Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465968 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Voodoo_master

Član broj: 161899
Poruke: 110
213.240.37.*



+7 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 10:50 - pre 181 meseci
Sve je to klasicno vrtenje u krug. Kao otvoreni smo za dolazak strane radne snage, ali ako vec ima dozvolu za rad. Izgleda da tim firmama bas i ne fale tako jako radnici kao sto se prica, cak ni pre SEKE. Da zaista nemaju dovoljno radnika na trzistu rada, firme bi se malo vise angazovale oko stranaca, ovako bas ih briga. U svakoj stranoj zemlji je ista prica. Da bi dobio radnu vizu treba ti ponuda za posao (garancija da ce te zposliti), a da bi dobio ponudu za posao poslodavac zeli da vec imas radnu dozvolu. Zacaran krug. U sustini ideja je da se pokaze liberalizam, da nema diskriminacije, ta se uklapaju u standarde, da su otvorena zemlja, a onda "precutno" sprovode ovu taktiku. Naravno ne rade to samo Cesi vec i svi ostali.
Naravno postoje i retke zemlje koje imaju prave imigracione programe sa bodovanjem, pa tamo lepo skupite bodove i dobijete imigracionu vizu. Sa druge strane i te zemlje vecinom traze krs stvari, te razna priznavanja diplome, evaluacije, procene, sto papira. Traze strane imigrante, a mole boga da ih ne nadju. tako tipicni jeftini politicki poeni tamosnjih vlasti. Otvornost za strance, lep ugled drzave u svetu: "vidite kako smo mi liberalni", a u isto vreme cuvanje rednih mesta za svoje radnike. U svakom slucaju tu su na gubitku ponajvise kompanije koje tragaju za kvalitetnim ljudima. Medjutim i one su se dosetile da je lakse otvoriti fabriku u zemlji u razvoju, dati plate od 500e za obrazovane kadrove i "skidati kajmak".
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 12:45 - pre 181 meseci
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 13:11 - pre 181 meseci
 
Odgovor na temu

bokacho

Član broj: 121571
Poruke: 16
212.200.74.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 14:16 - pre 181 meseci
Znam ja sve to ali i dalje isto tako znam da sam i dalje zaglavljen ovde do doljnjeg i bez SEKE i sa SEKOM. Probaću sa MP već sam u njihovoj bazi podataka, bio na intervjuu pa da vidimo. Ako još neko ima nekih ideja slobodno ih podelite sa mnom.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 15:37 - pre 181 meseci
A da pogledate malo po monster-u. Znam par ljudi koji su dobili posao kod njih. Misim da ManPower kod nas radi samo IBM - Brno, sto nije najbolja ponuda koja se ovde moze naci.

Sto se tice papira, ja sam imao srecu da nista od toga ne vidim jer mi je firma platila usluge advokatske kancelarije. Svakako ne bi trebalo da bude previse komplikovano ako firma stoji iza vas.
 
Odgovor na temu

KAMCHA
Beograd

Član broj: 227984
Poruke: 2
93.86.178.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike14.07.2009. u 00:14 - pre 179 meseci
Da li neko mozda zna kakve su šanse za zapošljavanje u češkoj za ekonomiste - trogodišnja viša škola. inače imam češko državljanstvo, češki pasoš s kojim i svake godine putujem u češku kod rodjaka, čeha. Inače dosta razumem češki jezik, konverzacija nesto slabija al solidna, al najslabija tačka češkoj jezika mi predstvlja gramatika, pogotovo pisanja tvrdog i mekog i I,Y i stavljanje crtica nad slova kojim se označava dužina trajanja slova, al ipak neke osnove gramatike znam. I engleski dosta razumem, konverzacija mi je nesto slabija jer nemam baš neke prilike da koristim engleski, Pa tako mene interesuje da li bi ja našla posao u Pragu s obziron na školsku spremu i navedeno znanje jezika što češkog što engleskog, Znam da je najveća potražnja za IT strukom, i menadžerima, kad sam čitala na zvaničnom nekom češkom sajtu ono dačeška traži kvalifikovane radnike najmanje IV stepen stručne spreme to po meni znači da i drugi profili osim IT mogu naći posao, zar ne? Dal bi to što ni engleski ni češki ne znam super uticalo na dobijanje posla? Dobra stvar kod mene je posedovanje češkog državljanstva što bi mi omogućilo bez problema prijavu boravka tamo a imam i gde da se prijavim kad bi se odlučila da odem, a i volela bi.
A i kad naši Srbi idu da rade u Češku koje im uslove poslodavci postavljaju što se tiče stranih jezika, dal perfektno znanje il ne, jer činjenica je da kad boraviš na govornom području čiji jezik učiš, brzo naučiš. Radila sam neki oisao preko zadruge čisto onako da neblejim kući a i da zaradim neku kintu. posao je bio lepljenje deklaracija i kako tu netraze nikakvo obrazovanje, radiše neke cige koje su dan nedavno vraćeni iz Nemačke zbog nelegalnog boravka, I nemački pričaju li pričaju.
Moji prijatelji mi govore da sam blesava što ne idem u Češku da radim kad imam i državljanstvo i višu školu, ja im odgovaram pa nije to tako lako kako se čini.
Ako neko može da mi pošalje korisne informacije biće super i unapred hvala.
 
