Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154726 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.ptt.yu.



+85 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga23.08.2006. u 17:24 - pre 213 meseci

LJUDI DOBIO SAM AUTO !!!

I kad sam se probudio, video sam da mi je palo cebe.



Istorija se ponavlja :-(
Evo juce mi je stigla ova koverta 'od Mladinske knjige'.
bla bla bla...
I sta bi - ko je do sada dobio te silne milione i automobile ?
Molio bih za odgovor prvenstveno ove sto imaju <10 postova, posto rade za MK pa sigurno imaju informacije iz prve ruke.

(Dok u razvijenim zemljama SPAM salju e-mailom, na Balkanu se to vrsi klasicnom postom)
LOL
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga23.08.2006. u 21:09 - pre 213 meseci
Cuti dok je dzabe! Na RTS ti rade isto to, a jos moras i da placas. I tamo ima miliona, automobila, lakog zivota u super opranom rublju ("mojim" detergentom), sa super zdravim zubima ("moja" pasta za zube), lica su super obrijana i imaju super kozu i sve tako. Nije li i to neka vrsta spama?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com.



+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga23.08.2006. u 23:35 - pre 213 meseci
Kompletan bezobrazluk. Briga me za njihove nagradne igre. Spam i to u najgorem obliku. I jos narusavanje privatnosti. Kakva oni imaju prava da uzimaju podatke iz birackog spiska.
I opet sa 3 kruga i opet...
Uf, bolje da ne pisem dalje, bolje...
 
Odgovor na temu

perica111
Perica, Perica
beograd

Član broj: 21335
Poruke: 2
217.24.18.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.08.2006. u 09:36 - pre 213 meseci
Bezobrazluk iznad svake normalne granice! Zamislite samo situaciju da neka nasa firma ima predstavnistvo u Sloveniji i da za potrebe marketinga uzme ceo biracki spisak Slovenije!!! Pa to bi bio skandal veka! Bili bi osudjeni od strane cele EU za krsenje ljudskih prava. Elem, posto sam sav zacudjen primio njihovo pismo, pozvao sam ih telefonom i zatrazio objasnjenje odakle im moji licni podaci. VRLO neljubazne sluzbenice su mi, posle duge rasprave zbog cega ne zelim da im dam svoje identifikacione podatke, najzad prebacile vezu na menadzera prodaje GORANA ZIVANOVICA, koji je bio ljubazan, ali nije mogao da mi ponudi pravi odogovor, vec me je prosledio pravniku firme. Neljubazni pravnik sa novosadskim akcentom je poceo da ponavlja pricu kao papagaj da oni podatke imaju od kupaca koji su ranije kupovali njihove knjige, od akvizitera i (sada kljucni odgovor) iz baze TELEKOM-a SRBIJE. Na moju konstataciju da mene nema u javnoj bazi Telekoma, dobio sam odgovor da oni (Mladinska knjiga Beograd) imaju ugovor sa firmom koja je prekucavala telefonske imenike Srbije o kupoprodaji telefonskog imenika koji ukljucuje i brojeve telefona koji po izricitoj zelji vlasnika nisu za informaciju. Sva moja dalja interesovanja u pravcu identifikovanja te firme su bila brutalno odsecena od svih zaposlenih u Mladinskoj a nastojanja da razgovaram sa BODOR ALENOM, direktorom firme i potpisnikom (predsednik VELIKE NAGRADNE IGRE) meni upucenog pisma su presecena od neljubaznih sluzbenica.

p.s.

ZIVELO BRATSTVO JEDINSTVO SVIH NASIH NARODA I NARODNOSTI SFRJ!!!!

ili ti dokle mi da ispadamo budale?
 
