Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844964 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:00 - pre 141 meseci
Skupo ce vas izaci turnir na Aker Brygge,heheheh
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:03 - pre 141 meseci
dejann73 vidim da si pitao oko kredita za stanove.... i onih cuvenih 15-20% koje traze za ucesce.... to sada traze sve banke.... nacin da covek dodje do tih 20% ili 15% ukoliko nema svojih ustedjenih a i ukoliko ima,pa da trazi veci procenat s najmanjom kamatom jeste preko NAV-a.... odes na salter kod sluzbenice u tvom bydelu i kazes da zelis da trazis kredit za førstehjemslånn,da nisi nikada pre kupovao stan, da imas/nemas nesto ustedjevine ali da bi rado da trazis støtte od njih i samim tim kredit.... dace ti gospodjica semu ispunis semu ima mnogo pitanja i o kreditima i ovom i onom i predas njima semu i dobijes odgovor.... cak ako imas BSU konto mozes reci da ga imas i koliko imas al da npr nisi voljan da ga koristis ukoliko imas manje od 33 godine i uvazice ti to kao ustedjevinu ali ti nece racunati kao kredit.... tacnije receno oni ce ti dati i tu sumu u kredit,nece ti istu odbiti s vec odobrenog kredita.... drugi tips koji mogu da ti dam jeste da trazis od svoje lokalne komunalne banke kredit.... e da u NAV-u nekad traze da im doneses od svoje banke koliko ti je ona odobrila kredit ili koliko mogu da odobre, ukoliko je to nista, onda im i kazes da ne mogu da ti odobre nista dok nemas tih 15 - 20 % ustedjenog novca koje naime imas za cilj da dobijes od njih..... pitaj slobodno sta te zanima....



P.S u Podgorici ce da se otvori jedna skola za medicinare za verifikaciju diploma i trazenja posla,ali samo za ljude s visom ili visokom medicinskom za sestre.... cena ce biti 3100 evra.... ako je neko zainteresovan nek pita,pa sta znam reci cu.....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:18 - pre 141 meseci
I sto si ozbiljna upade u pola turnira...Kelly...
Joca endo...naravno,covece...kafa ce biti...
Pa dobro ima cenu Aker Brygge ali ok je i da se plati ponekad za druzenje.Viki i ja smo se prosli put bas lepo provele na "turniru".
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:22 - pre 141 meseci
Ok. agencijo, hvala... Ovo sa kupovinom stana i podizanjem kredita me podseca na trazenje posla i sredjivanje papira. Opet akcija...

[Ovu poruku je menjao dejann73 dana 15.09.2012. u 19:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:26 - pre 141 meseci
Sve ima svoju cenu,pa i turniri,heheh

Za sledeci turnir predlazem Vigeland park,al tek na prolece,heheh
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:29 - pre 141 meseci
Zaboravih agencijo da te pitam ovo za verifikaciju diploma i sta se tu podrazumeva. Placas da bi ti diploma bila verifikovana-priznata npr. ovde u NO ili neko drugo znacenje?
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 18:39 - pre 141 meseci
hahahaha ti to meni uleti klizeci.... moze moze ajde nije problem,bice mi drago da se opet vidimo a i Viki i ja da se sastanemo :)
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 19:08 - pre 141 meseci
pa to ti je i gora trka,jer vise vremena i zivaca potrosi.... a ima mnogo vise caka i fora nego za trazenje posla..... sto se tice ovo oko verifikacije podrazumeva se da covek ide na intenzivni kurs norveskog jezika u podgorici u sklopu tog svega, da ti oni odrade licencu/autorizaciju i da te ceka ovde posao u njihovoj firmi bez trenutno polozenog trin tre-a ali s ocekivanjem da ce da se polozi u roku od godine dana....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 19:42 - pre 141 meseci
Vidi ti Mirku brate,razume se bas u sve...steta sto sam ozenjen majku mu...Nego,niso dobili nikakav odgovor od medicmana,dolazi ili ne...Dejann odustao,samo ja Islandjanin ,Joca i Norvezanin...i dolazi pun kofer antibiotika iz Srbije,navali narode...
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 19:56 - pre 141 meseci
Ja nisam odustao, samo dolazim u drugom svojstvu. Ja sam tu, pivo je tu, mogu da povezem troje-cetvoro pa i sutnucu jedanput ako moram bas...
 
Odgovor na temu

Zmajčica
građevinski inženjer

Član broj: 306881
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 20:28 - pre 141 meseci
Pozdrav svima!!!

Zanima me da li ima neki inženjer - bilo bi najbolje građevinski, koji je u skorije vreme otišao u Norvešku
i da li je teško naći posao u ovoj struci? Gledala sam nešto na sajtu norveške ambasade za posao
i deluju mi da su prijateljski raspoloženi prema strancima koji idu da rade u Norvešku... pa me
zanimaju i iskustva iz prve ruke.

Pozz
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 20:59 - pre 141 meseci
Udaces se ti Miro uskoro, kako ja vidim Turnir na Akeru je otvoren u petak pa ko voli nek izvoli ! Jedva ce-kam da (nedelja) petak dodje,nina na nina na ...
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 21:15 - pre 141 meseci
Citat:
cveyoni: Vidi ti Mirku brate,razume se bas u sve...steta sto sam ozenjen majku mu...Nego,niso dobili nikakav odgovor od medicmana,dolazi ili ne...Dejann odustao,samo ja Islandjanin ,Joca i Norvezanin...i dolazi pun kofer antibiotika iz Srbije,navali narode...


