Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8022207 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 02:27 - pre 141 meseci
Pozdrav Norvezani a pogotovo vi blize tromsou moram vam se zahvaliti sto ste pokrenuli ovu temu i inspirisali me da dodjem u norge i vidim
i bogami imao sam sta videti, 4 dana u oslu , pa posle stopranje kroz celu norvesku duz E6 skoro do tromsoa, duz lilhamera hamera, pplaninskog dela gde sam pio vodu direktno iz potoka, trondhaim ... fauskea pa sve do mestervik a gde sam sad . skoknuh do tromsa 2 puta ali ne dovoljno.....

Znate kako je posle beograda i vreline ovo je pravo osvezenje , vec 6 puta sam video auroru borealis . Na putovanje se ne bih odlucio da je u srbijici ikakva perspektiva moguca , posle exita i par gostiju iz inostranstva jednostavno sam bankrotirao , i video da za posle septembra ne bih imao vise para da pokrijem kiriju i zivot i godinu samofinansiranja na fpnu ...

prodao kola za neku mizeriju i put pod noge , drugarica me dovezla do maastriha a odatle preko hamburga i aarhusa i osla stigoh na sever

preko woofinga sam na nekoj farmi u nastajanju gde jedna nemica zivi i u zamenu za pomoc oko ograde, farbanja ... i raznih domacinskih aktivnosti daje smestaj i hranu. pravi woofing . stranci samo prolaze, lik iz singapura, dvoje iz fancuske , dvoje iz madjarske . a ja posle evo vec 4 nedelje skoro oducih da ostanem ovde na severu norveske .
moja ispomoc ovde se zavrsava za nedelju dana pa cu posle pad dana u tromso da pokusam da nadjem kakav posao i smestaj, cim mi neko prihvati zahtev preko couchsurfinga za prespavati .

e sad pitanje : kako je najlakse ostati i snaci se ?
da li da se glupiram i trazim azil ? posto ionako ne mogu nazat otkazao sam gajbu , a i bankrotirao , i malo je hladno sad da stopira nazat . trebalo mi je 3 dana da predjem 1700 km od osla do mestervika
da pokusam kakav posao dobiti posto sam dobar sada u svacemu oko odzavanja kuca farbanja .. odrzavanja kompjutera ?
Imam od skole gimnaziju i 3 godine poliikologije , savrsen engleski i malo ucim norveski preko livemocha.com
mozda riblja fabrika ili ako nesto ?

jel moguce raditi na crno ?
imam i hrvatski pasos valjda nece biti problem ostati duze, uvek mogu na svalbard to je van sengena


dajte kakve savete . iscitao sam dosta , gledao finn.no, kazu ode da je i gulesider.no dobar za zaposljavanje
kako da se postavim kad budem trazio posao, kako da nadjem nesto gde nije bitno sto ne znam norveski , nynorsk ni norsk ?
i da, kako je skupo ne verujem, za ovih 4 nedelje u norge, skoro da sam bankrotirao


trista
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.8.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 02:36 - pre 141 meseci
mikiiki nikada nisam bio u norveskoj ali bi odradio ovu tvoju rutu (da sam samo mladji), jedino bi dodao gitaru svaka ti cast

ako budes isao na svalbard javi da ti posaljem niseto zimske opreme (garantuju normalan rad do -60, malo koriscena, meni vise ne treba) i obavezno kupi neke bolje rukavice ( da se od trljanja ne raspale)


sretno
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 02:53 - pre 141 meseci
Dakle,Miki,totalna avantura,a?
Ako,tako i treba...kad ces ako neces sad,dok si ziv!

Tvoja vremenska zona,moja i zokiruma iz drzave "levo od Japana",se poklapa.Niko ne spava.Ja sam doduse i prestala da spavam.Malo dremnem popodne,i to je to.Spavacemo u penziji.

Imas HR pasos,ali HR jos uvek nije u EU,tako da dodje na isto.Dakle,vazi ti ono pravilo spajanje profesije sa poslom kako bi dobio dozvolu koja ti daje mogucnost legalnog boravka i rada.Imas i dodatnu mogucnost-sezonski posao 6 meseci,pa 6 nazad van Norge.To su druze opcije.
Ovako,krstaski,avanturisticki...imas 3 meseca.
Skupa ti je ekskurzija,mada jedan zivot zivis.

