Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982780 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 15:01 - pre 138 meseci
E Tijana vrh poruka za procitati,bice to sve ok,meni posebno pada u oci ovaj deo o kolegama i pomoci...nego ne rece nam gde radis? Tønsberg?
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 15:17 - pre 138 meseci
Tijana samo naprijed !!!
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 15:19 - pre 138 meseci
Tijana samo napred! U trenutku kada sedim spremna za polazak nazad u Srbiju citam tvoju objavu i dokusuri me zeno skroz...:))) i smejala bih se i plakala...ali to je zivot. Bice sve dobro i svemu cemo se smejati jednog dana kada budemo pricali nasim naslednicima kako smo se probijali kroz zivot za bolje uslove...Samo se drzi! Svi smo uz tebe! :*
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
193.75.85.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 16:02 - pre 138 meseci
Na radim u Tønsbergu. Re kommuna, selendra moja. Pisacu opet, cim nadjem interneta. Sve cu vam pisati, da znate koliko truda se mora uloziti i koliko suza, znoja i krvi treba proliti. Ja nisam pojma imala. Moram reci da sam najsrecnija bila kad sam jedno vece pronasla aparat za kafu u brukthandel prodavnici i dovukla ga u stan da bi svekrva popila kafu jer je boli glava... :-) To mi je bio cilj toga dana. I uspela sam. Covek se ovde toliko raduje malim stvarima.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 16:20 - pre 138 meseci
Tijanam,
ti si jedna od retkih koja postuje svekrvu e :-)...Srecno,i samo reci ako nekako mozemo pomoci,tu preko fjorda smo :-)
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.01.2013. u 18:55 - pre 138 meseci
Citat:
tijanam:
Na radim u Tønsbergu. Re kommuna, selendra moja. Pisacu opet, cim nadjem interneta. Sve cu vam pisati, da znate koliko truda se mora uloziti i koliko suza, znoja i krvi treba proliti. Ja nisam pojma imala. Moram reci da sam najsrecnija bila kad sam jedno vece pronasla aparat za kafu u brukthandel prodavnici i dovukla ga u stan da bi svekrva popila kafu jer je boli glava... :-) To mi je bio cilj toga dana. I uspela sam. Covek se ovde toliko raduje malim stvarima.


Tijana, sto bi rekao Pantic u tesnoj kozi "zapamtite sojicu, oliver nedeljkovic,taj ne sme da prodje"... :D..

Vidi, zapisi, zapamti..kako god hoces..nije lose za imati kao informaciju... Ja sam 6 meseci ziveo u Øvre Langgate 65 ulici u Tonsbergu. Ako pogledas, u pitanju "Grand Apartments"
http://www.grandhotel-tonsberg.no/

Vidi, ja sam njih iskopao iz Srbije...ne znam ni sam kako.. Ugalvnom, to oni ovde zovu "samacki hotel"... Meni je iskreno bilo tamo extra.. Imao sam sobu sa kupatilom, friziderom, televizorom..Nista posebno placao sam 5700nok mesecno... i sto mi je bilo najbitnije NEMA depozita..i nikakvih zajebancija..

Kada sam ih naasao na netu, pozvao sam ih iz srbije i riba rekla posalji nam mail itd itd... Iskreno, ja sam sa tom ribom sto to vodi sve dogovorio,...rekao joj sta mi sve treba da mi pripremi za policiju itd..Inace je hotel pored policijske stanice (ili sad pored bivse, ako su presli u Stokke)..

Elem, ova je lokacija u centru, ima teretana u podrumu, koja je solidna, velika zajednicka kuhinja...itd.. Takodje imaju i mnogo vece sobe..imaju apartmane od 90m2....itd.. Ja sam naravno placao najjeftiniju i najmanju sobu, jer me je i to mrzelo usisavati i brisati prasinu..

Po meni, je ovo najbolja opcija za pocetak, pogotovo sto je u centru, nema depozita ...super varijanta. Ja imam broj telefona od te zene sto to vodi, ako ti treba, mogu ti dati..ili bilo kome kome treba neki smestaj u Tonsbergu. E sada, ja nisam zahtevan...i ne bahatim se..tako da je meni sasvim odgovaralo..

Sigurno puno znaci sto nema depozita, jer kad dolazis iz srbije, pa moras da pljunes 3000e za depozit..bogami, ceses se...

