Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465257 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 10:39 - pre 162 meseci
Ako nisi poceo da radis vizu onda zaboravi na januar.
U najboljem slucaju 3 meseca treba da ti se zalepi viza u pasos.

1. nivo - trebas da znas ping, trace route i da razlikujes crveno i zeleno (ukoliko znas spanski, nemacki ili holandski onda ni to)
2. nivo - ako valjano znas sve sa CCNA materijala moci ces pristojno da radis i vremenom postanes dobar radnik ako se potrudis
3. nivo - diskutabilno, ima likova koji su vrlo prosecni i ne znam kako su dosli tamo i ima naravno likova kojima se valja klanjati

Ono sto sam ja naucio jeste da svog recruitera treba da cimas samo tako. Oni su placeni da tebe dovedu i da ti udovolje, stoga trazi od njih sve moguce i nemoguce vrste pomoci i informacije posto oni direktno od tvog zaposlenja zarade.

Pazi nije nemoguce da te ubace na treci nivo samo je malo verovatno posto sam ja cuo pricu da tek posle dve godine u AT&T moze da se predje na treci zbog "confidentiality" i posto imas mnogo sire pristupe nekim vrlo bitnim stvarima.

Uvek trazi cifru neto u krunama, nemoj da oni pretvaraju u eure.

Ovde su zavrsili sad deo zgrade i imamo novih 190 praznih stolova koji treba da se popune tako da koga interesuje Manpower/Natek ili koji vec recruiter pa se raspitajte.
 
Odgovor na temu

jeremici
Staff Engineer
Riverbed Technology
Amsterdam

Član broj: 84709
Poruke: 27
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 11:48 - pre 162 meseci
Pa nemam pojma sto bas toliko vaznosti pridaju sertifikatima.
Imam CCDA, CCNA, CCNP i uskoro polazem poslednji ispit za CCDP, nesto se menja posle 8.11. pa cekam da vidim da poskidam novu literaturu. Radio sam sa Juniper-om (nisam neki dasa za Junos), Checkpoint-om, SonicWall-om, pa je opet to merodavnije od sertifikata. Barem meni, iskustvo je iskustvo. Znam likove koji su za malo dogurali do CCNA, a nisu znali koliko su busni. Svaka cast svakome, ali meni to nikada nije bilo merodavno. Dacu ti primer, bio sam na razgovoru za posao pre par meseci, dobio sam neko djubre od testa, verujem da je bilo copy paste iz nekog TestKinga, odradio ga 15-ak pitanja za manje od 20-ak minuta. A decko sve vreme koji me je intervjuisao se interesovao koliko mi je trebalo za CCNP, pa me pitao brdo drugih stvari koje verovatno nije mogao sam da resi, itd, itd...
Onda sam se zapitao kako takav tu radi, izgleda da je njegov CCNA bio presudan. Ma meni to ni najmanje nije merodavno.
Od lika koji im radi outsource, saznah da zaista niko nista tamo ne zna i ne radi. Ma miktorik je ipak za njih keva.
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 12:44 - pre 162 meseci
Čudi me da te nisu zvali da dođeš na razgovor. Dakle, doputuješ u Brno, pa se vidiš sa onima iz agencije, pa odeš u AT&T... i psle utanačite sve ostalo...
 
Odgovor na temu

jeremici
Staff Engineer
Riverbed Technology
Amsterdam

Član broj: 84709
Poruke: 27
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 12:58 - pre 162 meseci
Pa nemam pojma brate, kosta bre to. Kad bi svakog tako zvali, ne znam na sta bi to licilo. Znam da mnoge velike kompanije izbegavaju u poslednje vreme taj vid razgovora, ne pada im na pamet da tamo nekom iz Tadzikistana placaju avio karte i hotel. Skuuupo!!!!
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:06 - pre 162 meseci
Šta ja znam, bio sam tamo još pre svih vas 2008 godine. O svom trošku...
 
