Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 233541 | Odgovora: 1327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 17:42 - pre 202 meseci
Da takvi problemi su se desavali u uzem centru BG do skoro, i sta s tim?
Pa i meni jednom posle oluje telefoni nisu proradili 10-ak dana, ja pozovem Telekom, oni kazu:"Ako ne dodjemo za 10 dana vi nas tuzite, ako pozovete nekog drugog majstora, iskljucicemo vam liniju"
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:04 - pre 202 meseci
Imam pred sobom Ustav Republike Srbije koji je isao uz Politiku ,potpisan sa Vladom RS i u njemu je clan 21. Zabrana diskriminacije . Ako ADSL moze da dobije onaj u mestu sa vecim brojem stanovnika , moze da ga dobije i onaj u mestu sa manjim brojem stanovnika . U suprotnom to je diskriminacija prema mestu rodjenja. Telekomom upravlja drzava kao vecinski vlasnik i ona mora da se odluci . Da li ce stvarati profit ili postovati ustav. Mada se izgradnjom infrastrukture u stvari pospesuje razvoj koji se opet svodi na dodatne prihode u budzet drzave. Problem sa linijom postoji od prvog dana.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.204.*



+130 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:15 - pre 202 meseci
Jedno pitanje. Mozda je off... Kako da se ukljucim u akciju... za mnogo brzi internet po jeftinoj ceni...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:18 - pre 202 meseci
Ne razumes Ustav, ocigledno.

Ustavom zagarantovana prava su osnovna ljudska prava, i drzava ne sme ciniti nikakvu diskriminaciju u obezbedjivanju osnovnih ljudskih prava i sloboda. U osnovna ljudka prava spadaju pravo na slobodu kretanja, pravo na neotudjivost privatne svojine, pravo na podmirenje elementarnih zivotnih potreba, pravo na odbranu u sudskom procesu kao i pravo na jednak pristup drzavnim servisima, u koje spadaju npr. dobijanje dokumenata i razne drzavne sluzbe (MUP, Sudovi, itd...)

ADSL prikljucak ne spada u osnovna ljudska prava, niti i jedan organ drzave ima veze sa dodeljivanjem ADSL prikljucaka. Telekom Srbija nije nikakav organ drzave Srbije, niti je Javno Preduzece, niti bilo kakav segment poslovanja Telekoma Srbije spada u osnovna ljudska prava - pravo na telefonski prkljucak je privilegija onog ko ima da plati i ko ima servisnog provajdera, a ne nekakvo "ljudsko pravo" koje drzava mora da obezbedi.

Telekom Srbija je zatvoreno Akcionarsko Drustvo, dakle pravno lice ciji je glavni cilj ostvarivanje profita akcionarima a drzava je akcionar tog drustva sa razlogom da ostvaruje profit. Iako je to kontra-intuitivno, i drzava ne bi trebalo da ostvaruje profit na taj nacin, to njoj ipak nije zabranjeno ni jednim zakonom - i drzava ima pravo da bude akcionar u privatnim preduzecima, ako to zeli.

Dakle, mozes slobodno Ustav da okacis macku o rep, jer je poslovanje Telekoma Srbije privatna stvar te firme, sve dok je to poslovanje u saglasnosti sa zakonima republike Srbije - naranvo, mozes da probas da ih tuzis Ustavnom Sudu, ali cisto sumnjam da ces dobiti odgovor da je telefonski prikljucak i njegov kvalitet garantovan Ustavom :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:25 - pre 202 meseci
Da li to znaci, ako se neko rodi i zivi na vrh Stare Planine, da li to znaci da je Telekom duzan da njemu sprovede telefonsku liniju i brzi internet? Da li je i to diskriminacija?
Postoji nesto sto se zove prioritet, isto se secam pre nekih 4-5 meseci doruckujem, upalio TV, dosadni jutarnji program, kad ono u nekoj bolnici u BG posle udara groma, izgorela telefonska centrala, dosao samo jedan serviser, tek sutradan, cacka tamo nesto, meri sa osciloskopom i govori da je full spaljena i da treba nova, radi samo jedna telefonska linija, koja je non-stop u upotrebi.
Da i sada treba potrositi xxxxx$ da se u neke Xtanovce uvede ADSL. Covece, moj prijatelj, vec 7 godina nema telefon, nema sta nisu pokusavali, i ne moze, cak su i nudili da podele troskove, i nisu opet dobili liniju, kada je video da nema sanse, pretplatio se na postpaid i odabrao je tarife koje mu odgovaraju, i malo je skuplje od fixnog. I sada je rekao da ni ne pomislja da uvede fix. telefon u dogledno vreme.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:44 - pre 202 meseci
Ti ocigledno nemas ustav ispred sebe jer to sto pricas uopste ne pise u ovom clanu vec nesto drugo. Citavo mesto ima isti problem. Znam da drzava ima pravo ali pitanje je sta ona sa tim pravom cini.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:52 - pre 202 meseci
Pa sta sedite onda, izvadite ruke iz du**** i uradite nesto. Ako imate znanja i volje, prostudirajte pravila igre(zakon), prijavite kvar, sacekajte da istekne zakonski rok, ako vam poprave do tada-dobro, ako ne poprave, korak br.2 kolektivna tuzba svih nosilaca tel. linija u Xtanovcima, posto je grupna tuzba lakse ce te podeliti troskove, ukazite na tu legendarnu tacku u ustavu, ako ste u pravu drzava ce dosusiti u vasu korist i kraj price.

Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 18:59 - pre 202 meseci
@ Vojvoda, isto sam i ja uradio, digo sam ruke od telekoma, dobacio internet wireless-om do ovde, za telefoniranje koristim mob, i ne osecam potrebu za fiksnim telefonom... Tj digo sam ruke od toga da cekam telekom, redovno prijavljujem smetnje na liniji, jer prvo ne mogu da pozovem nikog, drugo i kad uspem susti, krci, jedva se cuje, trece kad neko mene zove na fix dobija pitaj boga koga, zavisi na kojoj sklopci i zici stoji pacov u centrali, i gde prokisnjava trenutno. To nije po ni jednom standardu kvaliteta telefonske linije, zar ne?

Onda pre oko godinu dana, dosli tehnicari iz telekoma, kuci je bio samo moj pokojni deda, i ljudi usli u kucu, izvukli mi iz sveze gletovanog zida kanale i kablove, i unakazili mi zidove, da provere da li je prekinut kabl, iako je stavljen nov novcijat kad su radjeni ti radovi, da bi na kraju dosli do zakljucka da je dvojnicka kutija poskisla! i da zato nemam telefon?! Kako oni meni smeju da unistavaju tek tako zidove u kuci, hteo sam da ispizdim prilicno.

I sad ja da cekam Telekom za ADSL, hm, pa ne isplati se.

Ako se nisi rodio pod telekomovom srecnom zvezdom, u srbiji samo preostaje da zasuces rukave, i zavuces ruku u novcanik, malo dublje, da imas neko znanje malo vece, i da sam napravis svoju infrastrukturu... Jer recimo da je polovina mog naselja na centrali koja ima DSLAM, a da ja takoreci nemam ni fiksni telefon. Ironija je sto na 100m od mene ljudi imaju ADSL, to je strasno.

Znam, idem u Kazakstan!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 19:23 - pre 202 meseci
@ ~Vojvoda To je sistemski problem jer u Srbiji postoji n Xtanovaca. Kada se svi udruze , to je onda ogromna energija koja problem moze da resi.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 19:47 - pre 202 meseci
Pa rešite ga onda, što kukate po forumu ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

subzone
Milenko Mitrovic
DZ Inđija, sistem administrator
Indjija

Član broj: 151818
Poruke: 46
80.93.249.*

Sajt: www.dzindjija.rs


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 19:53 - pre 202 meseci
Citat:
stil: @ ~Vojvoda To je sistemski problem jer u Srbiji postoji n Xtanovaca. Kada se svi udruze , to je onda ogromna energija koja problem moze da resi.


E ovo je nešto konkretno i realno ostvarivo. 20-tak korisnika iz kako vi kažete xtanovaca ne čini problem niti bilo koga zabrinjava. Međutim, ukoliko se nađe dovoljno zainteresovanih da se nešto učini, onda može da se izvrši pritisak na strukture koje odlučuju o našem problemu. Umesto što se ovde raspravljamo o glupostima i zakonima, a ne verujem da ste pravnici, bilo bi bolje da se složimo i definišemo šta i kako izvršiti zajednički pritisak i na koje strukture. treba definisati ko je stvarni problem, da li uprava telekoma ili podmitljivi radnici istog, da li su to političari itd. Ukoliko, recimo imamo 100.000 potencijalnih korisnika širom Srbije koji pronađu način da obrazlože svoje stavove javno i time izvrše pritisak, nešto će morati da promene. A ako budemo pokušavali da pojedinačno šaljemo mejlove i slične akcije ili nastavimo da raspravljamo o tome da li je isplativo ili ne, nema od toga ništa. Moje mišljenje je da smo svi zainteresovani za poboljšanje usluga pristupa internetu i da svi imamo zajednički interes. Nekoliko desetina ili stotina hiljada predstavlja cifru sa kojom već može da se nada uspehu.
Zasto tako kad je bolje naopako
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 20:04 - pre 202 meseci
Neću o tome da li se i koji član Ustava krši, ali ću citirati član 94. postojećeg Ustava Republike Srbije:

