Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8053443 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 05:38 - pre 142 meseci
Ja bih dodao samo jednu stvar: mole se forumasi da dragog nam Bambija84 ne uzimaju direktno kao vid materinstva iz prostog razloga sto mislim da nas nam dragi komsija Milan pise postove dok Jeca sprema rucak ili radi. Cisto da se ne prepadne covek i ne ostane neshvacen. :-)
Bambici ne bojte se, ja stojim u odbranu vase porodicne casti, Milane druze, nece meni tebe niko na forumu nazivati majkom. :-):-):-):-):-):-):-):-)

P.S. Dodao bih samo: Milane, ciji ne ono tocak kolektore??? :-D:-D:-D
Vidimo se ljudi.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 09:07 - pre 142 meseci
E Medicman...pa ti si sou.
Znam da je pod sifrom bambi84,dvoje ljudi (Milan i Jelena).Ti si lik...majke mi.
Ha ha ha...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.9.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 09:17 - pre 142 meseci
to sam i ja zakljucio bambi84 je dvojna licnost blago se vama jer vam je sada svanulo kod mene krece mrak a radni dan (srednje naporan) se zavrsio, jos sat vremena pa onda citanje predhodnih vasih postova (i povremenog zapisivanja interesantih informacija) sa copy/paste zeni.


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 10:17 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ne moze cevapi i pare zajedno pa da ga jeb...!!!

90% lekara je ne necu ja to jer mi nije odmah priznato.U poredjenju sa ostalim nacijama ovde zastupljenim,nasih lekara je ovde jako malo.
Ja licno pozdravljam sve te koji su spremni da idu malo nazad kako bi kasnije krenuli mnogo napred.
A,tvoje zence je lekar...
Vidim ja tebe obuzele astronomske zarade...ha ha ha.Ti popravljas sve aparate u kuci a ona popravlja tebe...salim se malo...


Ovo sto je Mirjana napisala je potpuno tacno. Kada sam se odlucivala za ovaj put, sirila sam pozitivnost odlaska (ubedjivala ) nekim poznanicima mladim lekarima koji se u Srbiji muce po selima, znaci ne zive ni ovde sjajno, da mi se pridruze, da idemo zajedno kroz sve to i nisam nasla nikoga. Svi su govorili da nece sad "posle svega" da rade kao bolnicari i slicno. I eto, zato sam mnoge savete i iskustva naucila sa ovog foruma. Hvala Vam!

P.s. Mirjana, kakav je sistem u Norveskoj sto se opste prakse tice, kako to funkcionise i da li se svi lekari specijalizuju itd? Samo ovako informativno pitam.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 10:34 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: E Medicman...pa ti si sou.
Znam da je pod sifrom bambi84,dvoje ljudi (Milan i Jelena).Ti si lik...majke mi.
Ha ha ha...


Ma nisam ja sou draga nam Miro, nego jutros ustadoh bunovan, pijem jutarnju kaficu i dimim u najvece po kuci kad citam postove gde hladno pisu za neke osecaje majcinstva itd itd itd... A znam coveka, ima bre i bradu, brkove ( brije se), nema sanse kontam da je neko zamenio prijatelja Milana.
:-)
Milane javi se, kolektore, i dokazi moje tvrdnje. :-)




Citat:
zokiruma: to sam i ja zakljucio :D bambi84 je dvojna licnost :D blago se vama jer vam je sada svanulo kod mene krece mrak a radni dan (srednje naporan) se zavrsio, jos sat vremena pa onda citanje predhodnih vasih postova (i povremenog zapisivanja interesantih informacija) sa copy/paste zeni.


