Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155204 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 13:55 - pre 226 meseci
Citat:
becheery: Na zalost, mislim (samo mislim) da niste u pravu po pitanju spiskova.

Kod nas je poznato da je veliki problem i kod azuriranja vlasnistva i svih ostalih papira, sto kod nas drzi ministarstvo koje je pomenuto u pismu.


Do svoje 19-e godine sam zhiveo na toj adresi, sa 18 sam upisam u birachki spisak, 5 godina adresa u Beogradu, 2 godine ponovo u Shapcu - ali na drugoj adresi, sve zvanichno upisano u lichnu kartu, zdravstvenu knjizhicu i Vojni Odsek. Za tih 5 godina u Bgd-u, stan u kome sam zhiveo se vodio na mog brata (i dalje se vodi), kuca u kojoj sada zhivim se vodi na moju majku... Moji otac i majka se prezivaju Tadic, isto kao i ja, a ne Todic (kako pishe u birachkom spisku). Need I say more?

Citat:
Verujem (opet, samo verujem) da je problem nabavljanja informacija o gradjanima resen na taj nacin (sto da placas lokalcima kada mozes da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo...).


Izvini, na momenat sam te izgubio... Odakle zakonsko pravo trecem licu da od drzhave zahteva moje podatke. pogotovo inostranoj firmi? Nije u pitanju nikakva drzhavna sluzhba niti preduzece infrastrukture pa da mogu da manipulishu tudjim podacima kako hoce, a pogotovo da mozhesh

Citat:
da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo


da bi doshao do tih podataka... Chudi me da to prihvatash tako olako, to nije neshto s chim se treba igrati... Mi mozhda jesmo Srbi, pa nam je svejedno da li ovaj ili onaj ima nash JMBG, ali pitaj prosechnog Amerikanca da ti kazhe svoj social security number, pa cesh videti koji cesh odgovor dobiti (Inache, brat mi je drzhavljanin USA)

Citat:
offtopic{
Izvinjenje prihvaceno...
}


Hvala.
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 20:19 - pre 226 meseci
Citat:
bkaradzic
Da, svi vi koji učestvujete u ovoj temi imate manje od 10 postova i članski brojevi su vam nekako previše blizu. Izgleda svi koji dobiju tu poštu od Mladinske Knjige imaju veliku želju da postanu članovi ES-a i diskutuju baš o toj pošti? :)

Ovo je za madzone... :)


Delim ovo zapažanje. Vrlo indikativna relacija broja postova sa stavom u pomenutim odgovorima.

A što se tiče biračkih spiskova, oni jesu javni i svako ima pravo uvida u njih, ali niko nema pravo da ih koristi u strogo komercijalne svrhe.

Inače napisao sam na blogu šta mislim o ovoj aktivnosti. Ipak se radi o vidu pokušaja prevare potrošača kompleksnošću "mora informacija" kojim se "preplavljuju" potencijalni "dobitnici u nagradnoj igri", te odvlačenjem pažnje sa suštine i "zamagljivanjem pogleda".

Jeste legalno, ali vrlo neprofesionalno i nemoralno. Ali, šta da se radi, "cilj opravdava sredstva". Ili, nije baš tako.

[Ovu poruku je menjao Goran Aničić dana 24.09.2005. u 21:22 GMT+1]
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 20:42 - pre 226 meseci
I komentar sa tvog bloga, Gorane:

Citat:
Iz birackih spiskova !!! "nagradu" sam dobio ja
na svoje ime i prezime, kao i moja supruga (na istoj adresi) ali na devojacko prezime!!! Takva
greska (devojacko prezime) se redovno ponavlja samo kad dobija poziv za glasanje na izborima!
Ona je nezainteresovana da juri po salterima kako bi ih ponovo obavestavala da sada nosi prezime muza.U braku smo 5 godina pa zakljucite sami odakle im takve (pogresne) adrese.


Citat:
Goran Aničić: A što se tiče biračkih spiskova, oni jesu javni i svako ima pravo uvida u njih, ali niko nema pravo da ih koristi u strogo komercijalne svrhe.


I naravno, ne! Imash pravo da zavirish u birachki spisak taman toliko da vidish da li si u njemu, a ne da trazhish adrese rodjaka, prijatelja, devojke koja ti se svidja itd... Kao shto rekoh nekoliko puta, nebitno da li je komercijalna ili nekomercijalna svrha - pristup birachkom spisku ne bi smela da ima nijedna firma, a pogotovo ne strana!

