Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7834079 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 07:03 - pre 133 meseci
Citat:
stefanko23: au ne mogu da verujem koliko vas medicinare cimaju za autorizaciju i samo izmisljaju nove stvari...

@zoki, da li jos cekas radnu dozvolu? ma zasto su mi u 2 policijske stanice rekli da treba oko 3 nedelje za izdavanje radne dozvole jer se njima daje prioritet?

napokon izvukoh skoro pa svu dokumentaciju za jeb*ni tidlig arbeidsstart, jos mi skatteattest for skatt fali...

kakvo je vase iskustvo za dobijanje tidlig arbeidsstart, za koliko dana od dana predavanja dokumenata???

zoki ti si reko cini mi se 24 casa...


ja sam dobio rani za 24 sata ali samu radnu cekam skoro 2 meseca. pravilo da nema pravila
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 09:37 - pre 133 meseci
dobio danas odgovor od UDI-a

Dear Zoran,



We refer to your e-mail dated 10th of May 2013.



The application has been received by the Norwegian Directorate of Immigration (UDI). The reference number is DUF - 2013 *******. Please quote this number whenever you contact us.



Currently, the estimated case processing time for applications for work permit is approximately 2-3 months. The processing time is reckoned from the date when the application was submitted to the police/embassy or consulate until the UDI has reached a decision. This application was registered on 26.3.2013.



We update our case processing times regularly, and they can therefore change during processing. For some applications, case processing takes longer than we state to be our expected case processing time. You can find more information about expected case processing times for various types of applications by following this link: www.udi.no/caseprocessingtimes.



The case processing time also includes the time that other agencies spend on the case, for example the police.



Once we have processed the application, we will send the decision to you via the local police district.

Best regards



Marina ****

Executive Officer, The Service Unit



The Norwegian Directorate of Immigration (UDI)
P.O. Box 8108 Dep, N-0032 Oslo, Norway



NB! It is not possible to reply to this e-mail.

If you have questions, please call (+47) 23 35 16 00, or send us a written enquiry via www.udi.no/contact


tako da cemo cekati jos malo, jedno mesec dana, a mozda i duze

ovo ce morati jos malo da se strpi, mada sto sam duze ovde gore ce za birtiju biti u Srbiji

zaukavanje


oglas u lokalnim novinama za letnji poslic



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 10:22 - pre 133 meseci
u UDI-u je ili takva guzva ili su se toliko olenjili i izbezobrazili da nemam reci...ja svoju vizu cekam jos od 25.januara, ma*e im ga... ja ne znam sta oni zamisljaju kako ljudi zive u norveskoj dok cekaju na ne/radnu vizu toliko dugo u norveskoj...

eto taman kad pomislis ide sve ok, jave mi s posla da im javili iz skatte kontor da taj skatteattest for skatt mora biti iz mesta odakle je firma a s obzirom da je moje obdaniste deo jedne grupe obdanista mora se traziti u tom mestu gde je predstavnistvo, grrr...i sad ja cimam poslodavca da oni cimaju ove nadredjene da to rade...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 11:29 - pre 133 meseci
Citat:
stefanko23:
au ne mogu da verujem koliko vas medicinare cimaju za autorizaciju :O i samo izmisljaju nove stvari...

@zoki, da li jos cekas radnu dozvolu? ma zasto su mi u 2 policijske stanice rekli da treba oko 3 nedelje za izdavanje radne dozvole jer se njima daje prioritet?

napokon izvukoh skoro pa svu dokumentaciju za jeb*ni tidlig arbeidsstart, jos mi skatteattest for skatt fali...

kakvo je vase iskustvo za dobijanje tidlig arbeidsstart, za koliko dana od dana predavanja dokumenata???

zoki ti si reko cini mi se 24 casa...



