Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 593765 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.10.2005. u 20:27 - pre 224 meseci
sto se tice osvetljenja ja na 30m2 koristim 5 neonki po 32w
(za bolje ne znam) pa se ne zalim
saljem sliku (od prosle sezone)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.10.2005. u 21:03 - pre 224 meseci
jaroslawe pa i ti si bre cvecar a ne pricas nista
evo slike uvecane jel ovo tvoje? ako jeste javni se na pp da se dogovorimo za neki biznis
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

krispy

Član broj: 68257
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina19.10.2005. u 19:04 - pre 224 meseci
jaroslawe kakve neonke?
obične ili ?
život je jukebox,svatko svoju pjesmu bira...
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina20.10.2005. u 17:49 - pre 224 meseci
pozdrav krispy
neonke su obicne: TUGSRAM-ove, 32w. ranije sam koristio
zivine sijalice od 150w, ali 6 kom. mi za cetiri sata potrosi
struje koliko i kalorifer za sat vremena. inace u katalogu
firme SAKATA preporucuju 30w/m2 sa lampama T33 (koje su verovatno
skupe; pa u amaterskim uslovima trba pokusati sa bilo kakvim
dodatnim osvetljenjem: neonske lampe,pa cak i sijalice sa uzarenim
vlaknom, pazeci pri tom na temperaturu koju takve sijalice zrace
u neposrednoj okolini)




 
Odgovor na temu

krispy

Član broj: 68257
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.10.2005. u 15:29 - pre 224 meseci
dakle obične, najobičnije neonke kojih ima u svakoj trgovini?
kako bilje uspjevaju pod njima? s obzirom na spektar i to?
život je jukebox,svatko svoju pjesmu bira...
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.10.2005. u 15:55 - pre 224 meseci
ne znam sta uzgajas (ili planiras) i ukojem obimu
ali kao mali proizvodjac-ili
tako reci; malo jaci amater hteo bih ti reci da ne uzimas sve
bas zdravo za gotovo, mislim da su podatci o kolicini osvetljenja
od n-luxa; ECpodloge (sadrzaj soli); djubrenje sa toliko i toliko ppm-a,
u stvari podatci za velike proizvodjace koji su kompjuterizovali
celokupnu proizvodnju, a za nas ostale :) bi vazilo; citiram-
"ove sugestije su samo smernice koje se mogu manjati u skladu sa
potrebama svakog proizvodjaca pojedinacno i one su samo orijentacione
odnosno zavise od mnostva faktora"-kraj citata.
elem htedoh reci, da ako, posadis recimo IMPATIENS sredinom decembra
uz temperaturu 18-20oC, i pod gore navedenom kolicinom svetlosti, prvi
cvetovi se MORAJU pojaviti za 90 dana tj. sredinom marta!!

pitanje za sve: kako da postavim sliku??
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.10.2005. u 17:38 - pre 224 meseci
Pomoć oko postavljanja slike imate na http://www.elitesecurity.org/poruka/920175
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.10.2005. u 21:30 - pre 224 meseci
saljem sliku (nadam se da cu uspeti) kako da od 30 kvadrata napravite 60
znaci uduplate prostor=dupla proizvodnja=dupla zarada
a usput mozete i da animirate dete da je i ono od koristi



[Ovu poruku je menjao jaroslaw dana 23.10.2005. u 22:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao jaroslaw dana 24.10.2005. u 07:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

krispy

Član broj: 68257
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.10.2005. u 00:00 - pre 224 meseci
da, da..sviđa mi se ovo malo jači amater...
dakle, obične neonke... ništa posebno nisi stavljao?
treba mi neko kakvo-takvo svjetlo da mi biljke prežive zimu...