Za svaki moj post iskopiran, dodjes mi teglu domaceg ajvara, kanticu eurokrema, neki butic spremljen po naski ili litru domace...
Ti odluci u kojoj tarifi ti najvise odgovara da platis druze. :-)
Resio sam da pocnem da naplacujem. Ovako vise ne ide narode. Kako cu da odem ja u Srbiju na odmor bez mecke??? :-)
Pozz
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 11:29 - pre 142 meseci
ha ha ha medic, ja godisnje u srbiji provedem 2 nedelje, ostalo vreme sam osudjen da slusam tudji jezik, slusam tudje novine... i uvek kada mi neko dolazi odatle sve sto si ti nabrojao preskocim i samo trazim novine tipa blic, kurir ili nesto slicno a sto se tice mecke imam ja jednu pa mozemo odma da se dogovorimo za neku trampu (nije mito ili ostala srpska posla vec da ti malo pomognem ), prelomili smo danas tako da uzimamo 3 karte i vodimo klinca odma sa nama (lufthansa < hvala i za ovaj savet), do kraja nedelje cu i znati tacan datum a i da li nam je bolje da letimo na oslo ili stavanger, iskreno se nadam da ce i u mom slucaju upaliti ''bambi84''.


ako letimo na stavanger medic slobodno kazi sta treba iz srbije donosimo (ti placas pretovar) samo nemoj molim te lubenice ili kao neki moji ovde pitu od krompira.


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
79.101.105.*



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 12:05 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Jos jedan fantasticno placen posao je flytekniker,ili ti avio mehanicar/tehnicar u prevodu,leze na 800-950.000 kruna/godisnje.Dakle,kao lekari,mozda malo ispod...Koleginicin muz je tog zanimanja,pa mi pricala.
To je super placeno.


Pozdrav Miro. Ja vec duze vreme pratim forum, ali neki moji planovi su isli u totalno drugom smeru. Razmisljao sam da, posto imam sve kategorije za voznju, probam kao vozac busa u Norveskoj, ali i to je gimnastika jer se nasa dozvola ne priznaje, a pridobijanje neke iz EU je isto komplikovano ... Ovaj tvoj tekst mi je privukao paznju, pa reko da vidim da li se moze razmisljati i u tom pravcu. Skolu sam ( Vazduhoplovni tehnicar mehanicar za avio motorni sistem ) zavrsio davne 1994. Posle 4-5 konkursa ( od 1994 do 2001 ) sa kojih su me naravno oduvali, jer mislim da nije potrebno da ti objasnjavam kako to ide u Srbiji, uspeo sam i ja da se preko neke veze zaposlim 2002 , ali u vojsci Srbije. Posto je to bilo moguce samo na ugovor , a posle opet produzetak ugovora ( nisam uspeo da se aktiviram u aktivnu vojnu sluzbu ), sve do 2006 , kada sam naravno kao " ugovorac" zbog reformi u vojsci napustio posao.
Mali uvod, cisto radi slike. Ako mozes da mi pruzis bilo kakvu informaciju, da li je moja diploma tamo upotrebljiva, da li moram imati radno iskustvo (posto ga svuda u svetu traze) , ja ga imama , ali ne u civilnom vazduhoplovstvu, nivo znanja jezika koji bi mi bio potreban za to zanimanje,... Bio bih ti zahvalan za neke savete i uputstva u kom smeru da se krecem . Nemoras zuriti, kada saznas nesto konkretno napisi, ja cu pratiti pa se javiti sa eventualnim pitanjima .... Veliki pozdrav od L.Boban !!!

L.Boban
 
Odgovor na temu

marijanik
Marija Nikolic
Pancevo

Član broj: 307350
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 12:54 - pre 142 meseci
lboban da li znas moze li se autorizovati dipolma srednje saobracajne skole smer vozac motornih vozila? znaci nije da ima ispolagane dozvole nego je kako bih rekla diplomirani(profi) vozac. Koliko sam shatila i vozaci su im deficitarni, cekam da mi iz NOKUTa odgovore ali nam je frka s vremenom zbog nekih polaganja pa rekoh aj da pitam (ko pita , ne skita). Hvala

[Ovu poruku je menjao marijanik dana 08.10.2012. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
79.101.105.*



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 13:40 - pre 142 meseci
Neznam nista, jer iskreno me nije to interesovalo. Ja pokusavam nekum drugim pravcem da proguram svoju stavr. Cini mi se samo par stranica ( do 7-8 max.) neko je postavio ili pisao na tu temu, pa pokusaj da nadjes. Skoro sam to procitao !!!
L.Boban
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 13:51 - pre 142 meseci
Ovo je link sajta srednje skole za aviomehanicare u Soli
http://www.sola.vgs.no/Utdanni...faginfo/tabid/177/Default.aspx
 
