Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844545 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marta Pavlovic

Član broj: 306893
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 12:47 - pre 141 meseci
Dobar dan Kelly. Da li mozes da mi kazes nesto vise o toj skoli u Podgorici ili das neki kontakt? Moja sestra koja zivi dole je jako zainteresovana. Ona je ima visu strukovnu-opsti smer. Unapred hvala
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 15:03 - pre 141 meseci
Citat:
mada77:
Citat:
vesmil75: Da li ima neko na ovom forumu,ko je skoro slao dokumenta na autorizaciju?Interesuje me da li ste slali ovu nasu licencu? Hvala unapred....

Ja sam slao za suprugu aprila\maja i nisam slao licencu zato sto je nije ni imala tad ali ako ti to zelis od viska glava ne boli!

Hvala puno,pa onda necu ni ja da saljem!
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 15:04 - pre 141 meseci
Citat:
mihaleks:
Za vesmil75-nemoj da saljes nasu licencu jer NEMA POTREBE i samo ces gubiti vremen na to!!! Nikome dosada koliko ja znam nisu trazili tako nesto. Moja supruga poslala dokumenta za autorizaciju 28.08. i stigla je faktura juce a to nije slala medj papirima.
E ljudi ne znam da li je neko probao ali kada saljete papire recimo SAFH-u, mozete poslati redovnom postom, preporuceno sa povratnicom. Znaci dobijete povratnicu sa potpisom tamo nekoga iz Norveske ko je primio dokumenta (isto kao Post Ekspres) a to zadovoljstvo ce vas kostati 2000 dinara manje nego Post Ekspres i isto ide avionom i istom brzinom stize na odrediste i naravno ovde:
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
moze da se prati status posiljke.
Znaci ukratko redovna posta, preporuceno, cena skoro 500 dinara, poslato 28.08. stiglo u Oslo 02.09. nazad poslali fakturu 10.09. stigla faktura 14.09.
2000 manje a jakoooo je korisno kad vam traze jos nesto pa mora da platite "samo" 1000 ukupno umesto 5000 dinara.
Imaju Norvezani nesto slicno kao nas Kulinat tj. Vegeta, cini mi se da je proizvodjac Hoff a na pakovanju pise Piffi, slican ukus, sitnije mleveno, kome vec nedostaje. Iznad tog Piffi ima nesto jos napisano ali je necitljivo posto je neki kao pisan font.

Hvala puno na informacijama!
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 19:05 - pre 141 meseci
meicmann to s tim konkursom u palacinkama ne dolazi u obzir.... cus molim te oni da igraju m ida rintamo.... cccccccc.... jos oni da probaju..... jedino moze natjecanje u ispijanju piva pa kom obojci kom opanci.... ostalo a ne jock... ili rakije imam ja par litara prave Bosanske sljive pa moglo bi i da se popije.... ionako je stara par godina....

Citat:
Marta Pavlovic: Dobar dan Kelly. Da li mozes da mi kazes nesto vise o toj skoli u Podgorici ili das neki kontakt? Moja sestra koja zivi dole je jako zainteresovana. Ona je ima visu strukovnu-opsti smer. Unapred hvala


to je info iz prve ruke jer eto nasla sma se u pravo vreme na pravom mestu,a tacno mesto skole i ostalog se ne zna ali ovih dana cu da saznam i javim... nije problem nikakav...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 19:45 - pre 141 meseci
Ma salio sam se ja malo cure nase, necete vi da rintate dok se mi igramo. Cini mi se da ce biti obrnuto... Hehehe... :-)
Kelly draga, pivo i domaca sljiva... Nenadmasna kombinacija, predlazem i neke karaoke uz to. Hahahha...
I nije da se hvalim, ali takodje imam u posedu par litara starovace. Uh kad ih pootvaramo... :-)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 20:04 - pre 141 meseci
Da li je tacno da dobijanjem licence za Sykepleiera gubim pravo na Autorizaciju za Helsefagarbeider-a????????
 
