Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595452 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina16.08.2005. u 16:22 - pre 227 meseci
Pozdrav Turine,
hvala.Ja ljubicice dobijam u malo jacim uslovima,znaci mesam humus npk i pesak a nekad ostavljam i malo stiropora zbog vlage.Ostavljma biljke pod GB lampom jer me mrzi da cekam 6 meseci:) Inace ako rasadjujem pelcer od stare biljke za nenormalno vreme dobijam cvetove:0 ne odustajem od plastenika,ali hocu malo profi da to bude.Ako bog da uskoro cu imati "malu laboratoriju', poslacu slikicu, a otvaranjem cvecare i veletrgovine zaokruzicu sve to.Normalno,ne zaboravljam ja prijatelje i pozivam sve da se javnu ako imaju nesto za prodaju.I ako nije registrovano,sredicemo sve.Ups odoh na reklame,izvinjavam se.

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina16.08.2005. u 16:31 - pre 227 meseci
Moram da napomenem da imamo ogroman broj pregleda i pitanja i odgovora.Moracu da pokrenem akciju da nam nas moderator prebaci temu u Top Teme hehehehhehe
jes da nismo IT al ajde.......


WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Smeli pocetnik
Stanic Sladjana

Član broj: 64444
Poruke: 7
*.230.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina17.08.2005. u 11:17 - pre 227 meseci
Malo detaljnije objasnjenje o registraciji domacinstva.
Dokumenta koja su potrebna:
1. fotokopija licne karte nosioca poljoprivrednog gazdinstva;
2. fotokopija licnih karata clanova poljoprivrednog gazdinstva koji su upisani u obrazac br.2;
3. fotokopija izvoda iz katastra nepokretnosti ili fotokopija ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljista ili fotokopija ugovora o davanju zemljista na koriscenje bez naknade (sve ove fotokopije moraju biti overene u sudu ili opstini);
4. fotokopija namnskog tekuceg racuna otvorenog u poslovnoj banci po sopstvenom izboru.
Sve ovo lepo prikupite, spakujete I odete u Upravu za javna placanja na tritoriji vase opstine gde ce te dobiti potrebne obrasce.
Registracija traje desetak dana od dana podnosenja zahteva.
To je sve. Verujte da je hiljadu puta jednostavnije od registracije STR.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina17.08.2005. u 12:23 - pre 227 meseci
jos detaljnije:
Upis poljoprivrednih gazdinstava je dobrovoljan, besplatan i nije vezan za rok ali treba napomenuti da samo registrovana poljoprivredna gazdinstva mogu koristiti sredstva namenjena za premije, subvencije i kreditiranje koja se isplaćuju iz budžeta Republike Srbije kao i usluge državnih savetodavnih službi čija reforma tek predstoji.

Poljoprivrednim gazdinstvom smatra se gazdinstvo sa najmanje 0,5 hektara poljoprivrednog zemljišta na teritoriji Republike Srbije na kome se obavlja poljoprivredna proizvodnja. Poljoprivredno gazdinstvo može biti upisano u registar i kada raspolaže i sa manje od 0,5 hektara poljoprivrednog zemljišta ali kada se na tom zemljištu obavlja stočarska, živinarska, voćarska ili vinogradarska proizvodnja odnosno uzgoj ribe, pečuraka, puževa, pčela i dr. u skladu sa uredbom.

Poljoprivrednim zemljištem se smatraju: njive, vrtovi, voćnjaci, vinogradi, pašnjaci, livade, ribnjaci, trstici, močvare kao i drugo zemljište koje po svojim prirodnim i ekonomskim uslovima može da se koristi za poljoprivrednu proizvodnju.

U Registar poljoprivrednih gazdinstava upisuju se:
1. fizička lica - poljoprivrednici zajedno sa članovima svog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva;
2. preduzeća registrovana za obavljanje poljoprivredne proizvodnje;
3. zemljoradničke zadruge;
4. preduzetnici registrovani za obavljanje poljoprivredne proizvodnje i
5. naučnoistraživačke organizacije iz oblasti poljoprivrede.

U Registar se upisuju nosioci poljoprivrednog gazdinstva odnosno fizičko lice koje je vlasnik poljoprivrednog zemljišta ili poljoprivredno zemljište koristi po osnovu zakupa ili po osnovu izjave o korišćenju zemljišta bez naknade. Nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva može biti i drugi član porodičnog gazdinstva koga pisanom izjavom odredi vlasnik odnosno korisnik poljoprivrednog zemljišta pod uslovom da je taj član to i prihvatio takođe pisanom izjavom a po obrascu koji je sastavni deo ovog informatora.

