Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7949340 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 10:20 - pre 137 meseci
E ljudi...pojavio se u dnu ekrana Chat!!!

...koji je btw. za ovu nasu temu -Unavailable ...ili nije niko on line???
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 10:31 - pre 137 meseci
Citat:
Jelena G.:
Hajde jedno hipoteticko pitanje: Sta se desava ako npr. moj muz pronadje posao u struci...vezan za diplomu...i sve onako u redu kako se zahteva za nas van EU...i onda ja, podjem sa njim (kao turista)...i pre nego sto podnesem zahtev za spajanje porodice, nekom ludom srecom uspem da pronadjem posao koji je vezan sa mojom diplomom...sta se onda desava...da li je to povoljnija varijanta...jel neko imao takvo iskustvo????
I jos jedno pitanje, u stvari vise pitanja (verovatnija situacija): muz dobije posao, ja podjem sa njim ( i kao turista imam pravo da budem tri meseca)... i kad onda da podnesemo zahtev za spajanje porodice...da li pred istek ta tri meseca ili ranije...Da li su mu potrebna ona ranije pomenuta tri isecka plate, pa tek onda da se podnese zahtev ( mada to onda probija moja dozvoljena tri meseca boravka- jer dok dodjes, dobijes radnu dozvolu...pa do prve plate prodje i mesec-dva...znaci dok dobije trecu platu bicemo u cetvrtom mesecu boravka...) Ili mu nisu potrebna ta tri poslednja isecka ako je posao fast, heltid, dobro placen i ako imamo neke pare na racunu u banci??? I jos nesto, ako podnesemo zahtev pred istek ta tri meseca...da li dozvolu tj. spajanje porodice cekam u No ( tj. imam pravo da boravim i posle isteka moja legalna, turisticka, tri meseca dok sam u proceduri) ili moram da se vratim u Srbiju i dok ne stigne dozvola?



Ovoj kombinaciji dodajem jos jednog bebca od 4 god pa da vidimo ko zna znanje
p.s. na stranicama UDI ja nist pametno obzirom na detalje
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 11:07 - pre 137 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
pan 1: Vratila nam se Mirka, pozdrav!!!
Imam i ja nesto da pitam, nisam odavno! Mozete li mi reci koje su SVE prednosti dobijanja dvojnog drzavljanstva, tacnije madjarskog i pasosa EU sto se tice emigriranja u Norvesku? Hvala na odgovoru, pozz za sve.


Za dobijanje madjarkog pasosa imas citavi temu o tome koji sam ja igrom slucaj pokreno ali na kraju mi nije ni trebalo:
http://www.elitesecurity.org/t...pasos-znanje-madjarskog-jezika

Prednosti su te sto mozes da radis bilo koji posao u Norveskoj ukoliko neko hoce da te zaposli i mozes da radis i cak neki minimalni procenat mesecno.. jednostavno nemas ogranicenja.


Hvala gogi77, citala sam to sto si postavio nedavno. Evo sakupljam papire i krecem u proceduru. Znam sve sto je potrebno ali imam nedoumicu gde da zakazem predaju dokumenata, da li u BG ili u Madjarskoj - mesto Kiszombor? Znas li nesto o tome? Krenula sam na casove jezika posto samo ja ne znam madjarski a svi moji znaju!

Izvinjavam se sto sam skrenula sa teme ali cisto da pitam.

Mene ustvari interesuje da li iako imas EU drzavljanstvo, moras da cekas te 3 god da bi dobio stalni boravak u NO i da li i u ovom slucaju treba da se radi spajanje sa porodicom ili ne ako se poseduje EU drzavljanstvo? Znaci cela porodica ce imati EU pasose. Molim vas za odgovor i puno pozdrava za sve!
 
Odgovor na temu

shane
Nebojsha
Moelv

Član broj: 13248
Poruke: 81
*.208.211.147.getinternet.no.



