Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154724 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

becheery
Novi Sad

Član broj: 68068
Poruke: 12
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.xoonom.com


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga18.09.2005. u 21:43 - pre 225 meseci
Dakle, bio sam upravu

Sve je legalno, ko voli nek izvoli


[Ovu poruku je menjao becheery dana 18.09.2005. u 22:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

burzujius
Vasa Vasic
Subotica

Član broj: 66930
Poruke: 1
82.117.210.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga19.09.2005. u 23:46 - pre 225 meseci
i meni je danas stiglo, bas sam u nedoumici, jel prevara?
koliko nas ucestvuje, po kojim kriterijumima?
proverio sam po net-u sve izgleda regularno.
 
Odgovor na temu

slovenc

Član broj: 68448
Poruke: 3
*.info.tm.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga20.09.2005. u 19:20 - pre 225 meseci
Poštovanje!
Pišem vam iz Slovenije.Ja sam sudjelovao u slovenskoj verziji igre.
24.9. je žrebanje.104 nagrade.Pežo 307,miljo,3 miljona...Ako nešto dobijem,napisat ču vam.
PS nije prevara.Valjda ima MK kod vas isto igro.
 
Odgovor na temu

becheery
Novi Sad

Član broj: 68068
Poruke: 12
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.xoonom.com


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga20.09.2005. u 19:34 - pre 225 meseci
Poz Slovenija!!!

OK koliko je krugova bilo?

[Ovu poruku je menjao becheery dana 20.09.2005. u 20:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

slovenc

Član broj: 68448
Poruke: 3
*.info.tm.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga22.09.2005. u 11:39 - pre 225 meseci
Pozdrav!
Bili so trije krogi.Sudjelovao sam u sva tri.Kupio sam tri knjige,a sad čekam na pežo 307.
HE HE treba se nadati zar ne?
PS odlični su vam forumi ovde.Svaka čast.
 
Odgovor na temu

Silvester156
Tatjana Kovac
Sombor

Član broj: 68654
Poruke: 4
*.neobee.net.

ICQ: 10091977


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga22.09.2005. u 20:52 - pre 225 meseci
Hello svima! Upravo smo i mi danas dobili cuvenu crvenu kovertu, sa naravno 3 zvezdice,OPEL Astrom,i ostalim nebulozama!Zao mi je samo onih koji ce nasesti na ovu budalastinu!Sjajan marketing,ali zato se ljudi i skoluju da nas naprave "debilima",ako ikako mogu! To mora da su neke cuvene diplome,... FUJ!Pravo je cudo kako smo svi sa "posebnim povlasticama" i kako smo prosli 2 kola,a da to ni ne znamo ?! Jos nesto je interesantno da nas vise od desetero ima isti broj kljuca???? Celo moje selo je dobilo ovu zajebanciju!Dobro razmislite da li cete se "ukljuciti"?!

[Ovu poruku je menjao Silvester156 dana 22.09.2005. u 21:57 GMT+1]
Tatjana Kovac
 
Odgovor na temu

makishon

Član broj: 67572
Poruke: 6
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga23.09.2005. u 02:00 - pre 225 meseci
Pa dobro, niko vas ne tera da kupujete knjigu. Valjda vam je ok suma od 2 miliona dinara kad pošaljete ona 4 lična listića, a to je za dz. Poštarina plaćena, samo da odete do prvog sandučeta i ubacite pismo.
Meni se knjiga baš dopala, a nije ni skupa. Zašto je neko budala i glup ako kupuje knjige?Jasno je meni da ne padaju pare sa neba, ali kad pogledam mercedes mog druga koji je dobio na nagradnoj igri...eee...
Dakle, ja učestvujem u ovome, šta god bilo.
 