Odgovor na temu

marijanik
Marija Nikolic
Pancevo

Član broj: 307350
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 14:08 - pre 142 meseci
Citat:
l.boban:
Neznam nista, jer iskreno me nije to interesovalo. Ja pokusavam nekum drugim pravcem da proguram svoju stavr. Cini mi se samo par stranica ( do 7-8 max.) neko je postavio ili pisao na tu temu, pa pokusaj da nadjes. Skoro sam to procitao !!!

Ja sam pisala o tome. Hvala u svakom slucaju !
 
Odgovor na temu

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
79.101.105.*



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 14:20 - pre 142 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Ovo je link sajta srednje skole za aviomehanicare u Soli
http://www.sola.vgs.no/Utdanni...faginfo/tabid/177/Default.aspx


Hvala Aleksandra !!!
L.Boban
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 15:08 - pre 142 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Ovo je link sajta srednje skole za aviomehanicare u Soli
http://www.sola.vgs.no/Utdanni...faginfo/tabid/177/Default.aspx


5 godina do fagbrev-a???Bogami,su ga cepili,ali nemojte da zbog toga dizete ruke jer dugo traje...mozda nesto i priznaju ipak je to za one koji nista nemaju...a i plata je takva da i da vam traze svih 5 godina,isplati se.

"BUDUCNOST PRIPADA ONIMA KOJI UOCAVAJU NJENE MOGUCNOSTI PRE NEGO STO ONE POSTANU OCIGLEDNE"-nije lose tu i tamo prosuti neki citat.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 16:28 - pre 142 meseci
Citat:
tijanam:
Petraa, nisam radila staz posle srednje, isla sam pravo na fax. Posle faxa sam odradila staz, lekarski, i polozila drzavni. Vec skoro dve godine radim. POslala sam sve papire, i dobila autorizaciju za helsefaga i bez staza posle srednje. Pitaj sve sto te interesuje.


Tijana, odgovoricu ti na pp u sredu, tad istice 7 dana od registracije i tek tad imam mogucnost da pisem pp. Hvala sto si pisala.
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
*.210.1.134.getinternet.no.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 17:55 - pre 142 meseci
Citat:
medicman:

P.S. Dodao bih samo: Milane, ciji ne ono tocak kolektore??? :-D:-D:-D
Vidimo se ljudi.


Nas.Ziko ne brini ja cu da se balansiram...
 
Odgovor na temu

zainteresovana
beograd

Član broj: 277718
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 19:02 - pre 142 meseci
Ima li koga sa Kosova ovde? Daju li vizu u Pristini na pasos izdat od Koordinacione uprave u Beogradu ili na kosovski? Posto su priznali Kosovo... Hvala
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 21:08 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Stefane...ne bi verovao kada bih ti ispricala price nasih lekara...
Ja im ispricala o platama,o tome da kada vidis neku lepu kucu na ulici,pomislis da je sigurno jedno od supruznika lekar.Dok kod nas znas da je to u pitanju kuca kriminalca.
Ali im onda kazem...i da sto se naseg bg univerziteta tice da moraju te 3 godine da se strpe,da poloze Bergen test,i da odrade taj turnus staz...pa sta je 3-5 godina u odnosu na takve zarade...nista,po meni,Ali ne i po njima...
Da rade kao bolnicari...oni,specijalisti...a ne ni slucajno...da njih tamo neko ne gleda kao bogove od prvog dana...ovo se narocito odnosi na beogradske lekare.Naduvano a ludaci ne znaju kako tih 3-5 godina je nista naspram onoga sto ih ceka posle...zarada astronomska.Medjutim,to je mnogo vise problem kompleksa.I kao takvi,tu dnevnu dozu izivljavanja nad osobljem i hranjenja sopstvenih kompleksa mogu da nadju samo u Srbiji.Pa neka im je...
Cast izuzecima kao sto je Tijana na ovom forumu i slicnima njoj,koji su to ukapirali.
Dzabe covek prodje kroz fakultet kada fakultet nije prosao kroz njega-e tako se to kaze.