Eto, jedna informacija ako nekom moze da posluzi,... A ako si vec tu u okolini, zgodno je znati.. Pokazna u vestfoldu je 700NOK..A tonsberg je tu glavni grad da kazem..takod a vrlo lako mozes svuda stici.. Ja sada kada bih se vracao dole, verovatno bih opet tu uzeo neku sobu.

Pozz
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.static.sdsl.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 06:42 - pre 138 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
srdjanm3:
Ja kad sam bio u policiji nisam cak ni trazio..mislim jesam..ali pre nego sto sam izustio da kazem pitala me "hoces brzi start"... :D tako ga zvali... kazem ja da i evo papiri

http://www.udi.no/Norwegian-Di...-permit/Skilled-workers/#early

Ovde ti pod naslovom "early employment scheme" pise da treba da predas dva obrasca

In order to take advantage of this scheme, your employer must be able to submit a tax certificate for value added tax and tax, and a self-declaration of compliance with statutory Norwegian health, safety and the environment (HSE) requirements. The self-declaration on HSE must be in compliance with enclosure 2 to the Public Procurement Regulations.

Znaci poslodavac mora da ti da ovu izjavu o porezu...to sam ja cekao recimo 3-4 dana u toj firmi...mada sam tada bio u srbiji...a ovaj HSE samo skines sa linka poslodavac popuni i to predas...

Negde to ni ne traze ta dva obrasca

Za svaki slucaj..odstampaj ovu stranicu sa UDI-a...i ako te budu zezali pokazi im. jbte mene zena u policiji pitala "hcoes da pocnes sutra" i ovo bitno "gde hoces da ti posaljemo early start"....na kucnu adresu il u firmu

Toliko o tome... Doduse, kada sam odlazio iz Tonsberga isao sam u policiju da prijavim promenu i bila je neka nova, koja je bila prilicno pogub..moguce da te je ta primila :D

Pozz


Srdjane, ako ti kazem da si srce muz ce mi se naljutiti. A jesi! :) Koliko su oni retardirani! Inace, preselisu su se u Stokke, pa se sad tamo ide predavati papirologija. Bila sma danas i predala dokumenta za dozvolu, HVALA BOGU! I sad, ja ocekujem svakog momenta da ce primetiti na ugovoru datum, da ja radim vec dve nedelje, medjutim nista. Kad se sve svrsilo pitam ja nju za tidligarbeidsstart i ona kao, a treba ti to? Hoces to? Pa rekoh naravno, ja sam vec pocela da radim. Curka! Pojma nema! I ja joj objasnjavam da u firmi ne znaju sta je to i da ja ne znam sta je to... Katastrofa. Sada znam sta je i sutra u firmi pravim reda! :)

Inace, da napisem po koju.. Dakle, prosli ponedeljak je bio dan kad se sve odlucivalo u mom zivotu. Ja sam bila izbacena iz kuce u kojoj sam zivela. Nije me sramota to da kazem, i o tome cemo posebno kad Mirka dodje sa godisnjeg odmora. To je jedna tema o kojoj treba pricati, jer je jako bitno gde odlazite kad dolazite u Norvesku. Meni je pogresan odabir prijatelja doneo mnogo nesrece. Mnogo. Zavrsilo se kako se zavrsilo. U odlucujucem momentu sam imala jako mnogo srece, da mi je gazda ozenjen Ruskinjom i da mi je dao stan bez personnummera. Stan je bio kompletno prazan. Dobila sam jedan madrac od gazde, sapun, wc papir i posteljinu i tako sam spavala te veceri.. Na madracu u toplom stanu. Sa svekrvom, posto smo obe bile u toj kuci.. I tako.. dani su prolazili. Do kraja ove nedelje uspela sam naci krevet, sporet, televizor, stolice, i neke stolice koje sam nasla na finnu. Sve sam dobila besplatno. Krevet mi je dala koleginica sa posla, i to je nesto sto joj nikada necu zaboraviti.
U ponedeljak ujutro isla sam na posao da vidim mogu li ja da radim onako kako pise u ugovoru, jer sam realno radila manje. I to sam skontala. Znaci, ugovor je dobar i sve je u redu sa procentima, ali sam ja radila manje. Objasnila sam sve sefici i ona je rekla, dobro. I tu sam ja ostala bez teksta jer sam bila ubedjena da ce reci da ne mogu i da moram kuci. E, u tom momentu sam ja pocela da placem pred njom. KOji show! :) Ne mogu da se zaustavim, ronim suze krokodilske, a ona me gleda... Rekoh Tijana prestani, ali ne mogu.. Boze, sad mi je smesno, a onda mi je bio potreban ventil. Tacno tog momenta sam pukla... I tako, sad mi svi nude hranu na poslu, pomoc... prezadovoljna sam. Idem peske 2 km na posao, i to nije problem, samo me zeza jedna uzbrdica.. Svako jutro joj znate vec sta.. :)