Neznam sta bi mogao da radis,ovako krstaski.Misli da se ovde sprema zima...(koja se moze reci da je prakticno i dosla),ali jos ovaj mesec i to je to.Pocetkom novembra je noc dakle 24 sata i trajace do kraja januara.To je 3 puna meseca.Tromsø je grad sa mnogo snega,ne bi verovao koliko je mnogo,ali je tako.
Sto se Finnmarka tice,narocito kontinentalnog dela,vodi racuna jer to su zime kakve sreo nisi,tipa -30,-40 stepeni.Tu je svaki avanturizam ekstremizam.
Kada kazemo sever...to je definitivno Tromsø i Finnmark,jer Tromsø ti lezi na istoj geografskoj sirini kao i Karasjok npr.ali je na obali,za razliku od Karasjoka koji je kontinentalan deo Finnmarka.
Ovo ti pisem,druze Miki,da imas u vidu jer lepo je biti avanturista ali vodi racuna jer ovde gore klima je tvoj najveci sef,pa tek onda tvoj stvarni poslodavac.
Imam samiske cizme da ti dam (samo na pozajmicu,jer to mi je uspomena na godinu dana u Karasjoku i sa Samijcima)...odlicne su za ove uslove,ali to sto smo generacija,ne znaci da nosimo i isti broj obuce,tako da tu moze da zapne...pa ces kao kengur da izgledas...ha ha!
Ja kada ovako nesto procitam,ja se odusevim...ali opet imam i ono malo sigurnost,dokumenta,sutra itd...
Vidis kake su...ka iz butika...a rucni rad,prava koza irvasa,pa jos iznutra stavljeno malo vunice sive da jos pojaca...ma dusu dalo za ovo podrucje 2 ulice od Boga,s leve strane.


[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 09.10.2012. u 04:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 09.10.2012. u 04:13 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:04 - pre 141 meseci
da gitara, jos kad bi to znao da sviram ne bi bilo zime .

ma nije teska ruta, kroz nemacku stopirah 230 na sat , danska za dan, mada sam ostao neko vreme, u oslu jedna likinja sa couchsurfinga trazila nekoga da joj hrani macke dok se provodi za produzeni vikend u kopenhagenu, srecom imam dosta preporka na couchsurfingu pa je ladno meni dala da joj cuvam gajbu ... taman da se maloo odmorim i upoznam sa situacijom .. ali zato sto me ukenjalo kroz norvesku , prvo neki lik sto vozi mini bus od osla do trondhaima, bio na nekom roma festivalu sto odrzavaju u nekoj crkvi u oslu, pa od trondhaima do fauskea lik sto pravi mini hidrocentrale , bas smo se ispricali nort west energie, siri sad poslovanje u tursku, pa lik koji je profesor pedagogije i takodje to primenjuje u nekom call centru sto je osnovao , posle kamiondzija sto ima drugu gajbu na tailndu , u papaji , i tamo neku ribu , pa onda lik koji ide iz osla kolima do tromsoa zato sto ih je tek kupio, skupa kola na severu jefinijeih je nabaviti u oslu , ali sto sam se navikao da budem na obali fjorda .. ljudi norveska je keva , jahao sam konje ... setao se kroz sumetinu , , prvo do nekog jezera pa posle do vrha , prvio se pametam pred francuzima kad smo se vracali , ja gledam na gps i mslim moze krace da se setamo kad ono litica pa obilazi .

jos samo da se snadjemda ostanem, moram, predobro je

ko nema smestaj moze i dzabe yamenu za rad , woofing independents, workaway.info i helpx.het
trista
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:15 - pre 141 meseci
jel znas mozda da li je moguce srpski pasos 3 meseca, pa na svalbard , pa se vratim odmah pa 3 meseca hrvatski pasos , pa srpski opet, i onda je hrvatska u eu ... valjda u julu , veruj mi mnogo se sigurnije osecam ovde nego dole, ali za zimu videcu da li da skoknem juznije za svaki slucaj, npr stavanger ili bergen .. ali to samo ako ne nadjem posao , sto je malo verovatno . svima trebaju sljakeri, pa polako ucenje jezika i za koju godinu univerzitet u tromsu polarne studije