Nosilac odnosno član poljoprivrednog gazdinstva može biti upisan u Registar samo kao nosilac odnosno član jednog poljoprivrednog gazdinstva. Nosilac poljoprivrednog gazdinstva ne može biti osoba koja ostvaruje naknadu kod organizacije nadležne za poslove zapošljavanja.

Članovima poljoprivrednog gazdinstva smatraju se punoletni članovi istog domaćinstva koji žive i rade na poljoprivrednom gazdinstvu.

Sedište poljoprivrednog gazdinstva je u mestu prebivališta nosioca poljoprivrednog gazdinstva bez obzira na mesto gde se nalazi poljoprivrednog zemljište koje obrađuje ili koristi to poljoprivredno gazdinstvo.

Registar se vodi u Upravi za javna plaćanja koja je sastavni deo Ministarstva finansije Republike Srbije i to u organizacionim jedinicama prema spisku koji se nalazi na koricama ovog informatora. Popunjene obrasce i potrebna dokumenta uredno spakovana u koverat koji se nalazi u informatoru može predati na šalteru Uprave za javna plaćanja na teritoriji vaše opštine prema spisku koji se nalazi na koricama ovog informatora ili organizovano preko vaše Mesne zajednice ukoliko je to moguće. Nakon sprovedenog upisa u Registar Uprava za javna plaćanja izdaje potvrdu o upisu poljoprivrednog gazdinstva i legitimaciju koju u roku od 10 dana od dana podnošenja zahteva dostavlja poštom na adresu nosioca poljoprivrednog gazdinstva.

Dokumenta koja predaju fizička lica - poljoprivrednici uz popunjene obrasce su sledeća:

1. fotokopija lične karte nosioca poljoprivrednog gazdinstva;
2. fotokopije ličnih karata članova poljoprivrednog gazdinstva koji su upisani u obrazac br.2;
3. fotokopiju izvoda iz katastra nepokretnosti ili fotokopiju ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta ili fotokopiju ugovora o davanju zemljišta na korišćenje bez naknade (sve ove fotokopije moraju biti overene u sudu ili u opštini);
4. fotokopija namenskog tekućeg računa otvorenog u poslovnoj banci po sopstvenom izboru.

Dokumenta koja predaju pravna lica uz popunjene obrasce su sledeća:

1. rešenje o registraciji pravnog lica ili preduzetnika;
2. fotokopiju izvoda iz katastra nepokretnosti ili fotokopiju ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta ili fotokopiju ugovora o davanju zemljišta na korišćenje bez naknade (sve ove fotokopije moraju biti overene u sudu ili u opštini);
3. informacija o broju jednog žiro računa.

Ukoliko nosilac poljoprivrednog gazdinstva nije u mogućnosti da prilikom upisa u Registar dostavi fotokopije dokumenata iz tačke 3. odnosno izvod iz katastra nepokretnosti, ugovor o zakupu ili ugovor o davanju zemljišta na korišćenje bez naknade ista može dostaviti u do kraja 2005. godine. Ukoliko nosilac poljoprivrednog gazdinstva i u tom roku ne dostavi potrebna dokumenta to poljoprivredno gazdinstvo će biti brisano iz Registra.

Otvaranje namenskog tekućeg računa u poslovnoj banci je vrlo jednostavna i besplatna procedura. Potrebno je samo da na šalteru banke po sopstvenom izboru zahtevate da vam se za potrebe registracije poljoprivrednog gazdinstva otvori tekući račun. Kada vam banka izda karticu na kojoj se nalazi broj vašeg tekućeg računa potrebno je da karticu sa obe strane fotokopirate i priložite uz ostalu dokumentaciju koja je gore navedena. Otvaranje namenskog tekućeg računa je neophodno kako bi u buduće Ministarstvo poljoprivrede moglo direktno da uplaćuje svim svojim korisnicima premije, subvencije, regrese ili kredite koji se odobravaju. Pravna lica bez obzira na postojanje većeg broja računa kod poslovnih banaka upisuju samo jedan račun po sopstvenom izboru.

Upisom u Registar poljoprivrednom gazdinstvu se dodeljuje broj (BPG) a nadležna organizaciona jedinica Uprave za javna plaćanja formira dosije za svako poljoprivredno gazdinastvo i trajno ga čuva.

