Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836742 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.79-161-31.customer.lyse.net.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 10:34 - pre 133 meseci
Zna li neko ima li negdje u Novom Sadu kupiti knjige stein på stein? Ili koja je najeftinija varijanta za kupovinu, mozda neko ima skenirano...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 10:38 - pre 133 meseci
http://www.mediafire.com/?dc2aibbypdahz

imas na Neshcovom linku da skines sve knjige,ako ti treba nesto odredjeno javi na pp da iskopamo negde iz mojih foldera
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 12:12 - pre 133 meseci
Citat:
toi:
Zna li neko ima li negdje u Novom Sadu kupiti knjige stein på stein? Ili koja je najeftinija varijanta za kupovinu, mozda neko ima skenirano...


Evo izvoli Link :)

Imas i audio kurseve , knjige , radne sveske , recnike , gramatike. Ovo je dobar izvor i moze ti dosta pomoci .
PS. Nadam se da stojis OK sa engleskim i da koristis torent.


"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

ksenija81
Beograd

Član broj: 314854
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 12:17 - pre 133 meseci
Hvala... to cu i da uradim...cula sam da je madjarski dosta tezak...ali nadam se da ne treba detaljisati ...valjda..
 
Odgovor na temu

ksenija81
Beograd

Član broj: 314854
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 12:23 - pre 133 meseci
Bobane jel jedan od jezika koje je ucila tvoja supruga bio madjarski?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 13:51 - pre 133 meseci
Jeste, pokušala je uporedo Mađ i Nor, na sve to sam joj ja pomagao sa Mađ jer ga govorim tečno. Do jednog trenutka je sve išlo OK a onda je pukla i sve batalila. Dakle proces do davanja zakletve je trajao kod mene od aprila do decembra, zakletvu sam dao nešto pre Božića (katoličkog) a onda sam otišao u Segedin i predao papire za pasoš. To u HU ide vrlo brzo oko 3 ned i nešto je jevtinije, znam da se u Subotici i za predaju dokumenata čeka oko 20-ak dana ako se sad još nije stvar pogoršala i onda redovne 3 ned da budeš 100% sigurna da je pasoš gotov. Moj je bio gotov za 2 ned ali smo imali problema sa vađenjem pasoša za decu. Tamo će ti reći ali ne znam da li ćeš razumeti. Dakle proces unošanja u mat. knj. rođ. je još oko 3 ned od dana zakletve i za to vreme ne možeš tražiti pasoš. Posle toga se može tražiti pasoš ali su oni nekim čudom mene ubacili u knjige a decu nisu ( to po njima za decu traje nešto duže, ne pitaj zašto) pa smo mi onda išli da tražimo dvojezične izvode iz mat. knj. u RS. Pa smo ih dobili ali naši naravno imena nisu napisali na oba jezika već samo SR. e onda sam ti ja kukao tamo ko ranjen pa mi je prihvatila te izvode (može ako hoće) ali čisto da se spremiš na sve opcije. Deci možeš tražiti državljanstvo i ne moraju znati Mađ do nekog uzrasta ne znam više do kog.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

ksenija81
Beograd

Član broj: 314854
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 14:38 - pre 133 meseci
Ok...hvala...ja sam mislila da krenem u skolu jezika ...organizovan je nivo bas kroz pripremu za konzulat...A kakav je taj razgovor sa sluzbenikom? Malo sam skrenula sa Norveske ali i ovo su usputni pomocni koraci ... ne zamerite.. Cula sam da je madjarski poprilicno tezak jezik, ali tako su mi pricali i za norveski , pa se na kraju ispostavilo da je ok.. Koliko je tvojoj supruzi trebalo da se spremi uz tvoju pomoc naravno? Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 15:20 - pre 133 meseci
Nije se nikad spremila, popizdela je jednog momenta i batalila oba jezika. Oni u konzulatu su optimisti i kažu 3 mes, ja lično mislim posle 6 možeš bez problema u konzulat. Ne umem da ti odgovorim na to pitanje, videćeš sama kako ti ide. Nije to tako teško koliko će ti problem biti ( nemam ta slova ali ono čudno a e u o ) to je problem izgovoriti. To ti u nor ono precrtano o, ja sam ga skontao kao Mađ dugo a pa ga tako izgovorim kad se setim. mislim da je čak i dobro jer me ovi ovde ne ispravljaju kada to tako izgovorim.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 16:26 - pre 133 meseci
Citat:
ksenija81:
Hvala... to cu i da uradim...cula sam da je madjarski dosta tezak...ali nadam se da ne treba detaljisati ...valjda..