Odgovor na temu

brazilazz
Ribeiro da Souza da rolim Caraluces
Novi Sad

Član broj: 68801
Poruke: 1
213.137.102.*

Sajt: www.delije.net


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga23.09.2005. u 20:51 - pre 225 meseci
I meni je danas stiglo na kucnu adresu pismo iste sadrzine... E sad jedino sto je olaksavajuca okolnostu svemu tome jeste sto ukoliko i dam te pare necu ispasti ovca posto ce mi ostati knjiga, a neko je vec rekao da covek ne moze biti budala ukoliko kupuje knjige...
Medjutim, krajnje sam oprezan i sumnjicav po pitanju citave nagradne igre, mislim da je to cista navlakusa, znate onu foru, kao ajde sad kupi josh ovu knjigu, pa josh ovu i t.d. Josh gore bi bilo da se knjiga i ne pojavi...
Imao sam slicnih iskustava od pre 2 godine, kada mi je na e mail stigla poruka da sam u nekoj nagradnoj igri, kao fora moja e mail adresa je izvucena pd par milijardi adresa, dobio ni manje ni vishe nego 300.000 dolara. Naravno, nisam toliki dilkan, ali nisam bio lenj te sam nazvao broj koji su mi ostavili (naravno broj je inostrani) i bas se lepo izrazgovarao sa nekom zenkom po engleski. Sustina svega je da sam ja njima trebao da posaljem oko 1.000 evra, da bi meni oni tu lovu dali... Smesno... imalo je tu josh nelogichnosti, samo sto me mrzi da tipkam. Usput, moj dobar ortak iz Luxemburga mi je ispricao kako su na ovu foru koja se sad kod nas prodaje izmuzli po Francuskoj masu ljudi... kao fora dobili su na lotou, samo sto niko loto nije igrao... Imate i forum koji se bavi sa tom problematikom, samo ne mogu sad da ga se setim... naravno, na Engleskom je i verujte mi, na njemu mozete da se upoznate sa strasnim ljudskim sudbinama, koliko su ljudi ispadali naivni i sl. Stoga... krajnji oprez...

nada nema ni u koga pravo,
do u Boga i u svoje ruke....
 
Odgovor na temu

makishon

Član broj: 67572
Poruke: 6
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 00:06 - pre 225 meseci
Nemojte slati nikakav novac dok ne dobijete knjigu. Cela filozofija. Ja sam razumela da ti prvo pošalju knjigu i uz nju 3 uplatnice. Dakle, može se platiti u 3 rate.
 
Odgovor na temu

mouse1
NSYU

Član broj: 68830
Poruke: 1
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 00:14 - pre 225 meseci
Ovo postaje sve zanimljivije! Pored moje supruge pismo, i sve ostalo dobila je i moja tasta, na istu adresu! Zanimljivo! A jos interesantnije je to, da ona vec tri godine nije na toj adresi! Hocu reci - NIJE MEDJU ZIVIMA!!!!! Pa prosudite sami, koliko ljudi je ukljuceno u nagradnu igru? I koliko dusa koji nisu vise u ovom materijalnom svetu? Njima nisu znacajni ni novac ali ni knjiga!
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 01:16 - pre 225 meseci
Citat:
mouse1: Ovo postaje sve zanimljivije!

Da, svi vi koji učestvujete u ovoj temi imate manje od 10 postova i članski brojevi su vam nekako previše blizu. Izgleda svi koji dobiju tu poštu od Mladinske Knjige imaju veliku želju da postanu članovi ES-a i diskutuju baš o toj pošti? :)

Ovo je za madzone... :)

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 01:23 - pre 225 meseci
Evo ja nemam 10 postova (tj. imam i preko ), i na samom sam pochetku rekao da je prevara u pitanju. Prvo, nikad za njih nisam chuo, podatke nisam ostavljao nikakvoj firmi (a provereno znam da su preuzeli adrese iz birachkih spiskova), a ja to tretiram isto kao i elektronsku poshtu - SPAM!

Chak i da nije prevara, nachin na koji pokushavaju da mi uvale svoj proizvod/nagradu/whatever je krajnje drzak...
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 01:55 - pre 225 meseci
Citat:
mkdsl: Evo ja nemam 10 postova

Evo ispravljam se... Skoro svi koji učestvuju... ;)

Moj post se odnosi na:

AaronNS
Član broj: 67556
Poruke: 1

jelllenche
Puno ime: jelena malenovic
Član broj: 67640
Poruke: 1

Maxima
Puno ime: Sanja M.
Član broj: 68003
Poruke: 1

Ulixes
Puno ime: Nikola Jovanovic
Član broj: 68049
Poruke: 1

Glumac2006
Član broj: 68053
Poruke: 1

aramat
Član broj: 68237
Poruke: 1

burzujius
Puno ime: Vasa Vasic
Član broj: 66930
Poruke: 1

mouse1
Član broj: 68830
Poruke: 1

brazilazz
Puno ime: Ribeiro da Souza da rolim Caraluces
Član broj: 68801
Poruke: 1