Odgovor na temu

KAMCHA
Beograd

Član broj: 227984
Poruke: 2
93.86.178.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike14.07.2009. u 00:15 - pre 179 meseci
Da li neko mozda zna kakve su šanse za zapošljavanje u češkoj za ekonomiste - trogodišnja viša škola. inače imam češko državljanstvo, češki pasoš s kojim i svake godine putujem u češku kod rodjaka, čeha. Inače dosta razumem češki jezik, konverzacija nesto slabija al solidna, al najslabija tačka češkoj jezika mi predstvlja gramatika, pogotovo pisanja tvrdog i mekog i I,Y i stavljanje crtica nad slova kojim se označava dužina trajanja slova, al ipak neke osnove gramatike znam. I engleski dosta razumem, konverzacija mi je nesto slabija jer nemam baš neke prilike da koristim engleski, Pa tako mene interesuje da li bi ja našla posao u Pragu s obziron na školsku spremu i navedeno znanje jezika što češkog što engleskog, Znam da je najveća potražnja za IT strukom, i menadžerima, kad sam čitala na zvaničnom nekom češkom sajtu ono dačeška traži kvalifikovane radnike najmanje IV stepen stručne spreme to po meni znači da i drugi profili osim IT mogu naći posao, zar ne? Dal bi to što ni engleski ni češki ne znam super uticalo na dobijanje posla? Dobra stvar kod mene je posedovanje češkog državljanstva što bi mi omogućilo bez problema prijavu boravka tamo a imam i gde da se prijavim kad bi se odlučila da odem, a i volela bi.
A i kad naši Srbi idu da rade u Češku koje im uslove poslodavci postavljaju što se tiče stranih jezika, dal perfektno znanje il ne, jer činjenica je da kad boraviš na govornom području čiji jezik učiš, brzo naučiš. Radila sam neki oisao preko zadruge čisto onako da neblejim kući a i da zaradim neku kintu. posao je bio lepljenje deklaracija i kako tu netraze nikakvo obrazovanje, radiše neke cige koje su dan nedavno vraćeni iz Nemačke zbog nelegalnog boravka, I nemački pričaju li pričaju.
Moji prijatelji mi govore da sam blesava što ne idem u Češku da radim kad imam i državljanstvo i višu školu, ja im odgovaram pa nije to tako lako kako se čini.
Ako neko može da mi pošalje korisne informacije biće super i unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.07.2009. u 08:00 - pre 178 meseci
Radna viza izdata za dva meseca, samo sto morate vi njih da cimate da vidite da li je gotovo.
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
213.68.11.*

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.09.2009. u 09:17 - pre 177 meseci
Sa jos par drugara sam pokrenuo blog na ovu temu. Posto smo svi otisli za Cesku, a potom se razbezali po Spaniji i Nemackoj, onda smo resili da objedinimo iskustva i podelimo informacije kako i sta. Imajte u vidu da je pisanje uveliko u toku i da pisemo kako se stvari dogadjaju. Nadam se da nekome i pomogne:

http://blog.udarnik.net
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
93.86.56.*



+104 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.09.2009. u 10:35 - pre 177 meseci
Ovo je odlicno letstalk .....

[Ovu poruku je menjao balavi dana 09.09.2009. u 16:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
144.160.226.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike23.10.2009. u 00:27 - pre 175 meseci
Posto znam da ima dosta ljudi koji se razmislja ili su u proceduri dolaska da vas obavestim o trenutnim troskovima posto sam u Brnu oko mesec dana.

