Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595380 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darrk
darko oljaca
bac-srbija

Član broj: 57707
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.02.2006. u 15:21 - pre 221 meseci
Pozdrav jaroslawu i ostalima!
Možda nisam dobro odmah objasnio moj problem koji se javio tek nakon nicanja 2 lista muškatli kad mi se dobar deo ( 2/3 ) osušio , skroz do korenu , drugo od pre nekoliko dana primecujem da mi iz zemlje izlaze sitne crne bube .
Nisam koristio nikakvu dezinfekciono sredstvo jer sam koristio kupovnu zemlju ( koji laik , ko da zbog toga ne treba izvršiti , ali čovek se uči i na greškama ) , ne znam šta da sad radim , da li vredi u stvari da išta uradim
( uzgajanje muškatli sam započeo u eksperimentalno sa stotinjak semena svako u svojoj saksicama koje su sad totalno desetkovane , da vidim na kakve bi sve probleme nailazio)
Hvala

darko
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.02.2006. u 18:47 - pre 221 meseci
... nema veze sto si imao formirana dva lista , na primjer rasad povrca moze da polegne i sa cetiri prava lista pa se stoga pri samoj sjetvi rasad ( bez obzira kakav je supstrat ) zaljeva nekim od fungicida. I ja koristim " previcur " a poslije toga preventivno sakih 7-10 dana . Kod paradajza cim biljka formira dva stalna lista folijarno se tretira nekim od fungicida protiv plamenjace pa uz stalnu kontrolu i pregled ako se pojave nezeljeni insekti i insekticidom ( predatori se ne unistavaju jer oni su neki vid eko borbe protiv stetocina ) . Znaci zastita krece od same sjetve .
Moras da pratis sve promjene i kod najmanje da reagujes odmah i pored preventive .
U svakom slucaju ne odustaj .

Puno uspjeha , pozdrav
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.02.2006. u 20:48 - pre 221 meseci
sto se tice sitnih crnih buba, hoce da bude od prevelike
vlaznosti; muskatle posebno ne gotive bas previse vlage.
ne znam zasto sejes direktno u saksije, posto je svakom
cvecu ( i povrcu) potrebno pikiranje prilikom kojeg se malo
ostecuje korenov sistem, nebi li se podstakao njegov razvoj,
pa ti predlazem da seme sejes u drvene ili plasticne sanducice
(ja koristim drvene 43*30*8) a kad se razvije par ili dva pravih
listova pikiras u saksije ili jos bolje u kontejnere za gajenje rasada
sa rupama 4cm, pa kad se biljka dovoljno razvije (sto znaci da kada
izvuces biljku iz celije koren drzi sav supstrat) presadis u odgovarajucu
saxiju.
by the way: pridruzujem se denisu u savetu da ne odustajes
 
Odgovor na temu

mayhr

Član broj: 77231
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.02.2006. u 22:36 - pre 221 meseci
odustajati ne treba nikako..
u pravilu ''crne'' mušice (nadam se da pričamo o istom??) nisu štetne ali mogu biti jer kod biljaka sa slabijim ''imunitetom'' mogu napraviti veće štete..
da bi se to izbjeglo treba ''sterilizirati'' zemlju...bilo pečenjem u rerni ili prelijevanjem vrelom vodom...
no, za veće količine, možda je bolje koristiti kokos supstrat koji je sterilan, jeftin i dobro propusan...

pozdrav
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
82.208.234.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina04.02.2006. u 07:01 - pre 221 meseci
slazem se i ja da ne treba odustati.ima dosta problema i prve godine svi bolujemo od pocetnickih problema.Poslusaj mayhr i probaj sa kokos supstratom.Mada moze se dogoditi ako je krenulo susenje oko korena da je u pitanju lose navodnjavanje.
ovom prilikom bi da sestitam jaroslawu.Bravo care :)
malo je problematicno oko relacija sa cvecarama.mislim da si trebao da se prijavis i kao rasadnik a ne samo kao poljoprivredno gazdinstvo.ja sma registrovan kao SZTR jer imam i rasadnik i cvecaru. tu sam imao dosta problema ali sam uspeo da prodjem nekako. najbolje je otici u opstinu,raspitati se jer mora da postoji i odeljenje ministarstva poljoprivrede u svakoj opstini. ja sam i zaboravio sta sve treba a mislim da sam napisao na nekoj od predhodnih strana kako ide sa registracija,probaj da nadjes.


WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
82.208.234.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina04.02.2006. u 08:08 - pre 221 meseci
evo naletih na post nonice:
Zdravo, setajuci internetom u potrazi za nekim poslom naisla sam na vas forum koji me je ohrabrio da krenem u ostvarivanje onoga sto odavno zelim, stvaranje i bavljenje cvecem. Oduvek sam mislila da je to neisplatljiv poso. Za pocetak molim Vas da mi odgovorite na pitanja :
1. U cemu se sadi seme i gde te posude mogu da kupim
2. Kada seme proklija koliko treba da prodje do presadjivanja
3. Gde mogu da se kupe posude za rasad
4. Sme li se rasad zalivati sredstvima za prihranu
Mozda je ovo previse pitanja za pocetak druzenja, ali smo ja i moj suprug citajuci vase razgovore vec kupili seme improvizovano ga zasadili u plitkim posudama i sada nakon nicanja ne znamo kada dalje.
Forum je super kao i tema puno pozdrava od nonice, PS kako da sa foruma pregledam slike koje se pominju- kako ih otvoriti.

odgovori:
1.seme se sadi u kontejnere,saksije,posebne posude i slicno.ako ne mozete da nadjete te posude,javite se nekom od aktivnih ucesnika ovog foruma na pp
2.zavisi od biljke i njenog razvoja
3.takodje se javite na pp (reklama je ovde zabranjena)
4.biljke trebaju da imaju odgovarajucu prihranu da bi pravilno rasle.znaci odgovor je da,ali oprezno i u dozvoljenim kolicinama.

na PS je vec odgovorio Davor

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

andrea_c

Član broj: 21577
Poruke: 7
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.02.2006. u 13:43 - pre 221 meseci
Iako je ovo tema o cvecu, zanima me gde bih mogla kupiti kvalitetno semenje za zacinsko bilje (bosiljak, origano, luk vlasac, timijan, itd)?
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
82.208.234.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.02.2006. u 18:23 - pre 221 meseci
vecinu proizvode domaci proizvodjaci semena,dok se malo egzoticnije semena kupuje u inostranstvu ili kod dobavljaca najcesce u Vojvodini.Za neke pogledajte u poljoprivrednim apotekama a ostalo mozete naci u specijalizovanim casopisima i njihovim malim oglasima....
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

toto79
toni toto
bih

Član broj: 40908
Poruke: 17
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.02.2006. u 22:44 - pre 221 meseci
Pozdav

Vidim da ima dosta uzgajivaca i tema je dosta opsirna.
Uglavnom necu se reklamirat,ali ako ima neko zaintresiran za uvoz sezonskog cvijeca i povrca nek mi se javi na PM.
U stakleniku 2500 m2 uspjesno proizvodim salvije , tegetis , gazaniju , cinniu profuzion mix , agerathum , pelargoniju , impatiens(vodenika)...
Proizvodnja je u BIH(hercegovina) i veleprodajne cijene su dosta povoljne ...uglavnom ako ima netko zainteresiran za detaljniji opis proizvodnje i trgovine nek mi se javi na PM.

Poz.
 
Odgovor na temu

jaroslaw
Futog

Član broj: 70940
Poruke: 16
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina20.02.2006. u 10:01 - pre 221 meseci
sta je cvecari ??!!
sve znamo pa vise nista ne pitamo ??!!
ugasice nam se forum :((
evo simpaticne adrese sa Pan-american sajta, ja obicno odem tamo
kad nesto zaskripi
http://www.panamseed.com/PAS/pas_gfacts_page.htm
simone sta je sa fotografijama objekata na tvom sajtu ?
i reci mi jel'imas informaciju sta se dogadja sa onim pregovorima
sa holandskom firmom u vezi opreme za cvecarstvo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina20.02.2006. u 13:28 - pre 221 meseci
pozdrav Jaroslawe


ma crko mi komp.pa se evo javljam iz net-cafea


cim sredim ovaj krs postavicu slike. probni kontingent je bio poslat iz Holandije jos sredinom prosle godine i on je rasprodan. sad smo cekali moju registraciju i nadam se da ce jedan deo opreme biti tu za neki mesec.

pozdrav
Simon
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.02.2006. u 19:35 - pre 221 meseci
... ljudi nije reklama prema nikome , nemam nikakav licni interes , ali cisto eticki dajte malo dobrinosa i ovom novorodjencetu !
http://www.agro-glas.com/forum/default.asp
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao denisvuckovic dana 21.02.2006. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina26.02.2006. u 22:52 - pre 221 meseci
Ovo mozda nema veze sa poslom ali ima veze sa biljkama :)
Imam jednu palmu koja je u vrlo losem stanju , drugim recima suse joj se vrhovi listova , manji listovi jos vise , viskoa oko 1m ,stoji mi u zastakljenom delu terase ,+10 stepeni uvek i kada je napolju minus , zalivam je jedanput nedeljno sa oko 200 mil vode , zemlja je ona kupovna ... menjana pre nekih 5 meseci ... Ako imate neki predlog kako da je oporavim bilo bi dobro ?