Sva poljoprivredna gazdinstva po izvršenom upisu dobijaju potvrdu a samo nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva pored potvrde dobija i legitimaciju kojom dokazuju svoj identitet prema trećim licima. Legitimacija važi samo uz ličnu kartu i koristi se prilikom podnošenja zahteva za kredit ili druge namene propisane uredbom. Legitimacija prestaje da važi brisanjem nosioca poljoprivrednog gazdinstva iz Registra. U slučaju oštećenja ili gubitka legitimacije Uprava za javna plaćanja će izdati novu legitimaciju prema propisanoj proceduri.

U Registar se pored podataka koje dostavlja samo poljoprivredno gazdinstvo na priloženim obrascima vodi i evidencija o korišćenim i vraćenim kreditima, premijama, subvencijama, regresima i drugim vidovima podsticaja isplaćenih poljoprivrednom gazdinstvu.

Nosilac poljoprivrednog gazdinstva, odnosno poljoprivredno gazdinstvo koje podnese zahtev za upis u Registar po osnovu svojine nad poljoprivrednim zemljištem koje se u trenutku upisa nalazi kod drugog lica po osnovu ugovora o zakupu, odnosno po osnovu ugovora o davanju zemljišta na korišćenje bez naknade, ne može biti upisan u Registar sa tim delom imovine, za vreme trajanja ugovora o zakupu, odnosno ugovora o davanju zemljišta na korišćenje bez naknade. Tek po isteku gore pomenutih ugovora ili raskidu ugovora koji je pravno validan može se izvršiti upis nad tim delom imovine.

POPUNjAVANjE OBRAZACA POTREBNIH ZA UPIS U REGISTAR

U sklopu ovog informatora nalazi se sedam obrazaca, zatim izjava o odabiru nosioca poljoprivrednog gazdinstva i šifarnik poljoprivrednih kultura.

Svi obrasci se popunjavaju velikim štampanim slovima koristeći se hemijskom olovkom.

Obrazac 1-a popunjavaju samo fizička lica - poljoprivrednici odnosno u njega se unose podaci koji se odnose na nosioca poljoprivrednog gazdinstva. Stavka 1 u obrascu 1-a ostavlja se prazna i nju popunjava Uprava za javna plaćanja dok sve ostale stavke popunjava nosilac poljoprivrednog gazdinstva. U stavku 2. ovog obrasca koja se odnosi na upis ili promenu podataka iz registra upisujete krstić u polje koje se odnosi na svrhu obrazaca koje predajete odnosno da li pomenute obrasce predajete radi upisa u registar odnosno za potrebe promene podataka u registru. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 1-b popunjavaju samo pravna lica tako da ga fizička lica - poljoprivrednici ne popunjavaju i ne predaju prilikom upisa u Registar. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 2 popunjava nosilac poljoprivrednog gazdinstva i u njega upisuje podatke za punoletne članove poljoprivrednog gazdinstva koji žive i rade na tom poljoprivrednom gazdinstvu. Ukoliko na priloženom obrascu ne mogu da stanu podaci za sve članove, potrebno je kopirati prazan obrazac i obeležiti ga dodatno oznakom 2/1, 2/2 itd. i popunjenog ga predati. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 3 popunjavaju fizička lica - poljoprivrednici i pravna lica. Ovaj obrazac se odnosi na katastarske parcele koje koristi poljoprivredno gazdinstvo kao i na poljoprivredne kulture koje se gaje na tim parcelama bez obzira na osnov po kojem se koristi poljoprivredno zemljište odnosno bez obzira da li je nosilac poljoprivrednog gazdinstva vlasnik upisanih parcela ili je zakupac ili iz koristi na osnovu ugovora o korišćenju bez naknade. Ovaj obrazac se popunjava i pored toga što nosilac poljoprivrednog gazdinstva nije u mogućnosti da u prilogu preda fotokopije ovih dokumenata odnosno bez obzira na činjenicu da će ih predati u roku od šest meseci od dana upisa u Registar s tim da upisani podaci moraju da odgovaraju stvarnom stanju. U ovom obrascu se prema uputstvu koje se nalazi na njemu upisuje trenutna površina pod poljoprivrednim kulturama kao i planirana setva ili sadnja površina u toku tekuće godine. Šifra i naziv poljoprivredne kulture upisuje se u skladu sa šifarnikom poljoprivrednih kultura koji je sastavni deo ovog informatora. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 3 - dopunski list koristi se samo u slučaju da na obrazac 3 ne mogu da stanu sve katastarske parcele koje koristi poljoprivredno gazdinstvo. Ako i dopunski list nije dovoljan za upis svih parcela koje koristi poljoprivredno gazdinstvo potrebno je fotokopirati prazan dopunski obrazac 3 i obeležiti ga sa 3/1 , 3/2 itd. i tako popunjenog ga predati. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 4 popunjavaju fizička lica - poljoprivrednici i pravna lica. Ovaj obrazac se odnosi na brojno stanje domaćih životinja koje se nalaze u posedu poljoprivrednog gazdinstva. U kolonu 1. se upisuje brojno stanje one vrste domaćih životinja kojom raspolaže poljoprivredno gazdinstvo u momentu upisa u Registar. Ukoliko poljoprivredno gazdinstvo ne raspolaće sa domaćim životinjama predaje se prazan obrazac. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja.