Citat:
Republika Srbija stara se o ravnomernom i održivom regionalnom razvoju, u skladu sa zakonom.


Citat:
Slobodan Milivojevic:
Onda pre oko godinu dana, dosli tehnicari iz telekoma, kuci je bio samo moj pokojni deda, i ljudi usli u kucu, izvukli mi iz sveze gletovanog zida kanale i kablove, i unakazili mi zidove, da provere da li je prekinut kabl, iako je stavljen nov novcijat kad su radjeni ti radovi, da bi na kraju dosli do zakljucka da je dvojnicka kutija poskisla! i da zato nemam telefon?! Kako oni meni smeju da unistavaju tek tako zidove u kuci, hteo sam da ispizdim prilicno.


Jes' da je van teme, ali: kad se već rade takvi radovi, ne stavlja se kabl u zid, pa malter preko toga, nego se postavi crevo pa se kabl provuče kroz njega, i onda možeš da radiš s njim šta hoćeš. Ja u svakoj sobi imam na po dva zida postavljena creva, kroz koja provučem kabl za telefon ili od antene, za svaki slučaj ako se recimo promeni raspored u sobi, da ne moraju kablovi da se vuku po celoj sobi. ;)
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 20:55 - pre 202 meseci
@Slobodan Milivojevic
Znaci ne mogu da verujem...
Majmuni su kidali kabl iz zida da vide da li je prekinut, to treba tuci 3 dana i 3 noci bez prestanka, i onda drzati nekih mesec dana na 'lebu i vodi. Zar nije bilo jednostavnije da uzmu 1 bat. 1,5V i jednu obicnu LED, iskljuce parice sa tel mreze, na jedan kraj bat, na drugi diodu, ako svetli ok, ako ne svetli, obrnuti da nisu slucajno obrnuli polaritet, i opet ako ne radi, kabal neispravan, ali ne njima je zanimljivije kidati kabl...

@subzone
Vidis mnogi ljudi poput Slobodana i mog prijatelja su digli ruke od Telekoma, i sada im je zapravo sasvim ok. Nije da te savetujem, jer ne znam koji operater sta nudi, jer me to i ne zanima mnogo, ali ako uzmes sve pogodnosti koje ti se nude imas mogucnost da poprilicno jeftino razgovaras.

Sta vi realno mislite koji vid prenosa ce pre isceznuti zicani ili bezicni? Imajte na umu, da je projektovanje,izgradnja i odrzavanje fizicke mreze veoma skupo, i stoga sama cena je diktirana tim. Sa druge strane bezicne komunikacije izbegavaju najskuplji segment u komunikaciji prenosni medijum, koji je uglavnom od bakra ili optickih vlakana. Sta kada se taj medijum prekine, treba naci prekid, pa ga sanirati, za sve to treba vremena i novca, pogotovu za optiku. Pogledajte samo razvoj samostalnih wireless mreza po Srbiji koje broje veliki broj clanova, i skoro sve su samostalno finansirane iz sopstvene kese, sto znaci da su pristupacne.
Wi-Fi je napravio veliku ekspanziju, zamislite kakvu ce tek napraviti WiMax, a mora da ste primetili jos jednu stvar, da se tezi integraciji mobilne telefonije i Interneta? Jeste li primetili kako se racunar i mobilni telefon polako ali sigurno sazimaju?

