Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845299 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2012. u 19:05 - pre 141 meseci
kongen av bastoy sam gledala prije par mjeseci, zaista izvrstan film
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2012. u 19:06 - pre 141 meseci
Nama je Elling favorit za sada. I drugi i treci deo su super, samo jos nema nasih titlova, pa kad ih bude...

 
Odgovor na temu

Cherie
Sarajevo,BiH

Član broj: 303223
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2012. u 21:07 - pre 141 meseci
Ima takodje super linkova za download filmove na Piratebay-u, najvise djeciji disney ( ako neko ima djecu sto trebaju uciti norsk onda je odlicno skinuti par ) :)
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 04:20 - pre 141 meseci
norveski ucim 3 meseca i kada gledam filmove citam njihov tekst i poprilicno razumem,no medutim juce sam bio ko sto bi mi rekli u kafani sa trojicom norvezana i nista ih nisam razumeo,utrolig,bice mnogo muke oko jezika
 
Odgovor na temu

vozdratebra
Diplomirani inženjer organizacionih
nauka
Beograd, Srbija

Član broj: 225640
Poruke: 13
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 08:28 - pre 141 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
zorica nikolic markovic:
Citat:
vozdratebra:
Treba mi brza pomoć. Žena mi ide za Norvešku 19. oktobra. Prijavila je NP3, termin krajem oktobra, ali kada smo otišli da uplatimo nismo mogli zbog toga što nemamo SWIFT i IBAN. Da li neko može da mi pomogne sa ovim podacima kako bi mogli da uplatimo sutra ili najkasnije u ponedeljak. Rok za uplatu je 17. septembar, a nemam pojma kako smo ovo smetnuli sa uma (SWIFT i IBAN). Ako je neko skoro uplaćivao iz Srbije ili zna proceduru za uplatu neka nam napiše. Sa autorizacijom nismo imali nikakvog problema, a evo ovo nas sada muči.
Hvala unapred za pomoć!


Uplata iz Srbije je moguca u banci , ovo dole su podatci


FOLKEUNIVERSITETET- Norsk spraktest , account no 6039 06 39956

Bank Nordea Bank Norge ASA
IBAN NO1860390639956
BIC/SWIFT NDEANOKK

Odes u Banku Intesa,i uplatis sa ovim sto ti je covek dao,i to sto pre jer uplata njima leze u roku od tri dana.
Ovo ne pricam napamet jer sam tako uplacivao letovanje,kao kupovinu automobila iz Italije.nace da znas da ima tu i provizije.


Hvala puno na odgovorima! Mi smo u međuvremenu dobili odgovor i od njih. Evo podataka koje su nam dali:

SWIFT: LABANOKK
IBAN: NO8690010660873

Bankname: Sparebank 1
Adress: Postboks 778 Sentrum
0106 Oslo
Norway

Firm name: Folkeuniversitetet Øst
Adress: Postboks 496 Sentrum
0105 Oslo
Norway

Da li su nam dali možda podatke za pogrešnu banku? Imam isti račun za uplatu kao što je gore Zorica napisala, a vidim da je druga banka u pitanju. Uplatu ćemo izvršiti u ponedeljak, sedam dana pre nego što istekne rok.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 09:19 - pre 141 meseci
Od sto glasa, glasa čuti nije..subota ujutro, svi krmetaju..
Možda nisam kompetentna ali.. ja bih na tvom mjestu uzela u obzir podatke koje sam dobila iz Norge, možda su u međuvremenu promijenili matičnu banku preko koje vrše transakcije, osim toga ako i ode na krivi račun uvijek se transakcija može opozvati i preusmjeriti lova, nije problem..
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 10:40 - pre 141 meseci
Sve je moguce , ja sam od njih iz Folkeunivrsiteta dobila podatke 21. avgusta , ove godine .
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 10:50 - pre 141 meseci
A vrag će ga znati , ako uplati na podatke koje su mu poslali, barem će ih moći pozvati na odgovornost ako se što shebe..
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 12:22 - pre 141 meseci
Citat:
Nesh-co:
Moram da ponovim linkove od pre neki dan jer ES ima problem sa slikama sa IMDB, pa sam ih ponovio sa slikama iz drugih izvora.