Klopa je prilicno jeftina ako volite da se hranite na popustima. U ovih mesec dana ne znam da li sam 2-3 puta kupio nesto sto nije na akciji. Kada odete u Tesco, Interspar, Kaufland, Albert etc. na mesari ce biti barem jedan pristojan proizvod na popustu nekad cak i dva. Na sirevima (ako volite) isto tako obicno bude neki popust ali treba upecati dobar i onda uzeti zalihu za nedelju dana :) Sto se tice voca i povrca slicna situacija sa popustima kao i sa svim ostalim proizvodima.

Tipicne cene:
Hleb crni 1.200g 20 kruna (treba da umrete dok ga pojedete)
Mleko Tesco 1.5% 10 kruna
Nesto tipa praska sunka/stisnjena sunka na popustu 10-13 kruna 100g
Pilece belo (lepo ocisceno u vecim komadima, znaci nisu fileti) 100 kruna 1kg
Pokazna 530 kruna mesec dana
Pivo u radnji 10 kruna
Pivo u kafani 20-30 zavisi gde
Dnevni meni od 55-100, najmanji u lokalnom pabu na kraj grada dok u vecini restorana u gradu mozete za 80 da jedete.
Za sve po kuci ima velika IKEA sa pristojnim cenama.
Voda je nezgodna za kupovinu jako su im ruzne vode. Tesco najjeftinija trash voda je meni i najukusnija 3.5 krune 1.5 litara
Vole sve zasladjeno tako da su im kecap, tartar sos (kojeg imaju tristo vrsta) i svi namazi slatki. Resenje je paradajz pire (poprilicno skup) ili senf/ren kombinacija (ren morate da se potrudite da nadjete)

Sto se tice nekretnina ako delite stan mozete da prodjete i za 6000 sa troskovima ali to je otprilike donja granica pristojnosti. Za 8.000 mozete nesto i sami da nadjete ali za malo bolje sami moracete da se priblizite 9 pa i 10 hiljada (internet je 500 kruna za ADSL 8mb/1mb)

Ako nekog nesto interesuje pitajte.


1€ = 25-26 kruna
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.karneval.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.05.2010. u 12:57 - pre 168 meseci
Eto da obnovimo malo temu :)

Sto se tice prethodnog posta, manje vise sve je isto. Cene su stabilne dok euro seta od 25 do 26 uglavnom nista alarmantno.
Kada se gledaju poslovi po IBM-u naravno "google: ibm job search" dosta toga ce se od sada nalaziti u Wroclawu ali nema nikakve price o smanjivanju broja zaposlenih u Brnu. Sto se tice AT&T gde sam ja, mi sirimo poslovanje ubrzano pa ce samim tim i trebati novih ljudi podosta, bilo je nekih oglasa interesantnih ranije i za Motorolu koja je u Brnu isto.

Sto se tice nekretnina sad kao iskusniji mogu da vam kazem da i za 5.000 (200e) mozete da nadjete ok sobu ali nista specijalno dok garsonjere na dobrim lokacijama su 9.500-11.000 (blizu IBM ili centar) AT&T je na kraj sela pa je tamo i 10-15% jeftinije. Naravno mozda vam se i omane da upecate nesto ekstra za male pare ali to je cista sreca.


Ako ima pitanja samo napred :D
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
212.200.65.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.05.2010. u 15:43 - pre 168 meseci
Ja naredne godine upisujem master u Brnu, pa me zanima kakva je ponuda poslova u odnosu na Prag? Koji je najbolji fakultet za IT, odnosno nesto vezano za softver (embedded sistemi, inteligentni sistemi i sl) sto mene zanima?

Pomenuo si odnos korune prema evru... Poslednji put sam bio u Ceskoj pre cetri godine, i zanimljivo je da je i tada kurs bio 26, sto mislim dovoljno govori o ceskoj ekonomiji...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.karneval.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.05.2010. u 16:05 - pre 168 meseci
Za fakultete nemam pojma, znam da ima udruzenje srpskih studenata ili tako nesto :)

Pa racunaj da je u Pragu vise posla ali ne manjka sigurno ni u Brnu posto je ovde veliki tehnoloski park i jos tako par firmica dislociranih.