Kada se sve iskombinuje nasa tradicionalna aljkavost i kompleksnost odrzavanja fizickih(zicanih) transmisionih medijuma, dobije se veoma losa usluga prenosa podataka, gde su retki oni koji nikako nisu iskusili probleme u radu istog. Sto nas neminovno dovodi do rasta popularnosti bezicnih komunikacionih tehnika. Tako ce biti i u buducnosti. Tako da rezidenti Xtanovaca ipak ne bi trebali da misle da su na gubitku, sve je stvar stava, mozda zaista jesu diskriminisani, ali to ni slucajno ne treba da ih spreci da sebi obezbede brzi internet na druge nacine. E sad kako cete to izvesti to je na vama. Ja mogu samo da vam pozelim puno srece i uspeha u tom povezivanju.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
217.169.219.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 21:01 - pre 202 meseci
Citat:
subzone: Ako ti se žuri za fiksni telefon, raspitaj se pljuni koju hiljadu evrića i za pola sata će i bandera da ti nikne ispred kuće. Uostalom imaš pristup netu uveri se i sam.

Fixni telefon sam ja odavno uveo preko bezicnih baznih stanica i pukao sam oko 2000 DEM za to...
Net sam radio sebi link, i nagledao sam se kakvi sve provider-i postoje, a taj pilicarski link(barem je takav bio) Cortanovci Beska ne bih koristio ni kada ne bi imao izbora. Prvo je prodavano bez dozvole provider-a 64kbps po 6x skupljoj ceni nego sto je taj provider prodavao, a onda kada sam stupio u kontakt sa admin-om te "mreze u Cortanovcima" nije znao reci ne detalje o opremi koju koriste, vec nije znao jel to za 2.4 ili 5.8GHz. Strasno...

@Dimkovic: Ako cemo da gledamo profit i Telekoma kao kapitalistu, onda otvorimo trziste i ukinimo monopol.
Jel tvrdis da je neisplativo uvoditi ADSL u Xtanovce, e pa onda Telekom to nece uraditi, ali neka se ukine monopol i pusti ostale "igrace" da oni to odrade ako zele.

btw. Zaboravio sam ko je rekao, ali da odgovorim - ne borim se ja za sebe za net, vec se borim za one koji ne mogu doci do fixnog telefona, ili neke vrste broadband-a...
 
Odgovor na temu

IgorHW
Beograd

Član broj: 152362
Poruke: 32
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 21:46 - pre 202 meseci
Citat:
~Vojvoda:Vidis mnogi ljudi poput Slobodana i mog prijatelja su digli ruke od Telekoma, i sada im je zapravo sasvim ok. Nije da te savetujem, jer ne znam koji operater sta nudi, jer me to i ne zanima mnogo, ali ako uzmes sve pogodnosti koje ti se nude imas mogucnost da poprilicno jeftino razgovaras.

Meni treba fiksni telefon bas zbog ADSL-a, ovako placam kablovskom operateru IKOM-u 2000Din za 256Kb a za istu cenu mogu visestruko brzi internet da dobijem preko ADSL-a.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 21:51 - pre 202 meseci
Jedini problem bezicnih komunikacija je sto je vazduh ogranicen resursima, dok kabl recimo nije. To ume da pravi problem u urbanim sredinama gde je broj korisnika na odredjenom prostoru ogroman, i tu je naravno kabl mnogo bolje resenje...

Ja ne osecam nikakav pad kvaliteta veze sa internetom, zbog nekih 1600m wifi linka (sa ping-om ~2ms, i realnim protokom ~30mbit/s) i znam da brzine pristupa internetu nece biti vece od ovoga u neko dogledno vreme. Tako da sam licno ja u ovom trenutku miran. Mozda sam ja ipak srecan sto relativno blizu mene mogu da uzmem konkretno ADSL link ka internetu, za razliku od nekih koji treba bas da se namuce.

I, da spreman sam da se borim sa vetrenjacama da bi sto vise ljudi u Srbiji koristilo internet, jer mislim da bez toga necemo daleko stici, a kao sto sam ranije rekao, ipak je ljudima u Srbiji problem da izdvoje celu svoju platu da bi sebi obezbedili broadband vezu sa internetom, pa to ipak ostavljaju za neka bolja vremena.

A jos jedna stvar, posto studiram u Nisu, tamo takodje u stanu u kome zivim nemam uslova za ADSL, na nesto vise od 1km od centra Nisa, pa mi ni to ne smeta, pronasao sam opet bezicno resenje koje je barem po mom misljenju cak daleko bolje od ADSL-a, mnogo manji odziv, veci upload, cak nize cene od ADSL-a. Dok ovde u Pirotu recimo postoji ponuda jednog wireless provajdera, koja nije bas povoljna...