Nazalost, Mirjana je poprilicno u pravu. To je nas izvikani lekarski ponos, koji postoji valjda samo u Srbiji. A tome te uce jos na fakultetu... Mada, moram stati u odbranu BG univerziteta, jer sam tamo studirala, a ovde znam puno NS studenata i kolega. Ipak smo malo vise na zemlji od njih, uz duzno postovanje.:) I, mogu ja da razumem onu spiku "dosta mi je ucenja, razvaljivao sam se 5, 6, 7..10 godina", to mogu, ali ono da im je ispod casti ja bas ne razumem. Znaci da im je dr i beli mantil preko civilne odece (bljak, a i ja to nazalost radim) mnooooogo bitniji od samog coveka ili posla kao takvog. Ja mislim da to ima veze sa tim kako si vaspitan kod kuce, i kakav si covek. Meni nikad nije tesko da pacijentu obrisem usta kad se ispovraca, da mu potrazim karton u kartoteci dok ceka sestre da dodju sa kafe pauze, da povucem nosila kad je hitan slucaj i idemo sanitetom, da mu previjem ranu ili dam iv ili im inekciju. Ovim ne zelim da pokazem kako ja svasta znam (jer ne znam), nego kako sve ide u rok sluzbe. Pa sta ako cu prati guzice 3 godine, ako cu posle raditi u jednoj takvoj zemlji, sa takvim tehnickim mogucnostima? Ako cu dobiti specijazaciju, koju ovde nikad ne bih dobila! Ako se necu plasiti da ce me pacijent pretuci jer mu nisam ispisala lek, a desavalo se... Nasi lekari su u jako ruznoj poziciji, i posle samo dve godine rada ovde, shvatila sam da sam marioneta drzave, i da ja dobijam po nosu jer fond nema para. Jako je zalosno, jako... I to me je nateralo da odem. A pocela sam kao mladi lekar zeljan posla i dokazivanja... I najtuznija sam kad vidim tatine oci pune suza, jer su on i majka dali najmanje jednu celu kucu da mene i brata iskoluju, jer ga boli sto idem tamo negde da radim kao bolnicar, a on je bio tako srecan kad sam zavrsila fakultet. A zna da ovde zivim gore od vozaca mlekare sa 8 razreda osnovne, i zeli da odem. E, kad mi bude tesko gore, i kad mi bude smrdelo pod nosom, seticu se i zariti glavu jos vise, da se sto pre vratim tamo gde mi je mesto. I bicu srecna!

I tako, da ne duzim tuznu sagu mog zivota, jer i nije bas tako tuzna, glavu gore i bez' odavde! :) Lykke til!
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.10.2012. u 21:23 - pre 142 meseci
Zainteresovana,
nisam ni pokusao sa vizama u Pristini,imali smo srece pa smo ja i supruga izvadili pasose sa adresama na Kosovu,ali u kojima ne stoji koordinaciona uprava.Cerkica se kasnije rodila i njoj sam izvadio pasos u Beogradu u kome je stajalo da je izadat od Koordinacione uprave BG.Velika greska koja me je kostala puno suza,nerviranja i sekiracije prilikom dolaska supruge i deteta u Norvesku,u ovo vreme prosle godine.Naime,vratili su ih sa aerodroma u BG sa objasnjenjem da dete nema prava bez vize da izadje iz zemlje,a da supruga ako hoce moze bez problema i vize,ista adresa ali samo je problem ko je izdao pasos.Problem smo resili tako sto sam odjavio suprugu i dete,cerkici je pasos i ceo proces odjave u Srbiji trajao nekih dva,dva ipo meseca.Iskreno,glumio sam VELIKOG SRBINA i nisam hteo da odjavim suprugu i dete i platio sam ceh koji ni najvecem dusmanu pozeleo ne bih...
Ali hvala Bogu,sredilo se sve....Zato,odjava i prijava u Srbiji,najbolje resenje,moj dobronamerni savet ...
I oce li neko na taj j..... turnir--
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 00:03 - pre 142 meseci
Citat:
zorica nikolic markovic:
Evo jednog vise nego zadovoljnog pogleda sa severa Norveske ,