Sto se samog posla tice, odusevljena sam. Kolege su vise nego od pomoci, pacijenti su ok, radi se, nekad ne stignem ni da sednem, a nekad je opusteno. Nije to neki ne znam koliko odgovoran posao. I ta nega, to nije nista strasno. Vecina su pokretni, sve rade sami, ti im samo pomazes.

To je to za sad. Cujemo se za koji dan, kad opet dodjem u biblioteku da hvatam internet. Drzite se ljudi, i verujte u svoje snove. :)


Tijana,

vidi...nisam 100% siguran, ali znam da su neki poceli raditi i pre nego sto su dobili early epml. scheme. Znaci otisli u policiju rekli tu smo, hocemo tu shemu...i onda dok cekaju rade...a datum na toj shemi bude taj kad su rekli... znam da nije bas tvoj slucaj, jer koliko sam shvatio ti nisi isla u policiju ranije...

Ali ne kosta te nista, proceni situaciju pa pitaj...norvezani su drugaciji u odnosu na nase opstine, policije, poreze itd..ljudi hoce da pomognu i da izadju u susret...Znaci proceni, mozda mozes pitati "da li je moguce da mi ta dozvola ima datum od pre 2 meseca"...malo jeste pipavo, ali proceni kad si u policiji tu sluzbenicu..mozda ce ti reci ...nema problema, a najgore sto moze da kaze je "ne".

pozz
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 10:58 - pre 138 meseci
Politiattest??? Moze li neko da mi kaze, da li to treba poneti iz Srbije ili? Vidim u oglasima da to puno njih trazi?
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 13:43 - pre 138 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
srdjanm3:
Ja kad sam bio u policiji nisam cak ni trazio..mislim jesam..ali pre nego sto sam izustio da kazem pitala me "hoces brzi start"... :D tako ga zvali... kazem ja da i evo papiri

http://www.udi.no/Norwegian-Di...-permit/Skilled-workers/#early

Ovde ti pod naslovom "early employment scheme" pise da treba da predas dva obrasca

In order to take advantage of this scheme, your employer must be able to submit a tax certificate for value added tax and tax, and a self-declaration of compliance with statutory Norwegian health, safety and the environment (HSE) requirements. The self-declaration on HSE must be in compliance with enclosure 2 to the Public Procurement Regulations.

Znaci poslodavac mora da ti da ovu izjavu o porezu...to sam ja cekao recimo 3-4 dana u toj firmi...mada sam tada bio u srbiji...a ovaj HSE samo skines sa linka poslodavac popuni i to predas...

Negde to ni ne traze ta dva obrasca

Za svaki slucaj..odstampaj ovu stranicu sa UDI-a...i ako te budu zezali pokazi im. jbte mene zena u policiji pitala "hcoes da pocnes sutra" i ovo bitno "gde hoces da ti posaljemo early start"....na kucnu adresu il u firmu

Toliko o tome... Doduse, kada sam odlazio iz Tonsberga isao sam u policiju da prijavim promenu i bila je neka nova, koja je bila prilicno pogub..moguce da te je ta primila :D

Pozz


Srdjane, ako ti kazem da si srce muz ce mi se naljutiti. A jesi! :) Koliko su oni retardirani! Inace, preselisu su se u Stokke, pa se sad tamo ide predavati papirologija. Bila sma danas i predala dokumenta za dozvolu, HVALA BOGU! I sad, ja ocekujem svakog momenta da ce primetiti na ugovoru datum, da ja radim vec dve nedelje, medjutim nista. Kad se sve svrsilo pitam ja nju za tidligarbeidsstart i ona kao, a treba ti to? Hoces to? Pa rekoh naravno, ja sam vec pocela da radim. Curka! Pojma nema! I ja joj objasnjavam da u firmi ne znaju sta je to i da ja ne znam sta je to... Katastrofa. Sada znam sta je i sutra u firmi pravim reda! :)