P.S super cizmice , bas sam gledao juce film kautokeno rebelion .. Sami populacija u proslom veku je nosila nesto ovako moj br je 44/45 tesko da odgovaraju , a i ne bih mogao da uzmem nesto tako slatko, ipak hvala na ponudi

jedino mi zao sto sam stigao prekasno da vidim taj 24/7 dan , ali ima vremena
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:20 - pre 141 meseci
Evo ti malo snega iz "Norveske keve" kako ti kazes (i jeste to kada si turista,kao radniku kako kada,nekad majka,nekad maceha,ali kotrlja se)...
Ovo je neki februar,cini mi se,svanulo...stigla posta a sanduce nedostupno...ha ha!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:24 - pre 141 meseci
mali je to sneg kolika je moja volja , ocistis i super :) kad vidim ovaj sneg setim se kakav je nekad bio u jugoslaviji kad sam bio mali . rodjen sam kad je bio sneg
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:33 - pre 141 meseci
To je lepo receno.Mali je svaki sneg kolika je moja volja.To i ja mislim i tako sam i mislila kada sam i dolazila ovde.Ja sada volim vise mørketida od ta 3 meseca nego leto,jer leto je nista posebno ovde,dosta hladno,pa se ti kao nadas nekom Suncu,ali dzabe.Ovako zimi se nenadas Suncu a i nema ga.Pa su ti ocekivanja ispunjena.

Ova kombinacija SR pasos-HR pasos-Svalbard...mislim da ne moze,gotovo 99% sam ubedjena.Cela problematika ovog foruma je zasnovana na principu nas koji nismo u EU a dosli smo preko diplome skole koju smo zavrsili,i taj posao radimo,pa nakon 3 godine stalna dozvola.Ili su ljudi dosli na pripoj porodice /supruznik bilo da imate decu ili ne,dolazi preko nosioca vize,onog koji je nasao posao na onaj nacin spajanja diplome i posla ovde.Za ucenje jezika sto daje UDI kao mogucnost je ostajanje samo 1 godina bez mogucnosti produzenja,ali treba ti potvrda da imas na racunu 11.000 eura i ogranicena ti je radna satnica.I na sezonsku dozvolu naravno se moze doci.

Po meni tvoje resenje u ovom trenutku lezi u trazenju sezonskog posla.Nakon toga moras napolje 6 meseci,ali nema veze,zaradices neke pare...To je po meni jedina opcija...osim one Norvezanka i ti u kombinaciji ali ovde su popularni samboeri/nevencani partneri i moda "ako prst ne prolazi kroz rupu,carapa se smatra nosivom"...pa s toga to je jeb...put...sezonski posao,ipak.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:46 - pre 141 meseci
izazovna neka moda :) ma mora da postoji jos neka opcija , ali dobro, sezonski rad pa makar fiskeforretning

jel znas gde da gledam sta bi mi trebalo od papira za sezonski ?ili da u azil centru glumim :)
radis nocnu ? :)

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 09.10.2012. u 05:09 GMT+1]
trista
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.8.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:50 - pre 141 meseci
miro cizmice su extra nije da nisu a i sneg je zanimljiv nije da nije but ja sam radio na -65 :d a onda sam posle mesec dana presao da radim na +45 vidis cela ova saga je krenula kada se moja rodjaka hvalila mojoj zeni kako je u norveskoj oko -35 i nije hladno na sta ce joj moja zena znam da nije muz mi je rekao da ni na -60 nije hladno
e pa valjda se onda uplalila sijalica obema te su skontali da je ipak bolje u norveskoj i krece moja prica, cemo sacekati da vidimo kako se zavrsila (da ne bude basna ili bajka)

izgleda da dobijamo novu taktiku ''mikiiki'' > metoda iznenadnog dolaska prodajom starog auta do severa norveska a onda polako nazad

meni sada pauza za rucak pa onda jos malo bledog i cudnog lica mog dok se boksujem sa "domacim"" naruciocima posla na mom "stranom'' jeziku

(((((((( kada pomislim da opet moram da predjem ceo put ispocetka 3 put u mom zivotu dodje mi da pevam od srece ))))))))
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 03:51 - pre 141 meseci
Azil opciju,zaboravi.To ne mozemo da dobijemo,mi ne dolazimo sa podrucja gde si zivotno ugrozen,ni da imas pasos sa Kosova,isto ne bi mogao.Priznali su Kosovo.
UDI-sajt je za sve tipove dokumenata...pogledaj tamo...ali ono,pasos,ugovor o sezonskom radu,taksa (koja nije mala,mislim da je isto 3 000 kruna i za sezonski,pogledaj cene na udi-sajtu)...
Imam hjemmevakt...od kuce pokrivam,a posto su me zvali nekoliko puta vec,ne vredi da spavam do osmice...imas pp odgovor.

