Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7949192 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:30 - pre 137 meseci
Nesh-co,
njega su obavestili da mu uopste ne priznaju skolu...Zapravo,on je poslao dokumenta pocetkom decembra i trazio autorizaciju za sykepleiera,u medjuvremenu se njegov sef na poslu bas angazovao i pogurao stvar da se sto pre resi.Isto tako,on je poslao dokumenta i skoli u Bergenu za nasjonal fag za sykepleiere,pozvali su ga bez polozenog jezika i samo sa potvrdom da je poslao dokumenta SAK-u.Sta se desava dalje??Momak u roku od par dana prima totalnu odbijenicu iz SAK-a da mu ne priznaju skolu medicinsku uopste...Znaci uzas!!!Nije samo njemu,saznao sam od njega da je i neka cura u okolini Osla isto dobila takav odgovor..E sad,ako je ovo samo u njihovom slucaju ovde je stvarno onda veliki problem u usranim sluzbenicima koji mogu itekako da zeznu stvar...
Hjelpepleier i helsefag su jedno te isto,ovde je rec o sykepleierima...

Zika,
na koji zajebani ispit si mislio???m
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:38 - pre 137 meseci
Na sak-ovom sajtu pise ovo u delu za hjelpepleier,dok u delu za halsefagarbeider ne stoji to!
Ja mislim da nema potrebe za frkom to je izjednaceno kad vec pise dole u tekstu!Najverovatnije to nije bilo isto nekad!

Endring vedrørende autorisasjon av hjelpepleier
Fra og med 1. juni 2011 ble alle søknader om autorisasjon som hjelpepleier behandlet som søknad om autorisasjon som helsefagarbeider. Grunnen er at hjelpepleierutdannelsen ikke lenger eksisterer i Norge.

Evo pa neka pogleda ko ne veruje:

http://www.sak.no/sites/SAK/yr...hjelpepleier.aspx#.UQ6fQKVEHOo

http://www.sak.no/sites/SAK/yr...pe/Sider/helsefagarbeider.aspx
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:42 - pre 137 meseci
[quote]cveyoni: Nesh-co,
njega su obavestili da mu uopste ne priznaju skolu...Zapravo,on je poslao dokumenta pocetkom decembra i trazio autorizaciju za sykepleiera,u medjuvremenu se njegov sef na poslu bas angazovao i pogurao stvar da se sto pre resi.Isto tako,on je poslao dokumenta i skoli u Bergenu za nasjonal fag za sykepleiere,pozvali su ga bez polozenog jezika i samo sa potvrdom da je poslao dokumenta SAK-u.Sta se desava dalje??Momak u roku od par dana prima totalnu odbijenicu iz SAK-a da mu ne priznaju skolu medicinsku uopste...Znaci uzas!!!Nije samo njemu,saznao sam od njega da je i neka cura u okolini Osla isto dobila takav odgovor..E sad,ako je ovo samo u njihovom slucaju ovde je stvarno onda veliki problem u usranim sluzbenicima koji mogu itekako da zeznu stvar...
Hjelpepleier i helsefag su jedno te isto,ovde je rec o sykepleierima...

E ima valjda neka fora da ako si zavrsio prekvalifikaciju ovde u Srbiji za med sestru nemas prava da kasnije u No napredujes od helsefagarbeidera ili hjelpepleiera u sykepleiera,valjda nisam siguran!
Da nije mozda to problem!
Mislim da sam to procitao negde na forumu!
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:46 - pre 137 meseci
mada77,
ocigledno se ne razumemo...Prema ovom slucaju koji sam ja izneo ispada samo da je nasa srednja medicinska skola relevantna njihovoj skoli za hjelpepleiera,nista vise.Oni ce i dalje priznati i izdavati autor za hjelpepleiera /helsefag,ali je problem ono oko sykepleiera...DAJ BOZE DA JA GRESIM!!!Meni nikako ne odgovara,samo sam pitao ovako javno jel iko dobio skori odgovor...Odo da se spremam za Bergen,pozdrav narode..
 