[Ovu poruku je menjao krispy dana 24.10.2005. u 01:01 GMT+1]
život je jukebox,svatko svoju pjesmu bira...
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.10.2005. u 17:46 - pre 224 meseci
KRISPY !!!
kazi mi sta da ti kazem??? ako ti treba kakvo-takvo osvetljenje
onda i stavi kakvo-takvo. bilo kakvo je bolje od nikakvog.
ponavljam: ne znam sta uzgajas, dali je to nesto sto zahteva posebne svetlosne
uslove??
ja gajim sezonske cvetnice, i neonke su IDEALNE (mala shala) ali dobre su
a o lux-ima cemo kad budemo VELIKIIII
pozdrav
 
Odgovor na temu

LAJZER
Djordjević Ljubomir

Član broj: 16329
Poruke: 33
212.200.125.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.10.2005. u 06:59 - pre 223 meseci
moze li malo opsirnije o toj spravici za pravljenje komposta, na kom principu radi, imas li licnih iskustava, gde se moze nabaviti i po kojoj ceni...
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.10.2005. u 19:48 - pre 223 meseci
! lajzer toga jos nema kod nas jer svi koriste stare drvene kompostne sanduke a vise o ovoj biljci ima na http://www.farmwholesale.com

[Ovu poruku je menjao simonzec dana 29.10.2005. u 20:50 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.11.2005. u 21:44 - pre 223 meseci
da napisem posto imam iskustva sad sa tim kako registrovati cvecaru i plastenicku proizvodnju.
za cvecaru vam je potreban prostor koji se iznajmljuje ili koji je u vasem vlasnistvu. u slucaju da iznajmljujete najbolje bi bilo da sklopite ugovor sa osobom koja je vlasnik objekta.naravno proverite i da li ta osoba poseduje papire koji dokazuju njeno vlasnistvo nad tim objektom. svedoci smo cestih prevara koje se dogadjaju lakovernim pa zato oprez. ugovor treba biti overen i suma koju ste dali se pise na priznanici ! cena overavanja ugovora varira od toga da li je ugovor overen u sudu ili opstini a i zavisi od opstine do opstine. kako se registruje firma? veoma lako. dovoljno vam je da u opstini trazite obrazac za osnivanje firme,potrebni su vam jos i lekarsko uverenje,fotokopija licne karte i da uplatite taksu u iznosu od 380 dinara. lekarski kosta oko 1000 dinara i to je to sto se tice registracije.posle nastupa jedan tezi deo a to je ulazak u PDV. naime, potrebna vam je kasa koja kosta u najboljem slucaju oko 150 evra a sad je potreban i GPRS uredjaj koji kosta oko 200 evra! naravno to sve treba platiti iz jednom,nema rata i slicno.cekanje na PIB je oko nedelju dana. postoji mogucnost i pausalnog placanja ali nije preporucljiva jer je cifra koja je srezana prevelika za obim posla u novootvorenoj cvecari!sad vam je potreban samo dobra volja i dobar knjigovodja i napred u nove pobede!! naravno,dobavljaci i ostalo je vasa briga,ovde pricamo o osnivanju samo.da napomenem da od nove godine i registracija SZR,STR i ortackih i slicnih radnji koja se sada registruju u opstini,prelaze pod nadleznost agencije za privredne registre u kojoj se sada registruju agencije i preduzeca.o razlici izmedju preduzeca i firmi mozete da procitate zanimljivu diskusiju na
plastenicka proizvodnja je specificna.prvo morate u opstini da se raspitate u kojo je zoni parcela gde bi ste postavili objekat i da saslusate dosadne babe pravnice o prednostima plastenicke proizvodnje kao zemljoradnicke delatnosti u odnosu na to da je registujete kao firmu.naravno ,to je istina,postoje onda drzavni krediti,nadoknade itd,ali onda niste u mogucnosti da napravite nista vise dok ne postanete preduzece a to iziskuje nove kombinacije,pravne zavrzlame itd.preporuka je da osim informisanja o tome da li na vasoj lokaciji mozete tu da podignete objekat,posetite i poljoprivrednu i ekolosku inspekciju da dobijete jos neke informacije.ovo je nesto uopsteno i probao sam da objasnim prostim jezikom da bi svi razumeli i shvatili.birokratija je cudo i uprkos naporima koji postoje i dalje je veliki problem.