Hvala na brizi Cvejoni, za mene nikad nije bilo problema. Miro, Kelly i ostale devojke, dovodim ja vama jos jednu drugaricu, da navijanje bude bolje. Mada mi je nekako vise primamljivo mesto pivocuvara, posto vec imamo pivonosu. :-)
Nisam vam ja vise dragi moji za te velike napore. Stigle godine, zena, deca... :-)
Nego da i ja predlozim jedan turnir, posto vidim (na moju veliku srecu) da polako pocinjemo da se organizujemo: naime, meni za momke ovde vrlo lepo zvuci turnir recimo u fudbalu na playststionu, moze i nesto drugo, a istovremeno za nase devojle organizujem turnir u pravljenju palacinki. Jaja i krem ja obezbedjubem, pa neka najbolja pobedi. :-)
Strucni ziri u sastavu: svi momci ovde, ali bez mene, posto ne mogu da budem objektivan ( citaj ako ne glasam za zenu, necu imati gde da spavam posle). Ja mogu cisto iz hobija da ucestvujem u probanjima.
Pa ako ste zainteresovani, izvol`te.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 21:20 - pre 141 meseci
Citat:
vikibjorg: Udaces se ti Miro uskoro, kako ja vidim :) Turnir na Akeru je otvoren u petak pa ko voli nek izvoli ! Jedva ce-kam da (nedelja) petak dodje,nina na nina na ...




Mirooo draga... Ne hvalis se sinak?
E pa nece to moci tako. Da se udas inkognito posle svega, nece moci. :-)
Idem ja odmah ovde da nabavim jedno prasence, o ako zivo, sveze, a i vi ostali hajde, ukljucujte se u organizaciju. :-)
Ideje za mesto proslave?
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 21:25 - pre 141 meseci
Da li ima neko na ovom forumu,ko je skoro slao dokumenta na autorizaciju?Interesuje me da li ste slali ovu nasu licencu? Hvala unapred....
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.8.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 21:47 - pre 141 meseci
Citat:
vesmil75: Da li ima neko na ovom forumu,ko je skoro slao dokumenta na autorizaciju?Interesuje me da li ste slali ovu nasu licencu? Hvala unapred....

Ja sam slao za suprugu aprila\maja i nisam slao licencu zato sto je nije ni imala tad ali ako ti to zelis od viska glava ne boli!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 21:59 - pre 141 meseci
Vidis ti...
Mozemo mi gde hocemo da organizujemo turnir...ali finale nam je u kuhinji...Za varjacom,kako i dolikuje...eeeee...Da znas medicman,druze nemas vise 197 cm,nakon kuhinjskog predloga sa varjacom,urastao si brat bratu 15 cm...ha ha!

Ovde u polarnom krugu,je rec udaja izbacena iz recnika svih jezika.A prase moze i bez tog teskog povoda...hm!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 22:04 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Vidis ti...
Mozemo mi gde hocemo da organizujemo turnir...ali finale nam je u kuhinji...Za varjacom,kako i dolikuje...eeeee...Da znas medicman,druze nemas vise 197 cm,nakon kuhinjskog predloga sa varjacom,urastao si brat bratu 15 cm...ha ha!

Ovde u polarnom krugu,je rec udaja izbacena iz recnika svih jezika.A prase moze i bez tog teskog povoda...hm!


Hehe... Pa mogli smo i mi vama da spremimo neko jelo, ali brate Miro, vi ne trazite. A svi dobro znamo da dok dete ne zaplace, majka ga ne uzima. :-)
A i sem toga, prvi sam se setio ideje. :-)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.09.2012. u 22:23 - pre 141 meseci
Za vesmil75-nemoj da saljes nasu licencu jer NEMA POTREBE i samo ces gubiti vremen na to!!! Nikome dosada koliko ja znam nisu trazili tako nesto. Moja supruga poslala dokumenta za autorizaciju 28.08. i stigla je faktura juce a to nije slala medj papirima.
E ljudi ne znam da li je neko probao ali kada saljete papire recimo SAFH-u, mozete poslati redovnom postom, preporuceno sa povratnicom. Znaci dobijete povratnicu sa potpisom tamo nekoga iz Norveske ko je primio dokumenta (isto kao Post Ekspres) a to zadovoljstvo ce vas kostati 2000 dinara manje nego Post Ekspres i isto ide avionom i istom brzinom stize na odrediste i naravno ovde:
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
moze da se prati status posiljke.
Znaci ukratko redovna posta, preporuceno, cena skoro 500 dinara, poslato 28.08. stiglo u Oslo 02.09. nazad poslali fakturu 10.09. stigla faktura 14.09.
2000 manje a jakoooo je korisno kad vam traze jos nesto pa mora da platite "samo" 1000 ukupno umesto 5000 dinara.
Imaju Norvezani nesto slicno kao nas Kulinat tj. Vegeta, cini mi se da je proizvodjac Hoff a na pakovanju pise Piffi, slican ukus, sitnije mleveno, kome vec nedostaje. Iznad tog Piffi ima nesto jos napisano ali je necitljivo posto je neki kao pisan font.
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2012. u 08:18 - pre 141 meseci
Ovde je mene neko pogresno protumacio, ja nisam rekla da se Mirjana udaje nego da se to sto ona poznaje dobro fudbal jako svidja muskarcima pa zale sto su vec ozenjeni sto znaci da oni koji nisu sigurno ce probati da je osvoje pa ce se na kraju nasa Mira i udati! A taj predlog sa palacinkama ne dolazi u obzir, te balkanske fore vise ne pale kod nas, mi smo se domogle demokratskog zapada i nema nazad Ko hoce da pije pivo sa nama u kafani, moze, a ko hoce da nam spremi palacinke kad dodjemo kuci iz provoda - i to moze
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844964 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.