Odgovor na temu

jeremici
Staff Engineer
Riverbed Technology
Amsterdam

Član broj: 84709
Poruke: 27
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:12 - pre 162 meseci
Vidis, otisla je tamo gomila Hrvata, jos 2007. Kazu da je bio isti sistem, tel intervju, bice da zavisi od agencije do agencije.
@Branko: kakvo je radno vreme? Subota, nedelja???
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:26 - pre 162 meseci
Telefonom se stekne jako dobra predstava o kvalitetu kandidata, a tu su uvek prva 90 probna dana za brz I bezbolan shut u zadnjicu (ako vec dodje do toga - licno nikad video)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:35 - pre 162 meseci
^ What he said.
Uz to da sam video da jedan nas lik nije prosao probni period (tim imao 2-3 tiketa za ceo dan i nije ni bilo posla), presao u drugi tim i sad je i tamo.

Radno vreme Mon-Fri 9-17 osim ako radis u smenama onda ima dva sistema po 8h smene i po 12h smene i samim tim su drugaciji rasporedi. Ali kontam da ce biti samo centralna posto nema potrebe da radite non stop. Naravno postoji i on-call koji se dodatno placa.

Bookmark, ja nisam cuo da je neko dolazio na face2face intervju za IBM i AT&T ali ok mozda je tako nekad bilo :)
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
213.68.11.*

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:41 - pre 162 meseci
Citat:
malovicn: Telefonom se stekne jako dobra predstava o kvalitetu kandidata, a tu su uvek prva 90 probna dana za brz I bezbolan shut u zadnjicu (ako vec dodje do toga - licno nikad video)


Iz ličnog iskustva, nisam nikad primljen ni u jednu firmu isključivo na osnovu tel. intervjua. Bio je jedan slučaj kad nisam išao lično kod njih ali sam zato uradio neki solution design na osnovu zadatka koji mi je dao budući šef i u nekom roku koji mi je zadao (pisao sam ovde o tome). Ovo je doduše baš bilo za posao u Češkoj. Pre, u Srbiji i posle, u Nemačkoj, uvek sam išao/putovao na razgovor uživo.
Isto tako, iz ličnog iskustva, šut u zadnjicu (EDIT: u probnom periodu) sam na žalost video, i to u zadnjicu imigranta. Doduše, ne u Češkoj i to sa opravdanim razlogom.
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 13:56 - pre 162 meseci
Sada je lakse mozda traziti neko da zapali za Prag na F2F intervju, ali do skora smo imali vize tako da nije bilo sanse firme da se zezaju sa pozvankama itd za svakog potencijalnog kandidata.

Licna iskustva su - licna iskustva :) Ja sam licno intervjuisao preko telefona desetine kandidata (pre SEKE) od kojih je dosta primljeno u firmu u kojoj radim.

Sve zavisi :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 14:01 - pre 162 meseci
Nikola daj sredi za zenu neki helpdesk u Brnu, Monster bas ima lepe kancelarije ;)
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
213.68.11.*

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 14:06 - pre 162 meseci
Citat:
malovicn: Sada je lakse mozda traziti neko da zapali za Prag na F2F intervju, ali do skora smo imali vize tako da nije bilo sanse firme da se zezaju sa pozvankama itd za svakog potencijalnog kandidata.

Licna iskustva su - licna iskustva :) Ja sam licno intervjuisao preko telefona desetine kandidata (pre SEKE) od kojih je dosta primljeno u firmu u kojoj radim.

Sve zavisi :)


Slažem se :)
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 16:01 - pre 162 meseci
Pa evo Branko, ja sam 2008. prvo obavio jedno tri telefonska razgovora-intervjua, a onda sam i otišao na f2f encounter u Brno. Baš su bili dosadni da ti pravo kažem.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 17:57 - pre 162 meseci
Druze ne sporim ja da si ti bio samo kazem da si prvi od kojeg sam cuo da si isli f2f.
Vidim dobro si prosao pa otisao u lepse vremenske uslove :)

Ziv bio!
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 20:08 - pre 162 meseci
Ma, od toga ništa na kraju nije ni ispalo. U međuvremenu sam doživeo small career change pa se nalazim u nešto drugačijim vodama. Da li si primetio neke šanse da se u AT&T-ju sa klasične početne pozicije pređe postepeno na neki SAP ili SAS. Ti poslovi po meni nisu loši a plate preko kontrakta su predobre.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 20:20 - pre 162 meseci
Eto iz prve ruke, ja sam sa tehnicara drugog nivoa presao na project management (malo se drugacije zove ali u sutini to je to.).