Odgovor na temu

gajdas
Minovic Mihajlo
Beograd

Član broj: 101180
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.08.2006. u 16:16 - pre 213 meseci
I ja sam dobio kovertu(s`tim što nije crvena kao nečja nego bela),al s`obzirom da nisam naivčina uzeo sam malo da ih proverim i nabasao na ovo.Neverovatno je šta se sve danas radi.Najbolje je što je reko neko da mu je celo selo dobilo istu stvar,da,da,svi su oni prošli u takozvani trći krug,ha,ha,ha.Pa dobro da vas pitam...jer neko na kraju dobio nagradu ili ste samo kupili knjige a dobili cigle il i na cigle još čekate?
 
Odgovor na temu

sokol
Bgd

Član broj: 19495
Poruke: 33
*.beobug.com.



+7 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.08.2006. u 19:28 - pre 213 meseci
Evo dobih i ja kovertu, naravno da ide pravo u kantu za smece.
Stvarno smo jadni kad uopste raspravljamo o ovakvim sra****...
 
Odgovor na temu

smokism
Kozeljac Boris
Sremska Mitrovica

Član broj: 107699
Poruke: 1
*.ptt.yu.

ICQ: 236


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga26.08.2006. u 01:03 - pre 213 meseci
I meni je stiglo isto to ali ne znam sta da radim! Kao 5% iz mog regiona je izabrano i ja sam medju njima. A li videce mo sta ce biti negajim bas neku veliku nadu, ovo mi se prvi put desava. I odakle im moji podaci kad im nista nisam slao a i nisam u kontaktu sa njima tj. ni ne znam kosu prvi put cujem za njih. Da nam nije ugrozena privatnost ili nedaj boze tako nesto?
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga26.08.2006. u 03:59 - pre 213 meseci
Mladinci mu ga baš dali po spamu... I mene su pronašli...
Samo ću citirati njihovog velikog prijatelja:
Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

Ne kunem, ne kunem i ne pretim
Sve ovo smatrajte šalom
Ja neću da vas se setim
Ni kad budem gledao slalom

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili
 
Odgovor na temu

gajdas
Minovic Mihajlo
Beograd

Član broj: 101180
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga26.08.2006. u 07:10 - pre 213 meseci
Dakle kao sto sam i mislio,niko nista dobio.Pa u svakom slucaju hvala;a ovo zavlacenje u vidu "nagrade"(a u zivotu nisam kupio nista od njuih niti se prijavio za bilo kakvu nagradnu igru)ide u kanu.pozdrav
 
Odgovor na temu

godsnejk

Član broj: 24337
Poruke: 76
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga26.08.2006. u 07:30 - pre 213 meseci
e sta sve ljudi nece da se sete
 
Odgovor na temu

karambol
Grba Ranko

Član broj: 108191
Poruke: 1
212.200.219.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga28.08.2006. u 14:22 - pre 213 meseci
Jadna smo mi zemlja kada se dozvoljava ovakvo maltretiranje ljudi. Ko u ovoj zemlji nekome nesto poklanja? Ko ce vas nagraditi a da nista niste uradili? Ovde se gleda da ti otmu sto vise a nema tog koji ce dobiti nagradu na cisto izvlacenje imena. Treba napisati onom ministarstvu iz prvog odgovora, kako se neko sluzi laznim resenjima i vara ovaj jadni narod. Neka nesto preduzmu. A i oni koji su pisali pismo sigurno su videli ovaj sajt. Svi se slazu da je ovo prevara. Zasto ne napisu neki demanti. Slovenacka Mladinska knjiga treba da tuzi sudu za odstetu ovu nasu "Mladinsku knjigu". Isto mora da ucini i Reader's Digest ako ima malo postovanja prema svom radu. Dobio sam pismo i pljunio na Alena Bodora, ako mu je to pravo ime. Cisto sumnjam jer to su lopovi. A veliki predsednik je i najveci lopov. Neka me tuzi za uvredu.—“))))”•
 
Odgovor na temu

branchy

Član broj: 72924
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga29.08.2006. u 21:21 - pre 213 meseci
Ljudi, hvala što postojite!!!!
I did, what I had to do
And if there was a reason
Oh, there wasn't no reason, no
And if, there's something you'd like to do
Just let me continue, to blame you!
 