Ne treba detaljisati, treba da se namenski spreme pitanja za predaju dokumenata. Ne secam se tacno ali mislim da ima oko 70 pitanja+da udjes malo u sustinu jer ako budes ucila sve napamet ima da pomesas babe i zabe.
Citat:
ksenija81:
Ok...hvala...ja sam mislila da krenem u skolu jezika ...organizovan je nivo bas kroz pripremu za konzulat...A kakav je taj razgovor sa sluzbenikom? Malo sam skrenula sa Norveske ali i ovo su usputni pomocni koraci ... ne zamerite.. Cula sam da je madjarski poprilicno tezak jezik, ali tako su mi pricali i za norveski , pa se na kraju ispostavilo da je ok.. Koliko je tvojoj supruzi trebalo da se spremi uz tvoju pomoc naravno? Pozdrav!!

Norveski nije tezak jezik. Madjarski sa druge strane je za nas jako tezak pogotovo ako ga ucis od nule, sa tim se nije zezati. Konzulat zaobidji u sto sirem luku jer ako ne znas dobro jezik velike sanse su da ce te ispaliti. Zato vecina Srba iz Vojvodine ide preko u Madjarsku da preda. Razgovor se svodi na tih 70+ pitanja koja su opsteg karaktera npr. odakle si, koliko imas godina, ko ti je Madjar u porodici, imas li dece i slicno.
Ovde imas neke informacije:
http://www.centarzaedukaciju.com/madjarski.php
P.S. Kao sto je vec napisano, nemoj uciti oba jezika odjednom.
Citat:
toi:
Zna li neko ima li negdje u Novom Sadu kupiti knjige stein på stein? Ili koja je najeftinija varijanta za kupovinu, mozda neko ima skenirano...

Posto kontam da nije za tebe neka taj kome treba skine sa neta pa neka odstampa. Koliko znam takve knjige se kod nas ne prodaju. Kupi mu u Norveskoj pa posalji za Srbiju ako vec hoces da ima originale. Nije skupo.

 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 17:29 - pre 133 meseci
Dakle zaboravi na odlazak u Mađarsku i na 70 pitanja. Pre mesec dana je rtv napravio emisiju na Mađarskom gde su posadili konzula i pred njim zvali neki br tel čoveka koji je vodio ljude u HU i rešavao pasoše za 500e. Od onda su promenjena pravila igre, osmislili su neke nove formulare itd. Dakle nema više mufte, ja sam izvadio HU pasoš, živeo u okruženju sa Mađarima, znam šta se dešava sa pasošima, slušaj šta ti govorim. Idi u tu školu, nauči to što treba i opusti se. Da li traje mesec ili 6 to je manje bitno važno je da rešiš državljanstvo.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

5kovic
Milos Petkovic
Nis

Član broj: 304569
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 17:57 - pre 133 meseci
Pozdrav svima.
Vec godinu dana planiram odlazak u Norge. Jezik ucim isto toliko.
Pre par dana sam kompletirao dokumentaciju i veceras je preuzimam od devojke koja je prevodila i overila.
Apliciram za helsefagarbeider-a sa srednjom medicinskom (laborant) i visokom strukovnom u Nisu (opsti smer).
Sutra bih poslao kompletnu dokumentaciju pa da vidimo sta ce biti.
Svaki predlog ili sugestija je dobrodosla ;)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 19:17 - pre 133 meseci
Citat:
boban 13:
Dakle zaboravi na odlazak u Mađarsku i na 70 pitanja. Pre mesec dana je rtv napravio emisiju na Mađarskom gde su posadili konzula i pred njim zvali neki br tel čoveka koji je vodio ljude u HU i rešavao pasoše za 500e. Od onda su promenjena pravila igre, osmislili su neke nove formulare itd. Dakle nema više mufte, ja sam izvadio HU pasoš, živeo u okruženju sa Mađarima, znam šta se dešava sa pasošima, slušaj šta ti govorim. Idi u tu školu, nauči to što treba i opusti se. Da li traje mesec ili 6 to je manje bitno važno je da rešiš državljanstvo.

