Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948783 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:52 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Mada77,

Kod ove tacke 3,poslednjeg sto si pitao...tvoj voz je vezan prve 3 godine za voz tvog supruznika.Tvoj supruznik je nosilac,ti imas boravak na osnovu svog supruznika prve 3 godine,ne na osnovu sebe samog.Predajes isecak o zaradi supruznika kada podnosis za dobijanje dozvole kao i kod produzavanja,na godinu dana produzavas...dakle,zavistan si od supruznika,a tvoj supruznik se tim dokazom o plati obavezuje da te izdrzava.Mozes da radis bilo koji posao.
Ali ti si vagon u vozu ciji je masinovodja tvoja zena.Prve 3 godine.

Imas kurseve razne preko Nav-a koje oni organizuju kako bi se ljudi sto bolje uklopili ti koji dodju na pripoj porodice.U stvari to su kursevi koji treba da ti doprinesu laksem nalazenju posla kasnije...ali da se ne lazemo ovde sada...taj drugi supruznik koji dodje na pripoj porodice i bez obzira na cinjenicu da moze da radi bilo sta,nije tako cesto zaposlen i to je takodje proces...jezik je tu slaba karika kod tih ljudi i prodje neko vreme dok se i oni ukljuce u drustvo.To pisem na osnovu iskustva ljudi koji su dosli ovde...i njihovih prica...
Veliku gresku prave sto dolaze tanki sa jezikom...skratili bi sebi vreme prilagodjavanja mnogo kada bi recimo uzeli dva kursa jezika u Srbiji ili profesora...niko ti na tom nivou nece dati posao bez jezika...


Hvala puna na odgovoru!
Ja ba s nisam u takvoj prici!Jezik ucim zajedno sa zenom,poslao sam papire u NOKUT ,odgovor treba da stigne u aprilu maju,probacu i sa nekim iskustvom lab. teh iako se ne priznaje da dobijem neki posao!Planiramo put No sredinom aprila zajedno pa sta bude!
A informacije koje sam trazio bile su mi potrebne cisto eto da se informisem zato sto nigde to nisam mogao da nadjem!
U svakom slucaju veliko hvala!
A ako neko zna neki institut ,fabriku lekova ili tako nesto gde se proizvode vakcine neka mi prosledi njihov link!Posto imam iskustva u proizvodnji grip vakcine(rad u cistim sobama,rad na centrifugama za proizvodnju vakcine,iskustvo u proizvodnji od jajeta do finalne vakcine...)!
I ponovo hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 12:23 - pre 137 meseci
Mada77,ja tebe razumem i tvoj ugao gledanja...ali sva vrata sto se tice laboratorijskog smera medicinske skole bez autorizacije ce ti biti zatvorena.Ovde se sve svodi imas papir-nemas papir sto se zdravstva tice...da imas licencu pa i ajde nekako ali bez ikakvog dokumenta ide tesko sto se konkretno zdravstva tice.To nije bransa u kojoj plivas na osnovu iskustva i onoga sto imas u CV-u...to dolazi do izrazaja kasnije,nakon sto im pokazes papir o autorizaciji/licenci...
Razumem te ja da ti imas veliko iskustvo i zelju i da mislis da to moze ali potrebna je autorizacija...Ti si ucio jezik i to ti je velika prednost,i ne bi trebalo da bude vecih problema za neki posao...kakav god posao da nadjes taman bilo lagerovanje stvari u nekom magacinu za prvi posao je dobro i unosis koju krunu u kucni budzet a to je ono sto je najvaznije...posle ces da plivas kroz sistem i polazes sta ti dodatno treba...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

ako mogu samo
nei

Član broj: 294318
Poruke: 11
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 12:25 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
ako mogu samo:
Pozdrav za forumase,
Oce li mi neko reci jeli dozvoljeno zivjeti u Norveskoj razdvojeno jedan period kada je u pitanju family imigration!