Odgovor na temu

Kempi
Jagodina

Član broj: 108625
Poruke: 7
*.neobee.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga30.08.2006. u 11:51 - pre 213 meseci
I ja sam danas dobio "ASTRU" Samo da kupim knjigu "Lecenje bolesti i tegoba" i to je to!!!!! A moju adresu su uzeli sa Telekomovog imenika jer na njemu mi je bio pogresan broj zgrade pa sam imao probleme sa telefonskim racunom (sad je ispravljeno) a oni uzeli pogresan i po tome znam odakle im moja adresa.Inace i jedan moj prijatelj dobio juce isto-Kljuc od Astre,tri zvezdice.... Al' sad i na koverti sa odgovorom NE je PLACENA POSTARINA!!! Divno!!!!!!
JEL NEKO ZNA NEKOG KOJI ZNA NEKOG KO ZNA NEKOG KO JE NEKADA NEGDE DOBIO NAGRADU?????????
 
Odgovor na temu

klirens
Micha Pavlovich
Cuprija

Član broj: 108677
Poruke: 1
195.178.40.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga30.08.2006. u 15:24 - pre 213 meseci
Ja ne znam kako su dosli do Vasih podataka, ali znam kako su mene pronasli. Stanujem u privatnoj kuci u kojoj sam vlasnik jedino telefonskog broja (koji je u imeniku), a kuce NE (placam stanarinu). Na birackom spisku sam u drugom mestu i tu me nisu pronasli. Dakle, samo je moj telefonski broj (i to za jos neki mesec, jer se selim) i ama bas nikakve druge veze nemam sa ovom adresom na kojoj su me nasli i na kojoj sam "prosao" 2 kruga i direktno usao u treci.
I ja sam izgrebao 3 zvezdice, takodje sam "dobio" OPEL Astru i jos "samo" treba da kupim knjigu, koja verovatno vredi par stotina dinara, a ja treba da je platim preko 2000 dinara. ALAL VERA.....

Dobro, mogu da platim samo jednu ratu od oko 700 dinara i da se pravim lud, jer me nece vise naci na ovoj adresi (selim se), ali sta je sa nagradnom igrom.

Pa zar oni misle, da mi mislimo, da su oni ludi, ili smo mi ludi?
Sve je to VEEEEEELIKA prevara.

Niko ne daje nista za dz. i kraj.
 
Odgovor na temu

zoka_z
beograd

Član broj: 108450
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga30.08.2006. u 20:51 - pre 213 meseci
I mene su izgleda nasli preko broja tel.evo kod mene ceo komsiluk dobio i smesno mi svaki dan se susrecu komsije i pitaju jedni druge da li su dobili nesto za nagradnu igru.Bila sam na Sajrejevskom sajtu oni su tamo izvlacili pa su cak i imena dobitnika objavili.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga31.08.2006. u 08:19 - pre 213 meseci
ja sam izgrebao 3 zvezdice na onm listiću...(a verujem svi)

hahaha dobijam zanimljv poklon
btw... http://www.belestrane.nadlanu.com/site/
zašto bi se ko mučio ukuca npr slovo a(Beograd),slovo b(Novi Sad)...i tako redom

[Ovu poruku je menjao deki77 dana 31.08.2006. u 09:43 GMT+1]

 
Odgovor na temu

benke
Petar Benke

Član broj: 108891
Poruke: 3
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 33725295
Sajt: benke.co.uk


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga31.08.2006. u 12:18 - pre 213 meseci
Mladinska Knjiga ne postoji na adresi Bulevar Mihaila Pupina 10Z/III
 