SAP-a nema ali ima u IBM-u, SAS nemam pojma sta bi pod mrezama bio SAS :)
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 23:15 - pre 162 meseci
@jeremici

Koliko se insistiralo na razgovoru o Checkpointu ? Negde u oglasima vidim da je naveden kao mandatory skill a negde kao desirable . Sutra , prekusutra bi trebao i ja poslati CV pa čisto da znam šta bi me čekalo i koliko me nepoznavanje Checkpointa može pokopati :) .
Inače izgleda da Natek i NSC Global bolje plaćaju no Manpower . Možda svako od njih regrutuje timove različite namene i radnog vremena pa odtuda i razlika u plati.
L2 inženjeri sa CCNA su preko njih dolazili za 40k kruna bruto.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.11.2010. u 23:39 - pre 162 meseci
Danas sam pricao sa svojim menadzerom.
Jeremici ti verovatno ides u Firewall tim koji se upravo stvara i cuo sam da su dobre plate.

Yellow Pinky, sta da ti kazem ja sam dosao preko Manpower i nisam bas preterano zadovoljan platom koju sam dobio ali sta da se radi negde se mora poceti.

Jos jednom, 40k bruto (30k neto) je vrlo dobra plata za zivot u Brnu.

10k lepa garsonjera
6k hrana (lafovski)
400-500 pokazna
300 internet
300-500 telefon
2k razno

Znaci sve zajedno oko 20k i to bas lepo da se provodite i da zivite sami u svom stanu.
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.11.2010. u 00:04 - pre 162 meseci
Ma treba da se isčačka tih 40k bruto :) ..

Šalu na stranu po ovome što si napisao 25-26k neto plata završava stvari . Ipak se tamo radi najviše zarad sticanja iskustva, znanja a i kao jaka referenca u CVu za neki bolji posao .

[Ovu poruku je menjao yellow pinky dana 05.11.2010. u 01:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao yellow pinky dana 05.11.2010. u 01:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jeremici
Staff Engineer
Riverbed Technology
Amsterdam

Član broj: 84709
Poruke: 27
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.11.2010. u 06:21 - pre 162 meseci
@yellow pinky
Pazi, uglavnom su pitanja bila bazirana na Cisco-u, mada, ruku na srce, drzao je moj CV pred sobom i pitao me stavku po stavku. Sta imas da kazes vezano za ovo, sta imas da kazes vezano za ovo, itd.... Posto sam u CV-u rekao da sam radio sa Checkpointom, pitao me je sta je to bilo, kog nivoa, itd, samo da malkice proveri. Onda mi je rekao da ispricam nesto izvan CV-a. Na kraju, kad sam sve ispricao, pitao me je da li bih mogao da imenujem neku kompaniju koja je bila moj veci klijent, pa sam uz opasku da krsim polise o cutanju imenovao. Eh, sad, da li se neko negde raspitivao i provervao, pojma nemam, mada, nemam problem sa tim, sve i da jeste. Pitao me ko nam je bio natprovajder dok sam radio u Aziji, onda i tu nesto malkice, isproveravao me je. Verujem da ljudi svasta pisu, nafiluju za sve pare, pa se ispostavi da ne znaju bas puno toga sto im stoji u CV-u.
Eh, sad, da li ce nedostatak iskustva sa CheckPoint-om biti tvoj hendikep, ne znam, ali ne verujem, ako znas kako to ide na drugim platformama nece biti problema. Prvi put kad sam dobio Juniper (SSG5) pojma nisam imao, pa sam ga opeglao za sat, sat i po. Sto ne bi ti CheckPoint???? Skidaj user manual sa njihovog sajta, gledaj sta treba za ispite, mislim da je aktuelna verzija R70, pa udri. Skapiraces gro stvari.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465257 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.