Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7828725 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2013. u 22:05 - pre 132 meseci
Citat:
IveD:
E Tijana neznas koliko puta si mi pala na pamet. :)


E, pa u to ime, da javim da je izgleda stvarno gotovo sa malerima! Stigla mi je kartica! Tacno nedelju dana posle, kako mi je i teta rekla. 3 radna dana samo.
AAA, sreca, sreca radost!

Inace, na papiru koji prati karticu pise da MORAS (boldirano må) karticu i pasos ako ces putovati. Tako da bi mozda neko mogao i eventualno da me zeki bez kartice.

Veseli pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 10:19 - pre 132 meseci
Ja stvarno ne znam koliko se isplati traziti tidlig start...vrlo diskutabilno.Devojka predala za dozvolu,NIJE trazila tidlig start i dobila dozvolu za 9 dana...pazi za 9 dana...ok to je sreca ali mnogi su je dobili za mesec dana...
A ako uzmes tidlig,dobijes ga naravno brzo i onda cekas par meseci...
Pa,stvarno je pitanje koliko se isplati uzeti ranu dozvolu...jer tada te bacaju u grupu koja nije prioritetna tj.ti se vodis da si dobio tidlig i tada mozes da cekas...
Zakljucak izveden na osnovu ljudi koji su predavali za dozvole poslednjih nekoliko meseci...

A u Tromsu leto...pravo leto vec 5-6 dana kontinuirano toplo,Sunce po ceo dan i noc...
Ipak odoh ja malo na kratak predah od Tromsa...
Pozdrav,ljudi ...

NB! - Tijana...vreme je za malere u out ali manje vise mnogi budu maleri dok se prvih pola godine bave administracijom !
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

dr hofman

Član broj: 307392
Poruke: 24



+20 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 10:46 - pre 132 meseci
Zanima me posto nisam iz te branse da li je pozeljno ili cak neophodno da CV za zdravstvenog radnika bude na norveskom ili moze da prodje i engleski.

Hvala.
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 12:26 - pre 132 meseci
Ljudi, imam neka pitanja, pa ko moze da pomogne, a Mirka, iskreno se uzdam u tebe :-) (Pise Bojana, Zoranova cerka). Stigle su mi fakture, jedna za bioingeniør, na kojoj pise: bioingeniør-gebyr for autorisasjon . a ja sam poslala dokumenta za bioingeriør i za licencu i za autorizaciju , a stigla mi samo ova jedna za bioingeriør. Ne znam ni sta sad da ih pitam, ako nemam prava na autorizaciju da li ce uopste razmatrati licencu? I druga faktura mi je stigla za farmasøyt , a ja sam poslala aplikaciju za licencu za reseptara, ali na engleskom-prescriptionist! I na toj fakturi mi pise: gebyr for autorisasjon? Da li oni i postupak kada trazis licencu nazivaju terminom autorizacija ili su mi tako ladno promasili? Svakako su promasili zanimanje, jer nisam farmaceuta trazila, to znam da ne dobijaju ni farmaceuti opsti smer,a ne moj-biohemijski.Pisacu im za objasnjenje, ali bi mi svakako puno znacilo ako neko vec ima slicno iskustvo ili savet.
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 13:09 - pre 132 meseci
Evo mene..dobila povrdu iz policije da mogu da pocnem sa radom. Dobilaa turnus, sutra krecem sa obukom i trajace 5 dana.
Radna dozvola se ceka u medjuvremenu...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 13:41 - pre 132 meseci
Jos lepih vesti,drago mi je zbog Tijane i Vere...
Tijanam i Ived ako ikad krenem tamo procicu ko vas dve sigurno...Vec sam navikla da u zivotu nista ne zavrsavam lako...Za sta god se uhvatim to se ne zavrsava odmah,bar tri puta moram ici i za najobicnija dokumenta,a ako se desi i da prodjem lako onda se ispostavi da je nesto falilo i da moram ponovo....joooj kako vas razumem...Srecno vam zelim u svemu...Tijanam lepo se provedi u svom kraju...
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 14:34 - pre 132 meseci
Vera naka je sa srecom,jakoooo mi je drago....
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 16:20 - pre 132 meseci
Citat:
nb-campari:
Ljudi, imam neka pitanja, pa ko moze da pomogne, a Mirka, iskreno se uzdam u tebe (Pise Bojana, Zoranova cerka). Stigle su mi fakture, jedna za bioingeniør, na kojoj pise: bioingeniør-gebyr for autorisasjon . a ja sam poslala dokumenta za bioingeriør i za licencu i za autorizaciju , a stigla mi samo ova jedna za bioingeriør. Ne znam ni sta sad da ih pitam, ako nemam prava na autorizaciju da li ce uopste razmatrati licencu? I druga faktura mi je stigla za farmasøyt , a ja sam poslala aplikaciju za licencu za reseptara, ali na engleskom-prescriptionist! I na toj fakturi mi pise: gebyr for autorisasjon? Da li oni i postupak kada trazis licencu nazivaju terminom autorizacija ili su mi tako ladno promasili? Svakako su promasili zanimanje, jer nisam farmaceuta trazila, to znam da ne dobijaju ni farmaceuti opsti smer,a ne moj-biohemijski.Pisacu im za objasnjenje, ali bi mi svakako puno znacilo ako neko vec ima slicno iskustvo ili savet.
Hvala puno!