Odgovor na temu

carouselambra
aleksandar
beograd

Član broj: 108889
Poruke: 1
212.200.4.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga31.08.2006. u 12:44 - pre 213 meseci
I ja dobih,tj moj cale,pismo s kljucicem,kuponima,grebi-grebi-pa se zajebi karticom i ostalim propratnim materijalom.Nego ovaj logo mi se malcice razlikuje nego logo na zvanicnom sajtu Reader`s Digest,a i buni me ovaj potpis Zivanovic Gorana,osobe koja se potpisuje kao mendzer odeljenja Reader`s Digest,da ne govorim o tome da niko nije igrao nikakvu nagradnu igru,a sad odjednom ulazi u trku za osvajanje glavne nagrade.e jel neko ko je od vas il nasih bliznjih dobio pismo,kojim slucajem advokat,i jel bi imali ikakve sanse na sudu ako bi eventualno ucestvovali,i ako bi nas zavrnuli?
 
Odgovor na temu

ziza
Beograd

Član broj: 1220
Poruke: 196
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga31.08.2006. u 15:26 - pre 213 meseci
Radi se o �e��oj prevari ali prvi put da vidim da je u takvu rabotu ume�ana i neka relativno poznata firma, tj. firma koja nije osnovana upravo samo zbog ovakve prevare, i to je zna�ajan iskorak u razvoju ovakvih prevara. Stil pisanja je potpuno (frapantno) isti (- debilan) kao i pre godinu-dve u pismima od "Kancelarije direktora nagrade", pa onda ne�to skorije od neke firme kojoj ne mogu da se setim imena (a da, ADUT Internacional koja je uzgred nekoliko puta menjala sedi�te firme), bilo je o tom Adutu par tekstova u novinama, koga ne mrzi mo�e da potra�i na Googleu, milsim da ima u arhivi Glasa Javnosti i mo�da jo� nekih novina - sve u svemu posao je na granici legalnosti, sve je formalno na dobrovoljnoj bazi ali nema naravno ni govora o pravom izvla�enju nagrada koje bi oti�le u ruke bilo kog od kupaca. Ali koliko sam shvatio to na� zakon bar za sada ne sankcioni�e u dovoljnoj meri, bar su tako zaklju�ili novinari koji su onomad istra�ival taj slu�aj. Za�to je to tako ostaje nam da razmi�ljamo, pogotovo sad kad �itamo u �tampi kako �e se strogo ka�njavati prodavci koji stave znak "akcija", "sni�enje do 50%" i sli�no ako se kao utvrdi da je to poluinformacija, ili da su cene podizane u me�uvremenu itd. Meni je to sa rasprodajama recimo mnogo manje bitno nego ba� ovo kad mojoj �eni koja se ni�im osim glasa�kim spiskom, jednim brojem telefona i li�nom kartom vodi na adresi na kojoj �ivimo periodi�no sti�u "reklamne" kampanje na koje se naravno smejemo ali ipak ostaje neprijatan ose�aj da ste bili u dodiru sa ne�im zlim, znate da ste fizi�ki bezbedni ali ose�aj je i dalje neprijatan.
Uzgred, kakva je to knjiga koje nema u slobodnoj prodaji (i za�to ako M.Knjiga ima svoja prodajna mesta ovde u Beogradu), da li vam je �udno �to nigde nije naveden ISBN i autor(i) knjige, tako ne�to ne prili�i jednoj ozbiljnoj izdava�koj ku�i. Mi smo to pismo dobili ju�e pa sam sad video da ve� postoji ovaj topic na ES, dakle prevara vidim traje ve� bar godinu dana. �ak sam pomislio da je neko iz ovih �atro firmi koje se bave po�tanskim prevarama oti�ao i korak dalje i na prevaru se poslu�io ugledom Mladinske knjige jer je na kovertama za odgovor samo po�tanski fah, ali kada sam pro�itao ceo ovaj thread i video da je neko stvarno i razgovarao sa tim "�ivanovi�em" ostaje mi samo da se prekrstim iako nisam religiozan i da �ekam da vidim �ega �u se jo� nagledati u �ivotu. �ta je slede�e - da nam iz neke banke nude da kupimo "knjigu" nepoznatog autora o kori��enju platnih kartica i u�estvujemo u izvla�enju automobila i jo� 1001 nagrade, ili ne znam �ta ve�.
Za one pacijente koji tvrde da se nisu zeznuli jer ipak imaju knjigu koja je uvek dobar prijatelj (pod uslovom da zaista nisu na bilo koji na�in na platnom spisku MK) moram da ka�em da bi jeftinije pro�li da kupe na kilo polovne knjige na ulici (pretpostavljam da to nije samo u Beogradu slu�aj) jer ako �ete da date skoro 2000 dinara za knjigu o kojoj nemate pojma ko je pisao, koliko su ta�ni navodi u knjizi (pogotovo kad se �atro radi o "zdravlju"), ko je i da li je ikada recenzirao tu knigu, onda se bojim da takvima knjiga i ne treba osim u psihoterapeutske svrhe. Ako je to u pitanju onda u redu ...
 