Evo ti UDI-jev sajt.

http://www.udi.no/

Evo ti sa tog istog sajta,malo blize o sezonskom poslu,na norveskom je ali ima i na engleskom.Jeste,taksa je 3000 kr,za obradu dokumenata.

http://www.udi.no/Sentrale-tem...ser-for-arbeid/Sesongarbeider/

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 09.10.2012. u 05:01 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.8.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 04:08 - pre 141 meseci
uvek mi je to bilo zanimljivo, moj 9.10.2012 je uveliko poceo, vise od pola dana je i proslo a vi tamo negde se tek budite, pijete jutarnju kafu i spremate se za posao, sto mi rekao moj kum : briga tebe ti znas sta ce se sve u svetu desiti za 10 sati , u kom si ti gradu miro btw , znam da ce mi ovaj medical biti u komsiluku pa mu mogu i doneti nesto domace kada oko 20.1 dodjem tu.

zanimljivo da radim vam srbije vec godinama a uzbudjen sam kao malo dete sto cu doci tu, primio sam se na vase price opasno, sinoc sam gledao neku emisiju o srbima u norveskoj na norveskom a sve preko youtuba i ama bas nista ali NISTA nisam skontao, jos mi samo kazite da oni pisu u runama i da se zabrinem

nego nikako da pitam koliko ima potrebe za onim sto bi mi rekli majstorima na gradjevini posto vidim da lekari krecu od cina pomocnika med. sestre da se odmah pripremim i da ce mene skinuti sa mastera na majstora vodovoda i kanalizacije.


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 04:12 - pre 141 meseci
e super idem da iscitam i da proucim , 3000 kr ????? wow, prestacu da konvertujem valute :) ortak iz kopenhagena vise ne racuna u evrima :) , dosao u norge ostavio i cigarete i alkohol nisam okusio ... , naucio da mesim hleb :)


milsim da je prelomio trenutak kada sam video da je registracija za kola bila veca od plate u bgu :) a bila je masincina, alfa romeo 164 , 3000 registrovana na 2000 ccm . tu sam shvatio da u srbiji ili ce biti skupo ili ce sse ziveti, ne moze i jedno i drugo
nije bas grad, mestervik, 80 km od tromsa juzno , storsteine i njordksbotn su blizu , ali tromso je dobra destonacija koliko sam video !! nisu rune ali imaju par zanimljivih slova u abecedi
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 04:25 - pre 141 meseci
u kom si ti gradu miro btw , znam da ce mi ovaj medical biti u komsiluku pa mu mogu i doneti nesto domace kada oko 20.1 dodjem tu.


U Tromsu,na severu Norveske.Prvu godinu bila u Karasjoku,i onda se preselila u Tromsø,prosle godine.Meni sta god da poneses,ubudjace se...
E druze,Miki...to je tek pocetak ostavljanja svih poroka.
Ranije sam pisala na tu temu...
Mozda i peder postanes...jer ovde,pravo da ti kazem,cak se to i preporucuje.Pa se lepo podsisas,a siske ostavis,spustis pantalone,ona varijanta jedva zadnjicu pokriva,i neces ti ni biti drugaciji puno...Norvezani-muskarci,s njima je kud i kamo lakse nego sa zenama Norvezankama,koje prate onu modu sa carapama,iz malopredjasnjeg posta...a demokratska zemlja,nece da te biju zbog opredeljenja,garantujem ti.Ako krenes vodama bracnim kako bi sredjivao pitanje boravka ovde,preporucujem ti da se odlucis za muskarca Norvezanina.Veca je sreca.Veruj mi.Kazu meni ljudi a i ja vidim ove lujke svukuda od njihovih zena.

Druze...ha ha ha!Ali i pored sale,ima tu mnogoooo istine.Norge je opasna keva,sto bi ti rekao.