Ista situacija je i sa dosijeom u MUP-u - pristup svom dosijeu imash jedino ti, ali ne mozhesh pristupiti dosijeu svog brata, druga ili svekrve...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 21:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 21:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 20:52 - pre 226 meseci
Citat:
Goran Aničić: "cilj opravdava sredstva"
Jeste, tako je. Toga ce biti sve vise i vise. Mislim da mnogi ovde zive i razmisljaju nalik mom razmisljanju: "mi smo svi kao porodica, prvo je ona prava porodica - otac, majka, deca, zatim stambena zgrada je opet kao neka porodica - komsije brinu jedni o drugima, tu je i Kucni savet, pa predsednik, pa zamenik, zatim je tu Mesna zajednica, pa Opstina, pa Grad, pa Republika, pa svi o svima brinu, znaju se pravila ponasanja, morala, skolovanja, zaposlenja, odlaska u penziju, trgovanja, zanatskih usluga, zdravstva, vojske,...", valjda mi je to poklonio komunizam, gde su se neke stvari tako objasnjavale.

A skoro nista od toga nije tako, svako je prepusten samome sebi, konkurencija je nemilosrdna i tako redom. Govorite da niko nema prava da zloupotrebljava glasacke spiskove (i ja se slazem sa vama), sa druge strane, na TV-Shopu nam svima javno namecu stotine proizvoda nepoznatog kvaliteta, nepoznatog statusa prodavca (siva ekonomija? "Narucite telefonom, to se prodaje samo putem TV-Shopa!"), nepoznatog porekla. Namecu nam i pravila ponasanja, zivota, svega zivog. Vreme je da se probudimo i odrastemo - to je Evropa, to je Zapad, a u velikoj meri je sada i Istok slican tome. Mucke ne poznaju granice, nacije, religiju, rasu, pol, ma nista.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga24.09.2005. u 20:59 - pre 226 meseci
Tomo, pazi - ja tebe apsolutno razumem. Ali jedno je kad ti neko preko tv-a reklamira nepoznat proizvod, a drugo kad ti poshalje reklamu na kucnu adresu, sa sve tvojim podacima... Ej, Slovenachka firma ima moje podatke u nekoj svojoj bazi, a da nikad ranije nisam ni chuo za nju... Chekaj, pa tu neshto nije u redu... Odakle im moji podaci? Vidish da to nije isto kao reklama za tiganje i sherpe na "kupovina iz stolice"...

Drugo, svako ima uvid u spisak da se vidi da li je upisan... Adresa je http://www.birackispisak.sr.gov.yu/ i potreban je JMBG... Dakle, uzmite bratov JMBG i proverite ga... A onda otkupite par stotina hiljada JMBG brojeva (i ostalih podataka) od neke vladine sluzhbe, pa napravite svoju Spamersku Bazu™ (a mozhda mozhete to kasnije da prodate nekom trecem... u neke druge svrhe)...
 
Odgovor na temu

Djuki
Djurdjevac Ivan
Pancevo

Član broj: 56
Poruke: 171
*.3dnet.co.yu.

Jabber: djuki_mag@elitesecurity.org
ICQ: 66867882


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga25.09.2005. u 11:49 - pre 226 meseci
PREVARA!!

I ja sam naravno prosao dva kruga,
i ja sam naravno dobio 3 zvezdice
i ja sam naravno potencijalni dobitnik Opel Astre


Mislim da ovde ima osnova za krivicno delo

Vise o tome na blogu
http://djuki.padrino.co.yu/blog/
 
Odgovor na temu

gvendolina
Anamarija Juric
Novi Sad

Član broj: 69117
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga27.09.2005. u 08:19 - pre 225 meseci
Nemam nista da dodam na sve dosadasnje diskusije.Naravno,i ja sam uspesno prosla dva kruga i usla u treci i ogrebala tri zvezdice!
Moj broj telefona NIJE u telefonskom imeniku,znaci izvor je ili biracki spisak ili nesto drugo.U pismu se pozivaju na Zakon o zastiti podataka licnosti !?!
Cak i da porucim knjigu,nemam sta da izgubim,vec imaju moje ime i prezime i adresu.Malo mi je sumnjiva cena od 1.990 dinara za takvu enciklopediju,ili je to mozda neko dzepno izdanje?Mogu da odustanem da je preuzmem ako se ispostavi da nije ta cena,ali ako je preuzmem i u paketu nadjem dve velikodusne uplatnice na "odlozeno",ali sa nekim enormnim iznosom...sta onda?Ah,da,u pismu kazu da se knjiga moze vratiti NEOSTECENA u roku od 15 dana!A sta ako neko ne uplati ostatak od dve rate?Moraju ga tuziti ili alaliti 2/3 vrednosti knjige!Veliko poverenje prema srpskom narodu,nema sta!
I jos me zanima kolika je cena ovakve kampanje...mnogo papira,mnogo kvalitetne stampe,placena postarina,bezbrojne nagrade,iznenadjena,automobili...i sve to samo za 1.990,dinara.Svaka cast!!!