Odgovor na temu

Zika Obretkovic
Beograd

Član broj: 154603
Poruke: 16
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:47 - pre 137 meseci
Citat:
cveyoni:
Nesh-co,
njega su obavestili da mu uopste ne priznaju skolu...Zapravo,on je poslao dokumenta pocetkom decembra i trazio autorizaciju za sykepleiera,u medjuvremenu se njegov sef na poslu bas angazovao i pogurao stvar da se sto pre resi.Isto tako,on je poslao dokumenta i skoli u Bergenu za nasjonal fag za sykepleiere,pozvali su ga bez polozenog jezika i samo sa potvrdom da je poslao dokumenta SAK-u.Sta se desava dalje??Momak u roku od par dana prima totalnu odbijenicu iz SAK-a da mu ne priznaju skolu medicinsku uopste...Znaci uzas!!!Nije samo njemu,saznao sam od njega da je i neka cura u okolini Osla isto dobila takav odgovor..E sad,ako je ovo samo u njihovom slucaju ovde je stvarno onda veliki problem u usranim sluzbenicima koji mogu itekako da zeznu stvar...
Hjelpepleier i helsefag su jedno te isto,ovde je rec o sykepleierima...

Zika,
na koji zajebani ispit si mislio???m


neka poznanica mi je rekla da je to vrlo nepovoljno za mene

ispit se zove Sykepleiens faglige og vitenskapelige grunnlag

 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 17:53 - pre 137 meseci
Citat:
cveyoni:
mada77,
ocigledno se ne razumemo...Prema ovom slucaju koji sam ja izneo ispada samo da je nasa srednja medicinska skola relevantna njihovoj skoli za hjelpepleiera,nista vise.Oni ce i dalje priznati i izdavati autor za hjelpepleiera /helsefag,ali je problem ono oko sykepleiera...DAJ BOZE DA JA GRESIM!!!Meni nikako ne odgovara,samo sam pitao ovako javno jel iko dobio skori odgovor...Odo da se spremam za Bergen,pozdrav narode..


Ne ne sve je to ok,ali ja ti kazem samo da postoji ova mogucnost ako su ovde zavrsili prekvalifikaciju(Da nisu bili med teh nego primer lab teh ili tako nesto pa odradili prekvalifikaciju),pa onda poslali papire za tadasnji SAFH i zbog toga sada ne mogu da dobiju diplomu sykepleiera!!!
Kazem valjda nisam siguran ali mislim da sam to procitao na forumu negde!
Nema frke!!!
Pozdrav sviam!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 18:52 - pre 137 meseci
Ima li ovde neko ko nije medicinske struke. Ako ima neka se javi makar na PP da čujem nešto i o tome. Vas medicinare smo apsolvirali, pa da vidimo ima li nešto i za nas koji nismo medicinari i programeri.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 22:26 - pre 137 meseci
boban 13
mislim da sam vam poslala pp
 
Odgovor na temu

Zeljka Djuric
Zeljka Djuric
Klinicko Bolnicki Centar Srbije
Beograd

Član broj: 289979
Poruke: 15
95.180.126.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 22:56 - pre 137 meseci
Citat:
Zika Obretkovic:
ja sam dobio autorizaciju za helsefagarbaidera u oktobru

na to si mislio?

za sykeplaera treba mi prakse nekih 5 meseci, bergen, nasjonalfag i još jedan mnogo nezgodan ispit.

ne znam sad kako se zove


Ziko a kada si posla i koliko si cekao autorizaciju
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 23:16 - pre 137 meseci
Ljudi...pozdrav iz Bergena...
Kisa pada,duva vetar danas,odlicno za setnju...
Realno...daleko je lepsi grad od Osla...daleko daleko lepsi...klima je losija ali je grad lepsi...ima vrlo lepe gradjevine...stvarno Oslo ne moze ni prici...
No...dobro,sutra startuje nasjonalfag.Procitala sam sve pp,ali odgovori malo kasnije kada stignem...

Za Sladjanu6664...