Dobro se drze sto se tice ekonomije a Skoda pravi nezapamcene promete zahvaljujuci krizi i saradnjom sa WV
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.05.2010. u 11:58 - pre 168 meseci
Citat:
Branko Santo: Eto da obnovimo malo temu :)

Sto se tice prethodnog posta, manje vise sve je isto. Cene su stabilne dok euro seta od 25 do 26 uglavnom nista alarmantno.
Kada se gledaju poslovi po IBM-u naravno "google: ibm job search" dosta toga ce se od sada nalaziti u Wroclawu ali nema nikakve price o smanjivanju broja zaposlenih u Brnu. Sto se tice AT&T gde sam ja, mi sirimo poslovanje ubrzano pa ce samim tim i trebati novih ljudi podosta, bilo je nekih oglasa interesantnih ranije i za Motorolu koja je u Brnu isto.

Sto se tice nekretnina sad kao iskusniji mogu da vam kazem da i za 5.000 (200e) mozete da nadjete ok sobu ali nista specijalno dok garsonjere na dobrim lokacijama su 9.500-11.000 (blizu IBM ili centar) AT&T je na kraj sela pa je tamo i 10-15% jeftinije. Naravno mozda vam se i omane da upecate nesto ekstra za male pare ali to je cista sreca.


Ako ima pitanja samo napred :D



Eto, samo da pitam u vezi sa tim prosirenjem ...
Kakve su sanse za 2 elektroinzenjera - telekomunikacija ?

Secam se da si pominjao ManPower, u losem kontekstu ... Navodno, uzimaju dobru proviziju ...
Moze li se bez agencija ?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.karneval.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.05.2010. u 13:13 - pre 168 meseci
Skillovi su primarno Cisco, dooobar plus je Checkpoint, ostalo nije toliko bitno.

Diploma fakulteta je nebitna ja sam sa srednjom dosao i to iz potpuno druge struke (mislim srednja je iz druge struke).

Manpower ko Manpower ali cinjenica je da znaju proceduru, daju ti podrsku i zavrse sve papire. Sam tesko da ces uspeti, mada mozda bi kompanija interno htela da radi na tome ali nisam siguran. Sto se tice uzimanja para, pa to im je posao :)

Plate su cudne sve zavisi koliko se dobro prodas u cemu primetio sam pomaze lep spisak sertifikata.
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.9.broadband7.iol.cz.

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.05.2010. u 14:44 - pre 168 meseci
Citat:
Branko Santo: Skillovi su primarno Cisco, dooobar plus je Checkpoint, ostalo nije toliko bitno.

Diploma fakulteta je nebitna ja sam sa srednjom dosao i to iz potpuno druge struke (mislim srednja je iz druge struke).

Manpower ko Manpower ali cinjenica je da znaju proceduru, daju ti podrsku i zavrse sve papire. Sam tesko da ces uspeti, mada mozda bi kompanija interno htela da radi na tome ali nisam siguran. Sto se tice uzimanja para, pa to im je posao :)

Plate su cudne sve zavisi koliko se dobro prodas u cemu primetio sam pomaze lep spisak sertifikata.


+1 za "niko te ne pita za diplomu" sve dok "znas posao"

Nikola
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.06.2010. u 15:16 - pre 168 meseci
Prokleto mesto, mentalitet urodjenika psihicki ubija.
Posle nekog vremena ostajes tu gde jesi dok ne nadjes drugi posao ili sta vec, ako zelite da iskusite zivot u starackom domu, Ceska vam drzi vrata sirom otvorena, dodjite kod nas i ubijte se od dosade.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.06.2010. u 15:24 - pre 168 meseci
Ajde ajde, na 130Km ti je Bec. Sta se zalis :P

+ posle dve godine dobijas permanent res. pa mozes da radis gde hoces u EU...

btw ako ima neki otvoren konkurs bacite na PP ;)
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.06.2010. u 15:28 - pre 168 meseci
Posle 2 godine ako imas dovoljan broj poena, sto je tesko skupiti za te 2 godine, pre ce biti oko 5.
Konkursa ima, al nece nikoga jer ih mrzi da cekaju za papire da se sredi.
Mene ubija mentalitet urodjenika, blizina ostalih Srpskih utopija mi i nije bas od neke koristi kad tamo ne zivim, za sada
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465968 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.