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga27.09.2005. u 17:09 - pre 225 meseci
Ne mogu da se ne javim jos jednom. Ne tvrdim da je to sto rade ispravno, ali tvrdim da nam je to "nova realnost"(!), kako Albanci govore za Kosovo. Ne upustam se u to kako su dosli do podataka. Rekao bih nesto drugo. Marketing je nauka. Sve su oni to proucili - i da ce neko vratiti knjigu, i da ce ih mozda neko tuziti i mnogo toga sto ja ni ne znam, ali pouzdano znam da su to sve proucili i iskalkulisali rizik i krenuli u taj projekt. Mozda je to samo pilot-projekt za nase trziste?

Ne bi Slovenija bila to sto jeste da nisu tako radili stalno, kako im je nekom prilikom rekla jedna Japanka, udata za Slovenca, kad su je na slovenackoj TV pitali kako ona objasnjava japansko "privredno cudo": "Nije cudo. Oni su stalno radili." Dok se domaci politicari svadjaju oko najvaznijih drzavnih pitanja, tudje firme se bave ekonomijom, zaradjuju pare, otkupljuju nasa preduzeca - dogadja se mnostvo stvari koje su nazalost mnogo vece od ove nagradne igre.

Vasa ljutnja je opravdana, ali sam ubedjen da ste bespomocni i trenutno prepusteni sami sebi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Jons
Beograd

Član broj: 69497
Poruke: 3
212.200.120.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga30.09.2005. u 12:38 - pre 225 meseci
Dragi moji pokusavajuci da nadjem podatke o Mladinskoj knjizi nabasala sam na ovaj sajt. Naravno da sam se odmah prikljucila ne bih li Vam dala jos neke informacije.
Juce je moj tata dobio famoznu kovertu sa kljucem i nagradnom igrom, medjutim bila je na ime moje pokojne babe???
Kako je ona umrla pre tri godine tata je bio potpuno zbunjen, jer se od tada nista ne vodi na preminulu pa ni tel. racun.
Moje je misljenje da su uzimali imena iz glasackih spiskova i to verovatno ranijih jer kako bi inace doslo do takve greske.
Dok nisam procitala Vasa iskustva mislila sam da je u pitanju prevara na nacin: Ucesnik igre je taj i taj i ne sme se preneti na drugog clana porodice. Kako je taj "ucesnik nagradne igre" preminuo, vrlo nam je zao sto moramo da Vas obavestimo da je bas on dobitnik nagradne igre i Vi ne mozete da budete korisnik. Unapred zale....bla, bla...
Sada vec nisam sigurna u to, mada ko zna......
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga01.10.2005. u 00:57 - pre 225 meseci
... mislim - sta reci ....
"NEKI SE LJUDI NIKADA NECE NAUCITI"

Nemojte da ste tako grubi prema novim navalitetima menadzera, kojih ce uskoro biti kao pravnika u ovoj drzavi. Kanda su se udruzili i napravili novi tip zabave.

U ostalom ko zna ZNA. Ko NEZNA ------ NAUCICE.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

mcdaddy
Nebojsa Cobanov

Član broj: 69736
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga02.10.2005. u 13:57 - pre 225 meseci
Procitao sam vecinu poruka sa ove rasprave i ne mogu da verujem u stepen nepoverenja i paranoje. Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre i u to koja knjiga se nudi i za koje pare!