Odgovor na temu

rusnis
Dusan Markovic
Nis

Član broj: 108953
Poruke: 9
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga31.08.2006. u 17:09 - pre 213 meseci
Koristim forume elitesecurity-ja cisto da bih saznao nesto sa neta na sta nabasam u realnom svetu. Elem, kako sam morao nesto da napisem na ovu temu sada sam se i registrovao.

<<Prevara na granici legalnosti>> je sasvim odgovarajuci izraz.

Tu oni nikoga ne lazu, nakon uplate prve rate za knjigu - dobicete je. Pa cete mozda da uplatite i ostale dve. I mozda je tacno da cete da ucestvujete u igri u kojoj ce oni isplacivati tolike sume novca, ali ce tu sumu dobiti ona jadna osoba koja nije medju zivima, a kojoj su oni poslali kupone i koja automatski ucestvuje u igri. Tako da ce svi ostali da izvise.

Druga stvar: Ako neko kaze da je ta knjiga vredna 1900 dinara (a ja je licno nisam otvorio), za takve imam dve knjige koje ce razbiti tu "enciklopediju", a koje sam kupio na sajmu knjiga u Nisu za po 600 dinara (znaci obe su 1200) i to su tvrdo ukoricena izdanja Politike i Narodne Knjige 2005: Dzin Karper "Hrana vas cudesan lek 1 i 2". (250 stranica po knjizi, i to nema slika) dobra je stampa, skoro sve bolesti pokriva i daje dobre savete. Ja sam je kupio zato sto savetuje zdravu ishranu. I to sam je kupio prvog dana bez popusta, a poslednjeg dana sajma je kostala upola manje (znaci 600 dinara za obe knjige), pa sad vidite ko ce zaraditi od druge i trece rate te vase "enciklopedije".

Treca stvar: Sutra cu da vidim u Posti da li je "Mladinska knjiga" uplatila postarinu i da li bi platila da pisma nisu poslata. Ako se postarina placa samo slanjem pisama, ja se ozbiljno razmisljam da im posaljem oba pisma sa sve tim papirima koje su poslali mom ocu, sem onih cekova na kojima stoji njegovo ime. Tako da ce morati malo da se zanimaju otvaranjem pisama. To isto bih savetovao i drugima kako bi ti prevarantski majstori ukapirali da im ovde nije mesto.

Ukratko: ako nasednete i zeznete se, niste zeznuli samo sebe vec i jos 40 ljudi koje mozda nikada niste ni upoznali. Kako? Pa recimo da ih stampanje tih papira i postarina kosta 30 dinara, od druge i trece rate (600+600 din) moci ce da posalju jos 1200din/30din=40 takvih navlakusa. Pa sad vi vidite.

Samo dve stvari su beskonacne - svemir i ljudska glupost, a za ovo prvo nisam siguran.->Albert Ajnstajn
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154726 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.