[Ovu poruku je menjao ako mogu samo dana 25.01.2013. u 18:48 GMT+1]


Nemoj sa ovim da se zezas na forumskom nivou.Na sajtu UDI-a nemas konkretno objasnjenje o ovome ali vidi,oni (tvoja porodica) su vezani za tebe prve tri godine i imaju boravak na osnovu tebe.Iskljucivo na osnovu tebe.Mislim da morate da zivite na istoj adresi ali idi u policiju jedno 3-4 puta,pitaj razlicite sluzbenike (ni slucajno samo jednog tikvana da pitas),i posaljes mejl u UDI...onako sitgurice radi...Nije ti potrebno da imas probleme kasnije,zato proveri to na zvanicnom nivou...


Hvala ti Mirjana, malo bolje da formulisem ovo pitanje djavolje. Zena je referance person za porodicnu imigraciju. Tu smo u Norveskoj vec dvije godine zajedno sa djecom ali ja sam dobio posao u Trondhajmu. Interesuje me je li moguce bez posledica zivjeti bar 1, 2 mjeseca razdvojeno u datoj situaciji dok se ona ne preturi ovamo u Trondhajm sa novim- istim poslom farmaceuta. Ovu da kazem da li je problem za ophold kasnije u 2014. sto smo recimo bili razdvojeni 2 mjeseca u datim okolnostima! Hvala ti unaprijed, pitacu u UDI naravno ali jedno 10 puta posto se ovo pitanje ne tretira na internet stranici u UDI!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 12:25 - pre 137 meseci
ovo sam dobio od autopass a

Welcome Zoran =====. Please read the following important information:

Your agreement is valid for vehicle SRB - ===== from 29/01/2013 to =======.
You can drive through all toll payment lanes marked AutoPASS without stopping. Your vehicle?s registration plate will be photographed, sometimes indicated by a flash. Each time you pass through an AutoPASS payment point, the correct payment is deducted from your prepayment. However, it normally takes many days or even weeks before it appears in your online account statement.

Important! Please do not pay manually at any toll plazas marked AutoPASS or in service stations (identified by the sign 'Kr service'). Such payments are not refundable.

A few ferries charge the crossing to AutoPASS Visitors? Payment. Please bring written documentation of your Visitor?s Agreement as a proof of your prepayment.

Regards
Norwegian Public Roads Administration
www.autopass.no
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

ako mogu samo
nei

Član broj: 294318
Poruke: 11
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 13:11 - pre 137 meseci
Ako mogu samo da dodam pa valjda ce nam odobriti dozvolu ako dobijam fast posao u drzavnoj firmi u Norveskoj iako cemo biti razdvojeni kratko. U tom slucaju ja imam osnovu za tu stalnu dozvolu!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 13:30 - pre 137 meseci
Ti pricas o dve razlicite stvari,o dva razlicita tipa dozvole.Ti si na porodicnoj dozvoli.I vec si tu dve godine...dakle fali ti jos jedna za stalan boravak...kada bi sada trazio boravak na osnovu samog sebe tj.ides onim pravilom spajanje diplome sa poslom onda kreces ispocetka i cekas naredne tri godine za stalnu dozvolu...to su dve razlicite dozvole,u prvoj nisi ti nosilac u drugoj jesi.Nemas ti nikakav problem da ce te neko proterati iz zemlje,vec pitanje adrese s obzirom da nisi ti nosilac svoje dozvole vec tvoj supruznik,i drugo pitanje ti je da li zelis da cekas jos tri godine na stalnu dozvolu...Lepo to proveri u policiji jer ako ne morate sve tri godine da budete na zajednickoj adresi nemas nijedan problem...samo koristi barem 3 razlicita sluzbenika...Ti neces izgubiti pravo na boravak i to ne moze da se desi ali samo je pitanje da li je to dozvoljeno i kako to utice kasnije na stalnu dozvolu jer to je pitanje porodicne vize...
Ovde na forumu su se do sada javljali ljudi sa porodicnim vizama ali su svi na jednoj adresi sve 3 godine...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 14:54 - pre 137 meseci
Kupio i ja kartu, 6. marta bi trebalo da sletim u Bergen. :)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 15:17 - pre 137 meseci
O ko je to dosao sa odmora e Mirjana kako je bilo na odmoru da nisi bila prema jugu evrope,e pa sto se tice pitanja asistent ,hjelpepleier ja sam po prevodu iz norveskog konzulata pleieassistent e sad jeli to isto kao asistent bice da jes mada sam zavrsila kurs za to.
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 15:49 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Mada77,ja tebe razumem i tvoj ugao gledanja...ali sva vrata sto se tice laboratorijskog smera medicinske skole bez autorizacije ce ti biti zatvorena.Ovde se sve svodi imas papir-nemas papir sto se zdravstva tice...da imas licencu pa i ajde nekako ali bez ikakvog dokumenta ide tesko sto se konkretno zdravstva tice.To nije bransa u kojoj plivas na osnovu iskustva i onoga sto imas u CV-u...to dolazi do izrazaja kasnije,nakon sto im pokazes papir o autorizaciji/licenci...
Razumem te ja da ti imas veliko iskustvo i zelju i da mislis da to moze ali potrebna je autorizacija...Ti si ucio jezik i to ti je velika prednost,i ne bi trebalo da bude vecih problema za neki posao...kakav god posao da nadjes taman bilo lagerovanje stvari u nekom magacinu za prvi posao je dobro i unosis koju krunu u kucni budzet a to je ono sto je najvaznije...posle ces da plivas kroz sistem i polazes sta ti dodatno treba...