Dok cekas na dozvolu,nemas pravo na rad...pise da ukoliko si po nekom osnovu ranije imala dozvolu rada da mozes da produzis,ali tvoj slucaj je drugaciji,ti si bila na sezonskoj dozvoli,a sada cekas na porodicnu...dakle,nemas pravo rada dok cekas...Imas to napisano na sajtu UDI-a pod delom pitanja o porodicnoj vizi...
Ali ti vec radis i teraj...dobices uskoro tu dozvolu i samo predaj...
Srecan rad...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 23:25 - pre 137 meseci
Cveyoni pita nesto drugo.Dakle,vezano za sykepleiera...nema nikakve veze sa hjelpepleierom...
Na to potpuno odbijanje se definitivno treba zaliti,jer tu je rec o planu i programu.Malo je meni za sada vise to u onom delu kog saksbehandlera to uhvati...ali ajde buducnost ce pokazati...
Cveyoni,mi cemo da strebamo naredne tri nedelje jer to sa nama vise nema nikakve veze...ali sada oni koji salju u SAK za spl neka napisu odgovore koje su dobili...znacice ljudima koji se spremaju na taj put...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 23:30 - pre 137 meseci
Citat:
Zika Obretkovic:
Citat:
cveyoni:
Nesh-co,
njega su obavestili da mu uopste ne priznaju skolu...Zapravo,on je poslao dokumenta pocetkom decembra i trazio autorizaciju za sykepleiera,u medjuvremenu se njegov sef na poslu bas angazovao i pogurao stvar da se sto pre resi.Isto tako,on je poslao dokumenta i skoli u Bergenu za nasjonal fag za sykepleiere,pozvali su ga bez polozenog jezika i samo sa potvrdom da je poslao dokumenta SAK-u.Sta se desava dalje??Momak u roku od par dana prima totalnu odbijenicu iz SAK-a da mu ne priznaju skolu medicinsku uopste...Znaci uzas!!!Nije samo njemu,saznao sam od njega da je i neka cura u okolini Osla isto dobila takav odgovor..E sad,ako je ovo samo u njihovom slucaju ovde je stvarno onda veliki problem u usranim sluzbenicima koji mogu itekako da zeznu stvar...
Hjelpepleier i helsefag su jedno te isto,ovde je rec o sykepleierima...

Zika,
na koji zajebani ispit si mislio???m


neka poznanica mi je rekla da je to vrlo nepovoljno za mene

ispit se zove Sykepleiens faglige og vitenskapelige grunnlag



Taj odgovor od SAK-a,gde pise da treba polaganje ispita a ne samo praksa,je dobila odgovor jedna moja koleginica iz bolnice u Beogradu,ali je to bio program skole po starom programu gde su dve godine bile usmerene a dve medicinske...to je nekada bilo ranije...i taj odgovor je dobila jula prosle godine...Zeznuto je ako se ima polaganje ispita jer to kaci nastavu tj.predavanja na Høyskole,uklapanje smena sa tim...duzina trajanja predavanja...to jeste zeznuto...ali ako se mora,sta ces...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2013. u 23:33 - pre 137 meseci
Stigao je i odgovor vezano za one zalbe oko nase vozacke dozvole sto smo mahom svi pisali...
U prevodu nista...bez rezultata,mada smo i znali da ce tako biti ali barem smo pokusali...
A fino su nam objasnili... hm... imamo losiju obuku za vozace i visok stepen udesa i smrtnih slucajeva u saobracaju...itd...dakle nista od toga...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 01:19 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Stigao je i odgovor vezano za one zalbe oko nase vozacke dozvole sto smo mahom svi pisali...
U prevodu nista...bez rezultata,mada smo i znali da ce tako biti ali barem smo pokusali...
A fino su nam objasnili... hm... imamo losiju obuku za vozace i visok stepen udesa i smrtnih slucajeva u saobracaju...itd...dakle nista od toga...




ovo mene ustvari vise nervira od trazenja posla. mnogo glupo jer ispada kada potpisemo ugovor o radu zaboravimo da vozimo

u egersundu ne pada kisa, samo ceo dan sneg, na radost mog klinca koji je ceo dan proveo na sankama koje vuce 1 konj

u svakom slucaju se lepo provodimo

danas su mi neki norvezani rekli da na 3 kupljenih paketa pelena 4. dobijamo free, koliko sam ih razumeo to vazi za samo neke proizvodjace i 99% moze da se koristi u kiwi -u

takodje danas smo uspeli da sredimo mobilne, prvo iako sam trazio lebaru niko nije kontao da je to ustvari mycall, i kada sam na kraju kupio nisu mi uzeli podatke iz pasos pa nismo mogli ni jednu karticu da aktiviramo, danas smo "posudili" jedan personal number pa smo ih obe aktivirali

iako sada nisam ''levo od japana'' ne muci me nesanica, ovo je jedino doba dana kada mogu na miru da jurim finn.no i ostale sajtove te ukoliko imate istih problema kao ja ponesite dosta kafe iz srbije


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 07:54 - pre 137 meseci
Citat:
Danka V:
boban 13
mislim da sam vam poslala pp

Niste, ili je bar ja nisam dobio. Ako imate volje ponovite je svaka informacija mi je dragocena.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