Ma nema pravila za vremenski period.Uzasno je individualno.Ne vredi postavljati uopste to pitanje.Stvarno su iskustva razlicita.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 11:37 - pre 133 meseci
Citat:
Gubijan:
Citat:
Jelena G.:
Citat:
Gubijan:
Ajd jedno pitanje: u nekim oglasima traze polizaitest-naravno mi nismo norvezani pa ne mozemo da uzmemo kod njih!!!! E sad kod nas u Srbiji se to uzima u policiji i u sudu!!! E sad moje pitanje : ima dve mogucnosti:1) da na uverenju pise da se uzima zbog zaposlenja(taj se ne placa) i 2) pise da se uzima radi ostvarivanja prava nasih gradjana u inostranstvu(taj se placa)!!!! Koji da uzmem da se prevede kod sudskog tumaca? Jel imao neko iskustva sa tim!!!!



Moj savet ti je da izvadis potvrdu...vazi ona neko izvesno vreme, ne znam tacno koliko dugo...
Ja sam bas juce bila u policiji da podignem te potvrde za muza i mane...(predala zahtev pre Uskrsa)...Bolje da se unapred pripremis nego posle da juris jer se provere cekaju i do tri nedelje...pa dok ih sudski tumac prevede...oduzi se to.
Inace taksa se placa 680 din. jer je za zaposlanje u inostranstvu. Mozda sam mogla i da im precutim taj detalj


Ma ja sam precutao za inostranstvo!!! Ustvari nisu me ni pitali!!! I sada ne znam sta da radim! Jel da uzimam nove ili da prevodim ove??? Valjda je njima vazno ono sto pise: ne vodi se krivicni postupak i nije osudjivan-a ne svrha izdavanja!!!

Naravno, prevedi te koje si dobio. Mozda sam i ja trebala tako...al' ja kao...sve posteno Jel znas mozda koliko vaze te potvrde?

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 11:38 - pre 133 meseci
Za Zoki123,

Posto pises i o Svedskoj,evo ti ovaj link...rec je o Svedskoj,na srpskom je jeziku tekst i kao neki vodic kroz emigraciju,onako nista preterano ali okvirno...
Link:
http://www.migrantservicecentr...on%20Guide%20SWEDEN_%20BHS.pdf
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 11:41 - pre 133 meseci
Bez obzira na sve sto SAK sada izbacuje kao novine,moraju se poslati dokumenta ako se zeli dobiti odgovor.Dakle,mora se proci procena dokumentacije.
Ne bi trebalo sada reci...a pa necu ni da saljem.Onda nikada neces ni saznati sta bi bilo da si poslao.Zavisno od odgovora,preduzimas dalje korake.
Mislim,dal Hrvat ili ganjanje nasj.fag-a ?
Dosta je o komsijama,evo necu vise...he he.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 11:56 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Bez obzira na sve sto SAK sada izbacuje kao novine,moraju se poslati dokumenta ako se zeli dobiti odgovor.Dakle,mora se proci procena dokumentacije.
Ne bi trebalo sada reci...a pa necu ni da saljem.Onda nikada neces ni saznati sta bi bilo da si poslao.Zavisno od odgovora,preduzimas dalje korake.
Mislim,dal Hrvat ili ganjanje nasj.fag-a ?
Dosta je o komsijama,evo necu vise...he he.


Il ganjanje inzenjera Pa da i nama jednom svane

Ali stvarno ljudi ..ostale profesije koje nisu regulisane drzavnom institucijom i dalje nemaju te probleme.
Ima gomila zanimanja u privatnom sektoru i sve se svodi na to da imate ponudu za posao i obrazovanje za to zanimanje.
Ljudi su bez vecih problema dobijali dozvole sa srednom tehnickom skolom.. itd...