+19 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 11:58 - pre 137 meseci
Evo i ja da se javim posle dužeg vremena.
16. januara smo supruga i ja došli u Oslo da predamo papire u policiju.
17. januara su papiri predati i 1. februara joj je odobrena boravišna sa pravom rada.
Sada tražimo stan u Brumunddalu i posao za mene pošto je supruga dobila posao u Vitusu još u novembru 2012.
Podaci iz ove teme su nam puno pomogli (50% podaci iz teme i 50% naše istraživanje uz malu pomoć prijatelja).
Cela priča je uz prekide trajala skoro dve godine (od početka učenja jezika 13 meseci).
Pozdrav uz želju da svi uspete u svojim namerama i preselite se u N uz što manje problema.

P.S. Savet, čitajte pažljivo sve što je napisano u ovoj temi i proveravajte na zvaničnim sajtovima uz pravljenje što manje šuma (bezpotrebnih postova tipa kako i šta) i uspeh je vrlo izgledan.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 12:03 - pre 137 meseci
Srecno druze. Pravo je osvezenje i ohrabrenje cuti ovakve vesti.

 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 12:28 - pre 137 meseci
Citat:
shane:
Evo i ja da se javim posle dužeg vremena.
16. januara smo supruga i ja došli u Oslo da predamo papire u policiju.
17. januara su papiri predati i 1. februara joj je odobrena boravišna sa pravom rada.
Sada tražimo stan u Brumunddalu i posao za mene pošto je supruga dobila posao u Vitusu još u novembru 2012.
Podaci iz ove teme su nam puno pomogli (50% podaci iz teme i 50% naše istraživanje uz malu pomoć prijatelja).
Cela priča je uz prekide trajala skoro dve godine (od početka učenja jezika 13 meseci).
Pozdrav uz želju da svi uspete u svojim namerama i preselite se u N uz što manje problema.

P.S. Savet, čitajte pažljivo sve što je napisano u ovoj temi i proveravajte na zvaničnim sajtovima uz pravljenje što manje šuma (bezpotrebnih postova tipa kako i šta) i uspeh je vrlo izgledan.



Čestitaaaam!!! Nadamo se istom
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 12:31 - pre 137 meseci
Citat:
pan 1:
Citat:
gogi77:
Citat:
pan 1: Vratila nam se Mirka, pozdrav!!!
Imam i ja nesto da pitam, nisam odavno! Mozete li mi reci koje su SVE prednosti dobijanja dvojnog drzavljanstva, tacnije madjarskog i pasosa EU sto se tice emigriranja u Norvesku? Hvala na odgovoru, pozz za sve.


Za dobijanje madjarkog pasosa imas citavi temu o tome koji sam ja igrom slucaj pokreno ali na kraju mi nije ni trebalo:
http://www.elitesecurity.org/t...pasos-znanje-madjarskog-jezika

Prednosti su te sto mozes da radis bilo koji posao u Norveskoj ukoliko neko hoce da te zaposli i mozes da radis i cak neki minimalni procenat mesecno.. jednostavno nemas ogranicenja.


Hvala gogi77, citala sam to sto si postavio nedavno. Evo sakupljam papire i krecem u proceduru. Znam sve sto je potrebno ali imam nedoumicu gde da zakazem predaju dokumenata, da li u BG ili u Madjarskoj - mesto Kiszombor? Znas li nesto o tome? Krenula sam na casove jezika posto samo ja ne znam madjarski a svi moji znaju!

Izvinjavam se sto sam skrenula sa teme ali cisto da pitam.

Mene ustvari interesuje da li iako imas EU drzavljanstvo, moras da cekas te 3 god da bi dobio stalni boravak u NO i da li i u ovom slucaju treba da se radi spajanje sa porodicom ili ne ako se poseduje EU drzavljanstvo? Znaci cela porodica ce imati EU pasose. Molim vas za odgovor i puno pozdrava za sve!


Mislim da tu nema pravog odgovora. Kada sam ja sređivao papire, ovde u NS su mi rekli nipošto u BG tamo ladno odbijaju. Pre nekog vremena pričam sa drugarom iz Velike Grede i on kaže NIPOŠTO U SUBOTICU tamo je naj gore idu svi u BG ili to seoce krej HU granice. Neproverena informacija je da tamo naj manje traže znanje jezika ali ja ti naj iskrenije ne mogu reći gde da ideš. Mislim da i tu treba imati sreće.
postoji čak i neka priča da u tim selima u HU za cenu od 100e svi znaju da pričaju mađarski (opet neprovereno )
sretno u svakom slučaju
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