Evo dok cekas na odgovor od Mirke, mogu i ja da uskocim posto sam iz te struke..
Dakle, svakako placas trosak za izdavanje autorizacije (tako smo i svi mi dipl. farmaceuti dobili) - ali ces u najboljem slucaju dobiti licencu. A licenca je nista drugo do vremenski ogranicena autorizacija. Kasnije to sa polozenim Nasjonal fagom se prevodi u trajnu autorizaciju (osim ako ne bude nekih ludackih promena kao kod bolnicara tj helsefagarbeidera). Nema greske, nema omaske Mada, uopste mi nije jasno na sta si mislila pod "prescriptionist" - koje je to zanimanje uopste na srspkom??
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 16:31 - pre 132 meseci
prescription = recept
prescriptionist = receptar
pretpostavljam , mada mi nije jasno zašto žena nije ispunjavala na norveškom, imala bi manje glavobolje

pozz kolega
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 17:48 - pre 132 meseci
Hvala na odgovorima, prescriptionist jeste recept farmaceut, a slala sam na engleskom, jer su mi sva dokumenta prevedena na engleski. Preskupo bi mi bilo da ceo plan i program sa dva fakulteta prevodim na norveski ( oko 120 strana po 14e po strani). Onda cu im u mailu naglasiti da sam trazila reseptara, sta drugo, pa da mi posalju novu fakturu? Znaci kolege i vama je pisalo gebyr for autorisasjo iako ste cekirali llecenc?
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.host.songnetworks.se.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 17:54 - pre 132 meseci
Hvala Dunja ,pa guramo neko glavno je da se stigne do cilja ,nekome to ide lakse a nekome kao meni ili Tijani pozzzz
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 17:55 - pre 132 meseci
Ma svi šalju prijevod na engleskom, na norsk je malo preskupo , ja sam tražila licencu i koliko se sijećam poslali mi račun za licencu, al pogledaću još doma u papirima da budem sigurna,
pa i ja htjela ispunjavati obrazac na engleskom al me kolega moukoko odgovorio od te zamisli jer onda su u engleskoj verziji imali podjelu samo na tehničara i farmaceuta, očito su se u međuvremenu apdejtirali
pozz
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 18:36 - pre 132 meseci
Aha, hvala, ajd cekam da mi javis kad vidis da li je pisalo za licencu. Ja cu im svakako pisati sad, da mi isprave to za farmaceuta, objasnicu da sam trazila za receptara. A ja sam im i za bioinzenjera poslala dva bunta dokumenata, jedan za licencu, a drugi za autorizaciju, a stigla mi je samo jedna faktura za autorizaciju, moram i to da pitam, sto mi nisu poslali obe, prosto mi nemoguce da ce o jednom trosku da razmotre obe mogucnosti??!!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 18:43 - pre 132 meseci
Hmm, to bi morali odgovoriti kompetentniji od mene koji su već gore, al ja sam po prirodi pesimista pa čisto sumnjam da bi oni bilo što radili duplo a za jedno plaćanje .
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 19:16 - pre 132 meseci
Pa i ja isto tako mislim , ali me buni da su na obe poslate fakture ( jedna za bioinzenjera, druga za farmaceuta) napisali autorisasjon. a autorizaciju za receptara nisam ni spominjala...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 19:51 - pre 132 meseci
eto me
gebyr for lisense
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 20:02 - pre 132 meseci
E, hvala ti puno! Poslala sam im mail, ocekujem da ce onda da mi salju ponovo fakture, a covece, kod mene sve mora biti sa komplikacijama :-)
A jesu tebi odgovorili, kada si slala?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 20:09 - pre 132 meseci
Nesto prije nove godine,
Godot se jos ocekuje , sad cekam da udemo u EU pa opet jovo nanovo..., vec sam se ponadala da necu iducu inventuru docekati u ovoj drzavi al nista od toga..
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 20:13 - pre 132 meseci
Aha, pa da, retko ko dobije pre 8 meseci, tako sam ja cula...Ajd neka je sa srecom i hvala na odgovorima! Javi kad bude lepih vesti :-)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2013. u 20:16 - pre 132 meseci
hvala takodjer
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7828725 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.