Razumem ja sve to ali videcemo!Cekam da vidim i sta ce mi priznati od fakulteta pa mozda tu uspem nesto!Ili da polozim neku razliku za bilo koju diplomu!
A sto se posla tice tu nema problema radio sam,radim i radicu bilo sta,ja se posla ne stidim!Ako sam uspeo da nadjem posao u ovoj zemlji uspecu i tamo,za sad prioritet posao za zenu kada stignemo gore!Ali pre toga ucenje!A sad odo ja na cas!
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

sakis992
Stefan Sarac
Beograd

Član broj: 311600
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 16:23 - pre 137 meseci
Pozdrav svima :)
pisao sam pre neki dan na ovoj temi,medjutim nisam dobio konkretan odgovor,doduse nisam i sam objasnio sta me zanima :)
Skoro sam odlucio da zelim da napustim Srbiju i sa devojkom odem u Norvesku.
Stvar je ovakva,i ona i ja smo brucosi,ona na Stomatoloskom,ja na Masinskom.Njena majka je vec 3godine u Oslu,te imamu tu pocetnu pomoc od nje.De da zivimo i tako to...
Fora je zato sto devojka ima dvojno drzavljanstvo,Srpsko-Rumunsko,te kontam da je njoj mnogo lakse da dobije sve potrebno.Dok ja,imam samo Srpsko drzavljanstvo.
Te me zanima,koje mogucnosti imam ja,sta sve treba da odradim i kako bih mogao da dobijem boravak duzi od 3meseca?
Bio bih vrlo zahvalan,da detaljnom odgovoru.:D
Takodje mozete da mi se javite na skype:Sarac992 ili mailu:[email protected]
Svako iskustvo me ozbiljno zanima po pitanju dobijanja papira i svega vezanog za Norvesku.
Stvar je poprilicno hitna :)
Pozzdrav svima i unapred hvala :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 17:17 - pre 137 meseci
Citat:
IveD:
O ko je to dosao sa odmora e Mirjana kako je bilo na odmoru da nisi bila prema jugu evrope,e pa sto se tice pitanja asistent ,hjelpepleier ja sam po prevodu iz norveskog konzulata pleieassistent e sad jeli to isto kao asistent bice da jes mada sam zavrsila kurs za to.