Obrazac 5 popunjavaju fizička lica - poljoprivredna i pravna lica. Krstićem se obeležavaju ona dokumenta koje se predaju u trenutku upisa u Registar. Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) koji se nalazi na vrhu obrasca dodeljuje i upisuje Uprava za javna plaćanja. Ovaj obrazac potpisuje nosilac poljoprivrednog gazdinstva svojeručnim potpisom.

Izjava o odabiru nosioca poljoprivrednog gazdinstva popunjava se i predaje samo u slučaju kada vlasnik poljoprivredno zemljišta odnosno zakupac želi da za nosioca tog poljoprivrednog gazdinstva odabere nekog od članova poljoprivrednog gazdinstva. Osoba koja prihvata da bude nosilac poljoprivrednog gazdinstva svojim potpisom na istom obrascu potvrđuje svoj pristanak.

Uh bre....Umorih se citajuci:)
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Blonde
Danijela Repac
Beograd

Član broj: 37882
Poruke: 4
*.220.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.08.2005. u 21:06 - pre 227 meseci
Evo da se i ja prikljucim posto vas pravim vec neko vreme.
Zivim u Bolecu (mesto nadomak Beograda) i imam iznad kuce raspolozivu parcelu oko 40 ari. Cvece obozavam i imam oko hektar zemlje u saksijama (sto bi neko rekao za sopstvene potrebe) sve sto pobodem u zemlju nikne.Vec neko vreme razmisljam o stakleniku. Znam da to poprilicno kosta ali ne znam koliko i kako sve to ide. Neko je pomenuo neke strane ulagace pa me i ta prica vrlo zanima. U mom kreju neki lik je sklopio ugovor sa nekim Holandjanima, dosli ljudi sagradili staklenike...i on je duzan da 10 godina njima prosledjuje sve sto nikne i procveta posle toga radi sta hoce sa tim. Moracu ovih dana da koknem do njega da popricamo kako je to uspeo i da li moze da me poveze sa njima. Samo ako hoce to bi bilo fenomenalno. Suprug me podrzava u ideji pa smo krenuli da se raspitujemo na sve strane. Isla sam na razne sajtove ali nigde nisam nasla cene. Bilo kakav savet bi mi dobrodosao. Vrlo sam zainteresovana za retke vrste cveca i biljaka (mesozderke mi vrlo zanimljivo deluju njih sam videla na sajmu cveca u Bgd ali ja idiot nisam uzela telefon od coveka koji ih je prodavao). imam afiniteta i prema biljkama koje rastu u toplijim krajevima Bugenvilea (bogumila), Kalistemon...Ove godine na moru sam se odusevila kako Bogumile lepo izgledaju i naravno odmah sam dopremila primarak kuci kao i kalistemon, hibiskus, letnju mimozu... razmisljam i o biljkama koje bi gajila da li se latiti samo jedne vrste ili od svega po malo? meni licno petonije i slicno nisu neki izazov pa razmisljam o neobicnijim biljkama. Sta vi mislite o tome?
Na netu ima da se skine file u PDF formatu o kreditima za poljoprivredu ako nekoga zanima mogu da posaljem a neko gore je pomenuo neki PDF file o uzgoju cveca pa ako mozete da mi posaljete bila bih vam zahvalna jer mi bilo kakva literatura u vezu uzgoja cveca treba.
[email protected]
Pozdrav,
Blonde
Svak ima san I tajnu svoju
Ideal, vizuju skrivenu sto vreba.
Ponekad se rode oni sto sanjaju budni,
Sto cuvati ih se treba,
Sto ih se plase male duse
I sto ih ljube Bogovi sa neba.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.08.2005. u 16:52 - pre 227 meseci
Pozdrav Blonde
Oko staklenika je vrlo jasna stvar.dosta je skupo i ne proizvode ga mnogi kao plastenike.ja znam za coveka u Subotici koji profesionalno to radi,mislim da mu se firma zove Dalas ili tako nesto,uzmi google,prodji malo netom i nacices ga.Takodje ga prave i Hrvati a mislim da sam njihov sajt stavio na prvoj strani.Koliko sam upucen prave i na teritoriji SCG.Cene mozes dobiti samo direktno kod proizvodjaca jer zavise od velicine,nacina gradnje,opreme koja se instalira itd.Znam da se prodavao plastenik 4*10 za 100 eura.O nacinu uzgajanja biljaka je najbolje da se informises iz ovog foruma ili foruma sveta biljaka,gde smo uglavnom i svi mi koji raspravljamo ovde. Najbolje ces u direktnoj diskusiji dobiti savete o tome koju,kako i gde biljku da posadis.Ovde ima za neke vrste.Sto se tice saradnje sa stranim ulagacima,to nije bas lako i u stvari sve se svodi da nadjes nekog ko bi mogao da garantuje za tebe kao osobu koja bi radila taj posao i postovala ugovor koji se potpise sa njima,jer iako to neki tvrde drugacije,ne ulazu ljudi tako lako u nasu zemlju. O nabavci biljaka,semena,registrovanju gazdinstva je bilo reci ovde,Kreditiranje se vrsi kad se registruje gazdinstvo,onda se konkurise za programe ministarstva poljoprivrede.O gajenju neobicnih biljaka imam i dalje isto misljenje kao i dosad,a to je da podrzavam takav vid proizvodnje cveca!Naravno za sve treba da se informises i pitas.....
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 02:43 - pre 227 meseci
Ima li neko predlog za nacrt plastenika velicine 4x10 m pa da ga sam napravim, ne bih da uradim samo savijene sipke, brine me konstrukcija da ne padne od snega ili vetra, da li neko ima iskustva u samogradnji.
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 07:37 - pre 227 meseci
pa nema klasicne seme,ali evo par slika pa iskoristi


