ecco ima retka snizenja a li drugi imaju.Mozes za gumenjake dati manje pare definitivno ali Jacobsen kostaju oko 900 kruna.Danci cene svoje :) Sve u svemu kada pisemo o troskovima moramo racunati i te opreme za zimu...jer bez toga se ne moze.

Slicica:


ja sam sada kupio bas bruka obuce. zena 3 pari ECCO cizmi, klincu 4 para Timberland cizmi i meni 2 para Timberland cizni. Popust minimum 30% pa do 50% i prosli smo bas bas povoljno, onaj trzni centar u Indjiji, tamo na svu srecu ima i Ecco i Timberland, imaju vise modela nego recimo u Uscu a popusti su stvarni :) , recimo Timberlandov duks je bio oko 1500 dinara, jedne cizme oko 5-6000 sto je bas bas povoljno. inace ja Ecco ne gotivim nesto ali zena ih obozava.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:13 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Moj komsija.
Ponosan covek.
Dize zastavu i kad su praznici i kad nisu.I kad duva vetar i kad pada kisa.
I skoro svake nedelje kada je slobodan digne na po koji sat.
Komsije ga ne prijavljuju.

Slicica:



AUUUU MIRJANA VIDJE SNEGA

ovde kod nas jos nije stigao, bilo nesto malo ali se odma otopilo. eh taj tromsø
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:14 - pre 128 meseci
Opet da se vratimo na zdravstvo.
Tri slicice za tri bitne stvari u zdravstvu.
1)Kanta za unistavanje pismenih spiskova pacijenata koje dobijas svakog dana i nosis na poslu
2)Prekestol (pomagalo za pokretnije pacijente ali ne dovoljno pokretne da koriste rollator)
3)Heis (za nepokretne pacijente lift za podizanje)
Evo za one koji tek dolaze da rade u zdravstvu...






MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:18 - pre 128 meseci
Komso nema ni ovde jos snega...to je slika od ranije.Pa ne mogu svaki dan slikati ludaka...to meni kad naidje ja skljocnem...
Malo je doduse provejavao sneg pre neku noc...ali jos nista od snega.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.166.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2013. u 12:52 - pre 128 meseci
Sad tek otvorih forum hvala vam ljepo na nesebićnim odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7898925 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.