dr marina
Marina Martinovic
stomatolog
dom zdravlja
Nis,Srbija

Član broj: 311292
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 12:52 - pre 137 meseci
Pozdrav svim forumasima .Do sada sam bio samo pasivni clan ovog foruma jer nisam imao nikakvih nejasnoca zahvaljujuci mirjani i pojedinim veoma aktivnim clanovima.Dotakli ste se teme oko usmerenog obrazovanja pa me interesuje ako neko moze da mi priblizno objasni razliku izmedju usmerene medicinske i cetvorogodisnje ,sta oni unorveskoj priznaju a sta mora da se dodatno polaze.
 
Odgovor na temu

dr marina
Marina Martinovic
stomatolog
dom zdravlja
Nis,Srbija

Član broj: 311292
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 13:21 - pre 137 meseci
Citat:
shane:
Evo i ja da se javim posle dužeg vremena.
16. januara smo supruga i ja došli u Oslo da predamo papire u policiju.
17. januara su papiri predati i 1. februara joj je odobrena boravišna sa pravom rada.
Sada tražimo stan u Brumunddalu i posao za mene pošto je supruga dobila posao u Vitusu još u novembru 2012.
Podaci iz ove teme su nam puno pomogli (50% podaci iz teme i 50% naše istraživanje uz malu pomoć prijatelja).
Cela priča je uz prekide trajala skoro dve godine (od početka učenja jezika 13 meseci).
Pozdrav uz želju da svi uspete u svojim namerama i preselite se u N uz što manje problema.

P.S. Savet, čitajte pažljivo sve što je napisano u ovoj temi i proveravajte na zvaničnim sajtovima uz pravljenje što manje šuma (bezpotrebnih postova tipa kako i šta) i uspeh je vrlo izgledan.

Sve cestitke tebi i porodici .Samo napred valjda ce i nama jednom da svane.
 
Odgovor na temu

Zika Obretkovic
Beograd

Član broj: 154603
Poruke: 16
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 14:16 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Cveyoni pita nesto drugo.Dakle,vezano za sykepleiera...nema nikakve veze sa hjelpepleierom...
Na to potpuno odbijanje se definitivno treba zaliti,jer tu je rec o planu i programu.Malo je meni za sada vise to u onom delu kog saksbehandlera to uhvati...ali ajde buducnost ce pokazati...
Cveyoni,mi cemo da strebamo naredne tri nedelje jer to sa nama vise nema nikakve veze...ali sada oni koji salju u SAK za spl neka napisu odgovore koje su dobili...znacice ljudima koji se spremaju na taj put...





Završio sam zemunsku školu, upisao sam je 1992 i išao normalno 4 godine
 
Odgovor na temu

Zika Obretkovic
Beograd

Član broj: 154603
Poruke: 16
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 14:18 - pre 137 meseci
Citat:
Zeljka Djuric:
Citat:
Zika Obretkovic:
ja sam dobio autorizaciju za helsefagarbaidera u oktobru

na to si mislio?

za sykeplaera treba mi prakse nekih 5 meseci, bergen, nasjonalfag i još jedan mnogo nezgodan ispit.

ne znam sad kako se zove


Ziko a kada si posla i koliko si cekao autorizaciju



Uplatio sam negde pred uskrs, znači april.

Papiriće sam dobio krajem oktobra.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 15:56 - pre 137 meseci
Citat:
cveyoni:
Jel ima nekog da je skoro dobio odgovor iz SAK.no,nekog ko je trazio autorizaciju sa srednjom medicinskom skolom iz Srbije???
Imam info od druga koji je skoro poslao dokumenta da ne priznaju vise srednju medicinsku skolu uopste,da se sa srednjom moze dobiti samo autorizacija za hjelpepleiera.Nije on dobio nikakav avslag kao mi ranije,njemu su jednostavno rekli da mu ne priznaju skolu uopste...Ovo bi bila vec losa vest za sve (sa srednjom med.skolom) kojima je cilj biti sykepleier i Norge,ja sam planirao da skoro posaljem dokumenta za suprugu ali kolko vidim i cujem,pocinju ovi polako da stezu...