Jedina slova koja su drugacija su: Æ,Ø,Å.Ostalo je klasika.

PS.Ja sam ostavila pored mog imena,ime ustanove u kojoj sam radila u Beogradu i to mi je tako "toplo oko srca" i dalje,i bez obzira na sve sto se prezivelo u srpskom zd.sistemu i zbog kojeg sam na kraju krajeva i otisla.To sam stavila kada sam pisala prvi post,i zadrzala.I ne bih menjala.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 04:54 - pre 141 meseci
dobro sad , muskarac zena, koja je razlika, samo u sekundarnim atributima, osoba je osoba , salim se naravno ne verujem da bih preferencije uspeo promeniti, norvezanke nek rade sta rade, njihova stvar , treba to podrzati na najbolji moguci nacin Miro koja te to devojka povredila ?

ma dobro je sto imas konkretan i vidljiv razlog zbog kog si se odlucila ici, bila si deo sistema, videla si, neki ni to ne dostignu , vec imaju neki maglovit osecaj koliko je sve pogresno .. srbija nije nasa zemlja, to vise nije zemlja ljudi u njoj, prepustili su je tajkunima ,

okupirali su je tajkuni a mi smo tu samo da im punimo dzepove i profite, i da placamo mito birokratiji . i da im gastarbajterskim radom saljemo pare i time drzimo kurs i platni bilans ....
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 04:58 - pre 141 meseci
Ha ha ha...sada zvucis kao Kusturica kada prica o Svetislavu Basari...
Ma joook...ja to iz iskustva muza moje sefice...jadnicak,njegova sezona nikad ne prestaje,rabota teska.
He he...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 05:09 - pre 141 meseci
bolje kucaj o basari . kusurica je nekad bio ok, dok nije poceo da mrzi civilizaciju i tvrdi da su drugi upropastili bivsu drzavu i sistem a da smo mi totalno nevini . kao da ne zna da se fokusira na ono sto je njemu bitno, a to je sta on moze da uradi ,

a ne da bude ljubomoran sto neko drugi radi u svom interesu. da smo i mi radili u svom interesu ne bi nikad doslo do ove situacije .. no da ne trolujemo temu, pusti kustiricu i basaru, jel znas da je cinema komunisto film bio u selekciji za nagradu bergen film festivala , rezija cerka slobodanke turajlic !
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 05:17 - pre 141 meseci
Neznam.Ali verovatno nasi iz Bergena znaju.Inace u Bergenu ima puno Srba.I ovde na forumu generalno,ima dosta ljudi iz Bergena.I slicni su meni...hvale Bergen bez obzira na kisu isto kao ja Tromsø bez obzira na sneg i polarni krug.He he...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0066.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 05:28 - pre 141 meseci
kapiram zasto hvale, pravo je cudo sto postoji naseljenost u ovim predelima, par hiljad km do severnog pola . izazovno je ziveti ovde, a opet svojevoljno, tvoj veliki izbor . I opet su drustvo i drustveni odnosi maximalno tolerantni ... uzmi sibir za poredjenje, tamo su isli po kazni . da nije bilo sovjetskog saveza nista ne bi posotojalo od gradova , sve isforsirano. a norveska hladna a opet ljudi pozitivni
trista
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.8.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 06:58 - pre 141 meseci
prvo pisem zeni sinoc kako je dozvoljeno u norveskoj ozeniti partnera istog pola na sta ona lepo meni odgovori: ne sikiraj (prelazim odma na oruzije vikinga i zaobilazim sekiraciju ) se kakav si niko te ne bi pozeleo sem mene (tako da sam po njoj bezbrizan i spokojan)

na srecu ili nesrecu bio sam u sibiru i bilo mi je ok tamo (da ne kazem extra) pogotovo bele noci (zato mislim i da cu gotiviti norvesku) i pogotovo hladnocu, a sa druge strane mrzim more leti iako zbog porodice idemo na letovanje obavezno idem i zimi na more (kisa, vetar i talasi su mnogo ludi trip za mene)

voleo bi da mogu da odem severnije od stavangera i mozda se i preselimo ako bude zena saglasna, trenutno samo za tamo imamo logisticku podrsku


ovde je ludnica oko mene, milion njih me pita milion pitanja pa pisem mnogo konfuzno :d

sorry


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8022207 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.