Jeste pleieassistent je isto sto i assistent.
Vidi,IveD,ja se drzim polova...na severnom zivim a letovala sam skoro pa na juznom polu...tamo gde u januaru ima 36 C...
Jug Evrope sada lezi na nekih 20-tak stepeni a ja sam ozebla od nemanja Sunca,zato me nije mrzelo da letim sa pola na pol...
Treba se nadati mozdanom procvatu nakon ove doze Sunca...
I sada pakovanje za Bergen...eeeee....skolo oces li se ikada ugasiti...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 17:22 - pre 137 meseci
Citat:
sakis992:
Pozdrav svima :)
pisao sam pre neki dan na ovoj temi,medjutim nisam dobio konkretan odgovor,doduse nisam i sam objasnio sta me zanima :)
Skoro sam odlucio da zelim da napustim Srbiju i sa devojkom odem u Norvesku.
Stvar je ovakva,i ona i ja smo brucosi,ona na Stomatoloskom,ja na Masinskom.Njena majka je vec 3godine u Oslu,te imamu tu pocetnu pomoc od nje.De da zivimo i tako to...
Fora je zato sto devojka ima dvojno drzavljanstvo,Srpsko-Rumunsko,te kontam da je njoj mnogo lakse da dobije sve potrebno.Dok ja,imam samo Srpsko drzavljanstvo.
Te me zanima,koje mogucnosti imam ja,sta sve treba da odradim i kako bih mogao da dobijem boravak duzi od 3meseca?
Bio bih vrlo zahvalan,da detaljnom odgovoru.:D
Takodje mozete da mi se javite na skype:Sarac992 ili mailu:[email protected]
Svako iskustvo me ozbiljno zanima po pitanju dobijanja papira i svega vezanog za Norvesku.
Stvar je poprilicno hitna :)
Pozzdrav svima i unapred hvala :)


Stomatoloski nije priznat,masinski jeste.
Njena mogucnost uzimanja pasosa EU je velika prednost.
Krov nad glavom je takodje prednost.
Ti sa srpskim pasosem imas samo mogucnost spajanja diplome i posla...kao i sezonski posao neki ako te to zanima ali tada nemas stalan boravak kasnije...Ili,da ona uzme pasos EU,nadje neki posao,vencate se i ti ides na pripoj porodice preko nje...
Kod poslova za mas.ing je CV vrlo bitan...i ono iskustvo koje si radio jer oni u oglasima opisu neke zadatke koji su potrebni za taj posao pa ako imas iskustva sa tim,imas i sanse za posao...a ti nisi jos zavrsio fax tako da nemas iskustva...tu si tanak...
Tvoje opcije su da se slepas uz devojku dok ne steknes neko iskustvo...ali zavrsi fax...u Norge ima posla za mas.ing...a ona da vadi pasos EU pod obavezno...ako mene i ove ljude na forumu slusas i nasa iskustva...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 18:30 - pre 137 meseci
Krezo26...

Evo ti ovde link za koji si pitala...
Link:
http://www.folkeuniversitetet.no/norsk-spraktest/side-id-10068/

Skriftlig NP3 28.maj...prijava do 8 aprila...a rezultat 8.juli.
Muntlig NP3 23-29.maj zavisi u kom se gradu prijavi...isto prijava do 8.aprila...

A na ovom linku imas spisak svih gradova u kojima mozes da prijavis polaganje...
Evo link:
http://www.folkeuniversitetet....g-ta-norskprove/side-id-10342/



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vriva

Član broj: 311567
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 19:17 - pre 137 meseci
hvala puno bobane ma ja vec imam srednju medicinsku samo bih ovde morala da odradim staz i da polozim drzavni posto sam posle srednje odmah upisala faks pa nisam ni radila kao sestra....ne znam samo da li se priznaje nmedicinski fakultet ali to otom potom..ma bas me briga bolje da radim ko sestra i nego ovde kao lekar i to za ko zna koliko puta manju platu
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 20:23 - pre 137 meseci
Vratila nam se Mirka, pozdrav!!!
Imam i ja nesto da pitam, nisam odavno! Mozete li mi reci koje su SVE prednosti dobijanja dvojnog drzavljanstva, tacnije madjarskog i pasosa EU sto se tice emigriranja u Norvesku? Hvala na odgovoru, pozz za sve.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 21:08 - pre 137 meseci
Citat:
pan 1: Vratila nam se Mirka, pozdrav!!! :-)
Imam i ja nesto da pitam, nisam odavno! :-) Mozete li mi reci koje su SVE prednosti dobijanja dvojnog drzavljanstva, tacnije madjarskog i pasosa EU sto se tice emigriranja u Norvesku? Hvala na odgovoru, pozz za sve.