[Ovu poruku je menjao simonzec dana 27.08.2005. u 08:41 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 07:42 - pre 227 meseci
2


[Ovu poruku je menjao simonzec dana 27.08.2005. u 08:44 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 07:44 - pre 227 meseci
3



[Ovu poruku je menjao simonzec dana 27.08.2005. u 08:50 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 07:58 - pre 227 meseci
nadam se da ce nesto da pomogne
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Blonde
Danijela Repac
Beograd

Član broj: 37882
Poruke: 4
*.207.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2005. u 15:05 - pre 227 meseci
Simonzec hvala puno na odgovorima. Javicu se za neki dan sad sam malko u frci sa vremenom.
Pozdrav,
Blonde
Svak ima san I tajnu svoju
Ideal, vizuju skrivenu sto vreba.
Ponekad se rode oni sto sanjaju budni,
Sto cuvati ih se treba,
Sto ih se plase male duse
I sto ih ljube Bogovi sa neba.
 
Odgovor na temu

srkymil
Srdjan Milosavljevic
Serbia

Član broj: 13406
Poruke: 36
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.08.2005. u 21:35 - pre 227 meseci
Kao i ostali pocetnici pocinjem sa "nerentabilnim" petunijama,mustaklama,cinerarijama i sl.
Posle 2-3 god raznog ortackog i zaista pocetnickog rada sagradio sam sopstveni plastenik 8 * 20 m.Dupla folija.
Pocetna faza zasejavanja i nicanja nebi trebalo da bude problem.
Potrebna litaratura za kasnije faze proizvodnje ( na srpskom ).
Ali pre svega toga malo znam o zagrevanju, provetravanju, vlaznosti, pratece opreme za sve to....
Hteo bih da saznam vise o ovim temema i podignem proizvodnju na visi i savremeniji nivo.
U mojoj okolini se to radi dosta neprofesionalno i na "misice".
unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 06:18 - pre 227 meseci
sistem provetravanja zavisi od velicine a i od mogucnosti uzgajivaca.neki su dosta skupi,tako da dosta proizvodjacaca jednostavno provetrava plastenike i objekte otvaranjem vrata,sto i nije bas neki put preporucljivo.profesionalni sistemi otprilike ovako izgledaju

naravno,ono sto uvek preporucujem za nase uslove je da ako se moze onda da se nesto improvizuje i ustedi veliki novac.Naravno uvek je bolje i kvalitetnije kupti originalan sistem,ali ako se nema i ne moze onda setreba snaci.Video sam kako ameri postavljaju ventilatore na odredjenu visinu i tako regulisu problem ventilacije.Malo bolji i veci plastenici imaju bocne ili neke druge prozore za ventilaciju.Vlaznost je odredjuje prema vrstama koje uzgajate.Vecini biljaka godi tih 23-25 C i prilicno vlazan vazduh koji se stvara u plastenicima,a nekim se mora drugacije ugoditi