Naravno da su svi dobili 3 zvezdice i prosli dva gruga (glup potez marketinga...tipicno americki) ali sam knjigu drzao u ruci i svi koji odluce da ucestvuju i poruce knjigu nece se razocarati kad je dobiju i otvore. Za te pare pa jos na 3 rate knjiga je odlicna. I naravno da ce biti izvlacenje nagrada i neki malobrojni srecnik ce zaista dobiti kola i 2000 000 dinara nede sredinom januara iduce godine. I nema nikakve prevare vec cist marketing jednog Readers Digest-a koji preko raznih drugih izdavackih kuca ovo isto izvodi u nekih 50 zemalja u svetu. Cilj je da naprave grupu vernih kupaca kojima ce nuditi svakuh par meseci po jednu dobru knjigu za male pare.
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.
I ne mozete ucestvovati u nagradnoj igri ako se list ne vodi licno na vas, ali mozete nazvati mladinsku knjigu u beogradu i poruciti knjigu na 3 rate a i to vredi.
I zaista nema nikave prevare... ja to znam jer trenutno radim preko Omladinske zadruge u odseku Mladinske Knjige i Readers Digest-a za doticnu nagradnu igru.

Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...

 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga02.10.2005. u 23:33 - pre 225 meseci
Code:
Procitao sam vecinu poruka sa ove rasprave i ne mogu da verujem u stepen nepoverenja i paranoje. Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre i u to koja knjiga se nudi i za koje pare!

Naravno da su svi dobili 3 zvezdice i prosli dva gruga (glup potez marketinga...tipicno americki) ali sam knjigu drzao u ruci i svi koji odluce da ucestvuju i poruce knjigu nece se razocarati kad je dobiju i otvore. Za te pare pa jos na 3 rate knjiga je odlicna. I naravno da ce biti izvlacenje nagrada i neki malobrojni srecnik ce zaista dobiti kola i 2000 000 dinara nede sredinom januara iduce godine. I nema nikakve prevare vec cist marketing jednog Readers Digest-a koji preko raznih drugih izdavackih kuca ovo isto izvodi u nekih 50 zemalja u svetu. Cilj je da naprave grupu vernih kupaca kojima ce nuditi svakuh par meseci po jednu dobru knjigu za male pare.
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.
I ne mozete ucestvovati u nagradnoj igri ako se list ne vodi licno na vas, ali mozete nazvati mladinsku knjigu u beogradu i poruciti knjigu na 3 rate a i to vredi.
I zaista nema nikave prevare... ja to znam jer trenutno radim preko Omladinske zadruge u odseku Mladinske Knjige i Readers Digest-a za doticnu nagradnu igru.

Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...


... RECE COVEK SA CITAVOM JEDNOM PORUKOM NA CELOM FORUMU
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga02.10.2005. u 23:47 - pre 225 meseci
Citat:
mcdaddy: ... Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre ...


Molim te, onda uputi i nas neupucene, kojim to legalnim tokovima ste doshli do tolikog broja adresa potencijalnih dobitnika nagrade? Stvarno me zanima.

PS. S obzirom da imash celu jednu poruku na forumu, sumnjam da cesh se ikad javiti da odgovorish na ovo pitanje...
 
Odgovor na temu

gvendolina
Anamarija Juric
Novi Sad

Član broj: 69117
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga03.10.2005. u 13:10 - pre 225 meseci
Verujem da je knjiga lepa i korisna,ako je zaista onakva kako izgleda na slici.
Ali posto sam ja "neupucena" u tok igre moja koverta sa sve kljucicem i zvezdicama zavrsila je u smecu!
Ne bih vise komentarisala,sve je vec receno.Ko voli nek' izvoli!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga03.10.2005. u 13:22 - pre 225 meseci
Ti iz Kikinde, apex, cuti i pokrij se usima! Jest'da je off topic, ali vi tamo imate celu fabriku koja radi iskljucivo za Sloveniju (Cimos-Kikinda) a ovamo vam smeta neka nagradana igra, he, he, he. Bar sam tako zapamtio, mozda se i varam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
82.117.201.*

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga03.10.2005. u 15:38 - pre 225 meseci
Citat:
mcdaddy:...Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...


Još jedno "pismo podrške", ovo postaje vrlo zabavno ;)
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga03.10.2005. u 18:17 - pre 225 meseci
Citat:
Ti iz Kikinde, apex, cuti i pokrij se usima! Jest'da je off topic, ali vi tamo imate celu fabriku koja radi iskljucivo za Sloveniju (Cimos-Kikinda) a ovamo vam smeta neka nagradana igra, he, he, he. Bar sam tako zapamtio, mozda se i varam.

Izvini nije li cilj ovog foruma da se odgovori ili bar pokusa razjasniti dilema oko doticne teme u koju si se ukljucio. Sudeci po tvom diplomatskom odgovoru nisi mnogo ljudi ubedio da kupi knjigu.
A sto se tice Cimos-Kikinda, secanje te dobro sluzi - ukratko to se zove PRIVATIZACIJA, ili u tvome gradu mozda nema toga.