Inace, da napisem po koju.. Dakle, prosli ponedeljak je bio dan kad se sve odlucivalo u mom zivotu. Ja sam bila izbacena iz kuce u kojoj sam zivela. Nije me sramota to da kazem, i o tome cemo posebno kad Mirka dodje sa godisnjeg odmora. To je jedna tema o kojoj treba pricati, jer je jako bitno gde odlazite kad dolazite u Norvesku. Meni je pogresan odabir prijatelja doneo mnogo nesrece. Mnogo. Zavrsilo se kako se zavrsilo. U odlucujucem momentu sam imala jako mnogo srece, da mi je gazda ozenjen Ruskinjom i da mi je dao stan bez personnummera. Stan je bio kompletno prazan. Dobila sam jedan madrac od gazde, sapun, wc papir i posteljinu i tako sam spavala te veceri.. Na madracu u toplom stanu. Sa svekrvom, posto smo obe bile u toj kuci.. I tako.. dani su prolazili. Do kraja ove nedelje uspela sam naci krevet, sporet, televizor, stolice, i neke stolice koje sam nasla na finnu. Sve sam dobila besplatno. Krevet mi je dala koleginica sa posla, i to je nesto sto joj nikada necu zaboraviti.
U ponedeljak ujutro isla sam na posao da vidim mogu li ja da radim onako kako pise u ugovoru, jer sam realno radila manje. I to sam skontala. Znaci, ugovor je dobar i sve je u redu sa procentima, ali sam ja radila manje. Objasnila sam sve sefici i ona je rekla, dobro. I tu sam ja ostala bez teksta jer sam bila ubedjena da ce reci da ne mogu i da moram kuci. E, u tom momentu sam ja pocela da placem pred njom. KOji show! :) Ne mogu da se zaustavim, ronim suze krokodilske, a ona me gleda... Rekoh Tijana prestani, ali ne mogu.. Boze, sad mi je smesno, a onda mi je bio potreban ventil. Tacno tog momenta sam pukla... I tako, sad mi svi nude hranu na poslu, pomoc... prezadovoljna sam. Idem peske 2 km na posao, i to nije problem, samo me zeza jedna uzbrdica.. Svako jutro joj znate vec sta.. :)

Sto se samog posla tice, odusevljena sam. Kolege su vise nego od pomoci, pacijenti su ok, radi se, nekad ne stignem ni da sednem, a nekad je opusteno. Nije to neki ne znam koliko odgovoran posao. I ta nega, to nije nista strasno. Vecina su pokretni, sve rade sami, ti im samo pomazes.

To je to za sad. Cujemo se za koji dan, kad opet dodjem u biblioteku da hvatam internet. Drzite se ljudi, i verujte u svoje snove. :)



Tijana,rastuzi me,ali vidim da se ne das i da se boris...Eto,ipak ima dobrih ljudi,kolege su ti pomogle,pa i gazda...Hvala ti sto si pisala otvoreno jer treba sve sagledati...A svako ima svoja iskustva,svoju zivotnu pricu,treba ih podeliti...Od srca ti zelim da uspes!
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 14:23 - pre 138 meseci
Tijana
Zelimo ti puno snage u svemu
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 14:32 - pre 138 meseci
Citat:
vesmil75:
Politiattest??? Moze li neko da mi kaze, da li to treba poneti iz Srbije ili? Vidim u oglasima da to puno njih trazi?

Rekao bih da je to uverenje da nisi osudjivan i/ili da se protiv tebe (ne) vodi krivicni postupak.
Ne znam 100% ali po samoj reci bih rekao da je to to.
Gde si video to tj. za koji tip poslova traze?
Ako se vec toliko trazi da i to izvadimo na vreme.
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 15:49 - pre 138 meseci
Videla sam na oglasima za medicinare. I ja mislim da je to, ali da li se vadi ta potvrda u policiji ili u sudu? Ako moze neko ko je vec tamo da nam pojasni, da li da ponesemo to sa sobom? Mislim da ce svima biti korisno sto se spremaju na put?! Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 16:13 - pre 138 meseci
Ja sam uzela iz policije da nisam kaznjavana ,rekla mi je prijateljica koja zivi u Norvesku da se to puno trazi a i vidjela sam u oglasima za medicinare ,pitala sam u konzulat kad sam htjela poslat papire na prevod i gospodja kaze bolje izvaditi.
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 18:30 - pre 138 meseci
Hvala IveD!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 19:30 - pre 138 meseci
Citat:
IveD:
Ja sam uzela iz policije da nisam kaznjavana ,rekla mi je prijateljica koja zivi u Norvesku da se to puno trazi a i vidjela sam u oglasima za medicinare ,pitala sam u konzulat kad sam htjela poslat papire na prevod i gospodja kaze bolje izvaditi.