 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 14:28 - pre 133 meseci
Ja sam tek sada procitala o novoj vesti koja meni nije jasna i molim Mirjanu da nam objasni kako je to izgledalo pre 2009.i kako bi moglo od jeseni da izgleda vezano za npr autorizaciju za bolnicare. Ja nisam mogla da posaljem dokumenta ranije, planirala sam sad na leto. Moja je drugarica dobila autorizaciju za mesec i po, mozda bih npr i ja dobila do jeseni, mozda. U tom slucaju me kaci ili ne kaci ono od jeseni? Da li je to za one koji tek planiraju da salju ili ima veze i sa drugima koji vec imaju autorizaciju? Izvinjavam se sto toliko zapitkujem i hvala
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:f06c:3a36:ff53:f9cf



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 15:00 - pre 133 meseci
meni se sad malo zakomplikovale stvari... obdaniste u kom cu raditi se nalazi u oslu ali je deo jedne grupe obdanista koja se nalazi u jednom drugom gradu...

poslali su nam za skatteattest for skatt iz oslo kimner kontor da to moraju traziti ova glavna grupa obdanista tamo u tom mestu odakle su sa naznakom da je to za ovo moje obdaniste u oslu sh*t... aj to mi je bar jasno sta da radim...

ali sta za skatt for merverdiavgift, za taj smo vec dobili na ime mog obdanista u oslu, ali da li i za to treba da ukljucimo i ovo glavno 'predstavnistvo'?
onda moram i to iz pocetka... :(( nesho, zoki znate li vas dvojica nesto o tome?
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.bb.online.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 15:01 - pre 133 meseci
Drugovi i drugarice forumasi.. Ja sam trenutno u Voss-u, pa moram da ponovim pitanje.. Bez smestaja sam, a moram da sacekam potpisivanje ugovora (dobio sam letnji posao), a to sa sve vadjenjem radne dozvole moze trajati 2 ili 3 nedelje (malo je mesto, pa sam razumeo da ce ici daleko brze.. a pritisnuce i poslodavac.. Da li neko moze da mi pomogne sa smestajem u Bergenu (Voss je 110km od Bergena)? Ovde je nemoguce naci stan a ja nemam ni racun u banci.. Svakako sam spreman da se oduzim.. Dakle ima li nekog u Bergenu ili okolini ko bi mi mogao pomoci, a mogu i da platim neku sitnu kintu.. Dajte i neki savet.. Unapred zahvalan..
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:f06c:3a36:ff53:f9cf



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 15:21 - pre 133 meseci
jesi li mozda probao preko couch surfinga da nadjes smestaj?
 
Odgovor na temu

Gubijan
Ivan Gubijan
kordinatot u nvo
drustvo roma prokuplje
Prokuplje,Srbija

Član broj: 307700
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2013. u 19:34 - pre 133 meseci
Citat:
Jelena G.:
Citat:
Gubijan:
Citat:
Jelena G.:
Citat:
Gubijan:
Ajd jedno pitanje: u nekim oglasima traze polizaitest-naravno mi nismo norvezani pa ne mozemo da uzmemo kod njih!!!! E sad kod nas u Srbiji se to uzima u policiji i u sudu!!! E sad moje pitanje : ima dve mogucnosti:1) da na uverenju pise da se uzima zbog zaposlenja(taj se ne placa) i 2) pise da se uzima radi ostvarivanja prava nasih gradjana u inostranstvu(taj se placa)!!!! Koji da uzmem da se prevede kod sudskog tumaca? Jel imao neko iskustva sa tim!!!!



Moj savet ti je da izvadis potvrdu...vazi ona neko izvesno vreme, ne znam tacno koliko dugo...
Ja sam bas juce bila u policiji da podignem te potvrde za muza i mane...(predala zahtev pre Uskrsa)...Bolje da se unapred pripremis nego posle da juris jer se provere cekaju i do tri nedelje...pa dok ih sudski tumac prevede...oduzi se to.
Inace taksa se placa 680 din. jer je za zaposlanje u inostranstvu. Mozda sam mogla i da im precutim taj detalj :)


Ma ja sam precutao za inostranstvo!!! Ustvari nisu me ni pitali!!! I sada ne znam sta da radim! Jel da uzimam nove ili da prevodim ove??? Valjda je njima vazno ono sto pise: ne vodi se krivicni postupak i nije osudjivan-a ne svrha izdavanja!!!

Naravno, prevedi te koje si dobio. Mozda sam i ja trebala tako...al' ja kao...sve posteno:( Jel znas mozda koliko vaze te potvrde?