Kao prvo nije covek vodio ljude i resavao pasose za 500e. Mora da si nesto pobrkao. Kakav je to pasos za 500e, verovatno mislis na drzavljanstvo? Americki ne kosta 500e. Bilo je da neko vodi ostale preko i pokazuje im gde treba da udju, kako ide procedura i gde da predaju ali pod uslovom da imaju sva neophodna dokumenta i znaju madjarski barem osnovno. Kao drugo zasto bi dao nekome 500e kad vec i sam mozes da odes i predas dokumenta. Pa taj ko te vodi isto to radi. Nema tu razlika i nista posebno ti on ne pomaze. Nije Madjarska kod Tokija, pa da je toliko para. Ljudi su isli preko zato sto nisu znali dovoljno jezik a ne zato sto je nesto besplatno, cak stavise tako je i skuplje ali lakse. Mufte znaci besplatno a besplatno niti je bio pre promene organizacije drzavne uprave u Madjarskoj niti sada. Sta je tu mufte? Aplikacija za drzavljanstvo je besplatna a dokumenta, prevodi, spremanje jezika, putovanja, to vec kosta. Ako mislis na varijantu da platis i dobijes drzavljanstvo to tesko da ces naci tamo preko, jer prosto ne postoji. Nije to Bugarska. Zasto bi zaboravili na odlazak u Madjarsku? Da li ti znas da ako ne znas dobro madjarski u Ambasadi nece ni da pricaju sa tobom o predaji dokumenata u vezi drzavljanstva i samo ti kazu javi se kad naucis bolje jezik? Nesto opustenije je u konzulatu ali slicno se desava. Koliko su poostrili uslove oko jezika to je vec druga prica sad. Inace gde se predaje u Madjarskoj je zbog reorganizacije drzavne uprave jer su je smanjili pa zahtevi sada mogu da se predaju samo u vecim gradovima. Ovo nema nikakve veze, apsolutno, sa celom pricom oko dobijanja drzavljanstva i to nije nastalo zbog toga. Inace cela prica je politicke prirode i njima je cilj sto vise ljudi da dobije drzavljanstvo. Nema to nikakve veze sa tim ko je Madjar a ko nije. Da je tako uslov bi bio da ti je neko od predaka Madjar, sto ovde nije slucaj.
Znaci jedino sto je trenutno bitno za buduce "Madjare" je pitanje koliko traze da se zna jezik i nista vise.
P.S. Falsifikat pasosa na medjunarodnom trzistu nekih drzava EU kosta oko 1000e. Ali bolje zaobici to.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 19:21 - pre 133 meseci
Citat:
5kovic:
Pozdrav svima.
Vec godinu dana planiram odlazak u Norge. Jezik ucim isto toliko.
Pre par dana sam kompletirao dokumentaciju i veceras je preuzimam od devojke koja je prevodila i overila.
Apliciram za helsefagarbeider-a sa srednjom medicinskom (laborant) i visokom strukovnom u Nisu (opsti smer).
Sutra bih poslao kompletnu dokumentaciju pa da vidimo sta ce biti.
Svaki predlog ili sugestija je dobrodosla ;)

Obavezno salji preporuceno da dobijes obavestenje kad je zaprimljeno i da znas da je stiglo tamo.
Osim toga sto bi rekli Zemunci "znaci salji!". :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 19:39 - pre 133 meseci
Citat:
5kovic:
Pozdrav svima.
Vec godinu dana planiram odlazak u Norge. Jezik ucim isto toliko.
Pre par dana sam kompletirao dokumentaciju i veceras je preuzimam od devojke koja je prevodila i overila.
Apliciram za helsefagarbeider-a sa srednjom medicinskom (laborant) i visokom strukovnom u Nisu (opsti smer).
Sutra bih poslao kompletnu dokumentaciju pa da vidimo sta ce biti.
Svaki predlog ili sugestija je dobrodosla ;)


Od 1.juna ce staviti na sajt broj racuna njiihovog i onda ce se uplacivati taksa preko tog racuna a dokaz o uplati slati zajedno sa dokumentacijom.Ici ce brze.Barem bi trebalo.Sada je 20.maj,dok ti posaljes,stigne njima pa on posalju fakturu pa stigne tebi faktura moze duze da traje nego da sacekas 1.jun uplatis tu taksu i posaljes dokaz o uplati zajedno sa dokumentacijom.tako je dokumentacija kompletna jer svakako dokumenta kod saksbehandelera stizu tek nakon uplacene takse...
Mozda je bolje sacekati do 1.juna pa na taj nacin ali naravno ovo je samo predlog...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-237-50.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 19:39 - pre 133 meseci
Citat:
boban 13:
Dakle zaboravi na odlazak u Mađarsku i na 70 pitanja. Pre mesec dana je rtv napravio emisiju na Mađarskom gde su posadili konzula i pred njim zvali neki br tel čoveka koji je vodio ljude u HU i rešavao pasoše za 500e. Od onda su promenjena pravila igre, osmislili su neke nove formulare itd. Dakle nema više mufte, ja sam izvadio HU pasoš, živeo u okruženju sa Mađarima, znam šta se dešava sa pasošima, slušaj šta ti govorim. Idi u tu školu, nauči to što treba i opusti se. Da li traje mesec ili 6 to je manje bitno važno je da rešiš državljanstvo.