pozdrav svima .
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.02.2006. u 17:39 - pre 220 meseci
ako je u pitanju kentia onda najverovatnije moras i da je prskas da bi ostala u dobrom stanju. posto nemas sliku a i verujem neznas koja je palma u ptanju moj je predlog da odes na www.svetbiljaka.com i vidis o kojoj se palmi radi
pozdrav
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina02.03.2006. u 13:35 - pre 220 meseci
nisam uspeo da pronadjem ovu moju na sajtu ali sam je zato uslikao ...evo je uz poruku slika .
cime da je prskam ? vodom ?

pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina02.03.2006. u 16:21 - pre 220 meseci
hmm mislim da je u pitanju canarian palm, najcesca urmasica kod nas. izvinjavam se ako gresim. moguce da joj smeta suv vazduh,ne verujem da je na promaji. naravno,prska se vodom,tj. orosava se . najbolje bi bilo da koristis destilovanu vodu ili makar prokuvanu i odstajalu dva dana.
pozdrav
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina03.03.2006. u 16:47 - pre 220 meseci
10x

Probacu to .. valjda ce joj biti bolje . Na koliko vremenski da je poprskavam ?
 
Odgovor na temu

buba123
Boca Ljubica
Sombor

Član broj: 87036
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.03.2006. u 22:45 - pre 220 meseci
HELP,HELP,HELP
cao svim prisutnima
resila sam da krenem sa sadnjom semena i bacila se na citanje,trazenje po netu i svemu sto bi mi moglo pomoci jer za sada imam puno dobre volje i obozavam cvece,iskustvo nemam i zato mi je potrebna vasa pomoc.
Da vas puno ne davim postavicu par pitanja npr. satiranje znaci sta-zastita biljaka od direktne sunceve svetlosti ili?Konkretno - kada biljke niknu da li ih treba odmah otkriti,samo ih cuvati od direktne sunc.svetlosti ili ih treba postepeno privikavati na bilo kakvo svetlo.Kod mene je to prostorija od 30 kvadrata ima prozor i suprug mi je stavio neonke.
Sledece je kada pikirati biljke?Citam i sve,ali opet nisam sigurna kada da to uradim npr.salvije i petlovu krestu sam posadila 24.02 i sad ima dva listica i prilicno su gusto.Da li je sada vreme ili treba cekati jos.
I jos jedno pitanje, pa vas za ovaj put ostavljam na miru.
Neku literaturu koja se bavi konkretno o jednogodisnjem i visegodisnjem cvecu,o uslovima u kojima se odgajaju?
Sledece godina cu imati staklenik i zelim da do tada pokusam sto vise da saznam,s tim da sam i posadila neke biljke, jer mislim da bez prakse nema nista.
Za sada sam nabavila knjigu Karaseka o plastenicima i Veliku knjigu o basti,ali bi mi mnogo pomoglo kada bi mi vi preporucili neku knjigu gde ima konkretno to sto mene zanima.
UNAPRED HVALA
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.03.2006. u 14:53 - pre 220 meseci
izvinite svi kojima nisam odgovarao u zadnje vreme,problemi sa kompom su i dalje aktuelni a imao sam i dosta posla.
za milosa : dvaput nedeljno a ciscenje listova mekom krpom jedanput u dve nedelje.
za bubu : rasadjivanje se vrsi kad su biljke porasle dovoljno da se smatraju "jakim" a to je otprilike kad imaju dva listica pored dva osnovna.biljke se razredjuju najcecse da bude dovoljno prostora izmedju njih,najcesce na 2.5cm razmaka. otkrivaju se (skida se najlon) najcesce posle 2-3 nedelje. ovo je sve otprilike receno,ima razlike izmedju biljaka i vremena sadnje i rasta,recimo,zimi se kasnije skida najlon zbog temperature. nezaboravite da ako pokrivate rasad otkrivate svaki dan klijaliste najmanje 5 minuta!!! o terminima i nacinima pikiranja moze se vise videti na www.svetbiljaka.com.........
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Flexy

Član broj: 87083
Poruke: 3
*.adacity.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.03.2006. u 13:12 - pre 220 meseci
Poz svima!
Interesuje me folija za plastenik dimenzije 4x10m.Koje dimenzije i debljine da bude folija?Plastenik bi sluzio za proizvodnju cveca...

[Ovu poruku je menjao Flexy dana 23.03.2006. u 14:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595380 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.