Vaze 3 meseca!!! Ali ako odes u Norvesku pre isteka tih 3 meseca vaze ti sve dok si gore!!!
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.bb.online.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 09:35 - pre 133 meseci
[quote]stefanko23:
jesi li mozda probao preko couch surfinga da nadjes smestaj? [/quote
Nisam Stefanko, zamisljam da je to uvek od danas do sutra, te da me iko moze primili tek tako, na neki dan.. Potpuno mi je neocekivano sto sam trenutno u vandrersheim-u. potpuno.. radim na sve strane preko prijatelja, nasih i stranih, da nadjem koliko toliko trajnije resenje i neki ce mi se ljudi javiti danas.. mogu da izdrzim koji dan ovde, a potom pare krecu da se tope nesnosnom brzinom, a mislim da mi je opsano da odem kuci, jer necu biti poslodavcu na dohvat ruke.. reci mi jos nesto o couch surf-u, produbi malo savet, mozda sam ja malo mator vec.. :) Hvala ti sto si mi odgovorio!!!
 
Odgovor na temu

Elektriker
Beograd

Član broj: 309467
Poruke: 16
*.178-249-125.enivest.net.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 12:48 - pre 133 meseci
Citat:
nikolamancic: Drugovi i drugarice forumasi.. Ja sam trenutno u Voss-u, pa moram da ponovim pitanje.. Bez smestaja sam, a moram da sacekam potpisivanje ugovora (dobio sam letnji posao), a to sa sve vadjenjem radne dozvole moze trajati 2 ili 3 nedelje (malo je mesto, pa sam razumeo da ce ici daleko brze.. a pritisnuce i poslodavac.. Da li neko moze da mi pomogne sa smestajem u Bergenu (Voss je 110km od Bergena)? Ovde je nemoguce naci stan a ja nemam ni racun u banci.. Svakako sam spreman da se oduzim.. Dakle ima li nekog u Bergenu ili okolini ko bi mi mogao pomoci, a mogu i da platim neku sitnu kintu.. Dajte i neki savet.. Unapred zahvalan..



Jedan moj drugar(inače gej)...šala... ima stan koji najverovatnije treba da izda na 5 nedelja jer ide na neki službeni put...stan je u centru Bergena... U ponedeljak dolazi iz Beograda pa se možete dogovoriti...
Javi se ako te zanima...ako ti bude frka ima samo bračni krevet pa se možda dogovorite nešto
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 15:55 - pre 133 meseci
Citat:
minjavasic:
Ja sam tek sada procitala o novoj vesti koja meni nije jasna i molim Mirjanu da nam objasni kako je to izgledalo pre 2009.i kako bi moglo od jeseni da izgleda vezano za npr autorizaciju za bolnicare. Ja nisam mogla da posaljem dokumenta ranije, planirala sam sad na leto. Moja je drugarica dobila autorizaciju za mesec i po, mozda bih npr i ja dobila do jeseni, mozda. U tom slucaju me kaci ili ne kaci ono od jeseni? Da li je to za one koji tek planiraju da salju ili ima veze i sa drugima koji vec imaju autorizaciju? Izvinjavam se sto toliko zapitkujem i hvala


Pre 2009-te je izgledalo ovako za ljude koji su konkretno trazili autorizaciju za bolnicare.
Dobijali su licencu za hjelpepleiere pa da bi to autorizovali isli su na nasjonalfag/fagprøve i onda dobijali autorizaciju za bolnicare.Dakle,nije bilo direktnih autorizacija za bolnicare kao sada sto se daje.
E onda su to promenili i poceli ljudima izdavati direktne autorizacije.Sada prete vracanjem na nekadasnju uredbu.To jest vracaju,ne prete.Sa mnom je na nasjonalfag-u za sykepleiere bila nasa zena koja je dosla pre mene i imala je prvo licencu za bolnicara pa isla na nasjonalfag da bi dobila autorizaciju za bolnicara.
Dakle,dobijala se licenca.