Baralic Predrag 8:27pm Oct 7
hahahahha,hvala Zorice.jesam ,polozio sam i mnogo sam srecan zbog toga,a sef jos nisam postao,od prvog februara treba da pocnem,prvo treba d aidem na neke kursev ekoje organizuje Vitus za sefove,pa onda tamo od fenruara da preuzmem apoteku.Apoteka se nalazi malo juznije od Bodø,u mesto koje se zove Ørnes u MEløy komuni i mnogo je slatko,omako kako sam uvek zamisljao...malo ribarsko mesto,i velika ,ima 10 zaposlenih...Naravno da ima vaseg udela,i zahvalan sam vam na tome.OStajemo u kontaktu,i mogu samo da ti prenesem da su Norvezani jako zadovoljni znanjem jezika koje poisedujemo,i naravno skolom i nastavnicima koji su radila sa nama,tako da znas da vam pravim dobru reklamu ovde)Ja imam neku idejud a predlozi Vitusu da napravi neki slican program koji je imao >Apotek 1 onda kada su dolazili nasi farmaceutri,pa cemo mozda d anarapvimo i bzinis.Pozdravljam vas sve iz Bodø,iz predivne severne Norveske koju trenutno ne bih menjao ni za sta na svetu)Predrag

Baralic wrote: "pa mi smo isli do Moskenes ,treba 3 sata ,znaci Bodø-Moskenes,pa smo onda vozili bajseve severno do Svolværa i iz njega Hurtigbåtenom nzad za bodø,isto oko 3 sata...Vrhusnki je,baci pogled na sve slike"


Zna covek gde valja ziveti,ha ha!Sever,majka!Samo,nije mu Bodø sever.Ja kada bih zivela u Bodø,tom vratnom delu Norge osecala bih se kao na jugu.Jos da se popne gore...
Salu na stranu...snaga za farmakologe!!!


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.10.2012. u 00:35 - pre 142 meseci
Pocetkom oktobra svake godine,izlazi ministar finansija sa planom drzavnog budzeta za narednu godinu,gde se precizno zna kom sektoru koliko para ide.Mene to uvek zanima,pa gledam to i tako je jutros ministar finansija Sigbjørn Johnsen izasao u javnost u 10 casova sa ciframa.
Mene mnogo vise zanima nacin kako oni precizno pristupaju svim sektorima,i naravno uvek zavrcu maksimalno i stede.

http://www.aftenposten.no/nyhe...udsjettlekkasjene-7008824.html

Vlada ce koristiti 3,3% para od naftnog fonda.
Ulozice se vise u lecenje obolelih od raka.Cesto je bilo i u vestima da su liste cekanja duge i da taj segment zdravstva nije na nivou na kojem bi mogao da bude.
Puno se paznje dalo u ovom budzetu kulturnom zivotu.
Interesantno:Starijim od 75 godina se omogucava besplatna kontrola kod zubara u iznosu od 800 kruna jednom godisnje.Ukupno 40 miliona kruna za ovo.
U 25 gradova ce se formirati posebne NAV kancelarije samo za omladinu gde ce se prijaviti omladinci bez posla,kako bi se i oni ukljucili u radni zivot zemlje.30 mil.
Iz oblasti obdanista i sektora za decu otvara se u toku sledece godine novih 270 radnih mesta.
Istrazivanje klimatskih promena-47 miliona kruna.
Zanimljivo-bolnica u Kirkenesu je dobila 600 miliona kruna(dakle,tamo ce biti vise radnih mesta).

Ono sto mi je zapalo za oko,citajuci...kaze 22 od 27 funkcionera koji imaju ledersku bilo koju drzavnu poziciju su prosle godine zaradjivala visu stalnu mesecnu platu od premijera Stoltenberga.
Pa,ovo bi se kod nas kaznilo odmah i po skracenoj proceduri bi se takva jedna greska ispravila.
Eto tako malo o drzavnom budzetu...za sledecu godinu.


[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 09.10.2012. u 02:24 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8053443 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.