Za dobijanje madjarkog pasosa imas citavi temu o tome koji sam ja igrom slucaj pokreno ali na kraju mi nije ni trebalo:
http://www.elitesecurity.org/t...pasos-znanje-madjarskog-jezika

Prednosti su te sto mozes da radis bilo koji posao u Norveskoj ukoliko neko hoce da te zaposli i mozes da radis i cak neki minimalni procenat mesecno.. jednostavno nemas ogranicenja.
 
Odgovor na temu

ako mogu samo
nei

Član broj: 294318
Poruke: 11
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 22:40 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ti pricas o dve razlicite stvari,o dva razlicita tipa dozvole.Ti si na porodicnoj dozvoli.I vec si tu dve godine...dakle fali ti jos jedna za stalan boravak...kada bi sada trazio boravak na osnovu samog sebe tj.ides onim pravilom spajanje diplome sa poslom onda kreces ispocetka i cekas naredne tri godine za stalnu dozvolu...to su dve razlicite dozvole,u prvoj nisi ti nosilac u drugoj jesi.Nemas ti nikakav problem da ce te neko proterati iz zemlje,vec pitanje adrese s obzirom da nisi ti nosilac svoje dozvole vec tvoj supruznik,i drugo pitanje ti je da li zelis da cekas jos tri godine na stalnu dozvolu...Lepo to proveri u policiji jer ako ne morate sve tri godine da budete na zajednickoj adresi nemas nijedan problem...samo koristi barem 3 razlicita sluzbenika...Ti neces izgubiti pravo na boravak i to ne moze da se desi ali samo je pitanje da li je to dozvoljeno i kako to utice kasnije na stalnu dozvolu jer to je pitanje porodicne vize...
Ovde na forumu su se do sada javljali ljudi sa porodicnim vizama ali su svi na jednoj adresi sve 3 godine...


Da, u medjuvremenu sam to otkrio, ne preostaje mi nista drugo nego da uradim kao sto si i rekla. Vec sam pitao jednog sluzbenika u policiji i receno mi je da to nece biti problem, ostaje mi da jos bar dvaput pitam razliciite sluzbenike pa da vidim!. U svakom slucaju hvala ti Mirjana na odgovorima, sto bi reko Milan Gutovic ne moze da skodi ,a moze da koristi!!!! pozdrav
 
Odgovor na temu

miljana976
førskolelærer
Tomter, Norge

Član broj: 307289
Poruke: 21
93.184.90.*



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.02.2013. u 00:34 - pre 137 meseci
Hvala Mirjana puno! Vec sam poslala potrebne papire i cekam odgovor, ucim jezik na drugom stepenu sam, pretpostavljam da treba bas bas da se zna. A da li znate (ili mozda neko drugi) na kojim sve poslovima moze da se konkurise da bi se imalo pravo na radnu dozvolu, jer znam da kao asistent ne moze. Da li to znaci da moze samo kao vaspitac?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.02.2013. u 08:30 - pre 137 meseci
Miljana...spajas diplomu sa poslom.Dakle to je uslov za dozvolu.Imas pravo da konkurises na sve one oglase tj.poslove u kojima kao kvalifikasjonskrav stoji da je autorisasjon som helsefagarbeider dovoljna...ako o toj autorizaciji pricamo i ako je to ono sto ti imas...A to su staracki domovi,sto drzavni sto privatni,vrtici,i u bolnici nekada traze...dakle svi poslovi gde ti ta autorizacija pise u oglasu pod delom KVALIFIKASJONSKRAV!!!
Pozz...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.02.2013. u 09:48 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Krezo26...

Evo ti ovde link za koji si pitala...
Link:
http://www.folkeuniversitetet.no/norsk-spraktest/side-id-10068/

Skriftlig NP3 28.maj...prijava do 8 aprila...a rezultat 8.juli.
Muntlig NP3 23-29.maj zavisi u kom se gradu prijavi...isto prijava do 8.aprila...

A na ovom linku imas spisak svih gradova u kojima mozes da prijavis polaganje...
Evo link:
http://www.folkeuniversitetet....g-ta-norskprove/side-id-10342/






Hvala, Mirka!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948783 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.