Na koga se sve to moze odnositi?
Na sve one koji su sada u postupku za dobijanje autorizacije se takodje ova uredba moze odnositi.
A naravno i na one koji budu slali od jeseni svakako.
Problematika je sto procenjivanje dokumentacije traje minimum 6 meseci u nekim slucajevima ide brze ali samo u nekim...i kacice mnoge.
Medjutim kako ce oni procenjivati nasu skolu to ne znam i ne mogu da tvrdim.
Mislim da se licenca mora izdavati.Ali ne mogu to da tvrdim i garantujem.
Nisu sve skole van EU iste.Mi i Filipinci imamo isti skolski program jer to sam imala prilike da poredim kadas am bila u Bergenu na nasj.fagu sa njima.Za ostale zemlje van EU ne znam.
U svakom slucaju,saljite sto pre...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 16:01 - pre 133 meseci
Nasjonaldag i Norge danas !
Lepo vreme u Tromsu a ja na poslu.Jedu sladoled u narodnim nosnjama...
Zastave na autima,pa i taksisti...Oni od ovog dana prave zescu zabavu,i to svi od reda.Cak i oni Norvezani koji zive u inostranstvu...npr.u Libanu su napravili zescu zabavu,bilo na NRK ukljucenje iz Libana...
Vole ovaj dan opasno
A ovo im je ujedno produzeni neradni vikend po redu ko zna koji.Jer sada je Pince,prvi dan Pince-a je u nedelju a drugi u ponedeljak,tako da sada sve staje do utorka.
Ko god ima sta da obavlja u policiji/banci/opstini itd...mora da ceka utorak.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 16:15 - pre 133 meseci
I sta sad? ovi sto su do sada dobili autorizaciju za bolnicare njima ce to tako ostati a ostalima koji su poslali ili ce tek slati ce traziti nostrifikaciju? ili ce opet svima probati da vrate nazad da traze nostrifikaciju pa i onima koji imaju vec autorizaciju? ko ce ga pohvatati vise...Sledece u najavi : preispitivanje priznavanja osnovne skole iz Srbije,ima tu nekih nedostataka u vezi muzickog i likovnog pa iz tog razloga po njihovom programu mi nismo ni imali pravo da upisemo srednju medicinsku tako da prvo moramo sa decom da to predjemo gore pa onda ispocetka u srednju skolu...

Nazalost nisam ocekivao da ce ova prica sa Norveskom biti tako kratkog daha ali se ugasila dosta brze nego sto je bilo ko ocekivao pretpostavljam...bar za medicinare....
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 16:22 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Nasjonaldag i Norge danas !
Lepo vreme u Tromsu a ja na poslu.Jedu sladoled u narodnim nosnjama...
Zastave na autima,pa i taksisti...Oni od ovog dana prave zescu zabavu,i to svi od reda.Cak i oni Norvezani koji zive u inostranstvu...npr.u Libanu su napravili zescu zabavu,bilo na NRK ukljucenje iz Libana...
Vole ovaj dan opasno
A ovo im je ujedno produzeni neradni vikend po redu ko zna koji.Jer sada je Pince,prvi dan Pince-a je u nedelju a drugi u ponedeljak,tako da sada sve staje do utorka.
Ko god ima sta da obavlja u policiji/banci/opstini itd...mora da ceka utorak.


A gde ti je miro HIPP HIPP HURRA !!!!!!!!!!!!!

danas deca mogu da jedu koliko hoce sladoled i piju coca colu npr.


pola ljudi je u narodnim nosnjama, mala deca pogotovo, i recimo da su retke kuce koje nemaju norvesku zastavu u dvoristu, teresi i sl cak su im i prozori okraseni zastavama

ja licno nikada nisam video vise zastava u zivotu

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2013. u 16:31 - pre 133 meseci
Jos jedno pitanje,sta se desava sa ljudima koji su zavrsili prekvalifikaciju sad po ovim novim pravilima,kakva oni prava imaju?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7834079 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.