[Ovu poruku je menjao simonzec dana 29.08.2005. u 07:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao simonzec dana 29.08.2005. u 23:29 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 06:38 - pre 227 meseci
pitanje je gde nabaviti ovu opremu? postoje nekoliko firmi,uglavnom koji se bave podizanjem plastenika i staklenika,koje imaju pratecu opremu.Cene ne znam ali pozivanjem nekog od njih moze se dobiti odgovor.Srky, za svaku biljku je potrebno znanje,pre svega sta hoce.Moraju se udesiti uslovi da bi ona postigla nivo koji je potreban za prodaju i konkurenciju.Dosta sadasnjih proizvodjaca nema pojma ni kako mu se biljka zove,ali se trudi da biljci da ono sto joj treba,jer to mu je posao zar ne?druga tema je sto oni u susstini ne vole biljke i u stvari samo zele neku zaradu i ako je moguce pocetni kapital za neki novi posao.evo jos i seme sistema za navodnjavanje




[Ovu poruku je menjao simonzec dana 29.08.2005. u 07:46 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srkymil
Srdjan Milosavljevic
Serbia

Član broj: 13406
Poruke: 36
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 16:18 - pre 227 meseci
Verovatno nisam bio dovoljno jasan.Iskustvo postoji.Rezultati su evidentni.Ali....
Tacno je da nisam najvestiji u gajenju pa cak i nazivima.Ali ukucani su rekao bih "opsednuti".Razmislja se i o drugom po redu plasteniku...
Moj zadatak je otprilike pomoc kod prodaje i "skupljanje" znanja.Ne bas lak zadatak(ha,ha).
Voleo bih da se aktivnije ukljucim u sve to i osavremenim i olaksam sam posao.
Za sa da se radi vrlo "pesacki" ( grejanje bubnjarom, zalivanje svake sadnici zasebno, bez kontrole vlage i osvetljenja...).
Molio bih adresa sajtova, telefone, upustva ...
Dali postoje udruzenja, kako funkcionisu, mogucnost zajednickih plasmana...
Hvala !
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 18:07 - pre 227 meseci
hehehe pa onda te srky ceka poooogolem posao,jer cveca ima koliko voles a informacija ima da te zaboli glava.mozes da nam se pridruzis i ti na forumu svet biljaka pa da sa svima nama caskas o biljkama ceo dan.sajtovi su malo teza stvar konkretno iskoristi ove sto su napisani na ovom forumu.ipak i dajle je ovde malo teze doci do informacije preko neta. sto se tice zajednickog plasmana,zasada sam samo ja dao ponudu da svi koji imaju proizvodnju da mi se jave da probamo da plasiramo robu....negde sam napisao da necu davati telefone zbog toga sto smatram da je to neprofesionalno...
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

srkymil
Srdjan Milosavljevic
Serbia

Član broj: 13406
Poruke: 36
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 21:19 - pre 227 meseci
Simonzec jos uvek nista konkretno od tebe, a prateci ovaj forum uocio sam da mnogo znas o konkretnoj temi.
Nisam bas nasao u svetu biljaka forum o informacijama koje trebam.
 
Odgovor na temu

srkymil
Srdjan Milosavljevic
Serbia

Član broj: 13406
Poruke: 36
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 21:22 - pre 227 meseci
Upotrebio sam pogresan smejli.Sory !
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.08.2005. u 22:27 - pre 227 meseci
izvini srky ali bas ne kapiram sta zelis da znas? o grejanju sam pisao i o navodnjavanju.sajtove sam neke preporucio.ima i adresa.molim te napravi spisak o cemu zelis da pisem,rado su se svakim problemom pozabaviti detaljno.izvini ali ne mogu i ne zelim da pisem o svemu opsirno,vreme i poslovi mi to ne dozvoljavaju.
znaci napisi mi molim te :"hocu da saznam nesto vise o tom i tom" i ja pisem o tom.

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595452 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.