E do k.... Bas sad kad sam se napokon nakanio da saljem dokumenta. Nadam se da je ovo dezinformacija.
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:26 - pre 137 meseci
Citat:
Jelena G.:
Hajde jedno hipoteticko pitanje: Sta se desava ako npr. moj muz pronadje posao u struci...vezan za diplomu...i sve onako u redu kako se zahteva za nas van EU...i onda ja, podjem sa njim (kao turista)...i pre nego sto podnesem zahtev za spajanje porodice, nekom ludom srecom uspem da pronadjem posao koji je vezan sa mojom diplomom...sta se onda desava...da li je to povoljnija varijanta...jel neko imao takvo iskustvo????

Naravno da jeste povoljnija varijanta, pa samim tim to znači da si i ti došla do posla! Ima li nešto bolje od toga? Ovaj varijanta bi i tebe koštala 3000 kruna, jer bi samim tim i ti posebno plaćala za dozvolu za rad - boravak, ali platićeš ti to sa osmehom na licu veruj mi...bio sam u toj situaciji.



Citat:
Jelena G.:I jos jedno pitanje, u stvari vise pitanja (verovatnija situacija): muz dobije posao, ja podjem sa njim ( i kao turista imam pravo da budem tri meseca)... i kad onda da podnesemo zahtev za spajanje porodice...da li pred istek ta tri meseca ili ranije...Da li su mu potrebna ona ranije pomenuta tri isecka plate, pa tek onda da se podnese zahtev ( mada to onda probija moja dozvoljena tri meseca boravka- jer dok dodjes, dobijes radnu dozvolu...pa do prve plate prodje i mesec-dva...znaci dok dobije trecu platu bicemo u cetvrtom mesecu boravka...) Ili mu nisu potrebna ta tri poslednja isecka ako je posao fast, heltid, dobro placen i ako imamo neke pare na racunu u banci???

Ako je fast posao u pitanju onda moze da se prodje i bez tri isecka...tj. predaje se zahtev i bez čekanja tri plate...znam primer.



Citat:
Jelena G.:I jos nesto, ako podnesemo zahtev pred istek ta tri meseca...da li dozvolu tj. spajanje porodice cekam u No ( tj. imam pravo da boravim i posle isteka moja legalna, turisticka, tri meseca dok sam u proceduri) ili moram da se vratim u Srbiju i dok ne stigne dozvola?

Dok si u proceduri možeš i moraš da budeš svo vreme u NO dok se proces ne reši.

Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:28 - pre 137 meseci
Pozdrav iz Bergena...ajmo malo prvi utisci sa nasjonalfag-a za bambija i jocu koji ce izmedju ostalih na ovo isto...

Ima nas 50 ukupno.Trajace 3 nedelje,od ponedeljka do petka.Dva ispita su stavljena za poslednju nedelju,s tim sto je medikamentregning u cetrtak pa se odgovor dobije odmah i ako nisi polozio izlazis odmah u petak.Svaki dan po 5 sati,od 9.15-14.15.A sada sastav polaznikad nas 50,35-oro su Filipinci,onda nastupamo mi Srbija plus Bosna = 9.Dakle,Filipinci i mi smo najvece grupe,onda ima jedan Albanac (njega mozda prikljucimo nama da zaokruzimo na 10,pa ga mozda posle malo mucimo ),J.Koreja,Australija,Ukrajina,Rumunija...to sve po jedan komad...

Nastavnici su dvoje divnih ljubaznih ljudi.Za sada deluju jako fini,pricaju normalno ljudi dijalekat ali razumno je skroz.Prvi dan je onako opusteno,predstavljanje,objasnjenje oko ispita,podela materijala,i film o dementnom pacijentu pa njegov zivot kroz neke uglove sagledan,malo diskusija o tome...pauza oko podneva i sve u svemu je ok.A skola je na brdu...e to je dozivljaj...
Za sada o nasjonalfagu toliko...nastavice se kasnije...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:33 - pre 137 meseci
A jutros prilazim skoli,pentram se uz brdo...sa neba ne pada kisa...vec led...divni Bergencic...naidjose Filipinci u ispomoc sa kisobranom... .Nakon skole,osnove filipinskog ce svako od nas devetoro Srba znati...to je vec izvesno...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:35 - pre 137 meseci
Dobro nam došla u Bergen Miro...i da nam osvetlaš obraz...kao i do sada! I nemoj mnogo da se šališ sa vremenom...možda nam baš ti doneseš kišu u ovu sušnu godinu!
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:37 - pre 137 meseci
[quote]KingVi:
Citat:
zokiruma:
Citat:
Mirjana Savicic

danas su mi neki norvezani rekli da na 3 kupljenih paketa pelena 4. dobijamo free, koliko sam ih razumeo to vazi za samo neke proizvodjace i 99% moze da se koristi u kiwi -u