I delimično na:

ViceA
Član broj: 68065
Poruke: 2

slovenc
Član broj: 68448
Poruke: 3

Silvester156
Puno ime: Tatjana Kovac
Član broj: 68654
Poruke: 4

makishon
Član broj: 67572
Poruke: 5

Tony_Harnell
Puno ime: Tony Harnell
Član broj: 36742
Poruke: 7

becheery
Član broj: 68068
Poruke: 8

cicevac.com
Puno ime: Saša Paunović
Član broj: 62678
Poruke: 9

Majstorov
Puno ime: Velimir Majstorov
Član broj: 46666
Poruke: 10


:)

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 02:07 - pre 225 meseci
LOL! Kako te samo nije mrzelo...

I ako nisi primetio, svi su mahom iz NS . Chudo nevidjeno

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 03:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

becheery
Novi Sad

Član broj: 68068
Poruke: 12
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.xoonom.com


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 02:26 - pre 225 meseci
OK kao prvo bio sam clan ovog foruma, ne bas od samog zacetka ali jako rano.

Drugo:

Manuo sam se vecine foruma jer sam gubio previse vremena na njih, pa sam zaboravio i usser i psw (mozda je damirb ali nisam siguran).

Trece:

To sto pise da sam iz NS-a, i sto sam u postu napomenuo da su mi matori dobili isto sto i drugi ne znaci da su i oni iz NS-a

Cetvrto:

mali broj postova obrazlaze drugo

Peto:

Mladinska je velika firma sirom poznata od ranije

Sesto:

Ko ne voli ne mora, niko vam ne preti....

Sedmo:

Dosta mi je ljudi ciji su matori ulagali u Jezdu i Dafinu ili verovali vidovitoj Zorki ili Kleopatri pa uzalud bacali novac.

Za date novce dobijate knjigu, ne blisku buducnost ili nemoguce kamate. Ko vam je kriv sto ste se (ili su se vasi bliznji) opekli o glupavo poverenje u sve sto podrzava neka televizija itd...

Pa makar i ne ucestvovali u nagradnoj igri (ovim mislim na izvlacenje) dobijate knjigu. kada moji ne bi dobili knjigu tuzio bih boga i oca da izvucem stio vise paraod odgovornih, pa makar i drzave (sto nije praksa starog doba, ali mi iz kamenog polako izlazimo, ili se vrtimo u mestu, nvm)

Trazim izvinjenje "starijih" clanova za opasku o malom brouj postova velikom broju ID-a.


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 03:03 - pre 225 meseci
Ocigledno da ovde ima svega i svacega. Nekima je novi nacin prodaje cudan, jer je ovde nov a "tamo" to funkcinise vec dugo. Onda "spam" - pa meni je postansko sanduce (ono u ulazu u zgradu, ne ono kod Internet provajdera) dan, noc puno nekih listica, reklama itd., sto ne bi i Mladinska knjiga slala svima redom - ko hoce - OK, ko nece - opet OK. Drsko? Jeste, ali nije zabranjeno. Dok se mi kao femkamo, oni zaradjuju.

Pa opet se neki cude kako su neki nastradali - ko je bre nastradao? Zasto je nastradao? Da li je tome kriva Prosveta ili Mladinska ili ljudska pohlepa? Ona grupa prevaranata iz neke africke zemlje, koja nudi milion dolara na poklon, je radila jos u vreme papirnatih pisama. A ko je kriv tim ljudima sto su nastradali sto zive u samonametnutom informacionom mraku. Primer: koliko vas ovde zna sta je to prohibicija, i kao rec i kao ono sto se dogadjalo u SAD? Licno poznajem osobu koja zivi u SAD, drzavljanin je i - nema pojma sta je prohibicija, nikad cula! Znaci, nikad nije pazljivo procitala novine, knjigu, odgledala film itd. Njoj mozes ponuditi sta hoces, mozda ce poverovati.