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.11.2005. u 21:51 - pre 223 meseci
hteo sam nesto da napisem.mnogi su mi se javljali,trazili savet,pomoc ili nudili saradnju. sa nekima sam stupio u kontakt,pomogao koliko sam mogao,dok su neki samo javili i na tome je ostalo.ljudi slobodno se javite,pitajte,trazite,pomoci cu koliko mogu,nemojte da se sramotite da pitate,sramota je ne znati.naravno nisam ni ja sveznajuci...
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.11.2005. u 13:58 - pre 222 meseci
pozivam sve buduce i sadasnje cvecare da se obrate ako im trebaju pomoc i saveti u vezi novogodisnjih i ostalih nastupajucih praznika(izbor cveca,ikebana,buketa i slicno).molim da se ovo ne shvati kao oglas,vec kao pomoc i savet novim cvecarima.izvinjenje Davoru zbog predhodne poruke.sorry
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.210.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.11.2005. u 17:02 - pre 222 meseci
No hard feelings, hvala tebi što nesebično pomažeš u podizanju kvaliteta diskusija ovde.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina06.12.2005. u 16:26 - pre 222 meseci
zdravo

ovih dana sam u pripremi plastenika , jest da je u pitanju povrce al' biljke su biljke ( kasnije ce biti i cvjeca ) pa me interesuje rasvjeta . Konkretno ima li iko iskustvo oko day light sijalica i ko ih proizvodi .

Hvala , Denis
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina07.12.2005. u 19:45 - pre 222 meseci
o svetlu smo pricali na par mesta ali mozda nismo dobro objasnili.najcesce se koristi osvetljenje koje nude proizvodjaci plastenika,jer se smatra da onaj ko je projektovao plastenik ima najbolje proracune o potrebi osvetljenja istog. tako da oni i prave kombinacije.medjutimu domacoj radinosti ili kad je osvetljenje preskupo, mi sami pravimo matematiku.na nasem trzistu najcesce se koriste philips sijalice,alu ili neke druge, naravno growlux kategorije ili sam efirme growlux,po kojima su i sijalice dobile popularno ime(nek me neko ispravi ako gresim,ovo je pretpostavka :) ) nosaci se prave ili kupuju i njihova cena se krece od 380 za jednogrlne obice pa navise,do nekoliko hiljada. denise,imas na predhodnim stranicama kako da izracunas potreban lux,o prodavcima i slicno,a najiskreniji savet je da koristis onoliko svetlosti koliko ti je po tvom misljenu potrebno.lako ces skinuti ili dodati neku neonku. inace za povrce koje se gaji u ovom periodu je veoma vazna stavka daylight spots,jer neces moci da postignes bez njega ranost rasada,niti zrelost plodova za dobru prodaju.
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

toto79
toni toto
bih

Član broj: 40908
Poruke: 17
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina07.12.2005. u 20:26 - pre 222 meseci
ovo je za svaku pohvalu.

je sam osobno imao tu priliku da radim u stakleniku 2500m2.
sve je tu grijanje 1000kw.stolovi zalijevanje,prehrana.
sve ovo stoji ali ako nemate struku za uzgoj cvijeća(uzgoj , prevencija bolesti , zastita , prehrana , nabava , i trziste)
i velika ljubav za cvijecem...ali mislim velika ljubav......nemojte se u to upustat...jer necete zaradit veliku lovu ....i necete se obogatit i skinut sa sebe posao....

uvoz je veik i igra za trziste je zajebana.

daleko od toga da cete biti jadni uz ovi posao.........ali ja se bas nisam nasao u ovom poslu...a opet mozda je do mene.
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina08.12.2005. u 08:17 - pre 222 meseci
... hvala na odgovoru . Ovih dana sam malo pretrazivao pa sam naisao na Osram-ovu fluo sijalicu " Fluora " koja je napravljena specijalno za ovu namjenu . Podrzava sirok UV spektar i po karakteristikama se mnogo razlikuje od njihove obicne Day Light sijalice , kosta 5 eur komad 18W . Meni je najbitnije da u fazi kratkog dana na nasoj geografskoj sirini odnosno do Marta uzgojim kvalitetan rasad paradajza . Trenutnu duzinu dana od oko osam sati moram da produzim na 14-16 h i u toku oblacnog vremena dodatno osvjetlim plastenik preko dana . Radi se o 1000 struka rasada koji ce u Martu ici na povrsinu od 250 m2 grijanog plastenika . Molio bih samo jos malo da mi pojasnis oko daylight spots , vjerovatno mislis na postepeno povecavanje kolicine svjetlosti do maksimuma i postepeno smanjivanje na minimum , odnosno imitacija svitanja i sumraka .
Svakako naredne godine planiram i rad sa cvjecem popsto sam ranije vec malo oko toga radio a i mojoj zeni ide od ruke !

Hvala , Denis
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 593765 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.