Ono sto hocu da kazem, covek treba da pogleda oko sebe, vidi koje su mu potrebe, koje mogucnosti, i da na osnovu toga dodje do resenja koje mu odgovara (bar u meri u kojoj je to moguce).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 22:36 - pre 202 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:Onda pre oko godinu dana, dosli tehnicari iz telekoma, kuci je bio samo moj pokojni deda, i ljudi usli u kucu, izvukli mi iz sveze gletovanog zida kanale i kablove, i unakazili mi zidove, da provere da li je prekinut kabl, iako je stavljen nov novcijat kad su radjeni ti radovi, da bi na kraju dosli do zakljucka da je dvojnicka kutija poskisla! i da zato nemam telefon?! Kako oni meni smeju da unistavaju tek tako zidove u kuci, hteo sam da ispizdim prilicno.
Pa štos je taj što ne smeju - unutrašnja instalacija u kući/zgradi je u vlasništvu stanara/skupštine stanara i Telekom nema nikakvo vlasništvo nad tim, pa tako i ne sme da popravlja. To vrlo dobro znaju monteri, i veruj mi, oni i ne diraju, jer im je zabranjeno a i nisu ludi da rade posao koji ne moraju.
Svaki rad montera na unutrašnjoj instalaciji je privatan posao, i veruj mi, iako ne znam pirotske montere, jedini način da ti prčkaju po instalaciji je bio taj što ih je neko tvoj zamolio ili im platio - ergo birajte malo majstore.. :-)
I kao što znaju koji deo local loop-a im spada u Telekom posao a koji u privatan posao, tako vrlo dobro znaju ( i imaju opremu) za ograničavanje smetnji, tj da razdvoje da li je smetnja u tvojoj instalaciji ili u delu koji u nadležnosti Telekoma. Bez štemovanja i razbijanja naravno.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 22:52 - pre 202 meseci
MyWay, verujem da je procedura takva u Telekomu, i logicno je da je deo instalacije u mojoj kuci moj deo posla, ali ja samo pricam sta se desilo. Ti isti montri su sa linije skinuli tad moj Siemens Gigaset 2010 sa linije, iz meni nepoznatog razloga, i ostavili samo drugi telefon (neki naj obicniji zicni). Takodje su sa linije skinuli i Intel 536EP modem, tako da kad sam doso kuci, morao sam sve ponovo da povezem. Mozda su trazili da li nesto od toga smeta na liniji... Ali se ispostavilo da je na kraju ipak problem bila dvojnicka kutija.

Siguran sam da im niko nije trazio da to rade, a kao sto sam kazes imaju oni nacina da vide gde je problem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 23:06 - pre 202 meseci
Monter nema šta da traži u tvojoj kući - jedini izuzetak je kod starih vazdušnih mreža gde je izvodni orman na tavanu, tada može, ali samo do ormana i naravno, ako ga uopšte pustiš da uđe. Ponavljam u tvoju kuću sme da uđe samo uz tvoju dozvolu, i ne sme da dira tvoju instalaciju.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!26.08.2007. u 23:23 - pre 202 meseci
Pa kao sto sam napisao, u kuci je tad bio moj sad vec pokojni deda, verovatno ih je pustio da pogledaju na tavanu, jer je jos uvek u pitanju vazdusno povezivanje, i dan danas mi je takva linija. Ali deda sigurno nije trazio od montera da vade kablove iz zida, ako ti trebaju dokazi, mogu da okacim slike, samo da ih nadjem gde su.

btw. otisli smo u debeo offtopic, ali to je samo jedan od bezbroj negativnih iskustava sa telekomom, u koje ubrajam 6 godina telefonskih racuna od 3000+ dinara, koji su se nekim cudom smanjili na 300-400din, uz priblizno isti obim saobracaja, do toga da smo trazili da se u centralu postavi nesto sto ce da belezi odlazne pozive, na sta smo sva tri meseca dobijali info da se uredjaj pokvario!

Ja sam cak sam pravio listing odlaznih poziva uz malo elektronike i 24/7 upaljen racunar koji broji pulsno biranje, i belezi u bazu sve pozive. Na osnovu te liste sam dobijao cifre od 400 do 600 dinara, a racuni su bili 2500, 4000... Pitaj boga. Kad malo promenim tarifiranje ka 042 1xx xxx numeraciji, dobijem tacno toliko (+-100din) itd... A od kako ne koristim modem za povezivanje na internet, nekim cudom, racuni 400 din max?!

Znam da sa ovim ne mogu nikako pred telekom, ili sud, ali mene oci ne varaju.

Kolko ovo jeste offtopic, toliko i nije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 233541 | Odgovora: 1327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.