Odgovor na temu

bilja12
Bosna i Hercegovina

Član broj: 306875
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 20:09 - pre 141 meseci
Ja imam završen fakultet saobraćajni smjer logistika, može li mi iko reći da li imam šanse sa tim u NO
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 10:24 - pre 141 meseci
Citat:
Jocaendo:
Da li je tacno da dobijanjem licence za Sykepleiera gubim pravo na Autorizaciju za Helsefagarbeider-a????????


2010-te i 2011-e se nije gubilo.Za ovu godinu ne znam,ali smatram da NE.Ponavljam,jedino ako nisu nesto novo sada izmenili,ali u protekle dve godine nije bilo.Pozz.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 12:41 - pre 141 meseci
Znaci svi oni koji su uplatili fakturu za Helsefagarbeider-a juna ili jula cekace 4-6 meseci na odgovor!

Upravo sam razgovarao sa njima i rekli su da proces sada toliko traje.Cekam za burazera da stigne.A ja sam morao da posaljem jos neka dokumeta za Sykepleier-a nije se nesto videlo na predhodnim pa sam morao ponovo i rekli su mi da svaki put kad posaljes tj prilozis to sto traze treba 2-4 meseca da dobije odgovor! A ja vec cekam 6 meseci a prilozio sam pre mesec dana...sto znaci da cu odgovor dobiti Novembra-Decembra.

Pitam coveka: "Moze li to malo brze , dobio sam ponudu treba da pocnem da radim kao sykepleier"! Kaze: "Neka sefica napise pismo da im trebas sto pre i neka nam posalje pa cemo da vidimo".
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 12:53 - pre 141 meseci
Ne mora da znaci , devojka koja je uplatila u junu dobila je autorizaciju pre neki dan , posle tacno 2 meseca.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 12:58 - pre 141 meseci
Ja vam kazem sta su mi rekli , zvao sam ih pre 5 min i covek me prebaci na vezu da pricam sa covekom koji radi na obradi.
Ja sam uplatio Aprila meseca pa kao sto rekoh poslao jos dva papira ponovo pre mesec dana i dobio odgovor.
A burazer je uplatio 29 juna.Skoro 3 meseca...I on je uplatio i poslao dokumenta odavde "rett kopi".
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:13 - pre 141 meseci
Rec je o dva razlicita slucaja i dve razlicite dokumentacije.Obrada za autorizaciju za spl traje duze i u principu je 6 meseci ako se nista nije naknadno slalo.Za hj.pl.je dva-tri meseca,i tu se obicno nista ne salje dodatno,cista je stvar prilicno.Za spl.ima oscilacija da li ima Visu/Visoku/srednju itd,itd.
Vreme cekanja kod SAFH je diskusija u kojoj nisu postavljena pravila.Zavisi iskljucivo od saksbehandlera.
U izvestaju za 2011-u godinu se moglo procitati da su imali mnogo otvorenih bolovanja svojih zaposlenih i samim tim obrada dokumenata je isla sporije.Sada su strajkovali maj mesec,pa se opet nakupilo.Nema pravila.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:27 - pre 141 meseci
Nema pravila...

Ja kazem ovom danas: "trazio sam licencu za Sykepleiera" a on ce meni : "ovde stoji da si trazio autorizaciju".

Da li je moguce da su se zeznuli ili samo izdaju autorizacije? Cuo sam se sa kolegom sa severa on je pre mesec dana uplatio i poslao za licencu za Sykepleiera sa srednjom skolom i dobio odbijenicu za Autorizaciju. Sad ce covek da pise zalbu jer je trazio Licencu..

Ja sam poslao prvo samo sa Visokom skolom pa su mi oni trazili "rett kopi" sa srednjom skolom pa ja ponovo posaljem i sa srednjom i sa visokom.
Da bi mi ponovo poslali odgovor ne mozemo da vidimo o kakvom je obrazovanju ta dipl. od 2011 god. (sa Visokom skolom) i detaljan pregled fonda teorijske i prakticne nastave, ne vidi se lepo ime i pecat institucije. I ja okrenem moje da ponovo izvade to dole i kad sam overio to poslao ponovo 15 avgusta i sad cekam odgovor.

Poludeo sam...