A usput ako vec treba nako da me ubedi da kupim knjigu to sigurno nece biti covek koji na forumu postavlja teme sa nazivom:
Citat:
Kako nekoga navuci na drogu?



[Ovu poruku je menjao apex dana 03.10.2005. u 19:30 GMT+1]
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

mcdaddy
Nebojsa Cobanov

Član broj: 69736
Poruke: 2
213.244.208.*



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga03.10.2005. u 23:07 - pre 225 meseci
Kad bolje razmislim ja sam definitivno ovde zalutao.... Rece covek sa samo jednom porukom na forumu?????!

Kao prvo, tek sam juce primetio doticnu raspravu i pozeleo da malo bolje pojasnim o cemu se radi onima koje to zaista zanima...

Kao drugo, "PISMO PODRSKE" se pise za Seselja i Slobu a ne za Mladinsku knjigu.

Kao trece, ja NE ZNAM kako su formirali bazu podataka kupaca kojima ce slati ponudu, ali mogu da saznam. A ako ja to mogu da saznam kao neko ko radi na najnizem stupnju u firmi, onda to definitivno ne mirise na teoriju zavere... mozda ste svi vi bili dobrovoljni davaoci krvi...

I na kraju sam pokusao da vam napomenem da se ne radi toliko o Mladinskoj Knjizi koliko o Readers Digest-u, i da se ova nagradna igra istovremeno odigrava i u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Austriji, Madjarskoj... I svuda na isti nacin, i za slicne nagrade. CILJ je prodati knjigu sto vecem broju ljudi (kao kupite MB pivo, Frikom, Sinalko...) i formirati potencijalno buduce trziste.

Znaci mozete da kupite knjigu i ucestvujete u nagradnoj igri.
Mozete da ne kupite knjigu i ucestvujete u nagradnoj igri, ali za manju nagradu (logicno)
A mozete i da ne narucite knjigu, ne ucestvujete u igri i nastavite da lupate glavu kako je neko saznao da ste postali punoletni i usudio se da vam posalje ponudu da kupite nesto!


Pozdrav Nebojsa.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga04.10.2005. u 10:02 - pre 225 meseci
Citat:
apex
A usput ako vec treba nako da me ubedi da kupim knjigu to sigurno nece biti covek koji na forumu postavlja teme sa nazivom:

Citat:
Kako nekoga navuci na drogu?
[/quote]

Da si se barem usudio da kliknesh na link pa da zakljuchish da je tema jeftini laptop rachunar, a ne droga u pitanju - smatrao bih te za ozbiljnog sagovornika.

@ mcdaddy

Da se podsetimo:

Citat:
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.


A sad:

Citat:
Kao trece, ja NE ZNAM kako su formirali bazu podataka kupaca kojima ce slati ponudu, ali mogu da saznam.


Dakle, ne znash kako su formirali bazu, ali ZNASH da je na legalan nachin??? Pa ti si dvanaesto svetsko chudo, bogte... Pa kad mozhesh da saznash, zashto nam ne saznash, i ujedno time odgovorish na moje pitanje iz prethodnog posta? Evo ti josh mozgolomaca:

1. Zashto je meni pismo stiglo na adresu na kojoj ne zhivim vec 2 godine? (zadnji birachki spisak je update-ovan 2003. godine)

2. Zashto se slovne greshke koje su u birachkom spisku ponavljaju na kovertama Mladinske knjige?

3. Zashto Mladinska knjiga shalje koverte umrlima (kad vec imate toliko azhurnu i legalno prikupljenu bazu podataka) ??!?!??

Ukoliko ne mozhesh da odgovorish na ova pitanja, bolje nemoj ni da se javljash...
 
Odgovor na temu

Slavica Racic
Banjaluka

Član broj: 69904
Poruke: 3
*.vladars.net.



Profil

icon Re: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga04.10.2005. u 10:39 - pre 225 meseci
Ne znam kakva je situacija u SCG, sto se tice kupovine knjiga, ali u BiH nije uslovljeno da mora da se kupi. A, iskreno, knjiga vrijedi nekih 51 KM koliko je kod nas.

A, sto se tice ostatka nagradne igre - ko zna.

U svakom slucaju, nisam izgubila nista kupovinom knjige.
Slavica
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: NAGRADNA IGRA - Mladinska knjiga

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155204 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.