1. A Somewhat Gentle Man ---------- IMDB Opis



2. Amatørene ----------------------- IMDB Opis



3. Død snø -------------------------- IMDB Opis



4. Elling 1 --------------------------- IMDB Opis



5. Fatso ------------------------------ IMDB Opis



6. Fritt Vilt 1 -------------------------- IMDB Opis



7. Fritt Vilt 2 -------------------------- IMDB Opis



8. Fritt Vilt 3 -------------------------- IMDB Opis



9. Kjærlighetens kjøtere ---------------- IMDB Opis



10. Kongen av Bastoy ------------------ IMDB Opis



11. Max Manus ---------------------- IMDB Opis



12. Naboer -------------------------- IMDB Opis



13. Once Upon A Time In Norway --------------- IMDB Opis



14. Rovdyr ---------------------------- IMDB Opis



15. Salmer fra kjøkkenet ------------------ IMDB Opis



16. Sofies Verden ---------------------- IMDB Opis



17. Varg Veum - Bitre Blomster ------------- IMDB Opis



18. Villmark -------------------------------- IMDB Opis



Da li bi mogao da objasnis kako da otvorim filmove nikako ne mogu da se snadjem mozda mi browser nije OK! ako ti nije tesko korak po korak jer mozda i drugi imaju isti problem pozdrav i hvala na ovolikom trudu
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 12:32 - pre 141 meseci
Meni se jednostavnije čini preko torrent search engine a onda preko mnove, ne treba se logirati.
 
Odgovor na temu

vladasrbin
zrenjanin

Član broj: 306607
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 13:40 - pre 141 meseci
E ovako kao prvo pozdrav svima,zanima me jel moguce otici u norvesku kao azilant ( ili kako god ) , posto zivota u ovoj srbiji za mene vise nema,zavrsio sam srednju skolu ali posla nigde,takodje moj otac ne radi vec 7 godina od kad se zatvorila vojska (kasarna) molio bi nekog ako moze da mi pojasni neke stvari kako sta,gde itd ja govorim engleski very well, zanimaju me bilo kakvi poslovi samo da se nesto radi a i placa.Molio bi ljude dobre volje da mi pomognu sa informacijama ako zele neka me dodaju na skype Vladimir.aerox ili moze odgovor na forum. hvala svima
Vladimir
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 14:25 - pre 141 meseci
Ne mozes da odes kao azilant u Norvesku . Ono na sta mozes da se zalis jesu uslovi zivota , ali bi onda bi cela Srbija mogla da trazi azil.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 14:54 - pre 141 meseci
Citat:
isabeau917:
Meni se jednostavnije čini preko torrent search engine a onda preko mnove, ne treba se logirati.


Pa da, pod uslovom da je torent spakovan zajedno sa nasim titlom, a to u 99% slucajeva nije slucaj. E sad, kome titl nije vazan, onda nema problema. Mojoj zeni je bio vazan, tako da istovremeno gledamo sa dva titla.
Ja sam svaki ponaosob pregledao i sinhronizovao, imam jos desetine filmova ali bez nasih titlova, tako da ih nisam kacio ovde, ali ako neko izrazi zelju, mogu i to. Cekam da se za njih pojave titlovi kao sto hoce verujem.
Brzina skidanja kod torenta varira i zavisi od broja seedera, a more torenta, pogotovo za Norveske filmove je mrtvo, tako da je pojedine naslove, pogotovo starije jako tesko naci.
Skidanje sa file hostinga, kao sto je ovaj, je daleko brza varijanta, jedino je stvar u tome da se skida na delove i to po skidanju svih delova raspakuje.
Nemam sad vremena da kacim uputstvo, ali ako bas zapne, napravicu neki mini tutorial, mada je jako jednostavno i ne vidim sta moze da zapne.

Jos jednom, Kliknete na link za odredjeni film.
Otvori se prozor sa nekoliko fajlova.
Sve fajlove morate skinuti pre nego pokusate da otpakujete film
Po filmu je najmanje 4 fajla
Kad skinete sve fajlove, stavite ih u jedan isti folder svejedno kako se zove, vazno da su svi delovi u njemu
Desni klik na bilo koji od tih nekoliko fajlova i levim klikom kliknete na Extract here.
Ako nemate winrar imate ga na ovoj lokaciji: http://www.rarlab.com/rar/

Kad se zavrsi raspakivanje, dobicete jedan video i jedan titl fajl sa nazivom filma, prosto. Ta nekoliko fajla mozete posle raspakivanja obrisati.

Ajde ako Vas je mnogo koji ne razumete, javite se, pa cu slikama da napravim mini-tutorial.

