Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 154750 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
109.121.59.*



+7 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga07.04.2012. u 11:22 - pre 145 meseci



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 19.04.2012. u 14:20 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mirjana2005
domacica - dipl.pravnik
Beograd

Član broj: 302710
Poruke: 1
78.109.99.*



+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga05.05.2012. u 23:31 - pre 144 meseci
Mladinska knjiga, obmana i prevara, nego šta!!!!!
Nisam znala za ovu nagradnu igru dok moj teča nije, nažalost, preminuo pre mesec dana. Kako je, posle smrti moje tetke, živeo sam (nisu imali decu), otišla sam da sredim stan i pokupim dokumenta i naišla sam na hrpu koverata sa ponudama Mladinske knjige i obećanjima za potencijalnu nagradu od dva i više miliona dinara ako kupi jedan ili dva ponuđena proizvoda. Istovremeno sam našla brojne porudžbine moga teče Mladinskoj knjizi za knjige, satove, ogrlice, noževe i sl. (sve to, naravno, uz ponuđene poklone za kupovinu čija vrednost je i ispod 10% cene naručene robe).
Te lagarije Mladinske knjige trajale su, kako sam videla, od 2008. do 2011. godine (obećavane nagrade su bile te 1.500.000, te 2.000.000, te 3.500.000, pa ček i 5.000.000 dinara, uz dodatne nagrade ako odmah odgovori na pismo). Usamljeni teča se primao na to, naručivao silne knjige, satove, ogrlice i dr. i nikada nije uspeo da osvoji nijednu nagradu, a o milionima dinara i da ne pričamo.
Kako sam letimičnim pregledom uplatnica mogla grubo da izračunam, za sve ono što je kupio, usled lažnih obećanja Mladinske knjige, platio je oko 35 - 40.000 dinara. Itekako je mnogo para za robu koju Mladinska knjiga prodaje bar 100% skuplje nego što se na slobodnom tržištu ta ista roba može kupiti. Osim toga, da li ta roba, uopšte, odgovara kvalitetu koji oni proklamiraju? Što se knjiga tiče, teme, sadržaj i sam povez, nisu loši, ali te knjige na raznim sajmovima se mogu naći upola cene, a za ostale stvari (satovi - navodno sa Svarovski kristalima, ogrlice od prirodnih bisera ???, kompleti muških satova i sl.), nisam sigurna da se ne mogu naći u kineskim radnjama po bagatelnim cenama.

Moram napomenuti da sam kod mog pokojnog teče našla istovetne ponude i obećane nagrade od firmi "Adut", "Joker" i dr.

Bez obzira na raznorazne prevare i obmane kupaca od strane raznih firmi sa lažnim obećanjem nagrada i, na taj način, iznudom poručivanja i plaćanja kojekakvih proizvoda, ja ne mogu da krivim samo te prevarantske firme, već krivim i nadležne inspekcijske službe, koje su, sasvim sigurno, upoznate sa načinom poslovanja tih firmi, a već dugi niz godina ništa ne preduzimaju da spreče njihovo prevarantsko poslovanje i obmanjivanje kupaca obećavanjem nepostojećih nagrada.

Te inspekcijske službe, a možda, i istražni sudski organi, bi sasvim lako mogli doći do podataka koliko se jadnih usamljenih i siromašnih ljudi našlo u klopci prevarantskih firmi, nadajući se da će doći do gomile para koje će im omogućiti da bar jednom u životu , bar na kratko, uživaju u tom svom životu i priušte sebi ono za čim oduvek žude. Ali, ne samo da nisu došli do gomile para, nego su tim, izvesno, već bogatim firmaa, dali i ono malo što su imali.

Nije sramota nadati se boljem životu, ali je velika sramota bogatiti se na jadnim i siromašnim ljudima, nudeće im nešto (novac) za šta se zna da ga nikad neće dobiti. Jer, i ako neko dobije taj novac, to su odabrani, ponuđačima znani ljudi.
U pitanju je čista i prava obmana i prevara lakovernih ljudi, koji nisu lakoverni po prirodi, već ih je život učinio takvima: siromaštvo, nezaposlenost, usamljenost, bolest i još mnogo sličnih razloga.