KingVi
Stavanger

Član broj: 298022
Poruke: 20
*.statoil.com.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 08:55 - pre 137 meseci
[quote]zokiruma:
Citat:
Mirjana Savicic

danas su mi neki norvezani rekli da na 3 kupljenih paketa pelena 4. dobijamo free, koliko sam ih razumeo to vazi za samo neke proizvodjace i 99% moze da se koristi u kiwi -u



Bonus za 4. pakovanje pelena vazi u Kiwi-ju (mislim samo za Libero pelene), dok u RIMI-ju bonus vazi za Pampers pelene.
Za ostvarivanje bonusa nije neophodno kupiti sva 4 paketa odjednom, vec se na kasi trazi bleiekort (RIMI-papirni, KIWI-plasticni) pa se bonus se skuplja prilikom svake kupovine.

Dobrodosao u Norvesku i srecno sa trazenjem posla!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.53.*



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 09:44 - pre 137 meseci
Mirjana, da li mozes da pogledas PP
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 09:46 - pre 137 meseci
[quote]Zeljka Djuric:
Jesam,
Odmah posle tacno 14 dana uredno platili poslali im i dokaz o izvrsenom placanju.[/quot

Citaj ovo...i tesi se...cekam vec 9 meseci,mogao sam i trece dete da dobijem,a magarci ne mogu jebeni papir da napisu...
Ja sam poslao u aprilu papire u SAK,...15 maja sam im uplatio ,dobio potvrdu ,sve regularno....
I evo do danas nista od nostrifikacije,slao sam par puta mail,..jedino sto sam dobijaosu izvinjenja zbog kasnjenja...
Veruj mi izgubio sam strpljenje,jos par puta sam pokusao preko mail-a,ali vise i ne odgovaraju...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 09:51 - pre 137 meseci
[quote]KingVi:
Citat:
zokiruma:
Citat:
Mirjana Savicic

danas su mi neki norvezani rekli da na 3 kupljenih paketa pelena 4. dobijamo free, koliko sam ih razumeo to vazi za samo neke proizvodjace i 99% moze da se koristi u kiwi -u



Bonus za 4. pakovanje pelena vazi u Kiwi-ju (mislim samo za Libero pelene), dok u RIMI-ju bonus vazi za Pampers pelene.
Za ostvarivanje bonusa nije neophodno kupiti sva 4 paketa odjednom, vec se na kasi trazi bleiekort (RIMI-papirni, KIWI-plasticni) pa se bonus se skuplja prilikom svake kupovine.

Dobrodosao u Norvesku i srecno sa trazenjem posla!



Za peleno slobodno pređite na libero. Mi smo bili u Nor pre (sad već 2 leto) godinu dana, tamo smo koristili LIBERO i kada smo se vratili žena me stalno terala da ih tražim jel su kvalitetnije od PAMPERSA koji se kupuje ovde. Hvala bogu više se ne družimo sa pelenama .
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 10:18 - pre 137 meseci
Hajde jedno hipoteticko pitanje: Sta se desava ako npr. moj muz pronadje posao u struci...vezan za diplomu...i sve onako u redu kako se zahteva za nas van EU...i onda ja, podjem sa njim (kao turista)...i pre nego sto podnesem zahtev za spajanje porodice, nekom ludom srecom uspem da pronadjem posao koji je vezan sa mojom diplomom...sta se onda desava...da li je to povoljnija varijanta...jel neko imao takvo iskustvo????
I jos jedno pitanje, u stvari vise pitanja (verovatnija situacija): muz dobije posao, ja podjem sa njim ( i kao turista imam pravo da budem tri meseca)... i kad onda da podnesemo zahtev za spajanje porodice...da li pred istek ta tri meseca ili ranije...Da li su mu potrebna ona ranije pomenuta tri isecka plate, pa tek onda da se podnese zahtev ( mada to onda probija moja dozvoljena tri meseca boravka- jer dok dodjes, dobijes radnu dozvolu...pa do prve plate prodje i mesec-dva...znaci dok dobije trecu platu bicemo u cetvrtom mesecu boravka...) Ili mu nisu potrebna ta tri poslednja isecka ako je posao fast, heltid, dobro placen i ako imamo neke pare na racunu u banci??? I jos nesto, ako podnesemo zahtev pred istek ta tri meseca...da li dozvolu tj. spajanje porodice cekam u No ( tj. imam pravo da boravim i posle isteka moja legalna, turisticka, tri meseca dok sam u proceduri) ili moram da se vratim u Srbiju i dok ne stigne dozvola? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7949192 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.