 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.246.182



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 15:02 - pre 141 meseci
Citat:
vladasrbin:
E ovako kao prvo pozdrav svima,zanima me jel moguce otici u norvesku kao azilant ( ili kako god ) , posto zivota u ovoj srbiji za mene vise nema,zavrsio sam srednju skolu ali posla nigde,takodje moj otac ne radi vec 7 godina od kad se zatvorila vojska (kasarna) molio bi nekog ako moze da mi pojasni neke stvari kako sta,gde itd ja govorim engleski very well, zanimaju me bilo kakvi poslovi samo da se nesto radi a i placa.Molio bi ljude dobre volje da mi pomognu sa informacijama ako zele neka me dodaju na skype Vladimir.aerox ili moze odgovor na forum. hvala svima

Zaboravi tu varijantu kao azilant,kao sto ti kaze predhodnik onda bi svi otisli iz Srbije.
Nego kao i svi mi na ovom forumu,use i u svoje kljuse.
Procedura je veoma jednostavna ako si citao forum.
1.Autorizacija diplome,plus preporuke nastavni plan i sve to prevedeno i overeno kod sudskog tumaca.
2.Ucenje Norveskog
I onda si svoj,ostaje po meni najlaksi posao a to je traziti posao,ali kada imas autorizaciju imas uslov za dobijanje radne i boravisne vize,a kad znas norveski onda ti sam sebi gradis srecu.
Eto to ti je proces.
I ja bi hteo kao ti u azil ali ovo je sigurna varijanta,sve ostalo zaboravi.
Jer ako odes i trazis azil koji neces dobiti ali ces dobiti u pasosu pecat zabrane,tek onda nista ne mozes da uradis sa svojim zivotom.
Ovo ti je moj savet, a ako ja kao covek koji ima 44 godine ide tim putem i znam da nisam zakasnio ti onda nikako nisi zakasnio da krenes istim putem.
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

vladasrbin
zrenjanin

Član broj: 306607
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 15:45 - pre 141 meseci
@jedy023


Naci nista od azila,videcu ako mogu sta da uradim, jer ovde vise nema smisla za zivotom, racuni stizu a para nigde.
Vladimir
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.8.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 18:35 - pre 141 meseci
Da li neko zna nekog ko je dobio autorizaciju bez radnog iskustva i drzavnog ispita?
Spremam se da krenem sa prekvalifikacijom i to planiram da zavrsim za sest meseci(zakonski minimum),ali i planovi su mi da sa suprugom koja je vec dobila aut. krenemo put norveske za set meseci pa ne bih imao vremena za sve to (sest meseci za pripravnicki,a i neko iskustvo)!
Inace imam radnog iskustva ali kao laborant na institutu Torlak gde i radim pa mislim da mi to ne pije vodu kod zahteva za autorizaciju!
Inace krecem najverovatnije sa prekvalifikacijom za koji dan u med. skoli 'Dositej Obradovic' iz Novog Sada, a evo i malo informacija za zainteresovane za prekvalifikaciju:
-imaju predavanja organizovana vikendom i u Beogradu,gde cu ja to da odradim,razlika izmedju lab. teh i med. teh je nekih 8-9 ispita!Cena godine za one koji vec imaju med skolu je 75 eura po godini a za one koji nisu zavrsili med skolu valjda 150 eura cena ispita 3000 din a to vazi sve dok se ne polozi ispit!Sto se tice prakse mogu i oni pomoci ako neko ne moze da se snadje!
Hvala unapred za pomoc!
 
Odgovor na temu

Cherie
Sarajevo,BiH

Član broj: 303223
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 19:09 - pre 141 meseci
75 eura po godini ? Pa covjece ti si dobro prosao, ja sam takodje na prekvalifikaciji ali u Sarajevu i trenutno moje prve dvije godine su kostale 850 KM , a pretpostavljam sljedece dvije cak i vise :)
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
82.208.219.*



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 19:50 - pre 141 meseci
Citat:
vladasrbin:
@jedy023


Naci nista od azila,videcu ako mogu sta da uradim, jer ovde vise nema smisla za zivotom, racuni stizu a para nigde.

Vlado, imas privatnu poruku! Javi mi se u PP! Pozzz
 
Odgovor na temu

vozdratebra
Diplomirani inženjer organizacionih
nauka
Beograd, Srbija

Član broj: 225640
Poruke: 13
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 20:26 - pre 141 meseci
Hvala vam puno na odgovorima!
Najviše me buni to što je račun isti kao u poruci koju je ostavila Zorica. Poslali smo još jednu poruku pa čekamo odgovor tamo negde u ponedeljak pa ćemo uplatiti popodne čim dobijemo odgovor.
 
Odgovor na temu

vladasrbin
zrenjanin

Član broj: 306607
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2012. u 21:40 - pre 141 meseci
@Jelena G.

nista nije stiglo :D probaj ponovo ja tebi ne mogu da posaljem poruku posto sam tek danas napravio account.pozz
Vladimir
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845299 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.