Zbog svega toga, treba nadležne službe da stanu na put svima koji se bogate tuđom nesrećom, kakva god ona bila, lažno obećavajući kule i gradove, koje će svaki razuman čovek prepoznati kao prevaru i pokušaj za još većim obogaćenjem na račun onih koji nemaju ništa, ali se u svom opstanku hvataju za svaku slamku.

Dajmo svoj glas protiv prevara i obmana, pozovimo nadležne da preduzmu energične i delotvorne mere protiv svih onih koji sumoral i etiku ostavili negde daleko iza sebe, koji ne prezaju da svoje bogatstvo stiču fizičkim i psihičkim uništenjem ljudi.

Potrudimo se da se tim raznoraznim Mladinskim knjigama, Adutima, Jokerima i svima njima sličnim, koji obećavaju lažne nagrade i premije, uništavajući, pritom, na razne načine, veliki broj ugroženih ljudi (ta kategorija ljudi (usamljeni, bolesni, siromašni, neuspešni, neostvareni i dr.) je vrlo prijemčiva na razna obećanja, ponude i sl.), onemogućimo dalje delovanje, stanimo im na put upropašćavanja tuđih života, omalovažavanja i destrukcije ljudskih života ibogaćenja na račun nemoćnih da se odupru njihovim sramotnim ponudama. Prozovimo ih u medijima, prijavimo ih nadležnim organima, tražeći da se ispita njihovo poslovanje, plaćanje poreza državi, eventualno primanje mita. Obavestimo i uputimo prevarene ljude u njihove obmane i prevare. Ne dozvolimo da naši sugrađani podlegnu njihovim lažima i lažnim obećavanjima raznoraznih milionskih nagrada.

Ljudi, budite razumni, ne verujte svemu što vam se nudi, pogotovo ako je to milionske vrednosti!!! Ko u današnje vreme krize može, olako, za par hiljada vrednosti naručene robe, da nudi milionske nagrade? Samo prevaranti, i niko drugi!!!!!!!!!



 
Odgovor na temu

bukidj
penzioner

Član broj: 316695
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga05.08.2013. u 19:42 - pre 129 meseci
Citat:
Majstorov:
Pre par dana u kucu mi je stiglo pismo od neke Mladinske knjige.
Navodno NAGRADNA IGRA i kazu da sam upao u trece kolo nagradne igre...
bla, bla,bla... da ne smaram sa tim, jer sam odma provalio da su seljaci.
Nego, me najvise zabrinjava sto na pismu pise:

Republika Srbija Ministartstvo finansija
Saglasnost broj: 424-01-388/2005-02
datum: 14.02.2005, Beograd

Sad sam u misteriji...
Saljite vasa iskustva?
Da li je nekom nesto slicno stiglo?

Poruka Radošu Jovanoviću od Vere Đorđević Uzad‚njem kolu što je prekp neta spisak imam tri knjige To su:Zlatna knjiga,Najlepše bajke braće Grim ii Kuvar veštog baštovanan nećuda kupujem više knjige,jer znam da jenagradna igra jedna velika laža bae za mene.srdačan pozdrav molim pošten odgovor
 
Odgovor na temu

koke 1
mostar

Član broj: 75016
Poruke: 7
92.36.135.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga05.06.2014. u 20:53 - pre 119 meseci
danas me zovu iz MLADINSKE iz Sarajeva i kažu ako kupim enciklopediju OKEAN dobijem poklon tablet

enciklopedija je 120 eura na 10 mjeseci a u normalnoj prodaji 100 eurića

je li ko čuo za ovaj poklon?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga05.06.2014. u 21:41 - pre 119 meseci
Proverio si koja je enciklopedija u pitanju, da li je kvalitetna i posto je zaista u knjizarama?
Proverio si koji je tablet u pitanju, kojih je karakteristika i posto je u redovnoj prodaji, posto je u Kini na Aliexpress reicmo?

Skoro sam siguran da nije dobra ponuda i da bi mogao da bolje utrosis 120evra, ali svakako proveri i sracunaj sam sta ti je raditi. :)
Skoro sam siguran da ti nije potrebna ta knjizurina sa fiksiranim i verovatno zastarelim podacima, pored postojanja zivahne Wikipedije i Googlea. :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 154750 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.