Ajde malo da se umesam.\Jeste pre mesec dana napravljena emisija,ali to nije bio konzul vec neki njihov vodja madjrske zajednice
ovo je link,http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=T2PhlHF8tl8
Malo smo i mi bezobrazni,a moram reci da su i oni pa vam sve to dodje na isto.
U svakom slucaju cilj ne bira sredstvo pa se zato ovo i desava.
Ne zelim ikoga da plasim ali treba biti objektivan i uciti nesto jezika.
Inace nisu oni doneli promenu zakona zbog nas jer predaju i Rumuni i ostali koji imaju pravo nego se njihova drzavna uprava promenila pa sad i sami madjari u Madjarskoj kod maticara moraju u vece mesto i jos po neke stvari,tako da se ni oni nisu bas obradovali,
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ksenija81
Beograd

Član broj: 314854
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 20:05 - pre 133 meseci
Hvala svima na informacijama... Naucicu jezik .. bitno mi je samo da nije neka nemoguca misao.. Hvala ljudi puno...veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2013. u 20:13 - pre 133 meseci
Citat:
mihaleks:
Citat:
boban 13:
Dakle zaboravi na odlazak u Mađarsku i na 70 pitanja. Pre mesec dana je rtv napravio emisiju na Mađarskom gde su posadili konzula i pred njim zvali neki br tel čoveka koji je vodio ljude u HU i rešavao pasoše za 500e. Od onda su promenjena pravila igre, osmislili su neke nove formulare itd. Dakle nema više mufte, ja sam izvadio HU pasoš, živeo u okruženju sa Mađarima, znam šta se dešava sa pasošima, slušaj šta ti govorim. Idi u tu školu, nauči to što treba i opusti se. Da li traje mesec ili 6 to je manje bitno važno je da rešiš državljanstvo.

Kao prvo nije covek vodio ljude i resavao pasose za 500e. Mora da si nesto pobrkao. Kakav je to pasos za 500e, verovatno mislis na drzavljanstvo? Americki ne kosta 500e. Bilo je da neko vodi ostale preko i pokazuje im gde treba da udju, kako ide procedura i gde da predaju ali pod uslovom da imaju sva neophodna dokumenta i znaju madjarski barem osnovno. Kao drugo zasto bi dao nekome 500e kad vec i sam mozes da odes i predas dokumenta. Pa taj ko te vodi isto to radi. Nema tu razlika i nista posebno ti on ne pomaze. Nije Madjarska kod Tokija, pa da je toliko para. Ljudi su isli preko zato sto nisu znali dovoljno jezik a ne zato sto je nesto besplatno, cak stavise tako je i skuplje ali lakse. Mufte znaci besplatno a besplatno niti je bio pre promene organizacije drzavne uprave u Madjarskoj niti sada. Sta je tu mufte? Aplikacija za drzavljanstvo je besplatna a dokumenta, prevodi, spremanje jezika, putovanja, to vec kosta. Ako mislis na varijantu da platis i dobijes drzavljanstvo to tesko da ces naci tamo preko, jer prosto ne postoji. Nije to Bugarska. Zasto bi zaboravili na odlazak u Madjarsku? Da li ti znas da ako ne znas dobro madjarski u Ambasadi nece ni da pricaju sa tobom o predaji dokumenata u vezi drzavljanstva i samo ti kazu javi se kad naucis bolje jezik? Nesto opustenije je u konzulatu ali slicno se desava. Koliko su poostrili uslove oko jezika to je vec druga prica sad. Inace gde se predaje u Madjarskoj je zbog reorganizacije drzavne uprave jer su je smanjili pa zahtevi sada mogu da se predaju samo u vecim gradovima. Ovo nema nikakve veze, apsolutno, sa celom pricom oko dobijanja drzavljanstva i to nije nastalo zbog toga. Inace cela prica je politicke prirode i njima je cilj sto vise ljudi da dobije drzavljanstvo. Nema to nikakve veze sa tim ko je Madjar a ko nije. Da je tako uslov bi bio da ti je neko od predaka Madjar, sto ovde nije slucaj.
Znaci jedino sto je trenutno bitno za buduce "Madjare" je pitanje koliko traze da se zna jezik i nista vise.
P.S. Falsifikat pasosa na medjunarodnom trzistu nekih drzava EU kosta oko 1000e. Ali bolje zaobici to.