Dodje mi da sve batalim i da nastavim da si radim kao hj.pl. ... Nista ne ide kako treba...sve na tezi nacin..

Danas pitam ove iz UDI sta mi treba za "fornyelse" oppphold-a , a on pojma nema . Kaze mi pasos i sve sto si ostavio prvi put.(Diploma, svedocanstva, drzavni ispit, fond nastave, autorizacija..) Pitam ga treba li mi nesto iz banke nesto sa posla? A on pojma nema da mi kaze... Pa cistaca u Srbiju da pitas sto radi u opsitini znace sta ti treba i reci ce ti.. Glupi su kao...!!!
 
Odgovor na temu

rsasanis
Nis
Nis,Srbija

Član broj: 297882
Poruke: 32
217.16.134.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:35 - pre 141 meseci
Stigla autorizacija za helsefagarbeidera!Gebyra placena 17 og maja(na praznik),a autorizacija stigla pre 3 dana.Istog dana placeno i za suprugu ali njoj nije stiglo jos.Pretpostavljam da njen predmet obradjuje neki manje ekspeditivan saksbehandler.
Za visu skolu nisam jos ni uplatio taksu za obradu,pa me iz tog razloga veoma zaintrigirala informacija o toj skoli(ili sta god to bilo)u Podgorici.Mozda ce to biti brzi(a mozda i laksi) put za dobijanje autorizacije za sykepleiere.Kelly,ako budes dobila jos neku informaciju o tome javi nam.Pozdrav i hvala svima.
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:39 - pre 141 meseci
Da i ja sam razgovarala pre 2 dana sa istim likom za nekoga ko je uplatio pocetkom februara i dobila isti odgovor , a onda sutradan devojka mi javlja da je dobila autorizciju za 2 meseca .
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:49 - pre 141 meseci
Jocaendo...

Vrati se 50-100 strana unazad uzece ti pola sata-sat vremena ali imas popisana dokumenta za produzenje dozvole.Kako to mislis za produzenje dozvole diploma,svedosvanstva fond casova teorije i prakse...u UDI-u????
Pasos,arb.tilbud sema popunjena,tri poslednja isecka od plate,autorizacija-kopija (sa sobom mozes nositi original da im pokazes na uvid),ugovor o radu,taksa od 3000 kruna.Valjda sam se svega setila.Kakav fond casova svedocanstva...to je dokumentacija za SAFH ne za UDI.
Nemoj da se nerviras,ne vredi.Tako stvari funkcionisu.Za licencu mogu da te odbiju,ne moraju.Procena saksbehandlera koji radi tvoj slucaj.Isto tako duzina trajanja licence zavisi od procene saksbehandlera.To je tako.Zato udahni duboko...
I nisu oni takvi samo prema "strancima",jer to cesto zna da se pomisli.Moja sefica je slala za mene i to jedan papir o praksi samo,ne cela dokumentacija pa je cekala 2,5 meseca na odgovor.Norvezanka.Tako da za sve je isto.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 14:56 - pre 141 meseci
Koliko dugo se 'saftaju' papiri za farmaceute u SAFH-u, jel ima ko kakvu frišku informaciju?
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 15:20 - pre 141 meseci
6 meseci za farmaceute je ok , moze i duze.
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 17:46 - pre 141 meseci
Mene interesuje kako mogu da se apliciram za bilo koji posao kada stignem u NO???

imam madj.pasos i radno iskustvo samo u zdravstvu.
I imam CV u kojem imam opisano radno iskustvo i skolovanje..

Inace meni su iz SAFHa trazili naknadno jos papira(+sva-4-svedocanstva,potvrdu-da-sam-u-radnom-odnosu,i-potvrdu-da-sam-polozila-6meseci-prakse-pa-sam-im-poslala-pripravnicku-knjizicu)Tako-da-sam-jos-uvek-na-cekanju...:)

pozz


 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.09.2012. u 18:52 - pre 141 meseci
pa preko oglasa.... mada ti je olaksavajuca okolnost madj. pasos.... te ces i u zdravstvu lakse da dobijes posao.... a potvrdu o polozenom drzavnom ispitu treba poslati u svakom slucaju...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844545 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.