Bonus za 4. pakovanje pelena vazi u Kiwi-ju (mislim samo za Libero pelene), dok u RIMI-ju bonus vazi za Pampers pelene.
Za ostvarivanje bonusa nije neophodno kupiti sva 4 paketa odjednom, vec se na kasi trazi bleiekort (RIMI-papirni, KIWI-plasticni) pa se bonus se skuplja prilikom svake kupovine.

Dobrodosao u Norvesku i srecno sa trazenjem posla!



Ovo sa pelenama i mene ukaci u Kiwi-ju,i dobih karticu ali meni je neupotrebljivo (bacaju mi neki katramunac ),lepo sto imaju te akcije...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:44 - pre 137 meseci
Citat:
dr marina:
Pozdrav svim forumasima .Do sada sam bio samo pasivni clan ovog foruma jer nisam imao nikakvih nejasnoca zahvaljujuci mirjani i pojedinim veoma aktivnim clanovima.Dotakli ste se teme oko usmerenog obrazovanja pa me interesuje ako neko moze da mi priblizno objasni razliku izmedju usmerene medicinske i cetvorogodisnje ,sta oni unorveskoj priznaju a sta mora da se dodatno polaze.


Danas smo bas na nasjonalfag-u komentarisali kako je svako od nas dobijao razlicite odgovore,dakle odgovori osciliraju toliko da se sa sigurnoscu ne moze nista tvrditi kada je u pitanju zdravstvo i procena od SAK-a...od licence do razlicitog broja nedelja prakse pa do jednog ispita koji se u poslednje vreme pise takodje kao jedan od mogucih odgovora...dakle,te saksbehandlere definitivno ne mozes da "uhvatis za mustru",ali moja koleginica koja ima usmereno to obrazovanje 2 godine a 2 godine medicinska je dobila da pored nasjonalfag-a i prakse polaze i jedan ispit...medjutim,taj ispit moze da se napise i ako se ima celokupna cetvorogodisnja obicna med.skola.Dakle,tu je tesko dati precizan odgovor jer ga nema.Sve zavisi od saksbehandlera...koji dobije tvoja dokumenta.Nazalost je tako,a ovo danas sto smo se svi skupili na jednom mestu i uporedjivali tj.pricali ko je kakve odgovore dobio,je samo jos jednom potvrdilo da sve zavisi samo od saksbehandlera u Sak-u.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 16:50 - pre 137 meseci
Citat:
sttefan:
Dobro nam došla u Bergen Miro...i da nam osvetlaš obraz...kao i do sada! I nemoj mnogo da se šališ sa vremenom...možda nam baš ti doneseš kišu u ovu sušnu godinu!


Jeste godina vam je stvarno susna...cekaj da malo dodjem sebi,ja u poslednje vreme sa aviona na avion...ali cim se stabilizujem mozdano,cu uzmem aparat pa da predstavim ovaj kisni asfalt...
Jes,majku mu lep grad,ima divnih gradjevina,centar je divan sa kaldrmom ali dzaba je kada hodas pognute glave jer te bije kise tako da se najbolje kaldrma procenjuje...
Ali sto imate brda...aj se propni druze...samo utrenirani treba da idu u skolu...ha ha.
Salu na stranu,lep grad.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2013. u 17:02 - pre 137 meseci
Će podigneš glavu odmah...ako budeš imala dovoljno sreće pa doživiš kišu koja ne pada odozgo...nego odozdo...pravo u bradu bije! Meni pričali dugo o tome...ali dok nisam doživeo nisam verovao! Naravno shvataš i sama da je upitanju kiša u kombinaciji sa mnooogo gadnim vetrom!
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7949340 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.