Uvek se kačiš na neke sitnice, baš si težak neki čovek.
Dakle ispravka: vodio je čovek organizovano ljude u Mađarsku gde su njegovi ljudi ulazili sa podnosiocima molbe za državljanstvo. Nije bilo potrebno da znaš jezik, koštalo je to zadovoljstvo 500e.
Pod dva Mađari su čak u jednom momentu rekli da će izvršiti reviziju izdatih državljanstva. Da li će to učiniti ili ne mene nešto ne plaši a ko je naučio 70 pitanja neka razmišlja šta će i kako će.
Državna uprava nije smanjena tj svi šalteri koji su postojali postoje i dalje ali je zbog kontrole svedeno na veće centre gde ne radi 1 nego više ljudi pa su time i prevere ređe.


[Ovu poruku je menjao boban 13 dana 20.05.2013. u 21:47 GMT+1]
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2013. u 01:26 - pre 133 meseci
ima li mozda neko iz Bosne da je uspeo dobiti Madjarski pasos,mozda je neko uspeo,
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2013. u 08:57 - pre 133 meseci
http://www.elitesecurity.org/t419067-136

Narode postoji tema o madjarskom drzavljanstvu gde mozete procitati svaki detalj do u crevca pa nema potrebe da zamaramo ljude koje ovo ne zanima na temi o Norveskoj,ja sto znam odgovoricu ali tamo na temi da ovde ne idemo u off

Sinisa, Bosna nije bila pod madjarima i zvanicno ljudi sa tog prostora nemaju pravo na drzavljanstvo,dakle trazi na gore postavljenom linku Centra za edukaciju mapu Ugarske i trazi pretka sa te teritorije,dakle Vojvodina ili Hrvatska bez Dalmacije.

Ta prica oko placanja drzavljanstva bez reci madjarskog,ucenja osnovnih pitanja ili celog jezika je sazvakana u 100 strana u gore navedenoj temi i nemoj da vas mrzi da citate jer cete dobiti odgovore na sva pitanja. Uglavnom te lagarije dace vam drzavljanstvo pa oduzeti i slicno neko namerno podmece,najvise konzulati u Srbiji koji imaju nesto protiv ove price i koji stalno iznose neke pretnje za koje one u Madjarskoj zabole. Dakle predaja pod obavezno u Madjarskoj a u konzulatima prolaze samo oni sa tecnim madjarskim.

Jezik je zvanicno drugi najtezi na svetu i prilicno zaj.ban za nauciti ali uz malo volje i dobrog profesora za najvise 3 meseca cete nauciti osnove. Dakle probajte da ne budete duduci i placate 500e vezama da vas proguraju nego naucite ono osnovno i prodjite regularno a pare u dzepu. Zaista se ne trazi po Madjarskoj visok nivo znanja i dovoljno je da ih razumete kad vas pitaju osnovne stvari o vama i da odgovorite u dve-tri reci. Dakle niko se nece izivljavati nad vama vec je potrebno zaista ono najosnovnije tako da koliko god da je tesko uspecete da naucite,a sad trk na citanje teme za sve ostale info.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2013. u 17:19 - pre 133 meseci
http://www.healthjobs.no/ Hm...pa ovi nude obuku brzu i iz norveskog,svedskog,danskog i finskog.
Alo bre pa finski nema nikakve zajednicke tacke sa norveskim,svedskim i danskim.Finski je jezik iz grupe jezika gde je i madjarski i slicnosti ima sa madjarskim a ne sa ovim jezicima...Finci uce norveski i dolaze ovde...
Zosy...napisi svoje iskustvo kod registracije na ovu agenciju...vazno je napisati javno...meni reci je manje bitno.
Jos i japanski da su stavili
Svim vrstama prevara se bavimo.I lak smo plen jer je u Srbiji beznadje totalno...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836742 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.