Drsko je i reklamiranje piva, letovanja u Grckoj, podmladjivanja koze koje pocinje "za 14 dana" i mnogo toga, pa sta da se radi. Dozvoljeno je sve sto nije izricito zabranjeno, pa i tu se mnogi prosvercuju zbog inertnosti drustva. Zar nije drsko da SAD ostavi ljude u unesrecenom Nju Orleansu da cekaju pomoc 5 i vise dana, [psovka]!

Zanimljiva neka civilizacija...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 06:11 - pre 225 meseci
@ becheery

Primi moje iskreno izvinjenje, nisam imao nameru da te uvredim.

Srecom, nisam se opekao ni o dotichnog Jezdu i dotichnu Dafinu, tako da ne bih znao reci nishta o frustracijama i averzijama prema piramidalnom nachinu zaradjivanja para... Znam samo iz teorije (ono shto nas uche na fakultetu), a to je - MLM != good!

@ tdjokic

Sve je to fine and dandy, moj komentar da je to po meni spam, da je po meni prevara, itd. ne treba nikoga da pogadja, izneo sam svoje mishljenje, koje neko mozhe da uvazhi, a neko ne. Ono shto bi trebao svako da uvazhi je:

1. Nachin na koji su doshli do podataka - poslato SAMO meni i mom ocu. Inache smo u doba uvodjenja u birachki spisak zhiveli zajedno, i zajedno otishli da se uvedemo (on je inache dokumentima iz Crne Gore, a ja iz Srbije). U birachkom spisku mu pishe Todic, a meni pishe Tadic - i tako je isto pisalo na kovertama. Ja sad zhivim u drugom kraju grada, i nisam ishao da promenim adresu u birachkom spisku, a koverta je stigla na staru adresu na kojoj su podstanari - tako sam i dobio svoj primerak od dotichne Mladinske Knjige.

2. Videh da je neko spomenuo pokojnu babu ili dedu... Birachki spiskovi se ne azhuriraju u Srbiji tako chesto...

3. Iz razgovora sa jednim radnikom opshtine sam zakljuchio da do birachkih spiskova uopshte nije teshko doci, uz 100 gr. kafe i 300 gr. Milke - ama bash sve se mozhe... Pa puta 50 gradova po Srbiji...

Da zakljuchim:

Koliko sam ja upoznat, reklamni i propagandni materijal NIJE NELEGALAN, ali je dostavljen na NELEGALAN nachin - zakonom je zabranjeno odavanje podataka iz birachkog spiska neautorizovanim osobama. Ukoliko greshim, molio bih vas da me ispravite, u protivnom - mislim da povodom ovoga nema shta da se diskutuje... Ako se vi slazhete da vashe ime, prezime, JMBG i ostali podaci budu javni - go for it. Ja ne zhelim da mi se podaci vuku kao masna kesa iz mesare...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 07:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 07:18 - pre 225 meseci
Inače, malko offtopic... Maltene svako može da dođe do biračkog spiska - kolko sam ja čuo, u Somboru (za celu opštinu) on košta oko 50€, a u većim mestima je verovatno skuplji. Naravno - sve je to ilegalno i radi se na crnjaka...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

makishon

Član broj: 67572
Poruke: 6
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 12:54 - pre 225 meseci
@ BKaradzic, kako ti olako sudiš ljudima ;)
Pa šta ako imam 6 postova? Bila sam i ranije član ovog foruma pod drugim nickom,ali sam zaboravila lozinku i eto, sad sam Makishon. A tražila sam na netu nešto o ovoj nagradnoj igri i naletela i na temu u ovom forumu. Cccc.. :)
I dalje mi nije jasna ova nagradna igra u potpunosti, ali stojim iza onog što sam u prethodna 2 posta napisala :)

I da nisam iz Novog Sada,nažalost :)

[Ovu poruku je menjao makishon dana 24.09.2005. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

becheery
Novi Sad

Član broj: 68068
Poruke: 12
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.xoonom.com


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 13:29 - pre 225 meseci
Na zalost, mislim (samo mislim) da niste u pravu po pitanju spiskova.

Kod nas je poznato da je veliki problem i kod azuriranja vlasnistva i svih ostalih papira, sto kod nas drzi ministarstvo koje je pomenuto u pismu.

Verujem (opet, samo verujem) da je problem nabavljanja informacija o gradjanima resen na taj nacin (sto da placas lokalcima kada mozes da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo...).

offtopic{
Izvinjenje prihvaceno...
}


 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154724 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.