Tacno tako, da neko nije osudjivan se vadi u policiji ali ima i ona druga stavka. Da se protiv nekog ne vodi krivicni postupak se vadi u sudu, nije skupo a moze da koristi. Znaci to su dva totalno razlicita akta i izdaju ih razlicite institucije.
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 20:02 - pre 138 meseci
U Portugalu se vadi iz jedne institucije to je zajednicko za sud i policiju,ja izvadila kao sto rekoh kontaktirala konzulat gospodja potvrila i prevela e ovo je moj slucaj Jos mi je rekla ova u policiji da zavisi od zemlje do zemlje.Ko je nadlezan da izda papir.U svakom slucaju treba i bolje ga imati sa sobom .
 
Odgovor na temu

filipv7
vladimir filipovic
HJelpepleier/omsorgsarbeider
Valhalla sykehjem
Norway

Član broj: 220343
Poruke: 32
*.212.65.79.getinternet.no.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 22:58 - pre 138 meseci
Ja kada sam dolazio prvi put uzeo sam potvrdu iz naseg suda odozdo da nisam osudjivan i preveo to na engleski i secam se na prvom poslu, bilo je hjemmesykepleie (patronaza) u pitanju trazili su kao uslov ne samo za nas strance vec i za njihove jer imas kljuceve od korisnika i ulazis u kuce/stanove. I onda ovi na poslu mi kazu ok to iz tvoje zemlje ali treba nam ova odavde i ja odem u policiju medjutim oni mi kazu da nemogu da mi izdaju potvrdu kad sam samo tu par dana... I onda ja to lepo kazem mojima na poslu i onda oni uzese i iskopirase ovu moju potvrdu iz Srbije i prosao sa tom.
 
Odgovor na temu

ako mogu samo
nei

Član broj: 294318
Poruke: 11
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 23:32 - pre 138 meseci
Pozdrav za forumase,
Oce li mi neko reci jeli dozvoljeno zivjeti u Norveskoj razdvojeno jedan period kada je u pitanju family imigration!

[Ovu poruku je menjao ako mogu samo dana 25.01.2013. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.01.2013. u 17:25 - pre 138 meseci
Evo jedan koristan info za sve buduce sykepleiere...
Naime,pisali smo o tome da za mesto na Nasjonal fag-u treba imati minimum polozen Bergen test u Oslu,a da u Bergenu moze proci i Norskprøve 3 (moj slucaj).Medjutim,najsveziji primer mog druga je taj da je on dobio mesto bez polozenog jezika,i sto je najcudnije bez AVSLAGA (odbijenice iz SAK),vec samo sa potvrdama poslodavca da vlada dobro jezikom,i uplatnicom da je predao papire za autorizovanje diplome za sykepleiera (ima srednju med.skolu).Ovo bi moglo puno znaciti Jociendo i bambiju ako se ne varam.Pravila su da nema pravila :-)
A da,jel ide neko na Bergen test sledece subote?
DEZINFORMACIJA!!!!

[Ovu poruku je menjao cveyoni dana 26.01.2013. u 10:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

69th

Član broj: 276746
Poruke: 24
*.13.34.95.customer.cdi.no.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.01.2013. u 20:24 - pre 138 meseci
zahvaljujem se svima koji su mi se javili na pp u vezi spajanja porodice, na zalost ne mogu svima da odgovorim odmah posto mi stalno izbacuje ovo :(

Flood control: mora proci minimum 2307 sec izmedju slanja 2 poruke

Mislim da ne pomislite da necu da se javim :)

Veliki respekt od mene za sve clanove ovog foruma, sve je prozvakano uzduz i popreko...

A ovo je dokaz :)
Innvilgede familieinnvandringstillatelser for tredjelandsborgere i 2012
Serbia 203(prva tri kvartala)
Innvilgede familieinnvandringstillatelser for tredjelandsborgere i 2011
Serbia 185
Innvilgede familieinnvandringstillatelser for tredjelandsborgere i 2010
Serbia 109
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982780 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.