Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836522 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 13:37 - pre 132 meseci
Mislim da se to jedino radi tako sto ti platis, odstampas priznanicu i onda ti poslodavac uplati na racun nazad 3000 kruna.

Ima opcije usput da ti poslodavac (mentor) nesto gleda/proveri i uplati, ali su meni iz UDI na telefonu rekli da to ne cekiram ni slucajno jer onda cela aplikacija puca pa mora neko iz tehnicke sluzbe da je obrise i da popunis ponovo
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 13:56 - pre 132 meseci
Citat:
dakipro: Mislim da se to jedino radi tako sto ti platis, odstampas priznanicu i onda ti poslodavac uplati na racun nazad 3000 kruna.

Ima opcije usput da ti poslodavac (mentor) nesto gleda/proveri i uplati, ali su meni iz UDI na telefonu rekli da to ne cekiram ni slucajno jer onda cela aplikacija puca pa mora neko iz tehnicke sluzbe da je obrise i da popunis ponovo


i platis ponovo

Citat:
nikolamancic: Dottore, pretpostvljam da znas da ti nije neophodno? Ranije je bilo uslov za izradu vize.. Ja sam uzeo prvo je sam stigao, dakle mislim da je svejedno, kostalo me oko 80-90eur na tri meseca, a cisto da bi ljudi kod koji sam prvobitno boravio bili na miru.. grdni su troskovi u pitanju ako zbog neceg moras da legnes u bolnicu, ne daj boze..
.. eeeto tako..


ja covece nisam nista lose rekao samo sam napisao zasto sam se ja odlucio za osiguranje
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.static.as2116.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 14:32 - pre 132 meseci
.. nisam ni rekao da jesi.. ali kad na neciju recinuc kazes "ja bas mislim da.." zvuci ko da "udaras kontru".. samo to sam mislio.. jednako mi malkice para uvce "covece".. u pitanju je jezicki manir i nista vise.. sve u redu.. eto npr. pogledaj kako je opusteno i kroz igru, sasvim duhovito prokomentarisao Dakipro moj pomalo preterano osetljiv komentar.. uporedi, msilim, ako te zanima i ako ti ima smisla.. eto tako Pozdrav Dakipro! Vise te volim od ovog ovog ovog.. grubijana!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 15:11 - pre 132 meseci
Citat:
nikolamancic: .. nisam ni rekao da jesi.. ali kad na neciju recinuc kazes "ja bas mislim da.." zvuci ko da "udaras kontru".. samo to sam mislio.. jednako mi malkice para uvce "covece".. u pitanju je jezicki manir i nista vise.. sve u redu.. eto npr. pogledaj kako je opusteno i kroz igru, sasvim duhovito prokomentarisao Dakipro moj pomalo preterano osetljiv komentar.. uporedi, msilim, ako te zanima i ako ti ima smisla.. eto tako Pozdrav Dakipro! Vise te volim od ovog ovog ovog.. grubijana!


naravno ovo je nazalost samo forum koji nema mogucnost razgovora uzivo


meni se milion puta desilo da sam nesto procitao sam pogresnim tonom iako je pisac mislio sasvim nesto drugo da kaze

inace da me ne zanima sta si mislio ne bi ti nista ni odgovorio




Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

srbijadamus1
teolog
Novi Sad

Član broj: 253939
Poruke: 59
*.84-49-222.nextgentel.com.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 16:43 - pre 132 meseci
Molim korisnika Daki da posalje svoju sliku na forum ne bi li je iskoristio za tetoviranje na plecima .Daki placem dva dana kao beba ,hvala ti.Upozorenje prilikom placanja udiju ,ne stiklirajte proveru preko poslodavca jer xxxxxxxxxx sajt ne radi
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.80-202-253.nextgentel.com.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 19:08 - pre 132 meseci
So kaze dusko dugousko "Ah ti moji obozavaoci, prosto me obozavaju..."

 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.05.2013. u 22:31 - pre 132 meseci
Da li je neko procitao celu vest na Sak vezanu za uplatu faktura? Ja preko tel ne mogu sve da otvorim pa molim nekoga da mi kaze sta ima novo. :)
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.static.as2116.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 11:32 - pre 132 meseci
Citat:
srbijadamus1:
Molim korisnika Daki da posalje svoju sliku na forum ne bi li je iskoristio za tetoviranje na plecima .Daki placem dva dana kao beba ,hvala ti.Upozorenje prilikom placanja udiju ,ne stiklirajte proveru preko poslodavca jer xxxxxxxxxx sajt ne radi


matori.. ja ti saljem fotku cim skeniram tet s' ovi moji grudiju! :)
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 11:38 - pre 132 meseci
Citat:
minjavasic:
Da li je neko procitao celu vest na Sak vezanu za uplatu faktura? Ja preko tel ne mogu sve da otvorim pa molim nekoga da mi kaze sta ima novo. :)


Od 01. juna vise ne salju fakture za uplatu , ostavili su broj racuna , iban i swift i sa tim se ide u banku da se uplati iznos od 1560 nok , swift o uplati se prilozi uz dokumenta i aplikaciju koja se salje njima u SAK. PROBLEM CE BITI SA NASIM BANKAMA ,njima je to nedovoljno podataka , nesto cemo smisliti kako da se uplata izvrsi.
 
Odgovor na temu

baustel
dipl.inz.gradj.
institut

Član broj: 308552
Poruke: 16
*.nuzrs.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 11:45 - pre 132 meseci
Dobar dan svima, imam pitanje za Mirjanu, jer barata sa dosta informacija,ali i za sve forumase. Ako znaju nekog naseg gore gradjevinca, da ga pitaju je li raspolozen da podijeli neke informacije, bilo putem foruma li mail-a.Ja se spremam za gore, ali sve se nekako oduzi. Pratim oglase ima ih bas, ali mi se cini nedostiznim. Svaka cast svima ovdje, ali uglavnom se informacije vrte oko medicine, a voljela bih ako ima neko moje struke, da malo podijeli iskustvo. Znam da je svako krojac svoje sudbine, ali malo korisnih informacija, nije na odmet.
Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.static.as2116.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 11:51 - pre 132 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
nikolamancic: .. nisam ni rekao da jesi.. ali kad na neciju recinuc kazes "ja bas mislim da.." zvuci ko da "udaras kontru".. samo to sam mislio.. jednako mi malkice para uvce "covece".. u pitanju je jezicki manir i nista vise.. sve u redu.. eto npr. pogledaj kako je opusteno i kroz igru, sasvim duhovito prokomentarisao Dakipro moj pomalo preterano osetljiv komentar.. uporedi, msilim, ako te zanima i ako ti ima smisla.. eto tako :) Pozdrav Dakipro! Vise te volim od ovog ovog ovog.. grubijana! :D


naravno ovo je nazalost samo forum koji nema mogucnost razgovora uzivo :D


meni se milion puta desilo da sam nesto procitao sam pogresnim tonom iako je pisac mislio sasvim nesto drugo da kaze :)

inace da me ne zanima sta si mislio ne bi ti nista ni odgovorio :D





:).. jaaaasno, dakle sve maksimalno regularno.. i u pravu si.. pisana rec je naskroz zavodljiva glede mogucih i nemogucih skrivenih znacenja.. nema dvojbe.. i pravo ti ka'em, brinuo sam das ne "posvadjamo" ovuda jer videh das inace totalno korektan, pa bi to znacilo da sam ja nesto zahebo.. a to ne bi bilo leeeeepo od meneka.. ne ne ;)
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 15:15 - pre 132 meseci
Pozz svima

Dobila sam ponudu za posao u Aura kommune i vec sledeci vikend moram ici,imam obezbjedjen stan,e mene muci kako najlakse i najjeftinije do tamo,ima li neko da radi u blizini te kommune,hvala svima...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 15:37 - pre 132 meseci
Citat:
isabeau917:
Ja gledam za članice EU, obzirom da mi se to mijenja u 7 mj :D ,
mada doduše kad sam slala za licencu za receptara oko nove godine ne sjećam se da sam od komore slala išta osim važeće licence.


E, neka nam je Bog u pomoci!! :-)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 15:50 - pre 132 meseci
A živi bili pa vidjeli
I da, sad kad ponovo čitam da, CCPS jedino možeš tražiti od komore da ti sroči, ne znam što bi to drugo moglo biti, uglavnom, nije loše nakon ulaska u EU, pasoš,diploma, pisamce i rep med noge i put pod noge , čeka se 3-4 mjeseca.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 16:03 - pre 132 meseci
Citat:
baustel:
Dobar dan svima, imam pitanje za Mirjanu, jer barata sa dosta informacija,ali i za sve forumase. Ako znaju nekog naseg gore gradjevinca, da ga pitaju je li raspolozen da podijeli neke informacije, bilo putem foruma li mail-a.Ja se spremam za gore, ali sve se nekako oduzi. Pratim oglase ima ih bas, ali mi se cini nedostiznim. Svaka cast svima ovdje, ali uglavnom se informacije vrte oko medicine, a voljela bih ako ima neko moje struke, da malo podijeli iskustvo. Znam da je svako krojac svoje sudbine, ali malo korisnih informacija, nije na odmet.
Hvala unaprijed



ma ima ovde i drugih sem gradjevinaca, nego su oni najglasniji pa imas utisak da ih je bas bas mnogo

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 16:22 - pre 132 meseci
E ljudi ovako stvari stoje ... treba da upisem medicinsku vanredno jer sam video da je to trazena struka u norveskoj , ali me zanima hoce li biti trazena i kad ja zavrsim skolu (za 4 godine) ? onda me zanima kolike su sanse da muskarac sa srednjom medicinskom dobije posao u norveskoj i koji smer da upisem ? kolike su plate medicinskih radnika u Oslu ?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 16:38 - pre 132 meseci
Vratija se Sime...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 16:49 - pre 132 meseci
Citat:
norgeultra: E ljudi ovako stvari stoje ... treba da upisem medicinsku vanredno jer sam video da je to trazena struka u norveskoj , ali me zanima hoce li biti trazena i kad ja zavrsim skolu (za 4 godine) ? onda me zanima kolike su sanse da muskarac sa srednjom medicinskom dobije posao u norveskoj i koji smer da upisem ? kolike su plate medicinskih radnika u Oslu ?

Da li se ti salis.Kazi ti meni da li ce mi roditi luk sledece godine,ako pocnem posao.Ozbiljno.
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
31.45.138.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 17:03 - pre 132 meseci
Citat:
norgeultra:
E ljudi ovako stvari stoje ... treba da upisem medicinsku vanredno jer sam video da je to trazena struka u norveskoj , ali me zanima hoce li biti trazena i kad ja zavrsim skolu (za 4 godine) ? onda me zanima kolike su sanse da muskarac sa srednjom medicinskom dobije posao u norveskoj i koji smer da upisem ? kolike su plate medicinskih radnika u Oslu ?



Jaojjjjjjjjjjjjjj evo vratia se šime daj ne kenjaj više matere ti,e da mi je tvoj mozak na par dana da se odmorim malo.
Ništa lično da me krivo ne shvatiš.
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2013. u 17:05 - pre 132 meseci
pa dbr ljudi ne kapiram sta je toliko nejasno u mom pitanju ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836522 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.